פיצויים בגין ביטול טיסה - בגין קורונה

Res Cogitans

משתמש ותיק
דירוג
548
אני בטוח שיש כאן אנשים שבוטלה להם טיסה בגלל הקורונה. האם חברת התעופה החזירה לכם את כל הכסף ששולם לה עבור הכרטיס?
בבקשה לציין האם זו חברת תעופה אירופאית \ ישראלית \ לא זה ולא זה.
מי שמבין: האם החברות מחוייבות להחזיר את כל התשלום ? האם יש להן נסיבות מקלות בגלל הקורונה והאילוצים שמשיתות עליהן מדינות? האם זה משתנה בהתאם לחוקי התעופה שרלוונטיים לחברה? ץחברות אירופאיות נתונות תחת חוק התעופה האירופי, בעוד שאלעל יכולה לטעון שהיא נתונה לחוק התעופה הישראלי אף שלהבנתי אם טיסה שלה נוחתת באירופה, היא נתונה לחוק התעופה האירופי.

yossik

מודרטור
דירוג
12,110
ביטלתי טיסה לפריז לשבוע ראשון של מאי.
באל על אמרו לי שההזמנה שלי 'בהקפאה' אבל לא יכולים לבטל ולהחזיר את הכסף כי הם עובדים במתכונת חירום/קורונה וכ 90% מהעובדים נמצאים בחל"ת.
אני מודאג בגלל האפשרות הריאלית שאל על תפשוט את הרגל אלא אם הממשלה תזרים להם כסף, דבר שלא קורה לאחר דיונים עם האוצר כבר שבועיים.

nicepo1

משתמש בכיר
דירוג
3,536
אני מודאג בגלל האפשרות הריאלית שאל על תפשוט את הרגל אלא אם הממשלה תזרים להם כסף, דבר שלא קורה לאחר דיונים עם האוצר כבר שבועיים.
לצערי נראה שהכסף הלך,או שפשוט לא יחזירו לך או שיחזירו לך ויחלצו על חשבונך(במיסים שתשלם).
כמובן שיכול להיות שגם לא יחזירו וגם יחלצו על חשבונך.

Shlomi Z

משתמש בכיר
דירוג
4,140
אני בטוח שיש כאן אנשים שבוטלה להם טיסה בגלל הקורונה. האם חברת התעופה החזירה לכם את כל הכסף ששולם לה עבור הכרטיס?
בבקשה לציין האם זו חברת תעופה אירופאית \ ישראלית \ לא זה ולא זה.
מי שמבין: האם החברות מחוייבות להחזיר את כל התשלום ? האם יש להן נסיבות מקלות בגלל הקורונה והאילוצים שמשיתות עליהן מדינות? האם זה משתנה בהתאם לחוקי התעופה שרלוונטיים לחברה? ץחברות אירופאיות נתונות תחת חוק התעופה האירופי, בעוד שאלעל יכולה לטעון שהיא נתונה לחוק התעופה הישראלי אף שלהבנתי אם טיסה שלה נוחתת באירופה, היא נתונה לחוק התעופה האירופי.
האם הנוסעים זכאים לקבל פיצוי?
במקרים רגילים של ביטולי טיסות על-ידי חברות התעופה, נדרשות החברות לשלם לנוסעים פיצוי כספי מכוח חוק שירותי תעופה, ולהשיב להם את התמורה ששילמו עבור כרטיסי הטיסה, ככל ואותם נוסעים החליטו לבטל את נסיעתם ולא קיבלו כרטיסים לטיסה חלופית. אולם במקרה זה, חברות התעופה תהיינה פטורות מלשלם לנוסעים פיצוי ככל ובוטלה טיסה בעקבות נגיף הקורונה. החברות עדיין תהיינה מחויבות להשיב לנוסעים את התמורה ששולמה על-ידם עבור הכרטיסים, במקרה ובו כאמור בוטלה הטיסה.
מעריב - אהוד פאי.

שאלה טובה, חושב שהחוק מגן עליך. היוועץ עם עורך דין, תבדוק אם חוק טיבי תקף בעניין הזה.
לך לבד לבית משפט, עו"ד לוקח 25%.
*
@FIYaacov
@yossik
@בת העמק
תשנו בבקשה את הכותרת ל פיצוי ביטול טיסה - בגין קורונה.
כי זה שונה ממצב רגיל - חוק טיבי.

