• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שוב דילמה לגבי תואר וכו'

Chieftain

משתמש רשום
דירוג
0
שלום מאז הפעם האחרונה שפתחתי פה דיון התחלתי תואר בהנ' חשמל בטכניון, עוד מעט מסיים את הסמסטר והולך אחלה, אבל אני בהמון התלבטויות ולא מצליח להיות שלם על ה'מסלול' שלקחתי, זה יישמע מאד טרחני אבל אני עדיין מתלבט בין ה"תתי מסלולים" בתחום: עיקר ההתלבטות בין כמה תארים "משולבים" כאלה שמעניינים אותי,
1.חשמל פיזיקה
2. הנדסת מחשבים (שילוב של הנ' חשמל ומדמח,קצת מזניח את הפן הפיזיקלי של הנ' חשמל)
3. מדמח פיזיקה

אני יודע שכל בחירה שאני אעשה תהיה טובה ומעולה אבל הייתי שמח לשמוע מאנשים עם נסיון בתחום (ויש פה ריכוז כזה) מה הם חושבים על כל אחת מהאפשרויות, לאן כל אפשרות יותר 'תוביל' את העתיד המקצועי שלי, במה אוכל למצוא עבודה פחות מונוטונית יותר מגוונת ועם אפשרות השתכרות גבוהה יותר, מה יפתח לי יותר דלתות וכו',

בתור בוגר מדעי המחשב ועובד בתעשיה בתחום הקרוב לחשמל, אוכל להמליץ לך על 2 - הנדסת מחשבים.
יש בזה המון עבודה בישראל למהנדסי חשמל לפיתוח צ'יפים שמפעילים כל מני מוצרים. וגם קל לעשות משם הסבה לתכנות נטו אם נמאס לך מחומרה.

לא יודע כמה שימוש יש בארץ ל 1- חשמל פיזיקה.
3 - מדמ"ח פיזיקה נשמע לי שילוב מוזר. חסר החשמל שבאמצע, אלא אם מה שאתה רוצה לתכנן זה מנועים גרפיים למשחקי מחשב.

ובכן: דוגמה: פיתוח אלגוריתם לחישוב זמן החשיפה של החיישן של מצלמה בזמן שהמצלמה נמצאת במצב PREVIEW.
במצב זה החיישן דוגם 30 פריימים בשניה. למצלמה יש מעבד פשוט הניתן לתכנות (על ידי בוגרי מדעי המחשב כמובן) והתמונה גדולה: מאות אלפי פיקסלים.

אלגוריתם נאיוי לחישוב זמן החשיפה יהיה מעבר באמצעות המעבד על כל הפיקסלים וחישוב של ממוצע עוצמת האור. אם הממוצע יוצא גבוה, אז התמונה מוארת מדי ולפריימים הבאים כדאי לצמצם את זמן החשיפה. אם הממוצע נמוך, אז התמוכה חשוכה מדי ולפריימים הבאים כדאי להאריך את זמן החשיפה.

הבעיה באלגוריתם הזה היא שהוא דורש המון כוח חישוב ממעבד קטן ומסכן. אם ניתן לו לבצע את המשימה הזאת, הוא לא יוכל לבצע אף משימה אחרת כי לא ישאר לו זמן.

הפיתרון: מאיץ חומרה (כלומר יחידת חומרה שתפקידה לבצע משימות ביעילות במקום המעבד המרכזי) המתוכנן על ידי בוגרי תואר שני בהנדסת חשמל המתמחים בעיבוד תמונה וממומש על ידי בוגרי תואר ראשון בהנדסת חשמל המתמחים בהנדסת מחשבים.
במקביל לנחיתה של הפריים מהחיישן ל-RAM, עותק נוסף שלה יכנס למאיץ חומר. המאיץ יחשב בעצמו את הממוצע של התאורה בתמונה וירשום את התוצאה ל RAM.
כעת המעבד (המתוכנת על ידי בוגרי מדעי המחשב) יקרא רק את התוצאה של הממוצע שכתב המאיץ, ויבצע את ההחלטות בהתאם.

היתרון העיקרי בעיני של התארים המשולבים מדע + הנדסה זה הרחבה של ראיית העולם. צורת החשיבה ההנדסית שונה מה פיזיקלית ולשתיהן יש ערך. מנגד, התואר המשולב הוא כבד מאוד ולרוב דורש סמסטר נוסף (או יותר) על מנת להשלים. לא הייתי הולך על זה אם לא מאוד מעניין אותך פיזיקה.

