• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

מניות דיבידנד - גם בתיקים קטנים?

סולידי אופנסיבי

משתמש סולידי
דירוג
22
קראתי בבלוג את הפוסט על מניות דיבידנד וגם כמה שירשורים פה בפורום. קצת קשה לפעמים להבין את את נקודת המבט של הכותבים כי אין לי פרופיל בנקאי שלהם לכן אני שואל לגבי עצמי.
ברור לי שבתיק קטן (20k-50k) כמו שלי אני לא יכול לבנות על הריבית שתממן לי את הטיסה לדובאי (לא באמת) אבל האם מבחינת תכנוני מס או היבטים אחרים יש בכך הגיון? או שזה רלוונטי למי שמתכנן להוציא משכורת מהדיבדנדים ולשם כך יש לו תיק בסדרי גודל יותר גדול?
תודה

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
21,797
ברור לי שבתיק קטן (20k-50k) כמו שלי אני לא יכול לבנות על הריבית שתממן לי את הטיסה לדובאי (לא באמת) אבל האם מבחינת תכנוני מס או היבטים אחרים יש בכך הגיון? או שזה רלוונטי למי שמתכנן להוציא משכורת מהדיבדנדים ולשם כך יש לו תיק בסדרי גודל יותר גדול?
אין הגיון להחזיק מניות דיבידנדים למעט במקרים סופר מיוחדים, מטעמי מס בדיוק ההפך.

s0lid

משתמש סולידי
דירוג
63
לפי מיטב הבנתי למשקיע הסולידי זאת אופציה שמגיעה *אחרי* שלב הצבירה (כאשר כבר הגעת לשלב שאתה מושך מהתיק עבור מחיה)
אחרת בשלבים המוקדמים יותר עצם חלוקת הדיבידנד כרוכה בתשלום מס רווחי הון (ודחיית מס חשובה לנו)

dani91

משתמש ותיק
דירוג
460
אתה מתכנן להשקיע חזרה את הדיבידנדים?
אם כן, אין סיבה מיוחדת להשקיע דווקא בחברות דיבידנד. הכסף גם כך חוזר לחברה, בקיזוז מס.

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
21,797
ראיתי דעות שאומרות שלכתחילה זאת הדרך העדיפה (לשיטתם כמובן). מה אתה מגדיר כמקרה מיוחד?
דברים שלא רלוונטיים לבן תמותה רגיל: מקרי מס מיוחדים בהם יש יתרון בקבלת דיבידנד ולא רווח הון, צורך בהצגת הכנסה שנתית/חודשית גבוהה וכו'.
ראיתי דעות שאומרות שלכתחילה זאת הדרך העדיפה (לשיטתם כמובן)
איני יכול להתווכח עם דיעות, לכולם יש כאלה, רק עם עובדות ועובדתית אין כלכלית בדרך הזו, שים לב שישנם שטוענים ובמידה רבה של צדק שיש יתרון פסיכולוגי שכזה.
אחרת בשלבים המוקדמים יותר עצם חלוקת הדיבידנד כרוכה בתשלום מס רווחי הון (ודחיית מס חשובה לנו)
גם אחרי היא כרוכה במס מלא.

nicepo1

משתמש בכיר
דירוג
3,443
לפי מיטב הבנתי למשקיע הסולידי זאת אופציה שמגיעה *אחרי* שלב הצבירה (כאשר כבר הגעת לשלב שאתה מושך מהתיק עבור מחיה)

אז אחרי הפרישה ימכור את המדדים ויקנה מניות דיבידנד? נראה לי פחות יעיל מבחינת מס מאשר לקנות אותם מראש לא?

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
21,797
אז אחרי הפרישה ימכור את המדדים ויקנה מניות דיבידנד? נראה לי פחות יעיל מבחינת מס מאשר לקנות אותם מראש לא?
לא, הוא פשוט ימכור את המדדים אבל רק לפי כמה שהוא צריך, ישתמש בכמה כסף שהוא צריך וישלם הרבה פחות מס ממה שהוא היה משלם בקבלת דיבידנד.

nicepo1

משתמש בכיר
דירוג
3,443
לא, הוא פשוט ימכור את המדדים אבל רק לפי כמה שהוא צריך, ישתמש בכמה כסף שהוא צריך וישלם הרבה פחות מס ממה שהוא היה משלם בקבלת דיבידנד.
חחח
אבל הוא רוצה גם מדדים וגם "מניות דיבידנד"(לקבל משכורת,לישון טוב וכו וכו;)) אז האופציה הייתה להתחיל לקנות אותם בזמן הצבירה.
ומה שהציעו זה לרכוש רק מדדים ואז אחרי הפרישה למכור חלק ולקנות "מניות דיבידנד".
זה יותר יעיל? כנראה לא תלוי כמובן בהנחות תשואה ודיבידנד לכול אפיק.

s0lid

משתמש סולידי
דירוג
63
גם אחרי היא כרוכה במס מלא.
נכון.

