• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בן 18 שלא יודע מאיפה להתחיל

tomergredinger

משתמש רשום
דירוג
1
שלום לכולם, אני בן 18 ו-10 חודשים ובעוד חודש בערך מתגייס לשירות בתפקיד מסווג במודיעין (תפקיד של יומיות למעט תקופת הקורס)
יש לי הון עצמי של 93,000.
אני מאוד רוצה להתחיל להשקיע בשוק ההון לטווח הארוך (5-10 שנים קדימה ואף יותר), וללמוד גם איך להשתמש במכשירים פיננסים נוספים.
קשה לי מאוד ללמוד את כל הנושא של השקעות בשוק ההון לבד, וגם ללמוד איך להשתמש בכלים פיננסים נוספים כגון קופת גמל להשקעה, קרן השתלמות ועוד...
בגדול, לקבל פרקטיקה ולהבין מה לעשות.
איך לנהל את הסיכונים בצורה המתאימה לי, איך לבנות את התיק בצורה המתאימה לי, וגם איך ללמוד בצורה פרקטית שתקדם אותי?
מאיפה להתחיל?
אני לא מתבייש להגיד שאני חסר ידע באופן מוחלט בנושא ולמרות שלמדתי הרבה לבד, זה לא עזר ואין לי פרקטיקה וכמובן, שישנם מנוחים רבים שאיני יודע ואיני מצליח להבין.

נערך לאחרונה ב:
אמ;לק לפתוח חשבון אצל ברוקר זול (בשום פנים ואופן לא לנהל את התיק דרך הבנק), לקנות VT ולא לבדוק את התיק.
קל להגיד מלעשות ולכן כדאי שתכנס קצת לעולם הזה. ממליץ בחום על Ben Felix ביוטיוב שיגיד לך את מה שכתבתי כאן, אבל בצורה משכנעת ומגובה.

(נ.ב. לוודא שגם הפנסיה וכיו"ב במסלול 100% מניות גלובלי - לצערי הכי רחב שראיתי עד כה זה מחקה S&P)

אני מאוד רוצה להתחיל להשקיע בשוק ההון לטווח הארוך
אחלה
(5-10 שנים קדימה ואף יותר), וללמוד גם איך להשתמש במכשירים פיננסים נוספים.
5-10 שנים זה לא טווח בינוני
קשה לי מאוד ללמוד את כל הנושא של השקעות בשוק ההון לבד, וגם ללמוד איך להשתמש בכלים פיננסים נוספים כגון קופת גמל להשקעה, קרן השתלמות ועוד...
בגדול, לקבל פרקטיקה ולהבין מה לעשות.
איך לנהל את הסיכונים בצורה המתאימה לי, איך לבנות את התיק בצורה המתאימה לי, וגם איך ללמוד בצורה פרקטית שתקדם אותי?
מאיפה להתחיל?
אני לא מתבייש להגיד שאני חסר ידע באופן מוחלט בנושא ולמרות שלמדתי הרבה לבד, זה לא עזר ואין לי פרקטיקה וכמובן, שישנם מנוחים רבים שאיני יודע ואיני מצליח להבין.
המלצה שלי בוא למפגשי משקיעים. הקבוצה של תל אביב מאוד פעילה. שולח לך לינק בפרטי

היי,
כשלב ראשון אני ממליץ לך לא להזדהות בשמך המלא והעובדה שאתה הולך להתחיל שירות מסווג בחיל המודיעין.
היות ותחביביך ומצבך הרפואי כבר גלויים באינטרנט, זה חושף אותך מאוד.
בהצלחה בשירותך הצבאי.

אחלה

5-10 שנים זה לא טווח בינוני

המלצה שלי בוא למפגשי משקיעים. הקבוצה של תל אביב מאוד פעילה. שולח לך לינק בפרט
אתה יכול לשתף את הלינק פה. אני גם רוצה ומאמין שישנם עוד

היי,
כשלב ראשון אני ממליץ לך לא להזדהות בשמך המלא והעובדה שאתה הולך להתחיל שירות מסווג בחיל המודיעין.
היות ותחביביך ומצבך הרפואי כבר גלויים באינטרנט, זה חושף אותך מאוד.
בהצלחה בשירותך הצבאי.
איך ניתן לשנות את שם המשתמש?

ובצדק. אין שום סיבה להתבייש.
אתה צעיר מאוד, זה שאתה כבר מתעניין בתחום זה נהדר.
בנוסף להצעות שקיבלת, אוסיף שלדעתי הכי חשוב זה להתחיל.
או משפט שראיתי פה בפורום ואהבתי מאוד, "פשוט להתחיל ולהתחיל פשוט" - אופציות השקעה שדורשות אפס ידע, מאמץ ומעקב. לדוגמא ניירות מחקים וכו'. כמה דקות קריאה ביום ואתה יכול להחליט איפה ומה לעשות עם הכסף, ולשכוח ממנו ל5-10 שנים.

איך להתחיל?
דרך הבנק העמלות די שוחטות. עדיף להימנע לעניות דעתי, יש כאלה שמעדיפים את הנוחות של הבנק.
בהתחשב שמאוד פשוט לפתוח חשבון דרך בתי ההשקעות, שבהן העמלות נמוכות בצורה משמעותית, במיוחד כשמדובר בסכומי השקעה נמוכים יחסית.
הסולידית ממליצה - באופן אישי אני נמצא במיטב, לפני כן ניהלתי דרך הבנק (יהב).
ישנם גם מוסדות עם עמלות נמוכות יותר מהמוסדות הישראליים, אבל אלה הישראלים מציעים נוחות (לדוגמא, חישוב מס).