@TalB
תעדכן בבקשה אם זה תחת חוק טיבי.
* אני אחרי סמינריון בנושא.

נערך לאחרונה ב:

sup11

משתמש סולידי
דירוג
8
ברשותי ביטוח טיסה מכל סיבה המבטיח החזר של 80 אחוז, לטיסה שברכור לי שכבר לא תתקיים לארה"ב באוגוסט (אייר קנדה).
יש טעם לחכות לביטול של חברת התעופה (על-מנת לחסוך את 20 האחוז שעלי לשלם)? אני חושב להפעיל את הביטוח, כי כל פתרון של ביטול הטיסה ע"י החברה ואז כרטיסים למועד אחר פחות רלוונטיים עבורי.

לארוצה

משתמש ותיק
דירוג
358
גם אני במצב של יוסי. למזלי, קיבלתי החזר מלא מהמעסיק.

nady

משתמש סולידי
דירוג
17
הייתי אמור לטוס במרץ עם אלעל. התשובה היחידה שקיבלתי מהם היא שאני יכול לשנות את מועד הטיסה עד שנה הבאה (חודש פברואר), מה שכמובן לא עוזר לי.
מישהו קיבל תשובה אחרת מאלעל?

Delver

משתמש בכיר
דירוג
2,475
ברשותי ביטוח טיסה מכל סיבה המבטיח החזר של 80 אחוז, לטיסה שברכור לי שכבר לא תתקיים לארה"ב באוגוסט (אייר קנדה).
יש טעם לחכות לביטול של חברת התעופה (על-מנת לחסוך את 20 האחוז שעלי לשלם)? אני חושב להפעיל את הביטוח, כי כל פתרון של ביטול הטיסה ע"י החברה ואז כרטיסים למועד אחר פחות רלוונטיים עבורי.

אני בדילמה זהה, רק שהטיסה יחסית בקרוב...

amit

משתמש בכיר
דירוג
2,469
הייתי אמור לטוס במרץ עם אלעל. התשובה היחידה שקיבלתי מהם היא שאני יכול לשנות את מועד הטיסה עד שנה הבאה (חודש פברואר), מה שכמובן לא עוזר לי.
מישהו קיבל תשובה אחרת מאלעל?
ממה שהבנתי הממשלה הולכת לשנות(או שינתה כבר) את החוק , כך שאל על תהיה פטורה מלהחזיר.

Michel

משתמש ותיק
דירוג
215
ישראייר חייבים לי כסף על מיסי נמל בטיסה שביטלתי בגלל הקורונה, עדיין לא החזירו.
Aegean לא החזירו לי כסף על טיסה של אפריל שבוטלה. לא עונים לאימיילים ובטלפון איבדתי סבלנות לחכות.
אלעל טיסה בתחילת יולי, לא שמעתי מהם כלום בינתיים.
וירג'ין אטלנטיק - טיסה באמצע יולי - שלחו מייל וכתבו שמאפשרים לי דחיה של עד שנתיים. לא הציעו כסף.

Yoss

משתמש בכיר
דירוג
4,792
Wizz פנו במייל 2-3 שבועות לפני הטיסה (אפריל), הציעו החזר מיידי מלא או 120% קרדיט לשנתיים (התרשמתי כל כך לטובה שלקחתי קרדיט, הזמנתי טיסה זהה לבדיוק שנה אחרי+אפשרות ביטול, ונשארתי עדיין עם חצי מהקרדיט).

