• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים

הנסיך הקטן

משתמש רשום
דירוג
17
היי
בן 20 ורוצה לקנות בימים הקרובים את ניירות הערך הראשונים שלי.
לאחר קריאה רבה החלטתי שגם אני רוצה להשקיע במדדים, השקעה פסיבית ולטווח ארוך.
אופק ההשקעה המתוכנן הוא 15-20 שנה. עקב גילי אני לא מפחד לקחת סיכון גבוה ומאמין שזה יכול להשתלם.
בעקבות הפוסט על מייק אני מתלבט האם לקנות את המדד העולמי או את מדד s&p.
מאוד מתלבט ולא יודע במה לבחור, אשמח אם תוכלו לכתוב לי פה מה השיקולים שלכם בהשקעה בכל אחד מניירות הערך.
כמובן ללא ייעוץ והמלצה.

תודה מראש,
הנסיך הקטן

מאוד מתלבט ולא יודע במה לבחור, אשמח אם תוכלו לכתוב לי פה מה השיקולים שלכם בהשקעה בכל אחד מניירות הערך.
אף אחד לא יודע מה יהיה יותר טוב. בכל מקרה הניירות קורלטיבים.
אם זה מטריד אותך תקנה חצי-חצי ותמשיך בחיים.

מה אני הייתי עושה?
אן דן דינו,
סוף על הקטינו
סוף על הקטי קטו
אליק בליק בום
בום בום בום
פתח את האלבום
שם תראה אותי
ביום הולדתי
תי תי תי
אחותי
הלכה לבית מלון ואכלה אפרסמון

יצא עולמי.

או אם לא בא לך, אז סנופי.

רק תקנה, צא מההתלבטויות המשתקות.

עריכה: שכחתי!
עץ עץ עץ
לא ממליץ לא מייעץ

נערך לאחרונה ב:
כמו שאמרו זה לא מאוד משנה
חופפים ב65 אחוז בערך ובפועל קצת יותר כי שינוי בבורסה האמריקאית גוררת את שאר השווקים (והפוך כמובן).
מבחינת דמי ניהול המדד העולמי עולה פי שניים! שזה כמובן גם זניח לחלוטין, 0.1% מול 0.2% זה אומר שעם כל 100,000 תשלם עוד 100 שח אם תבחר במדד עולמי.

המשמעות של זה אפסית.
דווקא מה שכתבת על היתרון בגיל 20 פחות ברור בעיני.
לא כתבת כלום על עצמך, אז אני לא יודע לגביך, אבל רוב האנשים יכולים לצפות את הצרכים הכספיים שלהם ב-15 שנים הקרובות הרבה יותר טוב בגיל 30 או 40 מאשר בגיל 20.

המשמעות של זה אפסית.
דווקא מה שכתבת על היתרון בגיל 20 פחות ברור בעיני.
לא כתבת כלום על עצמך, אז אני לא יודע לגביך, אבל רוב האנשים יכולים לצפות את הצרכים הכספיים שלהם ב-15 שנים הקרובות הרבה יותר טוב בגיל 30 או 40 מאשר בגיל 20.
מסכים איתך.
הכוונה הייתה שפחות מפחיד אותי לאבד את הסכום שאני מוכן להשקיע כרגע כי אני עוד יכול להרוויח אותו בחזרה תוך כמה חודשי עבודה.

בכל מקרה, תודה לכולם על התשובות, לא ציפיתי להרבה תגובות בזמן כה קצר, החלטתי ללכת על הקרן העולמית.
ארכוש מחר.

מישהו הסביר לי
שהפיזור הוא רחב יש פחות סיכון כי די ברור שהשוק צומח אבל בפיזור רחב מדי יש בדרך כלל תשואה משמעותית נמוכה יותר
(אם היו מקימים קרן סל לפני 50 שנה של כל העסקים בעולם ברור שמי שהיה קונה היה מרוויח אבל הרבה פחות ממי שהתמקד ולקח קצת יותר סיכון)

קנה עכשיו אחד מהם, ובקניה הבאה את השני. בהצלחה!