סוג של מה שהסולידית רשמה שהיא עשתה אם אני לא טועה. יש יתרונות אחרים בשלב זה (שווה לקרוא את הבלוג הלפני אחרון שלה על זה)

יש יתרונות וחסרונות לכאן לכאן, אבל במקרה של קנית מניות דיבידנד בשלב הצבירה צריכים להיות מודעים לאפקט אי דחית המס

Puvidel

משתמש ותיק
דירוג
224
זה שאלה טובה אבל לא הפורום המתאים (מבחינת התגובות שתקבל).
לא יודע אם מותר לקשר כאן לפורומים אחרים אז אוותר, אבל חפש בגוגל פורומים יעודיים למשקיעי דיבידנדים.

nicepo1

משתמש בכיר
דירוג
3,443
זה הכי לא יעיל שיש, זה כבר מטופש.
זאת הייתה כוונתי......
סוג של מה שהסולידית רשמה שהיא עשתה אם אני לא טועה. יש יתרונות אחרים בשלב זה (שווה לקרוא את הבלוג הלפני אחרון שלה על זה)
האמת שקראתי(ולא השתכנעתי בינתיים אבל מכבד את דעתה כמובן)אבל אין שם התייחסות לעניין הזה של מאיפה הממון לרכישת המניות מגיע בשלב הזה.
אאל"ט מתואר שם שהיא התחילה להשקיע במניות דיבידנד אז או שהיא משתמשת בכסף מהכנסות אחרות שיש לה ואז היא טכנית עדיין צוברת או שהיא מכרה חלק מהתיק.
בכול מקרה מי שרוצה גם מניות דיבידנד וגם מדדים בתיק צריך לחשוב על זה כי מבחינת מיסוי זה יהיה מאוד לא יעיל נגיד למכור חצי מתיק המדדים כדי לקנות מניות בודדות אחרי הפרישה.
אולי @הסולידית תוכל לשתף את דעתה\כוונתה.

guesto

משתמש ותיק
דירוג
289
אם כן, אין סיבה מיוחדת להשקיע דווקא בחברות דיבידנד. הכסף גם כך חוזר לחברה, בקיזוז מס.

גם אם הוא לא מתכנן להשקיע חזרה, אין סיבה. היתרון היחיד שאני רואה הוא לחסוך עמלות מכירה וזה לא מעניין, או אולי מקרים מיוחדים.

dani91

משתמש ותיק
דירוג
460
גם אם הוא לא מתכנן להשקיע חזרה, אין סיבה
יותר בטוח להסתמך על דיבידנדים במקום על כל מיני כללי טריניטי וסימולציות מונטה קרלו למיניהן.

guesto

משתמש ותיק
דירוג
289
יותר בטוח להסתמך על דיבידנדים במקום על כל מיני כללי טריניטי וסימולציות מונטה קרלו למיניהן.

למה? מה שמשנה זה כמה החברה מרוויחה, לא כמה היא בוחרת לחלק.
אתה יכול לנסות להשקיע בחברות יותר "בטוחות" אבל עדיין העניין לא סובב סביב הדיבידנדים עצמם.

מצב צבירה

משתמש ותיק
דירוג
530
הוא לא חוזר לחברה כי אין הון שנכנס לחשבון הבנק של החברה. כשאתה קונה מניות בחזרה באמצעות דיבידנדים, אתה רוכש מניה ממחזיק אחר, לא מהחברה עצמה לכן הכסף בהחלט לא חוזר לחברה.
הכסף נשאר אצלך, בניכוי 25% מס במקרה של ישראלי, פשוט הכסף הזה עכשיו הוא בצורה אחזקה במניה.

