• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם

• פותח הנושא Shaz
  • פורסם בתאריך
מה זה אומר בדיקה פעם בשנה? לבקש הפניה לרופא עור לבדיקה כללית? מה הוא עושה? עובר על כל הגוף עם זכוכית מגדלת?
לא צריך הפניה (לפחות בכללית), קובעים תור לרופא עור והוא עובר על כל הגוף ובודק עם מכשיר שנראה כמו זכוכית מגדלת.
נקודות מעניינות גם מצלם ומעלה לתוכנה ייעודית שמאפשרת לעקוב אחריהן מבדיקה לבדיקה.

אחת האפשרויות מחסור במגנזיום. מאוד נפוץ בזמן אחרון במיוחד בגלל שרוב מי שתיה בארץ מותפלים.
להתייעץ עם רופא. לקחת בחשבון שלא תמיד רופאים נותנים מגנזיום הנכון לפי בן אדם ספציפי אלא לפי מה שיש בקופת חולים.
מגנזיום מושפע ומשפיע על סידן בגוף ושניהם שייכים לאלקטרוליטים.
אם תופעה של מחסור במגנזיום קיימת הרבה זמן זה מביא שרשרת של תגובות בגוף.
לקחת בחשבון שמחסור בויטמין D, B6 ... פוגע בספיגת מגנזיום ....
לפי לינק ששמתי למטה ניתן להבין גם איזה מאכלים עשירים במגנזיום.

מומלץ לקרוא:
לא יודע מה סיבה , אבל אמריקאיים שכחו לכתוב שאחד המקורות החשובים למגנזיום זה קקאו- שוקולד מריר.
אולי סיבה שמגלים בשנים אחרונות כמות לא מבוטלת של מתכות כבדות בשוקולד.

סדר גודל של כמה זמן ביום התעמלות?

הליכות וספורט קצר של 15 דקות ביום יעשה הבדל?

ברור שזה לא קבוע אבל בטח יש קונצנזוס כלשהו
7דקות עצימות ביום הראה הטבות חיוביות בפער ענק מכלום.
אבל זה רחוק שנות אור מההמלצות שהן לכיוון ה2 אימוני כוח בשבוע, 150-300 דקות אירובי בשבוע.
תתסף ויטמין d *אם יש לך חוסר* )זה חוסר מאוד נפוץ והויטמין הולך יד ביד עם איכות חיים.
הליכה, אפשר כהדבר הזה שעושים כדי להגיע ממקום למקום.
פחות יושבנות, ההשפעה השלילית של יושבנות יורדת ככל שאתה פעיל בשאר היום שלך אבל עדיין זה דיי חרא, ואנקדוטה אישית, הרגשתי פיזית במצב הרע מכל כאשר ישבתי הכי הרבה זמן.
מעקב אחרי ויטמינים וברזל בבדיקות דם )מינרלים נמצאים באחוזים מאוד נמוכים בדם אז זה בערך לא רלוונטי(

הממליץ אינו רופא אך כן מאמן כושר
ממליץ בלי קשר לקחת כל מידע בביקורתיות לא חשוב הטייטל שרשמתי לעצמי או מישהו אחר לעצמו.

אהה וסאונה,לפחות 3 פעמים בשבוע, לא פחות מעשרים דקות, זה עושה פלאים לגוף ולמוח.

מומלץ לשלב את הסאונה אחרי אימון כי זה מכפיל כח.
אני לא מכיר איזשהו משהו שהוא הכל או כלום בצורה שציינת "לפחות 3 פעמים בשבוע לא פחות מ20 דקות" למיטב ידיעתי אין פלאים לגוף ולמוח מסאונה אך אשמח לרפרנסים שישכנעו אותי אחרת.

• אהבתי
Reactions: Roi
רק מעלה למודעות - מאז פרסום הפוסט הזה עברו 47 יום, כמות משמעותית שאפשר היה לסיים בה כמה ספרים טובים, לעשות טיול ארוך ברחבי הארץ או לאמץ מיומנות חדשה ואף להשתפר בה. מקווה שלא בזבזתם את הימים הללו בקריאה וכתיבה בפוסט הזה כי חבל על 47 ימים יקרים מתוחלת החיים הזאת שאנו מקדשים כלכך.. ;)

בלת''ק

מדיטציה ותקשור. מרגיע ואפשר לעשות בזה כל מיני דברים כמו פתיחת העין השלישית, בריאה מתוך הוויה (ולא מתוך מחשבה), תקשור עם מלאכים לפתירת בעיות שונות ועוד.