ממה שהבנתי הממשלה הולכת לשנות(או שינתה כבר) את החוק , כך שאל על תהיה פטורה מלהחזיר.
כאן נטען
החוק מדבר על החזר בתוך 21 יום מרגע ביטול העסקה, ובמרבית המקרים זמן זה כבר עבר - אבל משרד התחבורה הגיש (בשבוע שעבר; ה"ק) הצעת חוק שנותנת לחברות התעופה ארכה ל–90 יום.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D משיכת כספי פיצויים להשקעה - השלכה עתידית מיסים 6
א סיבה אמיתית למה לא למשוך פיצויים פטורים ממס? פוסטים מאיכות נמוכה 24
flower כספי פיצויים במסלול S&P פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
S פיצול פיצויים ותגמולים בשכר מעל 34K פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
S איך מבצעים רצף פיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
C משיכת כספי פיצויים פטורים משפיע על פטור מס עתידי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y הסדרת מעמד כספי פיצויים בדיעבד מיסים 0
S שיוך לרצף פיצויים ללא טופס 161 מקרן הפנסיה/קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S החלת רצף פיצויים - כאשר המעסיק שילם ישירות פיצויים "אקסטרה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Y מה דעתכם על התכנון מס הבא? [כספי פיצויים] מיסים 15
mudale222 פיצויים צרכנות פיננסית 0
E פיצויים. עשיתי טעות שאמרתי את זה? צרכנות פיננסית 40
1337justme משיכת כספים לא פטורים מקה"ש וכספי פיצויים מהפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
L משיכת פיצויים לאחר סיום עבודה מיסים 4
I החזר מס- הכללה של מיסים ששולמו במשיכת כספי פיצויים מיסים 1
deussex הצעה לניהול כספי פיצויים ב S&P500 גם כן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ע חלוקת קופת הגמל לרכיבים - תגמולים, פיצויים, קצבתי והוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ע הבדלים בין טופס 161 (יתרות פיצויים) לבין דוח נזילות של חברת הביטוח הפנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S בעד ונגד משיכת כספי פיצויים פטורים מקרן פנסיה מחקה S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
מ עד מתי ניתן למשוך כספי פיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
רוטב פיצה פיצויים אחרי הוצאה לחלת- כמה שאלות אוף טופיק 4
D השקעת כספי פיצויים שוק ההון 1
ס מעסיק לא חותם על שינוי מסלול לכספי פיצויים שוק ההון 35
D.Tanz משיכת פיצויים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
S איך מייעדים כספי פיצויים חייבים לרצף קצבה בטופס 161א'? אוף טופיק 5
Benjamin W פיצויים פיצויים שוק ההון 57
מ הוצאת כספי פיצויים להוספת תיק צרכנות פיננסית 40
S סירוב מעסיק לנייד כספי פיצויים מפנסיה לקופת גמל שוק ההון 18
איש יקר כספי פיצויים ניהול IRA שוק ההון 4
Myrath משיכת כספי פנסיה (בדגש על פיצויים וחלקים שפטורים ממס) אוף טופיק 18
Sterling אגח מיועדות ומשיכת פיצויים צרכנות פיננסית 13
ת השקעת כספי פיצויים בניגוד להוראת המעסיק (ללא סעיף 14) צרכנות פיננסית 7
ר מס על משיכת פיצויים מעבר לתקרת הפטור צרכנות פיננסית 4
M רצף פיצויים אחרי מספר שנים צרכנות פיננסית 3
Oracle פיצויים מוגדלים - שאלת שיקולי מס וותק שוק ההון 5
kazazo שימוש בכספי הפיצויים ברצף פיצויים כחלק מהתיק הנזיל ופרישה מוקדמת שוק ההון 49
M פיצויי פיטורים - רצף קצבה או רצף פיצויים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 59
M דרישת אישור מעסיק לשינוי מסלול רכיב פיצויים צרכנות פיננסית 1
C פיצול (כול להעברת) פיצויים ותגמולים צרכנות פיננסית 0
א פיצול הפקדות פיצויים לגמל ותגמולים לפנסיה - חברות פנסיה שמסכימות לכך צרכנות פיננסית 52
G הפרדת תקבולים /פיצויים לקופת גמל IRA שוק ההון 1
azerbouf יעוץ: כספי פיצויים לצורך מחזור חלקי של משכנתא (בעלת ריבית הגבוה ביותר) נדל"ן 44
D שאלה בנוגע לשינוי הפקדות לכספי פיצויים עבור קופת גמל צרכנות פיננסית 7
Jenia29 משיכת פיצויים מקרן פנסיה עבור חצי שנת עבודה צרכנות פיננסית 2
P הלנת הפרשות פנסיוניות על חלק פיצויים? צרכנות פיננסית 8
א רצף פיצויים וביטוח מנהלים הוני פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
מתכנת חישוב פטור משיכת פיצויים כשחל שינוי בשכר/שיעור המשרה צרכנות פיננסית 3
E פיצול פיצויים ותמלוגים - קרן פנסיה צרכנות פיננסית 7
J משיכת כספי פיצויים? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 26
א כספי פיצויים הם לא חלק מהקופה? שוק ההון 7

נושאים דומים

למעלה