ביטול מס רווחי הון

doc29

משתמש בכיר
דירוג
2,833
בהתייחס לזה:
http://www.bizportal.co.il/capitalmarket/news/article/537392

פרט לכך שהלוואי ויתקבל כמובן- אני תוהה איך זה משפיע באסטרטגיות השקעה שונות.
כלומר אם אני מושקע דרך ברוקר זר ב-ETFים זרים - האם בעת משיכת הכסף זה תקף עלי? או שמדובר רק על ניירות שנסחרים בבורסה בתל אביב? (למשל קרן מחקה על ת"א 35)?

• אהבתי
Reactions: ogi

adamshalev

מודרטור
דירוג
21,413
לא ברור על מה זה תקף.
נניח שזה תקף על הכל - זה יהיה טוב לאיזונים בחשבון חייב במס. לא ברור אם זה תקף גם לדיבידנדים - אם כן גם טוב.
כמובן שמי שזה הכי טוב לו זה מי שמתקיים מרווחי שוק ההון בפרישה - זה מגדיל נטו את הרווחים שלו במידיי.
איך שאני מכיר את המדינה שלנו ואיך שההצעה מנוסחת כצו שעה לנוכח המצב - אפילו אם יעבור זה יבוטל/יפוג מעצמו תוך כמה שנים ולא יועיל יותר מדי לפורשים העתידיים. זה צעד פופוליסטי בדיוק כמו מס דירה שלישית.

doc29

משתמש בכיר
דירוג
2,833
זה צעד פופוליסטי בדיוק כמו מס דירה שלישית.
משום מה דווקא נראה לי צעד מתבקש. לא בהכרח ההצעות הספציפיות הללו, אבל הפחתת מס רווחי הון או פטור עד סכום מסויים כמו שקורה עם שכ"ד נראה לי צעד נכון מכל הבחינות - גם ייסייע לצמיחה, גם יוציא קצת את האוויר מבועת הנדלן.

עש לילה

משתמש בכיר
דירוג
2,330
האם במכירת ני"ע ברווח אני ממוסה על פי שיעור המס ביום המכירה, ביום הקנייה, או משהו אחר? נניח שמדובר באחזקה שנקנתה כולה בבת אחת לפני X שנים ונמכרת כולה היום, ובין לבין שיעור המס עלה וירד עלה וירד...

קפה שחור

משתמש בכיר
דירוג
10,012
דה-ז'ה-וו מהכתבה ב"מדגש" לפני שנה וקצת
אני אוהב שכולם "קוראים" לשינוי, "מניחים" הצעות, "מביאים" רעיונות, "זועקים" על עוולות, אבל חסרים אילו ש"עושים" עם זה משהו
לכן לא תפתיע אותי עוד כתבה כזאת גם בשנת 2018

חלכאי

משתמש ותיק
דירוג
854
אני סקפטי לגבי יישום ההצעה הזו. אם תיישום תיצור שינוי משמעותי שידרוש ממשקיעים קטנים כמונו שינויים אסטרטגים. זה יצור בעייה למי שיש לו הרבה הפסדים לא ממומשים. הרי אם אין מס על רווחים, אין מגן מס על הפסדים. להערכתי גם אם ייושם, לא יחול על מס על דיבידנדים, בדיוק כמו שאין הקלות לבני 60+ על מיסוי דיבידנדים (בניגוד להקלות שניתנות להם על מס רווחי הון). כלומר משקיע חכם יצטרך לעבור לניירות צוברים או לעשות קומבינה של מכירה לפני יום האקס וקנייה מחדש אחריו, קומבינה שלא תמיד תטיב עימו.

דן ג.

משתמש ותיק
דירוג
673
משום מה דווקא נראה לי צעד מתבקש. לא בהכרח ההצעות הספציפיות הללו, אבל הפחתת מס רווחי הון או פטור עד סכום מסויים כמו שקורה עם שכ"ד נראה לי צעד נכון מכל הבחינות - גם ייסייע לצמיחה, גם יוציא קצת את האוויר מבועת הנדלן.
איך זה יסייע לצמיחה? איפה כל הכסף הזה נמצא עכשיו?
לגבי הנדל"ן, הרבה יותר פשוט (לא פוליטית) לבטל את ההטבות בשכ"ד. לא צריך לתקן עיוות עם עיוות נוסף.