אני לא מכיר איזשהו משהו שהוא הכל או כלום בצורה שציינת "לפחות 3 פעמים בשבוע לא פחות מ20 דקות" למיטב ידיעתי אין פלאים לגוף ולמוח מסאונה אך אשמח לרפרנסים שישכנעו אותי אחרת.
בבקשה ידידי.

בבקשה ידידי.

יש מלא רפרנסים ככה שלא עברתי על כולם, הרבה מאוד מהרפרנסים שהם דחפו היו או לא קשורים לסאונה או לא איכותיים בעליל, בנוסף על כל קטגוריה שסאונה לכאורה מטיבה )שמשום מה היה קריטי לדחוף הרבה ללא הצדקה( יש בקושי מחקר 1-2 ולא ככה המדע עובד.
אני לא אפסול לחלוטין ואני לא נגד, באמת אשמח לרפרנסים למחקרים/מטא אנליזות איכותיות בנושא

• אהבתי
Reactions: Roi
יש מלא רפרנסים ככה שלא עברתי על כולם, הרבה מאוד מהרפרנסים שהם דחפו היו או לא קשורים לסאונה או לא איכותיים בעליל, בנוסף על כל קטגוריה שסאונה לכאורה מטיבה )שמשום מה היה קריטי לדחוף הרבה ללא הצדקה( יש בקושי מחקר 1-2 ולא ככה המדע עובד.
אני לא אפסול לחלוטין ואני לא נגד, באמת אשמח לרפרנסים למחקרים/מטא אנליזות איכותיות בנושא
אחלה, בהצלחה בחיפוש.

אני סומך עליה, עוקב שנים, אבל אתה מוזמן לעשות חיפושים במקורות מידע אמינים.

אור יום משפר את הראייה ובריאות העין.

עבדתי תקופה מול חלון גדול במשרד,
שהייתי משקיפה בו ומסתכלת על הפרטים וכו׳
ולהפתעתי הרבה בבדיקת הראייה לאחר מספר חודשים, היה שיפור גם במספר וגם בחדות הראייה...

יש מצב שיש רק קורולציה?
אכן מצויין בנייר העמדה ש״אין כל מחקר רנדומלי פרוספקטיבי התערבותי המצביע שטיפול במחלות חניכיים ימנע מחלות לב. אולם קיים מידע תצפיתי בלבד שהגיינה של חלל הפה מפחיתה אירועי לב עתידיים.״
ידוע שדלקתיות מוגברת בגוף משפיעה מאוד לרעה על מחלות כלי דם. דלקת חניכיים תמידית היא שער להגברת הדלקתיות בגוף.
כמובן שבנוסף לאפקט הדלקתי בגוף, צריכה מופרזת של סוכר קשורה גם לבעיות חניכיים וגם לסינדרום המטבולי וגם למיקרוביום לא מאוזן. הסינדרום המטבולי ומיקרוביום לא מאוזן מחמירים גם הם את המצב של קשת רחבה של מחלות נוספות ובפרט מחלות לב וכלי דם.
מצרפת לינק נוסף, הפעם מהרווארד על הקשר בין מחלות חניכיים למחלות לב.

נערך לאחרונה ב:
7דקות עצימות ביום הראה הטבות חיוביות בפער ענק מכלום.
מחקר קליני או קורלציה (שלא שווה כלום)?

יש מצב שיש רק קורולציה?

למשל מי שיש לו מחלות חניכיים זה אדם שאכל מזון עם הרבה סוכר שזה גם גורם למחלות אחרות?
או עוד יותר פשוט - אנשים שמזניחים את החניכיים מזניחים את הבריאות באופן כללי.

או עוד יותר פשוט - אנשים שמזניחים את החניכיים מזניחים את הבריאות באופן כללי
במחקר מאוד גדול מ 2018 הראו שכשמנטרלים את המשתנה המתערב של עישון סיגריות המתאם נעלם.

"A study published in 2018 is among the largest to look at this question. Researchers analyzed data from nearly a million people who experienced more than 65,000 cardiovascular events (including heart attack) and found that:

After accounting for age, there was a moderate correlation between tooth loss (a measure of poor oral health) and coronary heart disease.
When smoking status was considered, the connection between tooth loss and cardiovascular disease largely disappeared"

מחקר קליני או קורלציה (שלא שווה כלום)?