מישהו הסביר לי
שהפיזור הוא רחב יש פחות סיכון כי די ברור שהשוק צומח אבל בפיזור רחב מדי יש בדרך כלל תשואה משמעותית נמוכה יותר
(אם היו מקימים קרן סל לפני 50 שנה של כל העסקים בעולם ברור שמי שהיה קונה היה מרוויח אבל הרבה פחות ממי שהתמקד ולקח קצת יותר סיכון)
חחחחח באת לבלבל אותי?

תסביר לו בחזרה שהוא טועה.
עודף סיכון לא אומר בהכרח עודף תשואה.
אין ויכוח שעודף סיכון לא אומר בהכרח עודף תשואה
אבל האם אין הבדל בין הקרנות האלו בתשואה בטווח של למשל 20 שנה אחורה אפילו שברוב יש חפיפה??
ואם כן אז יש הבדל משמעותי ביניהם
שהוא על ידי לקיחת סיכון קצת יותר (אבל בעיני סיכון שהוא סביר לשואל בן 20 וגם אם בעיניך זה לא סביר וזה מדי מסוכן הרבה מצביעים ברגליים נגדך)
אני בסך הכל רוצה להביא נקודות למחשבה לבחור שלדעתי זה שכל כך מוקדם הוא כבר נכנס לעניין זה מראה שיש לו קצת שכל

אבל האם אין הבדל בין הקרנות האלו בתשואה בטווח של למשל 20 שנה אחורה אפילו שברוב יש חפיפה??
תסתכל בחלונות זמן אחרים (שלא כוללים את השנים האחרונות) ואז תגיע למסקנות שונות.

תסתכל בחלונות זמן אחרים (שלא כוללים את השנים האחרונות) ואז תגיע למסקנות שונות.
בטעות עשיתי לך לייק לא התכוונתי
בכל מקרה כמעט כל מדד יש לו שנים שהוא גובר על מדד אחר
הבדיקה הנורמלית היא או לבדוק את ההיסטוריה הקרובה או ללכת על 50 שנה אחורה או כמה שיותר אבל לבחור שנים בעיני זה מגוכח

אין ויכוח שעודף סיכון לא אומר בהכרח עודף תשואה
ואם כן אז יש הבדל משמעותי ביניהם
שהוא על ידי לקיחת סיכון קצת יותר (אבל בעיני סיכון שהוא סביר לשואל בן 20 וגם אם בעיניך זה לא סביר וזה מדי מסוכן הרבה מצביעים ברגליים נגדך)
אני בסך הכל רוצה להביא נקודות למחשבה לבחור שלדעתי זה שכל כך מוקדם הוא כבר נכנס לעניין זה מראה שיש לו קצת שכל

יש הבדל, אבל באיזה כיוון יהיה ההבדל בשנים הבאות? יש לך תחזית אמינה לצמיחה יותר גדולה של מדינה אחת לעומת מדינה אחרת, שלא מתומחרת טוב במדדי המניות?

אני לא מאמין בהיפותזות השוק היעיל לגבי כל מניה ומניה, אבל פה אתה מדבר על המאקרו, מה אתה יודע עליו יותר טוב מאשר כל העולם יודע?

בטעות עשיתי לך לייק לא התכוונתי
אפשר לבטל לייק, אבל אז אני אעלב.

הבדיקה הנורמלית היא או לבדוק את ההיסטוריה הקרובה או ללכת על 50 שנה אחורה או כמה שיותר אבל לבחור שנים בעיני זה מגוכח
עם הזמן תלמד להכיר עוד מתודולגיות.

יש הבדל, אבל באיזה כיוון יהיה ההבדל בשנים הבאות? יש לך תחזית אמינה לצמיחה יותר גדולה של מדינה אחת לעומת מדינה אחרת, שלא מתומחרת טוב במדדי המניות?

