• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

קןשי להשקיע בסכומים קטנים

Jo4

משתמש ותיק
דירוג
39
בס"ד

שאלה לי אליכם. נניח אדם שחוסך 500 ש"ח בחודש ובוחר להשקיע דרך בית השקעות בארץ, "פסגות" לדוג'. הוא בוחר להשקיע שם, כי אין לו כרגע 40,000 ש"ח להשקיע דרך בתי השקעות בחו"ל. דמי ניהול בפסגות ובשאר בתי השקעות הם סביב 10-20 ש"ח בחודש.
אם כל חודש יורד לי 2-4% מההשקעה, אני לא כבר מפסיד יותר מידי?? האם השקעה לטווח ארוך, שייכת רק סכומים גדולים יותר?

yossik

מודרטור
דירוג
13,715
בסכומים קטנים יחסית רצוי לבדוק את ניהול התיק בבנק.
בבנקים גובים עדיין [תלוי בכוח המיקוח] "דמי משמורת" אבל זה כולל גם עלק"ייעוץ".
עבור משקיע מתחיל רצוי לבדוק את האופציה של השקעה דרך הבנק, לשאוב מיידע מהיועץ שלהם, ללמוד וכאשר התיק יגדל אז לבדוק היכן הת'רשהולד כשעמלות הבנק יהיו יקרים יותר מעמלות בתי ההשקעות ואז לעבור לאחר צבירת נסיון.

naftul21

משתמש ותיק
דירוג
225
בס"ד

שאלה לי אליכם. נניח אדם שחוסך 500 ש"ח בחודש ובוחר להשקיע דרך בית השקעות בארץ, "פסגות" לדוג'. הוא בוחר להשקיע שם, כי אין לו כרגע 40,000 ש"ח להשקיע דרך בתי השקעות בחו"ל. דמי ניהול בפסגות ובשאר בתי השקעות הם סביב 10-20 ש"ח בחודש.
אם כל חודש יורד לי 2-4% מההשקעה, אני לא כבר מפסיד יותר מידי?? האם השקעה לטווח ארוך, שייכת רק סכומים גדולים יותר?
אפשר לחסוך 20 אלף ואז להכנס לבית השקעות בארץ.
כך אני התחלתי...לא המלצה

Ran

משתמש ותיק
דירוג
838
קופג להשקעה, יקחו לך 0.6% על הסכום ויש מסלולים פאסיביים טובים. אין שום עמלות. גם מאוד נח כי אפשר לתת הוראת קבע לחשבון בנק ומשם הכל אוטומטי. כשתגיע לסכום משמעותי ותרצה להתחיל לנהל בעצמך, תעבור לתיק ממוסה רגיל (רק שים לב שזה יגרור אירוע מס)

zaraza

משתמש ותיק
דירוג
160
איפשהו ראיתי שIB-IL צריכים כ$2K לפתיחת חשבון, אף אחד לא אמר לי מה המינימום, אך כשאמרתי שיעביר 10Kש"ח אמרו בסדר ולא שאלו שאלות נוספות בעניין גודל של תיק.
שים לב שזה יעלה לך כ17ש"ח - עמלת המרה 10ש"ח + עמלת קנייה 6ש"ח + עמלת שורה בבנק 1.35ש"ח, פר הפקדה.
זה מחזיר אותנו ל"10-20ש"ח לחודש" :(
אם תהיו הפקדות פחות תדירות, כך גם עמלות ירדו (בניגוד לניהול תיק בבתי השקעות בארץ).
נניח ומפקידים פעם ברבעון - מקבלים 4.25ש"ח "דמי ניהול".

בנוסף, בקניות בחו"ל אתה חייב לקנות את כל המנייה ולא יכול לקנות חצי.
למשל VOO (מדד SP500) עולה 250$, אז עם 500ש"ח\חודש אתה יכול לקנות רק פעם בחודשיים. שוב מעודד לכיוון ברוקר חו"ל :)
חיסרון (ויתרון) - הכסף פחות נזיל, ובכדי למכור\למשוך דורש התעסקות עם הגשת דוחות ותשלום מיסים עצמאית. יתרון - פחות סיבות לגעת בו :)

Ran

משתמש ותיק
דירוג
838
תיקנתי לך (אינטרגמל מחקה סנופי).
זכור לי דיון פה שבו התברר שלאינטרגמל יש עלויות נסתרות ו/או אמצעי השקעה נחותים. לא זוכר את הפרטים. אני התייחסתי לIBI.
מחזיק, לא מייעץ ולא ממליץ.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
13,323
זכור לי דיון פה שבו התברר שלאינטרגמל יש עלויות נסתרות ו/או אמצעי השקעה נחותים. לא זוכר את הפרטים. אני התייחסתי לIBI.
מחזיק, לא מייעץ ולא ממליץ.
היה סיפור שאינטרגמל עבדו עם ת"ס במקום אחזקה ישירה של חוזים. לאחרונה IBI עברו (או בתהליכי מעבר) לאותה שיטה, ככה שההבדל הזה לדעתי כבר לא רלונטי.

