• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם?

משה40

משתמש רגיל
דירוג
77
יש מצב נתון שבו חברות לואוקוסט ביטלו טיסות ואנשים שהזמינו טיסות לחורף פשוט העבירו בחינם את אותן טיסות לקיץ.
תגובתן של חלק מהחברות זה ביטול כל הטיסות חצי שנה קדימה ואילוץ הקונים להיפטר ולקבל החזר ואז לפתוח את הטיסות שוב אך הפעם במחירים יקרים יותר.

מבחינת חברות הלואוקוסט - אסטרטגיה מעולה? הן רואות אל אלעל לוקחת מחירים מאוד גבוהים ורוצות גם להצטרף לחגיגה.
מצד שני- אם אני מתכנן טיול גדול בקיץ כמו שכל שנה תיכננתי איך אני יכול לסמוך שלא יבטלו עכשיו כל קיץ? נכון שזה זכותם אבל תמיד מי שקונה מראש קיבל מחירים נמוכים ועכשיו תמיד תרחף האופציה שלהן לבטל את הטיסות ברגע שמתקרב הקיץ ואז לפתוח שוב במחירים גבוהים. אסטרטגיה מכוונה? צריך חוקים מגבילים?

תתארו לכם שחברת תעופה גדולה היתה מבטלת את כל הטיסות בארה״ב רגע לפני הכריסטמס ואז פותחת שוב עם מחירים פי שתיים? אנשים שתכננו לנסוע לכריסטמס למשפחה בצד השני של ארה״ב לא היו יכולים? זה היה עובר?

עד היום לא היה לי שום פקפוק בחברות הלואוקוסט והכל דבר כמו שעון אבל ההתנהגות ספציפית שלהן פה בזמן המלחמה בעצם אומרת שמי אמר שלא יחזור על עצמו גם כשאין מלחמה?

יש מצב נתון שבו חברות לואוקוסט ביטלו טיסות ואנשים שהזמינו טיסות לחורף פשוט העבירו בחינם את אותן טיסות לקיץ.
תגובתן של חלק מהחברות זה ביטול כל הטיסות חצי שנה קדימה ואילוץ הקונים להיפטר ולקבל החזר ואז לפתוח את הטיסות שוב אך הפעם במחירים יקרים יותר
יש לך דוגמאות?

לי זה נשמע שהמצאת מצב עולם היפותטי ואז החלטת להתלונן עליו

תגובתן של חלק מהחברות זה ביטול כל הטיסות חצי שנה קדימה ואילוץ הקונים להיפטר ולקבל החזר ואז לפתוח את הטיסות שוב אך הפעם במחירים יקרים יותר.

מבחינת חברות הלואוקוסט - אסטרטגיה מעולה? הן רואות אל אלעל לוקחת מחירים מאוד גבוהים ורוצות גם להצטרף לחגיגה.
מצד שני- אם אני מתכנן טיול גדול בקיץ כמו שכל שנה תיכננתי איך אני יכול לסמוך שלא יבטלו עכשיו כל קיץ? נכון שזה זכותם אבל תמיד מי שקונה מראש קיבל מחירים נמוכים ועכשיו תמיד תרחף האופציה שלהן לבטל את הטיסות ברגע שמתקרב הקיץ ואז לפתוח שוב במחירים גבוהים. אסטרטגיה מכוונה? צריך חוקים מגבילים?

תתארו לכם שחברת תעופה גדולה היתה מבטלת את כל הטיסות בארה״ב רגע לפני הכריסטמס ואז פותחת שוב עם מחירים פי שתיים? אנשים שתכננו לנסוע לכריסטמס למשפחה בצד השני של ארה״ב לא היו יכולים? זה היה עובר?

עד היום לא היה לי שום פקפוק בחברות הלואוקוסט והכל דבר כמו שעון אבל ההתנהגות ספציפית שלהן פה בזמן המלחמה בעצם אומרת שמי אמר שלא יחזור על עצמו גם כשאין מלחמה?
בעיה בתיאוריה, וויז עדיין טסה. איזי-גט לא חוזרת עד אוקטובר, כלומר אחרי הקיץ.