• אהבתי
Reactions: ogi

חלכאי

משתמש ותיק
דירוג
854
אני אישית בעד, אבל יש בעייה לבטל את ההטבות מס משכ'ד מכמה סיבות
1. המשכירים יגלגלו את עלות המס על השוכרים = עליית מחירי שכ'ד כלל ארצית.
2. בעיית גבייה ואכיפה. רשות המיסים תצטרך להתמודד עם מבול של דיווחים כל שנה ולבדוק האם הדיווחים שקריים. בניגוד לרווחי בורסה שם הגבייה קלה דרך הבנקים.
3. יעודד כלכלת שכירות שחורה - החוזה הרשמי על x ש'ח לחודש. בפועל מתחת לשולחן תהיה השלמת שכ'ד.

doc29

משתמש בכיר
דירוג
2,833
אני ממש לא מומחה, אבל נראה לי שהוא זורם בריבית לבנקים. אם הוא יופנה לבורסה- הוא יפוזר על כל החברות במשק לא?
ובנוסף, אני חושב שעדיף להוריד מיסים ולא להוסיף מיסים אם 2 האופציות שוות. מכל מקום לפחות את ה-5 אחוזים הנוספים שהוספו לאחר המחאה החברתית.

Ran

משתמש ותיק
דירוג
757

שים לב מי הדובר - יו"ר הרשות לניירות ערך... ברור שהוא רוצה שיבטלו את מס רווחי הון ויחיו את הבורסה. זה כמו לראיין מתווך נדל"ן שיגיד שצריך לבטל את מס הרכישה על דירות. אם זה היה ציטוט של כחלון או אפילו סתם פוליטיקאי דרג ג' זה היה מעניין, כשזה בא מפוזיציה זה בגדר משאלת לב ולא הצעה. (למרבה הצער)

דן ג.

משתמש ותיק
דירוג
673
1. המשכירים יגלגלו את עלות המס על השוכרים = עליית מחירי שכ'ד כלל ארצית.
התשואה ברוטו על דירות יקרות עם שכר דירה מעל לפטור, היא נמוכה יותר מהתשואה על דירות זולות. כך שאני לא בטוח שההשפעה כל כך ישירה. בכל מקרה, זה קצת מוזר לתת הטבת מס למשכירים, אם מה שבאמת רוצים, זה הטבת מס לשוכרים. (אני לא בעד שניהם)
2. בעיית גבייה ואכיפה. רשות המיסים תצטרך להתמודד עם מבול של דיווחים כל שנה ולבדוק האם הדיווחים שקריים. בניגוד לרווחי בורסה שם הגבייה קלה דרך הבנקים.
בעייה או פיתרון... זה יכריח את כולם לדווח על כל ההכנסות. כיום יש רבים המשכירים מעל לפטור ולא מדווחים. לגבי הבנקים, יותר ויותר אנשים משקיעים בחול בבורסה ובהשקעות אחרות, כך שבכל מקרה צריך להיערך לכך.
3. יעודד כלכלת שכירות שחורה - החוזה הרשמי על x ש'ח לחודש. בפועל מתחת לשולחן תהיה השלמת שכ'ד.
אותה בעייה קיימת כיום למשכירים מעל לפטור. בנוסף, זה בעיה כמו בכל דיווחי עסק. דווקא עם יחסי שוכר-משכיר, נראה לי שיש יותר בעייה לרמות בצורה שיטתית.

אני ממש לא מומחה, אבל נראה לי שהוא זורם בריבית לבנקים.
אני גם לא מומחה, אבל קשה לי להאמין שיש הרבה כסף בפקדונות בנקים, כשהסיבה היא מס רווחי הון של 25%. אם כן, למשקיעים יש בעייה קשה...
ובנוסף, אני חושב שעדיף להוריד מיסים ולא להוסיף מיסים אם 2 האופציות שוות.
עם זה כולם מסכימים. הבעייה היא שהן כמעט אף פעם לא שוות ;).

חלכאי

משתמש ותיק
דירוג
854
ההסבר הוא הסבר גנרי שנלמד בקורסי מבוא לכלכלה. המשכירים לא יוכלו לגלגל את עלות המס על השוכרים אלא את חלקה ויוכלו לעשות זאת יותר בקלות באזורי הביקוש. מה שבטוח זה שהמהלך יביא לעלייה במחירי השכירות, בממוצע הכלל ארצי.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
13,526
ההסבר הוא הסבר גנרי שנלמד בקורסי מבוא לכלכלה. המשכירים לא יוכלו לגלגל את עלות המס על השוכרים אלא את חלקה ויוכלו לעשות זאת יותר בקלות באזורי הביקוש. מה שבטוח זה שהמהלך יביא לעלייה במחירי השכירות, בממוצע הכלל ארצי.
אז צריך מהלך הדרגתי ו/או לתמוך בשוכרים בדרכים אחרות, אבל המדיניות לעודד באמצעות מערכת המס השקעה באדמה ובלוקים במקום בפעילות יצרנית היא מדיניות הזויה.