• אהבתי
Reactions: Ran

דור דורים

משתמש בכיר
דירוג
1,693
הוא בוחר להשקיע שם, כי אין לו כרגע 40,000 ש"ח להשקיע דרך בתי השקעות בחו"ל.
דווקא בבתי השקעות בחו"ל יש מינימומים נמוכים יותר מבתי ההשקעות בארץ.
חפש "דיבידעת ברוקר מועדף".

איפשהו ראיתי שIB-IL צריכים כ$2K לפתיחת חשבון, אף אחד לא אמר לי מה המינימום, אך כשאמרתי שיעביר 10Kש"ח אמרו בסדר ולא שאלו שאלות נוספות בעניין גודל של תיק.
לי זכור דווקא 3K$. אבל זה כנראה סדר הגודל.

נראה לי שכבר לא רלוונטי מאז שהרפורמה אושרה.
גם כשהיה רלוונטי, הטענה הייתה בסופו של דבר שהם עוקבים קצת פחות טוב מIBI. השאלה כמה הפרש בדמי הניהול זה שווה?
בגמל/השתלמות ההפרש הוא 0.15% (לפחות לפי מה שאני הצלחתי במו"מ). בגמל להשקעה הפרש של 0.25% שבטוח יירד לך, עוד פחות משתלם.
ג.נ. מחזיק קה"ש באינטרגמל.

הצעה שלא עלתה, שאם היא רלוונטית, נראה לי שכולם יסכימו שהיא הטובה ביותר:
מה עם קרן השתלמות?
לקרן השתלמות יש יתרון אדיר בכך שהיא פטורה ממס רווחי הון עד התקרה. גם אם היה לך מספיק כסף לתיק השקעות, היה כדאי לשים מה שאפשר בקרן השתלמות.
תקרת הטבות המס בקה"ש היא כ18K בשנה. עם 500 ש"ח בחודש אתה בטח לא עובר את זה.

אם אתה שכיר, אתה יכול לבקש מהמעסיק קה"ש. הוא לא חייב להסכים לפי חוק, אבל דיי מקובל לתת.
מעבר למה שמופקד לך דרך המעסיק, או אם לא מופקד לך, אתה יכול לפתוח תיק עצמאי, לפתוח קרן השתלמות נוספת כעצמאי, ולהפקיד מה שאתה יכול מעבר למשכורת כעצמאי.
אם אתה כבר עצמאי באמת, קח בחשבון שתקבל גם הטבה לא רעה ממס הכנסה.

דור דורים

משתמש בכיר
דירוג
1,693
גם כשכיר ההטבה המשמעותית היא על ההפקדה.
אם הוא שכיר, וההבדל הוא בין לקבל או לא לקבל קרן השתלמות, ההטבה המשמעותית בהפקדה היא דווקא מהמעסיק.

בכל אופן, אני חילקתי בין שהוא עצמאי "באמת" לבין שהוא שכיר, אבל גם עצמאי לצורך קה"ש.
יש בכלל אפשרות לקבל הטבה במצב כזה ממס הכנסה?
אתה מקבל החזרים על הפסדים/הטבות שיש לך כעצמאי על המס ששילמת כשכיר?

גם כשכיר ההטבה המשמעותית היא על ההפקדה.
שששששש, אני מנסה למכור פה חיסכון, שכירים לא יודעים שהם משלמים מס הכנסה. עצמאים כן. ;):>

FIYaacov

מודרטור
דירוג
15,240
אם הוא שכיר, וההבדל הוא בין לקבל או לא לקבל קרן השתלמות, ההטבה המשמעותית בהפקדה היא דווקא מהמעסיק.
התכוונתי להפקדת מעסיק.
על הפקדה כשכיר אין הטבה בכלל (במעמד ההפקדה).

אתה מקבל החזרים על הפסדים/הטבות שיש לך כעצמאי על המס ששילמת כשכיר?
ניכוי עקב הפקדה לקרן השתלמות במעמד "עצמאי" תוכל לקבל על 4.5% מהרווח שלך כעצמאי.
כלומר אתה חייב רווח כעצמאי בשביל לקבל את ההטבה במעמד ההפקדה (וגם אז הוא תלוי בגובה הרווח שלך).