אולי הסיבה הרבה יותר פשוטה ? משהוא כמו, כשהחברות מתכננות את המסלולים וההקצאות לקיץ, הרבה מאוד זמן מראש, הן רואות שהן מסוגלות למלא את המטוסים שלהן במסלולים אחרים לא פחות רווחים. אז למה להן להסתבך כאן ?

יש לך דוגמאות?

לי זה נשמע שהמצאת מצב עולם היפותטי ואז החלטת להתלונן עליו
תקרא ותחכים.

אני בעצמי ביטלו לי טיסות זולות שקניתי לחורף ודחיתי אותן לקיץ. אם תסתכל בקבוצות הישראליות בפייסבוק של איזיג׳ט ו ראיינר תראה שגם עוד הרבה עשו כמוני.

בעיה בתיאוריה, וויז עדיין טסה. איזי-גט לא חוזרת עד אוקטובר, כלומר אחרי הקיץ.

אולי הסיבה הרבה יותר פשוטה ? משהוא כמו, כשהחברות מתכננות את המסלולים וההקצאות לקיץ, הרבה מאוד זמן מראש, הן רואות שהן מסוגלות למלא את המטוסים שלהן במסלולים אחרים לא פחות רווחים. אז למה להן להסתבך כאן ?
אם תסתכל כמה חודשים אחורה תראה שראיינר ביטלה גם כן את כל הטיסות עד אחרי הקיץ ואז קצת אחרי ההחלטה וביטול הטיסות היא חזרה שוב פשוט עם טיסות יותר יקרות.

אני מבטיח לך שעוד חודש חודשיים איזיג׳ט תכריז שהיא חוזרת להטיס בקיץ ובחגים. אני אפרסם פה בפורום כשזה יקרה.

אני חשבתי בדיוק כמוך כשראיינר ביטלו וחשבתי שהעבירו מטוסים למקומות אחרים בעולם ואז ראיינר הודיעה שהיא שוב חוזרת כשבינתיים כולם ביקשו החזר על הטיסות. איזיג׳ט הגדילה לעשות ומאלצת אותך לקבל החזר

תקרא ותחכים.

אני בעצמי ביטלו לי טיסות זולות שקניתי לחורף ודחיתי אותן לקיץ. אם תסתכל בקבוצות הישראליות בפייסבוק של איזיג׳ט ו ראיינר תראה שגם עוד הרבה עשו כמוני.

אין בזה הרבה הגיון. איזיג'ט מחויבת לפצות כל נוסע שטיסתו בשבועיים הקרובים בוטלה בכ-1,300 ש"ח לפחות.

אין בזה הרבה הגיון. איזיג'ט מחויבת לפצות כל נוסע שטיסתו בשבועיים הקרובים בוטלה בכ-1,300 ש"ח לפחות.
הם יטענו לכח עליון בגלל המלחמה. אתה יודע אם בתי המשפט פסקו פיצויים לאלו שטיסותיהם בוטלו לאחר ובסמוך ל-7 באוקטובר?

הם יטענו לכח עליון בגלל המלחמה. אתה יודע אם בתי המשפט פסקו פיצויים לאלו שטיסותיהם בוטלו לאחר ובסמוך ל-7 באוקטובר?
לא בדקתי, אבל קשה לי להאמין שבית משפט ישראלי יקבע שהוא יודע טוב יותר מהרשויות בארץ מתי יש לסגור את השמים.

שיטענו מה שהם רוצים. אבל אם חברות אחרות טסות אין להם טיעון שיתפוס.

לא בדקתי, אבל קשה לי להאמין שבית משפט ישראלי יקבע שהוא יודע טוב יותר מהרשויות בארץ מתי יש לסגור את השמים.
שיטענו מה שהם רוצים. אבל אם חברות אחרות טסות אין להם טיעון שיתפוס.
אם חברות הביטוח שלהן מסרבות לבטח אותן?
היה גם דיבור על הוראת שעה שתבטל את הפיצוי הסטטוטורי במקרה של ביטול טיסה, כמו שהיה בתקופת הקורונה.

אין טעם אבל לנחש, צריך לחפש פסיקה כי בסוף מי שמחליט אלו שופטים בתביעות קטנות, שפרשנותם לחוק ולנסיבות לאו דווקא זהה לזו שלנו.