רוני

משתמש בכיר
דירוג
4,887
לגבי הנדל"ן, הרבה יותר פשוט (לא פוליטית) לבטל את ההטבות בשכ"ד. לא צריך לתקן עיוות עם עיוות נוסף.

ההטבה בנדל"ן חסרת משמעות, בארצות רבות בחו"ל קיימת הטבה כזו או אחרת, במידה ויבטלו הטבה זו, משקיעי נדל"ן בישראל בעלי הכנסות משכירות עד 5,070 ש"ח בחודש, עדיין לא יצטרכו לשלם מס הכנסה על השכירות מהסיבה הפשוטה, באופציית חישוב המס האחרת (31% על הרווח לאחר ניכוי הוצאות) ניתן לקזז הוצאות תיקונים, פחת מבנה, פחת שיפוצים, הוצאות ניהול הנכס....

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
23,274
ד 5,070 ש"ח בחודש
הורידו ל5,030 ש"ח בחודש.
עדיין לא יצטרכו לשלם מס הכנסה על השכירות מהסיבה הפשוטה, באופציית חישוב המס האחרת (31% על הרווח לאחר ניכוי הוצאות) ניתן לקזז הוצאות תיקונים, פחת מבנה, פחת שיפוצים, הוצאות ניהול הנכס....
1. יצטרכו גם יצטרכו ואף יותר ממסלול ה10%.
2. ה31% זה המדרגה המינמלית בלבד, משם זה עולה בחדות.
3. את כל הוצאות הפחת אתה תחזיר בסוף עם תשלום מס השבח בהנחה שאין לך פטור, פחת לא מפחית לך את המס אלא רק דוחה לך אותו.

רוני

משתמש בכיר
דירוג
4,887
הורידו ל5,030 ש"ח בחודש.

1. יצטרכו גם יצטרכו ואף יותר ממסלול ה10%.
2. ה31% זה המדרגה המינמלית בלבד, משם זה עולה בחדות.
3. את כל הוצאות הפחת אתה תחזיר בסוף עם תשלום מס השבח בהנחה שאין לך פטור, פחת לא מפחית לך את המס אלא רק דוחה לך אותו.

מס השבח אכן יהיה גבוה יותר אך רק במקרה של מכירה (לא חייבים למכור את הנכס ניתן לקחת מימון במקום).
ברמות המחירים כיום כדי ליצר הכנסה חודשית משכירות בגובה של 5,000 בישראל מדובר בנכסים בעלות רכישה של 1,800,000 ש"ח וצפונה,(יש כאן פחת מבנה גבוה), גם אם הנכסים נרכשו בעבר במחיר נמוך יותר סביר להניח שהרוכשים נעזרו במימון.

המדרגת מס של 31% ומעלה היא על הרווח לאחר ניכוי ההוצאות שציינתי, רוב הסיכויים שלאחר ההוצאות תיקונים, פחת מבנה, פחת שיפוץ, ריבית מימון, הוצאות ניהול הנכס, (נכס ריק בין שוכר לשוכר, לא מיצר הכנסה) לא ישאר רווח ולכן אין משמעות לגובה המס.

בנוסף, משקיעים שהגיעו לגיל 60 המס יורד מ 31% ל 10% לאחר ניכוי הוצאות.

משקיע שאינו עובד, בנוסף לפטור של 5,030 ש"ח בחודש, יכול לנקות 5,000 ש"ח נוספים מדי חודש עבור שכר מינימום בנוסף לנקודות זיכוי.

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
23,274
משקיע שאינו עובד, בנוסף לפטור של 5,030 ש"ח בחודש, יכול לנקות 5,000 ש"ח נוספים מדי חודש עבור שכר מינימום בנוסף לנקודות זיכוי.
הפטור אינו מצטבר, כלומר אם הכנסתך משכ"ד הוא 10,000 ש"ח לדוגמא לא תוכל לבחור במסלול הפטור אלא רק מס שולי או 10% על על הסכום מהשקל הראשון.

רוני

משתמש בכיר
דירוג
4,887
הפטור אינו מצטבר, כלומר אם הכנסתך משכ"ד הוא 10,000 ש"ח לדוגמא לא תוכל לבחור במסלול הפטור אלא רק מס שולי או 10% על על הסכום מהשקל הראשון.