מבחינת תעסוקה, חשמל פיזיקה נותן דלתא בעיקר בתחומים של אלקטרואופטיקה. יש קצת תעשייה שעוסקת בזה בארץ, בעיקר בטחונית. יש גם כמה סטארטאפים ששמעתי עליהם בעקיפין.

מדמח פיזיקה זה באמת תואר שלא נותן הרבה אם אתה לא מתכנן להיות פיזיקאי. לפיזיקאים הוא יכול לתת הרבה כלים של חישוב מדעי. אם כבר, הייתי שוקל מתמטיקה מדעי המחשב שזה שילוב טבעי יותר.

לגבי הנדסת מחשבים מול הנדסת חשמל. בטכניון בהנדסת חשמל רגיל אפשר לבחור שרשרת התמחות כפולה במחשבים ושרשרת התמחות במעגלים ספרתיים. זה נותן בערך כיסוי דומה להנדסת מחשבים עם פחות העמקה בתיאוריה של מדעי המחשב. בסופו של דבר החליפיות היא בין קצת יותר העמקה בצד של ההנדסת חשמל (גלים, מעגלים) מול קצת יותר העמקה במדעי המחשב.

בתור בוגר תואר ראשון בפיסיקה לקראת סיום תואר שני במדעי המחשב, אני יכול להעיד שמרבית החברים מהתואר הראשון מצאו את עצמם בתפקידי פיתוח אלגוריתמים. סגנון החשיבה שאופייני לפתרון בעיות פיסיקליות מאפשר לך לגשת לבעיות בצורה קצת אחרת, לא רק מבחינת הכלים המתמטיים שברשותך גם אלא גם מבחינת הגישה הבסיסית לפתרון הבעיה. מנגד, העלות השולית של לסיים תואר בפיסיקה היא לא זניחה.

בלי להעליב אף אחד, לדעתי זה לא מאוד משנה מבין האפשרויות שמנית.
הדבר היחידי שלומדים בהנדסת חשמל ולא באחרים (וזה רק אם לקחת את המסלול הרלוונטי) זה תכנון חומרה. אז אם מעגלים או תכנון צ'יפים מעניין אותך, אז לך על זה.
מה שיותר חשוב זה איך תכוון את הקריירה שלך אחרי זה(תמשיך לתואר שני, תלך לחברה גדולה או סטארטאפ, תישאר בפיתוח או תלך למוצר/ניהול ועוד ועוד). אפשר לנסות לדבר על זה אם תרצה.

@monkey22
קשה לי מאד לדעת אם מה שאני ארצה לעסוק בו זה תכנון מעגלים , צ'יפים או אלגוריתמים. הכיוונים שנשמעים לי טובים הם תואר שני או עבודה בחברת גדולה לשם צבירת ניסיון ואז עבודה בסטארטאפ
@Oringa
אבל פיתוח צורת החשיבה כך שאוכל להיכנס לעבודות שדורשות פיתוח ומחקר (במוצר חדשני) נשמע לי כיוון מאד מעניין. אני לא מעוניין לקחת תואר במדעי המחשב בלבד כי זה מרגיש לי קצת צר להיות בעל הבנה רק בתכנות .

@עתודאי אני חושש שתואר בהנ' חשמל בלבד ימנע ממני את הדלת למשרות הטובות בתחום התוכנה שאולי יהיו יותר אטרקטיביות בעיני אחרי סיום התואר, (אולי אעדיף אותן בגלל עניין או בגלל שיש יותר הציע בתחום התוכנה, יותר חברות קטנות וכו') וכמו ש @shirbi טען , הנ' מחשבים מאפשר לי לעבוד ב2 התחומים (בערך,התואר לא כולל קורסי פיזיקה מתקדמים ולכן אולי פוסל משרות אחרות?)

נשמע כאילו אתה מנסה לבלוע הכל ולכסות את כל השוק.
כמות המשרות שדורשת פיסיקה בהייטק היא זניחה וחבל על הטירחה. לקבל מושג עמוק יותר על תהליכים פיזיקליים, האמן לי שתקבל בתואר בחשמל יותר מושג משתרצה, ובטח יותר ממה שצריכים בחוץ.
בשורה התחתונה הנדסת מחשבים היא התואר האופטימלי לתנאי השוק של היום בארץ