לא, אבל אני בהחלט מכיר אנשים שקיבלו את הפיצוי שמגיע להם לפי חוק מחברת התעופה בלי ללכת לבית משפט.
כל עוד המרחב האווירי פתוח וחברות אחרות ממשיכות לטוס, אין שום כח עליון.

לא, אבל אני בהחלט מכיר אנשים שקיבלו את הפיצוי שמגיע להם לפי חוק מחברת התעופה בלי ללכת לבית משפט.
אילו חברות תעופה? מכיר מקרה בו חברה זרה ביטלה ולא משלמת ותוהה אם כדאי ללכת לבית משפט.
כל עוד המרחב האווירי פתוח וחברות אחרות ממשיכות לטוס, אין שום כח עליון.
דעתי כדעתך, אבל קראתי טענות שחברות ביטוח זרות סירבו לבטח את חברות התעופה (או שהפוליסה הקיימת לא תקפה). חברת התעופה תטען במקרה כזה שלא היה ביכולתה לעשות דבר בכדי לקיים את הטיסה, ובית המשפט בהחלט יכול לקבל טענה זו.

דעתי כדעתך, אבל קראתי טענות שחברות ביטוח זרות סירבו לבטח את חברות התעופה (או שהפוליסה הקיימת לא תקפה). חברת התעופה תטען במקרה כזה שלא היה ביכולתה לעשות דבר בכדי לקיים את הטיסה, ובית המשפט בהחלט יכול לקבל טענה זו.

זה טיעון מסחרי, זה בוודאי לא כח עליון ובכל מקרה זה פשוט לא המצב.

לי בוטלה טיסת וויז מלונדון לישראל ביום ראשון השבוע, הבוקר קיבלתי מהם מייל שהם מאשרים לי החזר הוצאות על טיסה חלופית + מלון, בסכום שהוא פי 10 מעלות הטיסה המקורית בוויז.

כרגע איך שאני רואה את פני הדברים, אין הרבה אופציות זולות/סבירות לחופשת הקיץ חוץ מוויז, היחידה שפועלת באופן עקבי בלי ביטולים בשונה משאר הלואו קוסט.
כנראה שאת החופשה לקיץ אזמין מהם..
אנקדוטה, פעם חופשה של 4-5 ימים לאירופה הייתי מגדיר כקויקי של סופ״ש, כיום זה הופך לתקווה שלנו לחופשת הקיץ.. :|

אני הלכתי לבית משפט על ביטול טיסה כמה ימים אחרי ה07.10.
הצלחתי לקבל באופן מלא את ההפרש בין הטיסה שבוטלה לטיסה (ההרבה יותר יקרה) שמצאתי.
אבל את החלק של דרישת הפיצוי בתביעה השופט לא קיבל.
אמנם טענתי שהשמיים היו פתוחים ולכן יכלו לטוס, אבל השופט קיבל את עמדת החברה שהיה מצב מלחמה ולכן הביטול מוצדק.

גם לי בוטלה טיסה מספר ימים לאחר ה 7.10 בעת ששהיתי בחו"ל. החברה המבטלת נתנה שיפוי מלא בגין ההפרש בכרטיס, מימנה מספר ימים במלון על חשבונה, ואפילו מונית חזרה הביתה מנתב"ג.

מסתבר שהיה לי מזל :)

גם לי בוטלה טיסה מספר ימים לאחר ה 7.10 בעת ששהיתי בחו"ל. החברה המבטלת נתנה שיפוי מלא בגין ההפרש בכרטיס, מימנה מספר ימים במלון על חשבונה, ואפילו מונית חזרה הביתה מנתב"ג.