או עוד יותר פשוט - אנשים שמזניחים את החניכיים מזניחים את הבריאות באופן כללי.
דיי בטוח שזה זה
שוב זה רחוק מההמלצות, זה סך הכל מראה יפה שמשהו שווה יותר מכלום. אנשים הרבה פעמים מסתכלים על זה בדיכוטומיות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
נ דברים קטנים (וגדולים) שאפשר לעשות למען איכות הסביבה אוף טופיק 71
כ דברים שמשביחים דירה חדשה משמעותית? נדל"ן 14
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
ה גמל להשקעה לכמה דברים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
G דברים שכדאי לעשות לפני תחילת משא ומתן על רכישת דירה נדל"ן 3
L מעוניין לקנות דירה ראשונה וצריך להבין הרבה דברים נדל"ן 33
סול למה לקנות דברים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 55
ה חייל משוחרר שרוצה להבין כמה דברים כדי להתחיל את החיים נכון (ווידוא הבנה IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ה טירון. מנסה להבין דברים בסיסיים בקשר לקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P הגשת דוח שנתי אונליין - האם דברים מחושבים נכון? מיסים 4
לא חשוב שמות 5 דברים שאני כבר לא בטוחה לגביהם דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 181
V זיכרון דברים - למה? ואיך? אוף טופיק 27
Et1 דברים שמצאתי ליד הפח אוף טופיק 10
I זכרון דברים נדל"ן 1
P מנסה להבין כמה דברים לגבי קופת הגמל להשקעה שוק ההון 3
ק רכישת דירה ראשונה להשקעה, דברים שחייבים לדעת? נדל"ן 1
G מנסה להבין כמה דברים בסיסיים שוק ההון 5
B דברים שלמדתי השבוע על מיסוי נדל"ן וחשוב לדעת(וחבל שלא ידעתי קודם) נדל"ן 18
S דברים שלא העזתי לשאול - מורה נבוכים אוף טופיק 17
unrealx דברים שצריך לחתום עליהם כדי לעבור ל- IRA שוק ההון 0
S אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
מ מותר לארגון להכריח חברים בו לשלם על דברים שהוא כופה עליהם לצרוך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
liranviper דברים שאני לא מבין על קרן נאמנות / ETF שוק ההון 5
amidar קצת שחרור קיטור, דברים הזויים, ופקס חינם :) אוף טופיק 30
yossik ממשלה חדשה - שני דברים שמדאיגים אותי. אוף טופיק 28
י תשקיף של קרן מחקה - מספר דברים מוזרים... שוק ההון 5
הסולידית לבקשת הקהל: תת פורום חדש בנושא יזמות, עסקים (קטנים וגדולים) והגדלת הכנסות יזמות והגדלת הכנסות 3
C מקור לראות דוחות כספיים של עסקים קטנים? אוף טופיק 2
מ השקעות נדלן בחול בסכומים קטנים נדל"ן 20
M העברת כסף לארה"ב (סכומים קטנים) צרכנות פיננסית 2
A טיול ארוך בחו"ל - שנה סביב העולם (עם ילדים קטנים) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
P משיכת פיצויים ע"י יורשים, סכומים קטנים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א איך פערים כל כך קטנים בין קרן צוברת ללא צוברת שוק ההון 7
avivaviv מה הדרך הזולה ביותר להשקיע בעוקב סנופי בסכומים קטנים? שוק ההון 7
א נדל"ן בסכומים קטנים - סינדקציה, חו"ל ועוד רעיונות? נדל"ן 12
D שינויים קטנים בשער הדולר ב google sheets שוק ההון 7
א חלומות קטנים. הרבה תפילות בדרך. יומני מסע אישיים 67
S עמלת המרה במיטב דש בסכומים קטנים שוק ההון 2
ס מניות דיבידנד - גם בתיקים קטנים? שוק ההון 18
Z דיון תיאורטי - שינויים קטנים שישפרו את שוק הפנסיה בישראל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ג מסחר בסכומים קטנים שוק ההון 4
איש יקר משקיעה חדשה בסכומים קטנים VT מול בלאקרוק בגירסא השקלית שוק ההון 38
ג אחוזים קטנים מהתיק בניירות ספקולטיביים + סקר שוק ההון 11
Liron2035 האם קה"ש IRA בסכומים קטנים מ-100 אש"ח זו פיקצייה? שוק ההון 20
N הורים לילדים קטנים חוסכים יותר ממה שהם חושבים? אוף טופיק 60
J קןשי להשקיע בסכומים קטנים שוק ההון 24
הסולידית ביטוח חסכונות בבנקים קטנים שוק ההון 56
A מספר תיקים קטנים מול תיק אחד גדול שוק ההון 7
מ מה לעשות עם חשבונות פנסיה קטנים שוק ההון 6
ע פלטפורמות אינטרנטיות להלוואות לעסקים קטנים שוק ההון 6

נושאים דומים

Back