• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בן 23 בפרשת דרכים

אני חושבת שבגיל 23, רוב האנשים לא מדמיינים לעצמם יעד ובטח לא מעבר לטיול ו/או לימודים, כלומר תכנון לשנים הממש קרובות.
אני חושבת על עצמי בגיל הזה ולא זוכרת שום יעד חוץ מלחיות בכיף ולעבוד. בעצם, מעולם לא תיכננתי (ולכן לא בחרתי אסטרטגיה) שיהיה לי חבר וכשהוא הגיע לא תכננתי נישואין ובטח לא ילדים. באותה תקופה רק ידעתי שהחלום שלי זה לגור בגליל וזה לא דרש ממני שום תכנון מעבר לאריזת מעט החפצים שלי ומעבר לשם :)

@דור ש. , הבת שלי בגילך בערך. העצה שנתתי לה, כשהשתחררה מהצבא עם כל ההתלבטויות האלה, היתה שתתנסה בשנים הקרובות במגוון עבודות כדי להבין איפה היא מרגישה הכי טוב ואז תחליט אם היא רוצה ללמוד יותר לעומק או לעבור קורס או פשוט ללמוד תוך כדי עבודה.

את צודקת לגבי רוב בני הגיל הזה וזה בעיה, לדור הנוכחי אין את הלוקסוס שהיה לדור שלנו, כל שנת עבודה והשקעה שמתבזבזת לא חוזרת, בעיקר כשהם עדיין לא בעלי משפחות, הם חייבים להיות פרקטיים, צפויים להם 25 עד 30 שנות עבודה שיצטרכו לממן את מחייתם עד לגיל 95-97.

כל שנת עבודה והשקעה שמתבזבזת לא חוזרת, בעיקר כשהם עדיין לא בעלי משפחות, הם חייבים להיות פרקטיים,
פרקטיות יכולה להיות כל מיני דברים.
לבת שלי כבר יש תיק השקעות כי היא צנועה בהוצאות שלה ויכולה להפקיד שם כסף כל כמה חודשים. כלומר, בלי להחליט עדיין מה היא רוצה לעשות בחייה, היא כבר מרפדת לה את דרכה. ובנוסף, היא חסכה לטיול תרמילאות שלה שבו היא מבלה עכשיו וזה נראה לי משהו מאד מאד חשוב לעשות! :)

בתור מהנדס מכונות, אומר לך שיש מחסור גדול באנשי מקצוע כגון: ריתוך, מסגרות ועיבוד שבבי קונבציונאלי ו CNC.
מפעלי הייצור בארץ עוד רחוקים מהיום בו רובוטים יחליפו אנשים, וגם מכונות עיבוד שבבי רובוטיות (CNC) צריכות מפעיל.

אם יש לך אפשרות ללמוד מקצוע כזה ע"י היצמדות לבעל מקצוע, אני ממליץ לנסות, גם אם לא תאהב את זה, אתה תרוויח כישורים לחיים.

כמו שכתבו לפני, ברגע שיש מחסור אז המחיר עולה, וזו אכן עבודת כפיים, אך לפעמים האנשים הכי מאושרים הם אלה שמסיימים יום עבודה עם ידיים שחורות.

אומר לך שיש מחסור גדול באנשי מקצוע כגון: ריתוך, מסגרות ועיבוד שבבי קונבציונאלי ו CNC.
משלמים מעט והעבודה סיזיפית ובתוך מפעל. תענוג זה לא (לדעתי לפחות). מה השכר היום בעבודות האלה?

פשוט לחיות את החיים "לרוחב", ולא בצורה לינארית.
אני ממש ממליצה על הגישה הזו.

חייתי שנים באירופה, התקיימתי מהיד לפה, לא חסכתי שקל (גם לא נכנסתי לחובות), בגיל 28 עשיתי שנתיים סופר אינטנסיביות להגדלת ההון יחד עם בנהזוג, וזה די נתן לנו קפיצה משמעותית.
נראה לי שהיום, כמשפחה, אנחנו במצב כלכלי מצויין.
אם לא היו הילדים, היינו לגמרי בנקודה של פרישה מוקדמת.

אספר לך דברים מנקודת מבט שלי של מי שחי את החיים לרוחב וקטף תפוחים בניו זילנד :lol:.
אני בן 41, בעל עסק, עם חברה עדיין ללא ילדים, ₪200,000 חסכונות אישיים, שכירות בתל אביב, רכב אחד. חייתי את חיי לרוחב, טיול אחרי צבא, שנה עבודה נדרשת בארץ ואז עוד טיול, מגורים ועבודה בארה״ב, חזרה לשנתיים בארץ ואז טיול לניו זילנד שם נשארתי 8.5 שנים והיום יש לי אזרחות ניו זילנדית בנוסף לישראלית. בשנים האלה עבדתי במכירות, קטיף תפוחים, חליבת פרות, חקלאות, כסוכן נסיעות, בהדגמות מוצרים ובעשור האחרון כעצמאי כסוכן נדלן והיום איש שיווק ופרסום. למדתי בניו זילנד פרסום באוניברסיטה בתואר מיוחד הנמשך שנה. הייתי בעשרות פסטיבלים, סדנאות, הכשרות וחוויות.