מסתבר שהיה לי מזל :)
איזה חברה?
שנדע מה להזמין.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M ביטול אזרחות אמריקאית והתמודדות עם RSU מיסים 11
A ביטול חוזה בהפרת חוק המכר? נדל"ן 11
R ביטול אזרחות אמריקאית אוף טופיק 103
flower ביטול מסלולי ההשקעות בחו"ל - קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
נ שלב ב' של הרפורמה ביטול התקשורת העצמאית? עתיד התקשורת בארץ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 90
ה בכוונת משרד האוצר: ביטול העלאת תקרת ההון הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 58
P השלכות ביטול צ'ק (לא גדול)? צרכנות פיננסית 18
Z ביטול עליית ריבית על המשכנתא. נדל"ן 61
A ביטול הקצאת אשראי וקרבה למינוס, מה עושים במקרה כזה שאי אפשר להכנס למינוס אך יש תשלום שמכניס למינוס ? צרכנות פיננסית 14
א ביטול הזכות להפלות יזומות בארה"ב פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 217
C ביטול כפל ביטוחים בדיעבד צרכנות פיננסית 0
TheOneTech ביטול הוראת קבע ליתר ביטחון? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
M ביטול וסדר בכרטיסי האשראי צרכנות פיננסית 6
A ביטול קיזוז אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Z ביטול פוליסת בריאות ישנה צרכנות פיננסית 3
Y חדר כושר צריך להחזיר לי כסף בשל ביטול מנוי אבל דורש פרטי חשבון בנק צרכנות פיננסית 4
S ביטול מסגרת אשראי -סיכונים צרכנות פיננסית 9
ג ביטול אג"ח מיועדות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
I ביטול אג"ח מיועדות פנסיה 226 מיליארד שקל שייכנסו לשוק ההון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Homer ביטול מס רווחי הון אוף טופיק 41
c881 ביטול המיסוי ההוני של אופציות/RSU מיסים 35
R כפל ביטוח בריאות - בדיקת פוליסות לפני קבלת החלטה על ביטול צרכנות פיננסית 5
A ביטול אג״ח מיועדות…אולי הפעם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
סול ביטול ביטוח שארים פוסטים מאיכות נמוכה 21
ג ביטול מאפיינים בכיסוי הביטוחי אוף טופיק 0
the_newbie ביטול השתתפות עצמית ברכב שכור בישראל צרכנות פיננסית 1
Res Cogitans פיצויים בגין ביטול טיסה - בגין קורונה צרכנות פיננסית 13
L המנהל שלא היה - ביטול ביטוח מנהלים יומני מסע אישיים 11
totoguy הודעה מוזרה על ביטול פטור מס בחשבון IRA צרכנות פיננסית 11
T ביטול חוזה מחיר למשתכן נדל"ן 2
G ביטול/ניוד של ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 10
ו ביטול אגרות חוב המיועדות בפנסיה שוק ההון 2
L סקר ביטול הוי הכחול בוואטסאפ - יש לכם ווי כחול בווטסאפ או שביטלתם את זה? אוף טופיק 54
ת ביטול כרטיס אשראי בנקאי, הם הביטול הוא דרך הבנק? פיזית בסניף? צרכנות פיננסית 6
G השכרת רכב בחו״ל - ביטוח ביטול השתתפות עצמית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 38
P ביטול עסקת מקרקעין + פיצוי, צריך פיצול סעדים? נדל"ן 6
E ביטול חדר בדירה נדל"ן 2
TunaGolem ESPP – ביטול חשיפת היתר לחברה שוק ההון 83
אצטרובל ביטול מס ירושה - רפורמת המס בארה"ב שוק ההון 20
T מכון כושר - ביטול ״מנוי״ צרכנות פיננסית 3
oz1987 ביטול כרטיס אשראי כדי לסגור חשבון בנק צרכנות פיננסית 15
S ביטול תשלום הוראת קבע לביטוח חיים שלא על שמי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
E ביטול כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 1
E ביטול כרטיס אשראי בנקאי צרכנות פיננסית 6
doc29 ביטול מס רווחי הון אוף טופיק 34
חתול לילה מי בעד ביטול המסים אוף טופיק 260
זרטוסטרא ביטול ביטוח אישי צרכנות פיננסית 26
hommie ביטול מתווה הגז אוף טופיק 171
מ ביטול הטבת מס עבור משכורת מעל 24.2 אלף שח שוק ההון 36
yossik ביטול הארנונה, במקומה תהיה תוספת מע''מ אוף טופיק 6

נושאים דומים

Back
למעלה