אני לא מאמין בהיפותזות השוק היעיל לגבי כל מניה ומניה, אבל פה אתה מדבר על המאקרו, מה אתה יודע עליו יותר טוב מאשר כל העולם יודע?
אין לי שום תחזית ואני לא בא לקבוע מה יהיה העתיד
אם תסתכל על התגובה שלי היא מגיעה מנידון מה עדיף להשקיע בפיזור הכי רחב או בפיזור אבל לא הכי רחב
וכאן הבאתי הבדל שאדם משכיל צריך לקחת בחשבון

אין לי שום תחזית ואני לא בא לקבוע מה יהיה העתיד
אם תסתכל על התגובה שלי היא מגיעה מנידון מה עדיף להשקיע בפיזור הכי רחב או בפיזור אבל לא הכי רחב
וכאן הבאתי הבדל שאדם משכיל צריך לקחת בחשבון
אוקיי אז אני רוצה להשקיע בפיזור לא הכי רחב - באיזה? לשים יותר על ארה״ב, יותר על אירופה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 15
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
T בן 25 מתחיל מסע יומני מסע אישיים 6
I בן 26 - יוצא לדרך, טייק 2# יומני מסע אישיים 8
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
E בן 19 חדש בתחום דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 2
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
T בן 18 שלא יודע מאיפה להתחיל שוק ההון 11
O מס רכישה בדירה של בן זוג אחד עם הסכם ממון מיסים 18
N כיוון החיים של בן 24 התפתחות אישית 5
ג לבטים של בן 22 יומני מסע אישיים 8
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
Mufasa קניית דירה ראשונה להייטקיסט בן 26 נדל"ן 87
מ בן משפחה שמשחק משחק מסוכן אוף טופיק 15
R בן 18 לפני שירות צבאי מתחיל בהרהורים יומני מסע אישיים 12
Y בן 40, לא מצליח לצאת מבית ההורים. אוף טופיק 37
M בן 24 שוקל לקנות דירה נדל"ן 9
Y האם בן 14 צריך לשלם מס \ לדווח למס הכנסה על רווחים מפרסומות ב youtube? מיסים 9
A דירוג אשראי לצעיר בן 24 אוף טופיק 4
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
Omer Daniel השקעה ראשונה - בן 23 שוק ההון 4
E תמהיל השקעה לחוסך צעיר בן 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
D חייל בן 19, קצת הלכתי לאיבוד מהאופציות ואני אשמח לקבל קצת הכוונה יומני מסע אישיים 4
C פתרון ליצירת קשר עם ילד בן שבע בבית צרכנות פיננסית 22
B אריחים בקירות חיצוניים של בניין חדיש (בן כ15) שהחלו ליפול נדל"ן 9
ס בן 27 שמתחיל לחסוך לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G לדברים יש נטיה להסתדר - יומנו של בן 26 יומני מסע אישיים 14
E איך נער בן 15 יכול להשקיע כסף? שוק ההון 8
מ בן 20 יוצא לדרך יומני מסע אישיים 14
Flex אז למה לא בעצם? בן 27 יומני מסע אישיים 38
N מתלבט היכן להתחיל ללמוד השנה (בן 24) התפתחות אישית 12
V מה הכלי הכי מומלץ למבוגר בן 60 ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מתכנת הצהרת נהנה על בן/בת זוג בחשבון יחיד (חוק איסור הלבנת הון) צרכנות פיננסית 3
TheMailMan קורס מחשבים/סייבר/תכנות לילד בן 9 התפתחות אישית 14
Bonfire משוחרר "טרי" בן 25, חייב לרוקן את העו"ש בהקדם יומני מסע אישיים 40
B אזרחים יכולים להיכנס לאוניברסיטת בן גוריון? אוף טופיק 4
A למה בן אדם עובד בישראל (עם פנסיה) לא צריך ביטוח חיים צרכנות פיננסית 62
ד שכונת בן גוריון רמת גן נדל"ן 11
R השלמת הכנסה. בן 36 יומני מסע אישיים 16
א בן 28 - מתוסכל מהענף יומני מסע אישיים 50
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33
P העברת זכויות לאחר זכיה של בן משפחה נדל"ן 0
ה התיק המורכב שלי (בן 20) שוק ההון 8
1337justme שימוש באשראי של בן הזוג (זוג נשוי) צרכנות פיננסית 38
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
TheOneTech שאלות בנוגע להליכים אחרי פטירת בן אדם אוף טופיק 12

נושאים דומים

Back
למעלה