ועכשיו אליך:
  1. לימודים - חבל על הזמן. בשלוש ארבע שנים אתה יכול לבנות עסק משגשג או ללמוד איך לבנות אחד כזה תוך כדי עבד. במה שמעניין אותך. לעומת זאת אם תלמד תצא מהאוניברסיטה עם ישע תיאורטי ותתחיל מ-0.
  2. פרנסה - תלמד לעשות כסף באינטרנט. שיווק שותפים. איביי. אמאזון. תכתוב קורס בטבעונות מעשית. תתפרנס מכתיבה. ברגע שתבנה את זה תוכל לחיות את החיים לרוחב ואיפה שתרצה. זה אפשרי. זה לא קורה ברגע. וכשזה קורה זה שווה הכל. ואתה יכול לעשות את זה בזמן שאתה מטייל. אתה מבין? להגשים שני חלומות, טיול ופרנסה יציבה, מהנה, קלה יחסית וכיפית באותו זמן!
  3. אתה צעיר. יש לך הזדמנות עכשיו לעבוד קשה. תראה את הסרטון הזה ואולי גם את זה. נצל את זה. עשה הרבה כסף ותחסוך עוד יותר כדי שעוד כמה שנים לא תצטרך לעבוד. אולי תבחר לעבוד. אולי תחייה לרוחב. מה שבטוח הוא זה שתוכל לבחור.
אני חיפשתי את עצמי בשנות העשרים שלי.
ואז הלכתי לאיבוד בחלום הקפיטליסטי בשנות ה-30.
למדתי המון. היה כיף. אבל בראייה לאחור הייתי מנצל את ההזדמנויות האדירות (!!!) שיש לנו בזמנים אלו ליצירת בטחון כלכלי סולידי וחופש בחירה בגיל מוקדם יותר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 27
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
T בן 25 מתחיל מסע יומני מסע אישיים 6
I בן 26 - יוצא לדרך, טייק 2# יומני מסע אישיים 8
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
E בן 19 חדש בתחום דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 2
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
T בן 18 שלא יודע מאיפה להתחיל שוק ההון 11
O מס רכישה בדירה של בן זוג אחד עם הסכם ממון מיסים 18
N כיוון החיים של בן 24 התפתחות אישית 5
ג לבטים של בן 22 יומני מסע אישיים 8
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
Mufasa קניית דירה ראשונה להייטקיסט בן 26 נדל"ן 87
מ בן משפחה שמשחק משחק מסוכן אוף טופיק 15
R בן 18 לפני שירות צבאי מתחיל בהרהורים יומני מסע אישיים 12
Y בן 40, לא מצליח לצאת מבית ההורים. אוף טופיק 37
M בן 24 שוקל לקנות דירה נדל"ן 9
Y האם בן 14 צריך לשלם מס \ לדווח למס הכנסה על רווחים מפרסומות ב youtube? מיסים 9
A דירוג אשראי לצעיר בן 24 אוף טופיק 4
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
Omer Daniel השקעה ראשונה - בן 23 שוק ההון 4
E תמהיל השקעה לחוסך צעיר בן 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
D חייל בן 19, קצת הלכתי לאיבוד מהאופציות ואני אשמח לקבל קצת הכוונה יומני מסע אישיים 4
C פתרון ליצירת קשר עם ילד בן שבע בבית צרכנות פיננסית 22
B אריחים בקירות חיצוניים של בניין חדיש (בן כ15) שהחלו ליפול נדל"ן 9
ס בן 27 שמתחיל לחסוך לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G לדברים יש נטיה להסתדר - יומנו של בן 26 יומני מסע אישיים 14
E איך נער בן 15 יכול להשקיע כסף? שוק ההון 8
מ בן 20 יוצא לדרך יומני מסע אישיים 14
Flex אז למה לא בעצם? בן 27 יומני מסע אישיים 38
N מתלבט היכן להתחיל ללמוד השנה (בן 24) התפתחות אישית 12
V מה הכלי הכי מומלץ למבוגר בן 60 ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מתכנת הצהרת נהנה על בן/בת זוג בחשבון יחיד (חוק איסור הלבנת הון) צרכנות פיננסית 3
TheMailMan קורס מחשבים/סייבר/תכנות לילד בן 9 התפתחות אישית 14
Bonfire משוחרר "טרי" בן 25, חייב לרוקן את העו"ש בהקדם יומני מסע אישיים 40
B אזרחים יכולים להיכנס לאוניברסיטת בן גוריון? אוף טופיק 4
A למה בן אדם עובד בישראל (עם פנסיה) לא צריך ביטוח חיים צרכנות פיננסית 62
ד שכונת בן גוריון רמת גן נדל"ן 11
R השלמת הכנסה. בן 36 יומני מסע אישיים 16
א בן 28 - מתוסכל מהענף יומני מסע אישיים 50
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33
P העברת זכויות לאחר זכיה של בן משפחה נדל"ן 0
ה התיק המורכב שלי (בן 20) שוק ההון 8
1337justme שימוש באשראי של בן הזוג (זוג נשוי) צרכנות פיננסית 38
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26

נושאים דומים

Back
למעלה