• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אסטרטגיה להעלאת השכר בהייטק

• פותח הנושא sogi
  • פורסם בתאריך
יש סיכון לא קטן לפיטורים, אבל אם אתה מוכן לקחת את הסיכון הזה אז לך על זה.
אם אתה אמיץ אתה יכול לדבר על הצעה אחרת שקיבלת וויתרתה עליה שהייתה גבוהה ב 25%.
לא הבנתי מהתגובה שלך האם מדובר בפיטורים מהחברה הנוכחית כי ביקשת העלאה מוגזמת, או שהכוונה היא שיש סיכון פיטורים גבוה בחברה חדשה שאתה עובר אליה ומתחיל לקבל שם שכר גבוה (ולא מספק את הסחורה למשל).

מחשבה אחרת: אם יש לך בעיה עם FAANGM, מה רע פשוט לעבור לחברה שיש בה חלוקת RSUs בכמות משמעותית?

יש עוד לא מעט חברות כאלו

אני אישית התראיינתי בחברות אחרות כדי להבין את השווי שלי, וזה הביא לי אומץ לבקשת העלאת שכר.
בשנתיים וכמה חודשים שאני בחברה העלאתי את השכר ההתחלתי שלי ביותר מ- 25% (חייב לציין שתפסתי מקום משמעותי בצוות והייתה הצעה שהייתי מרחק TOUCH מלחתום, ובסוף שכנעו אותי להשאר)

למשל:
כל שנתיים תתראיין ובכל פעם תבקש ב-Y אחוזים מעל השכר הנוכחי.

אני לא כל כך מבין את הגישה, זה נורא פשוט: תתראיין, ותבקש בדיוק כמה שאתה רוצה, בלי קשר לשכר הנוכחי. מי שמראיין אותך לא יודע ואין לו שום דרך לבדוק מה השכר הנוכחי שלך. כל עוד הבקשה סבירה ביחס למה שקורה בשוק, או אפילו יותר מדויק, ביחס למה שהחברה שבה אתה מתראיין מוכנה לשלם, יש לך סיכוי לא רע לקבל את מה שביקשת או לפחות קרוב לזה.

אם היית הולך לקנות דירה, היית מספר למוכר כמה תקציב יש לך? אם היית מוכר דירה, היית מספר לקונה כמה באמת אתה מצפה לקבל על הדירה?

ממרום שנותיי בתפקידי ניהול בכירים בהייטק, ונא לא להאשים בשובניסטיות: אחת הסיבות המרכזיות שנשים מרוויחות פחות מגברים, גם בהייטק, היא שהן מרגישות פחות בנוח לבקש שכר גבוה, ויותר מזה, מעטות הנשים שיעשו מה שהצעתי לך לעשות כאן (למרות שגם הרבה גברים ירגישו לא בנוח לספר בראיון שהם מרוויחים יותר ממה שבאמת מרוויחים).

אתה משעשע עם הפטיש לפאנג שיש לך.
זה פטיש מאוד נפוץ.

מה שאני למדתי בחיי, לא בהכרח קשור להייטק.

1. שביעות הרצון של המעסיקים שלך אומנם מתבססת על תפוקה, אבל כימיה ויחסים טובים משפיעים לא פחות. אנשים אוהבים לחשוב שהם ראציונאליים, אבל בהנחה שאתה לא עובד בקו ייצור שבו אפשר לספור כמה קופסאות שימורים בדיוק הכנסת לאריזה, אין שום דרך להעריך עבודה של עובד בצורה מדוייקת, והרגש משפיע בצורה בלתי רגילה. תפוקה מדידה זה שקר שארגונים מספרים לעצמם כדי לחשוב שהם ראציונאליים.

2. יש חברות שבהן אפשר לבקש העלאות, יש כאלה שבהן זה אוטומטי, יש כאלה שבהן זה לא קורה. לפעמים זה גם תלוי ביכולות של המנהל הישיר שלך והיחסים שלו עם מי שיושב על הברז של הכסף. מה שבטוח, זה שצריך לבקש. כל הזמן להביע רצון להתקדם, להתפתח, להיות מתוגמל. שכולם, כולם, כולם בחברה ידעו שסוגי מעוניין להתקדם.

3. בגיוס לעבודה חדשה. הציפיות של המנהל שלך ממך לא קשורות לציפיות השכר שלך. הוא מקבל עובד. דיוני שכר מתנהלים במישורים אחרים לגמרי. תראה מה הטווח העליון של השכר לתפקיד, ותבקש אותו בלי להסס.