קרא את הבלוג
למד מושגים בסיסיים מה הם (פקדון, קרן כספית, קרן סל, קרן מחקה וכו').
תתחיל פשוט, ופשוט תתחיל - אל תחכה לרגע המושלם. אל תנסה לתזמן את השוק. תחשוב עם עצמך כמה כסף אתה מוכן להשקיע (או לחלופין, להפסיד). לאורך כמה זמן. כמה כסף אתה צריך בצד לבלתמ"ים.

בהצלחה וברוך הבא לפורום!

איך ניתן לשנות את שם המשתמש?
בעבר ביקשתי מבעלת הבית למחוק פוסט או שניים שפרסמתי והיא כיבדה את הבקשה. מניח שאפשר גם לבקש לערוך פוסטים. שווה ניסיון לדעתי בהתחשב בנסיבות.

הנה השנק"ל שלי למפת הדרכים התיאורטית והלא מעשית, אבל כזאת שיכולה לעשות סדר בראש לגבי ההסתכלות הכללית על התחום:

# The story of Ronald Read [1].

# The story of Grace Groner [2].

# 'The Millionaire Next Door' by Thomas J. Stanley and William D. Danko [3].

# 'Your Money or Your Life' by Joe Dominguez and Vicki Robin [4].

# 'A Random Walk Down Wall Street' by Burton Malkiel [8].

#by Investopedia.com - Efficient Market Hypothesis (EMH): Definition and Critique [6].

# by Investopedia.com - The Weak, Strong, and Semi-Strong Efficient Market Hypotheses [7].

# by investopedia.com - Benefits of Holding Stocks for the Long-Term [9].

# by Investopedia.com - What Is Risk Tolerance, and Why Does It Matter? [10].

# by investopedia.com - Systematic Risk: Definition and Examples [11].

# by Investopedia.com - What Is Unsystematic Risk? Types and Measurements Explained [12].

# by Investopedia.com - What Is Diversification? Definition as Investing Strategy [13].

# Rebalancing: Definition, Why It's Important, Types and Examples - by investopedia.com[14].

# What Is an Exchange-Traded Fund (ETF)? - by Investopedia.com[15].

# Compound Interest Calculator - by Investor.gov [16].

# The Power of Compound Interest: Calculations and Examples - by Investopedia.com [17].

# Exponential Growth: Definition, Examples, Formula To Calculate - by Investopedia.com [18].

לא מדובר בהמלצה או ייעוץ אלא רק הפניות למקורות עיון תיאורטיים.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 26
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
T בן 25 מתחיל מסע יומני מסע אישיים 6
I בן 26 - יוצא לדרך, טייק 2# יומני מסע אישיים 8
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
E בן 19 חדש בתחום דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 2
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
O מס רכישה בדירה של בן זוג אחד עם הסכם ממון מיסים 18
N כיוון החיים של בן 24 התפתחות אישית 5
ג לבטים של בן 22 יומני מסע אישיים 8
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
Mufasa קניית דירה ראשונה להייטקיסט בן 26 נדל"ן 87
מ בן משפחה שמשחק משחק מסוכן אוף טופיק 15
R בן 18 לפני שירות צבאי מתחיל בהרהורים יומני מסע אישיים 12
Y בן 40, לא מצליח לצאת מבית ההורים. אוף טופיק 37
M בן 24 שוקל לקנות דירה נדל"ן 9
Y האם בן 14 צריך לשלם מס \ לדווח למס הכנסה על רווחים מפרסומות ב youtube? מיסים 9
A דירוג אשראי לצעיר בן 24 אוף טופיק 4
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
Omer Daniel השקעה ראשונה - בן 23 שוק ההון 4
E תמהיל השקעה לחוסך צעיר בן 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
D חייל בן 19, קצת הלכתי לאיבוד מהאופציות ואני אשמח לקבל קצת הכוונה יומני מסע אישיים 4
C פתרון ליצירת קשר עם ילד בן שבע בבית צרכנות פיננסית 22
B אריחים בקירות חיצוניים של בניין חדיש (בן כ15) שהחלו ליפול נדל"ן 9
ס בן 27 שמתחיל לחסוך לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G לדברים יש נטיה להסתדר - יומנו של בן 26 יומני מסע אישיים 14
E איך נער בן 15 יכול להשקיע כסף? שוק ההון 8
מ בן 20 יוצא לדרך יומני מסע אישיים 14
Flex אז למה לא בעצם? בן 27 יומני מסע אישיים 38
N מתלבט היכן להתחיל ללמוד השנה (בן 24) התפתחות אישית 12
V מה הכלי הכי מומלץ למבוגר בן 60 ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מתכנת הצהרת נהנה על בן/בת זוג בחשבון יחיד (חוק איסור הלבנת הון) צרכנות פיננסית 3
TheMailMan קורס מחשבים/סייבר/תכנות לילד בן 9 התפתחות אישית 14
Bonfire משוחרר "טרי" בן 25, חייב לרוקן את העו"ש בהקדם יומני מסע אישיים 40
B אזרחים יכולים להיכנס לאוניברסיטת בן גוריון? אוף טופיק 4
A למה בן אדם עובד בישראל (עם פנסיה) לא צריך ביטוח חיים צרכנות פיננסית 62
ד שכונת בן גוריון רמת גן נדל"ן 11
R השלמת הכנסה. בן 36 יומני מסע אישיים 16
א בן 28 - מתוסכל מהענף יומני מסע אישיים 50
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33
P העברת זכויות לאחר זכיה של בן משפחה נדל"ן 0
ה התיק המורכב שלי (בן 20) שוק ההון 8
1337justme שימוש באשראי של בן הזוג (זוג נשוי) צרכנות פיננסית 38
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
TheOneTech שאלות בנוגע להליכים אחרי פטירת בן אדם אוף טופיק 12

נושאים דומים

Back
למעלה