שכירים לא יודעים שהם משלמים מס הכנסה. עצמאים כן
משתדל שלא לשלם יותר מדי, לא הולך לי בינתיים :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S איך להשקיע לטווח קצר דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 5
oferM האם זה הזמן הנכון להשקיע באינדקס(ספציפית הS/P 500) ? שוק ההון 22
O איך כדאי להשקיע כסף בחשבון בנק אמריקאי? שוק ההון 4
ט מינוף של 1M ש"ח -> להחזיר משכנתא או להשקיע בשוק ההון שוק ההון 23
ג רוצה להשקיע בS&P 500 לעשות את זה דרך קופת גמל להשקעה, או דרך מסחר עצמאי בבורסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
E איך נער בן 15 יכול להשקיע כסף? שוק ההון 8
A האם עדיף להשקיע במדדים בעלי Cape נמוך פוסטים מאיכות נמוכה 11
א מבולבל- מתי ואיך להשקיע? שוק ההון 5
L איך מתחילים להשקיע, גרסת החייל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ איך להשקיע במחקה מדד נסדק או סנופי בשקלים?? שוק ההון 4
H האם להשקיע בשקלים או בדולרים כאזרח אמריקאי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 7
P איפה להשקיע כל חודש סכום יחסית גבוה ומה לעשות עם הגמל, קה"ש ופנסיה הנוכחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ש להשקיע במדד SP500 שוק ההון 1
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 214
F האם צריך להשקיע בישראל שוק ההון 6
A במה להשקיע את החלק הסולידי של תיק ההשקעות? שוק ההון 10
ק להשקיע באינברס לשוק פוסטים מאיכות נמוכה 9
L למה לא להשקיע באג״ח קצר טווח? שוק ההון 6
B הון עצמי האם לרכוש דירה או להשקיע נדל"ן 5
avivaviv מה הדרך הזולה ביותר להשקיע בעוקב סנופי בסכומים קטנים? שוק ההון 7
arvin תהיות ושבירת ראש למה לא להשקיע רק ב-S&P 500 שוק ההון 77
א יש עוד טעם להשקיע את החלק הכי סולידי בתיק בקרנות של אג"ח ממשלתי? שוק ההון 45
M שוקל להשקיע חלק משמעותי מהכסף של אמא שלי בחשיפה ל100% מניות שוק ההון 26
E האם יש דרך להשקיע ישירות מ-PayPal? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 3
י למה לא להשקיע בקרן ריט, המחלקת 12% דיבידנד? מה כבר יכול להשתבש? שאלת מתחיל שוק ההון 17
א האם קרנות הפנסיה מחייבות להשקיע חלק מהכספים בשוק ההון הישראלי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
א מה הדרך הכי סבירה להשקיע באינפלציה ? שוק ההון 5
J אספר לכם עליי וספרו לי איך לדעתכם כדאי לי להשקיע מיליון₪ שוק ההון 14
ד שאלות של משקיעה מתחילה שרוצה להתחיל להשקיע אבל אין לה את האומץ ויש לה הרבה שאלות שוק ההון 37
י להחזיר חובות או להשקיע במדדים שוק ההון 9
ש להשקיע ולשפץ דירה לפני מכירה או לא? נדל"ן 4
ברזילרו איך להשקיע בברזיל בקלות? שוק ההון 7
R איך כדאי להשקיע חצי מיליון שקל שוק ההון 1
שם משתמש בעייתי איך "להשקיע" לתווך יחסית קצר (נגיד 3-4 שנים) שוק ההון 14
ס אם הייתם יכולים להשקיע עד 40k ללא מס אבל מחפשים סיכון נמוך שוק ההון 6
A לפי הסולידית יש להשקיע גם במדדי המניות וגם בהשקעות סולידיות שוק ההון 0
ע השקעת דיבידנדים, איך להשקיע אחרי הפיזור? שוק ההון 18
ל פפר אינווסט- האם שווה להשקיע שם מבחינת דמי הניהול פוסטים מאיכות נמוכה 3
Z כסף שמיועד לרכישת לדירה - במה להשקיע נדל"ן 15
S איך להשקיע 500K שוק ההון 28
milx אם אני לא מעוניין להשקיע באג"ח - לאיפה אתם מקצים את החלק הסולידי של התיק שוק ההון 121
ד למה לא להשקיע את כל הכסף בקרן נאמנות אחת? שוק ההון 10
ד למה בעצם לא להשקיע את כל הכסף בקרן נאמנות אחת? שוק ההון 1
R כיצד נכון להשקיע כסף הקיים בחשבון בארה״ב שוק ההון 5
EverydayGuy איך נכון להשקיע עם רילוקיישן פוטנציאלי בעוד מספר שנים שוק ההון 2
S איך להחליט איפה להשקיע שוק ההון 7
ש לסגור את המשכנתא או להשקיע בשוק ההון? נדל"ן 27
צ האם עדיין שווה להשקיע באשקלון? נדל"ן 21
R מה הדרך הזולה ביותר להשקיע במדד S&P500, סכום חד פעמי 30,000 ש"ח ל-7 שנים. שוק ההון 5
M חברה שלי רוצה להשקיע 15 אלף ש"ח לטווח ארןך שוק ההון 10

נושאים דומים

למעלה