טענה בעד השקעה במניות אשר מחלקות דיבידנד היא שעצם חלוקת הרווח מקופת החברה, מקבלי ההחלטות נוטים להיות יותר שקולים עם הכסף שכן נשאר בקופה. כשיש לך הרבה כסף בקופה שאתה לא חייב רבעון הבא לשלם חלק מסוים ממנו למשקיעים שלך, אתה נוטה להתפזר יותר, זה טבע האדם. זה שדיבידנדים הם לא יעילים מבחינת מס זה בטוח, אבל גם שג׳ון ממחלקת כספים מאשר תקציב לבריטני לגייס עוד 25 חברי צוות נוספים סתם כי בא לו לבנות צוות ענק או שלמנכ״ל נמאס מהגלובל 5000 (מטוס פרטי) והוא רוצה לשדרג עכשיו לגולף סטרים 6, אז זה גם לא בדיוק יעיל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D קרן סל מניות מחלקות דיבידנד שקליות שוק ההון 6
P מעקב אחרי מניות דיבידנד הנסחרות בארה״ב במערכת ספארק או View trade ברוקרים ופלטפורמות מסחר 0
S אסטרטגיית מניות דיבידנד בביצה המקומית? שוק ההון 0
D כיצד לבצע התאמה מקסימלית בין מניות דיבידנד, ערך/צמיחה וקרנות מחקות לסוג חשבון המסחר (פטור/לא פטור)? שוק ההון 1
anonyshmeger דיון - "ראש בראש: השקעה פסיבית במדדי מניות מול השקעה במניות דיבידנד" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
flower שינוי מסלול השקעה - מניות דיבידנד בפרט שוק ההון 60
flower backtesting - מניות דיבידנד שוק ההון 4
מ תעודת סל מניות דיבידנד או להשקיע ישירות? שוק ההון 1
J האם כדאי למשקיע לטווח ארוך לקנות מניות דיבידנד? שוק ההון 12
R קרן נאמנות של מניות דיבידנד אמריקאיות בשקלים שוק ההון 93
Henchman34 מה הדרך הנכונה ללכת בה אם המטרה הסופית היא תיק מניות דיבידנד? שוק ההון 44
קוגן קרנות מחקות מול תיק מניות, דיבידנד שוק ההון 4
yossik השפעת הריבית במשק (עולה או יורדת) על תשואות מניות דיבידנד שוק ההון 9
Z האם הקרנות האיריות העוקבות אחרי מדדי מניות אמריקאיים חשופות למס עיזבון בפתירת נישום שאינו אמריקאי? מיסים 2
ע איך לספור אג"ח קונצרני באלוקציית מניות/אג"ח שוק ההון 6
T שאלות לגבי מניות SPAC שוק ההון 1
C מסלול מניות - השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R באיזה מדדי מניות בעולם מושקעים כספים במסלול מניות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y האם אפשר איפה שהוא למיין מניות לפי השווי שאנליסטים נותנים להן (יחסית למחירן הנוכחי) בפלטפורמה כלשהי? שוק ההון 3
E למה הרוב הגדול מעדיף תעודות סל על פני מניות? שוק ההון 124
T מס על מכירת מניות בשילוב עם משכורת מיסים 5
י דוח מס הכנסה (מסחר מניות) מיסים 5
R חובת דיווח על מניות בחו"ל כשאין רווחים מיסים 4
ש כשצריך להנזיל: מאיפה עדיף למכור מניות - קרן השתלמות או חשבון רגיל? שוק ההון 28
ש רכישת מניות ואג"ח ביורו שוק ההון 3
נמר הכסף התלבטות לגבי תיק מניות עולמי עם מספר ETF, וחוות דעת כללית על התיק שוק ההון 10
ש מניות משנות עולם פוסטים מאיכות נמוכה 28
M מכירת מניות וקניית בית שוק ההון 6
Odnight קניית מניות חברה בהנחה או השקעה במדד? שוק ההון 15
א מלכודת מס רווחי הון מניות מוצלחות שוק ההון 13
P פנסיה - מתלבט האם לעבור ממסלול מחקה מדד מניות פאסיבי למסלול מחקה - S&P500. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
G Datasets של מניות אוף טופיק 1
N מיסוי מניות יהש בקניית ניירות ערך מ-IRA פוסטים מאיכות נמוכה 0
D איך מגדרים מניות בודדות ומדדים? שוק ההון 24
S מניות חיסונים לקורונה מול תאוריית השווקים היעילים שוק ההון 4
י מחפש אתר שמציג שער מניות אמריקאיות בטווח זמן מדויק. פוסטים מאיכות נמוכה 1
P מכירת מניות RSU וישוב מזכה מיסים 10
I מסלול מניות בפנסיה שוק ההון 7
S האם ניתן להעביר תיק מניות לבן משפחה. שוק ההון 1
S מעקב מניות על פי סקטורים שוק ההון 1
ס כדאיות מינוף תיק מניות בעזרת משכנתא על דירה קיימת שוק ההון 7
T השאלת מניות שוק ההון 3
M שאלות על סיכון של מניות בודדות אל מול מדד עולמי שוק ההון 12
מ למה מניות עם רווחים מעולים נופלות?? שוק ההון 18
ש 10% מניות, השאר בנדלן שוק ההון 9
ל מניות שוק ההון 1
סול איך לקנות מניות - תהיה בעקבות הפוסט דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
D פנסיה בהפניקס מחקה מדד מניות עולמי או מחקה סנופי ממונף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
גרהם כשמצחצח הנעליים מדבר איתך על מניות חמות, הגיע הזמן למכור שוק ההון 516
Y למה השקעה ב reits מסוכנת(תנודתית) כמו מניות? שוק ההון 3

נושאים דומים

למעלה