בהחלט, בכל מקרה ביטול המס הזה הוא לא כל כך כדאי לרשויות המס, יותר עבודה ועובדים, לא בהכרח גידול בהכנסות ממיסים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Homer ביטול מס רווחי הון אוף טופיק 41
totoguy הודעה מוזרה על ביטול פטור מס בחשבון IRA צרכנות פיננסית 11
אצטרובל ביטול מס ירושה - רפורמת המס בארה"ב שוק ההון 20
מ ביטול הטבת מס עבור משכורת מעל 24.2 אלף שח שוק ההון 36
ג ביטול אג"ח מיועדות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
I ביטול אג"ח מיועדות פנסיה 226 מיליארד שקל שייכנסו לשוק ההון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
c881 ביטול המיסוי ההוני של אופציות/RSU מיסים 35
R כפל ביטוח בריאות - בדיקת פוליסות לפני קבלת החלטה על ביטול צרכנות פיננסית 5
A ביטול אג״ח מיועדות…אולי הפעם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א ביטול עמלת אי פעילות IB ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
סול ביטול ביטוח שארים פוסטים מאיכות נמוכה 11
ג ביטול מאפיינים בכיסוי הביטוחי אוף טופיק 0
the_newbie ביטול השתתפות עצמית ברכב שכור בישראל צרכנות פיננסית 1
Res Cogitans פיצויים בגין ביטול טיסה - בגין קורונה צרכנות פיננסית 13
L המנהל שלא היה - ביטול ביטוח מנהלים יומני מסע אישיים 11
T ביטול חוזה מחיר למשתכן נדל"ן 2
G ביטול/ניוד של ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 10
ו ביטול אגרות חוב המיועדות בפנסיה שוק ההון 2
L סקר ביטול הוי הכחול בוואטסאפ - יש לכם ווי כחול בווטסאפ או שביטלתם את זה? אוף טופיק 54
ת ביטול כרטיס אשראי בנקאי, הם הביטול הוא דרך הבנק? פיזית בסניף? צרכנות פיננסית 6
G השכרת רכב בחו״ל - ביטוח ביטול השתתפות עצמית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
P ביטול עסקת מקרקעין + פיצוי, צריך פיצול סעדים? נדל"ן 6
E ביטול חדר בדירה נדל"ן 2
TunaGolem ESPP – ביטול חשיפת היתר לחברה שוק ההון 83
T מכון כושר - ביטול ״מנוי״ צרכנות פיננסית 3
oz1987 ביטול כרטיס אשראי כדי לסגור חשבון בנק צרכנות פיננסית 15
S ביטול תשלום הוראת קבע לביטוח חיים שלא על שמי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
E ביטול כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 1
E ביטול כרטיס אשראי בנקאי צרכנות פיננסית 6
חתול לילה מי בעד ביטול המסים אוף טופיק 260
זרטוסטרא ביטול ביטוח אישי צרכנות פיננסית 26
hommie ביטול מתווה הגז אוף טופיק 171
yossik ביטול הארנונה, במקומה תהיה תוספת מע''מ אוף טופיק 6
ד גמל ישנה ונזילה בIRA - האם בפעולות מכירה ברווח משולם מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
בלייק קרינגטון מגן מס מיסים 4
ע ניכוי מס במקור בדולרים שוק ההון 6
ליאונידס כדאיות קיזוז מס כנגד הפסד מיסים 7
A מכירים אתר השוואת תיקים שלוקח בחשבון מס על איזון? שוק ההון 4
ה מס שנוכה במקור בטופס 867 - איך ממלאים בדו"ח השנתי? מיסים 4
D חישובי סכום שהותר בסעיפי הניכויים והזיכויים בשומת מס הכנסה 2020 מיסים 0
ע שאלות על - קרן השתלמות S&P 500 לעצמאיים + מס רווחי הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y החזר מס דרך המעסיק מיסים 2
K מס רווחי הון לפי זמן החזקה שוק ההון 2
S קיזוז מס שוק ההון 12
שם משתמש בעייתי כאשר עושים איזונים בתוך התיק, משלמים מס? שוק ההון 14
G החזר מס על רווחים גם או רק על הפסדים ? מיסים 4
O שאלה בנושא מגן מס בשוק ההון מיסים 5
O למה צריך להגיש תיאום מס? מיסים 1
G האם ניתן להעביר כסף מתיק מנוהל בבנק לחשבון מסחר עצמאי בבית השקעות ללא אירוע מס? שוק ההון 7
D מס הכנסה לא מחזיר כסף עם תירוץ בירוקרטי מיסים 13

נושאים דומים

למעלה