מבחינת אפשרויות תעסוקה - הנדסת מחשבים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y "ברגע שהציבור מפסיק להפעיל שיקול דעת, ומבקש לקנות את ״השוק״, שוב ושוב - כל המניות מתנפחות באופן פרופורציונלי" שוק ההון 39
Emilia שוב צומת דרכים, האם ללכת לפתוחה או לא? יומני מסע אישיים 3
ת בבואי לשלם היום ארנונה באתר-שגיאה. אז לחצתי שוב - האם תשלום ירד פעמיים? מיסים 9
Stardust חומץ או כלום במקום נוזל הברקה. שוב. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
מ שוב - קרנות ממונפות - עובדות לא נוחות שוק ההון 138
D פנסיה מקיפה מיטב דש מסלול s&p500 - חשיפה למדד עודכנה ל 100% [והופחתה שוב ביולי 2021] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 291
Liron2035 אחרי הרבה זמן, בודק שוב את המים: חלופה לIWDA בקה"ש IRA שוק ההון 50
Ben Dover Vanguard שוב מורידים דמי ניהול (פברואר 2020) שוק ההון 0
Ben Dover Vanguard שוב מורידה דמי ניהול (גם VT) שוק ההון 60
T שוב, בלאקרוק ודיבידנדים שוק ההון 2
תפוזינה רוברט קיוסאקי שוב מקבל במה אוף טופיק 12
C החזר מס שנדחה - איך להגיש שוב? צרכנות פיננסית 4
W Vanguard מורידים דמי ניהול בETFים (שוב) שוק ההון 31
S שוב פעם התלבטות בנושא רכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 39
ג שוב שתי שאלות למתחיל... שוק ההון 10
milx לקראת סוף השנה - האם יש הגיון למכור ניירות מופסדים ב-IB ולקנותם שוב? שוק ההון 15
A ביטוחי בריאות (שוב...) צרכנות פיננסית 9
דוג שוב שאלות של מתחיל פנסיה צרכנות פיננסית 12
ע שוב שאלה על בחירת קרן אג"ח עם דמי ניהול נמוכים שוק ההון 8
C ייעוץ בנושא משכנתא (שוב..) צרכנות פיננסית 19
ח שוב פעם עניין החזרים על ניכויים במקור על הכנסות חו"ל שוק ההון 13
רומן השקעה דרך קרנות שלא בישראל (עמלות, שוב עמלות) שוק ההון 4
E שוב, תזמון שוק האם אפשרי שוק ההון 12
amit שר המיסים מכה שוב שוק ההון 1564
ע יש מצב שלעולם לא נחווה שוב קריסה בבבורסה? שוק ההון 51
א אם אצטרך אקנה שוב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
R שוב קרנות איריות [וגלגול חוזים עתידיים] שוק ההון 27
גרהם שוב חסכון לילדים - קופת גמל של גימלאי שוק ההון 12
זאב המחאה החברתית כנראה שוב חוזרת, האם זה ישפיע על קהילת הסולידים ? אוף טופיק 97
Y דילמה על דירה למגורים ל-2-4 חדרים נדל"ן 7
ל דילמה בנוגע ללימודים התפתחות אישית 21
mk1 דילמה בנוגע למחזור משכנתא או המשך השקעה שוק ההון 10
גימפל דילמה בנוגע לקרן מחקה לא מנוטרלת מט"ח שוק ההון 47
R דילמה בנוגע להלוואה כנגד קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
R השקעה בפיפלביז - דילמה השקעות אלטרנטיביות 2
M דילמה - למכור או להשאיר דירה עם אישורים להרחבה נדל"ן 8
unrealx דילמה בנושא זוגיות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 59
R דילמה לימודית ותעסוקתית. התפתחות אישית 7
ה זמן או כסף - דילמה על לקיחת עבודה נוספת יומני מסע אישיים 5
N דילמה- תשלום וועד בית לפי שטח הדירה או באופן שיוויוני ושמירה על שלום בית בבניין נדל"ן 25
ר למכור או להשכיר -דילמה אשמח לדעתכם.. נדל"ן 28
P דילמה נקודתית על רקע הירידות צרכנות פיננסית 19
Buffett דילמה תעסוקתית התפתחות אישית 49
G דילמה בנוגע לכביסה. אוף טופיק 23
F דילמה לשינוי קונספט בביטוחים פנסיוניים צרכנות פיננסית 47
1337justme עמלות גבוהות בקנית קרנות זרות - דילמה שוק ההון 5
N דילמה בעניין קרן השתלמות שכיר צרכנות פיננסית 5
M דילמה חדשה. שוק ההון 67
E דילמה לגבי כסף זמין שוק ההון 15
A ברית מילה - דילמה לגבי המתנה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15

נושאים דומים

Back