4. כשאתה מגדיל ראש - תחשוב על האינטרסים שלך. טעות שעשיתי - הרבה פעמים הגדלתי ראש וטיפלתי בנושאים שלא הפריעו לאף אחדף ולא עניין אף אחד שנגעתי בהם. אז אם זה לא משהו שאתה יכול לעשות ממנו יח"צ עצמי - עזוב. לך למקומות שאפשר להציג באור הזרקורים.

בהצלחה.

אולי זה יישמע טיפה נאיבי.. אבל פשוט תהיה ממש טוב במה שאתה עושה
תהפוך להיות משמעותי בצוות/חברה
בהנחה שאתה לא נמצא בחברה שהיא ממש סוג ז', הכסף כבר יגיע
לי זה עבד
מצויין. בדיוק. +1.

@sogi , אולי ישמע לך טיפשי, אבל אני למדתי שאני ב-פאנננגגגגג ממך בעצם. לא ידעתי, עד שראיתי חפירות על זה כאן בפורום. כשעברתי לחברת פאנג לפני מספר שנים בעצם חשבתי שבמקרה הטוב השכר *לא ירד*. עברתי לחלוטין כדי לשנות אוירה, באמת בלי סיבה, השארתי הרבה מאחור. רק שנה וחצי אחרי, בבונוסים, הבנתי שיש פער בשכר, איזה 50%+ אולי, אם השכר שלי מייצג (הוא לא). חברות גדולות יודעות להעריך מי חשוב להם, ולא רוצות שיעבור. בסיכום השנתי כתוב בדיוק כמה יש לך unvested, כלומר, איזה משקולת יש עליך שמונעת ממך לעזוב. ואם זה נמוך מבחינת התרומה שלך לחברה, בהשוואה לאחרים באותה דרגה, אז מסתבר שמפוצצים ב-rsu. אני לא מדבר על משכורת 13.

בקשר לראיונות עבודה, קשה לי למצוא קו מנחה מדוייק, לא בראיונות שאני ראיינתי, ולא בכאלו שהייתי מרואיין. למשל במעבר האחרון הגעתי מאוד משועשע לראיונות, כאילו באתי לאיזה שעשועון טלויזיה, צוחק ומבסוט מהחיים. לא בזילזול, כמובן. יש לי ידע רחב, צלחתי הכל בהצלחה. באיזה שלב איזה קרציה בכירה מאוד (=דרג שהמנכ״ל כבר מכיר) הכשיל אותי, כנראה בגלל שאחרי ששאל למה אני רוצה להצטרף לחברה, הסברתי לו שהוא התבלבל, ושהם צריכים להסביר לי למה אני רוצה להצטרף... ;). טוב, לא ממש עזר לו, מסתבר, אבל נזרקתי לעוד סבב ראיונות בלתי נגמר. המשכתי רק בגלל כימיה עם מראיין ספציפי, שבסוף נהיה הבוס הישיר שלי, למרות שבמקור רואיינתי לקבוצה אחרת לחלוטין. היית מאמין שאפשר לייצר כימיה בראיון עבודה, ועוד בוידאו באנגלית? דרך אגב, לא טעיתי לגביו, באמת אדם יוצא דופן.

מצויין. בדיוק. +1.

@sogi , אולי ישמע לך טיפשי, אבל אני למדתי שאני ב-פאנננגגגגג ממך בעצם. לא ידעתי, עד שראיתי חפירות על זה כאן בפורום. כשעברתי לחברת פאנג לפני מספר שנים בעצם חשבתי שבמקרה הטוב השכר *לא ירד*. עברתי לחלוטין כדי לשנות אוירה, באמת בלי סיבה, השארתי הרבה מאחור. רק שנה וחצי אחרי, בבונוסים, הבנתי שיש פער בשכר, איזה 50%+ אולי, אם השכר שלי מייצג (הוא לא). חברות גדולות יודעות להעריך מי חשוב להם, ולא רוצות שיעבור. בסיכום השנתי כתוב בדיוק כמה יש לך unvested, כלומר, איזה משקולת יש עליך שמונעת ממך לעזוב. ואם זה נמוך מבחינת התרומה שלך לחברה, בהשוואה לאחרים באותה דרגה, אז מסתבר שמפוצצים ב-rsu. אני לא מדבר על משכורת 13.

בקשר לראיונות עבודה, קשה לי למצוא קו מנחה מדוייק, לא בראיונות שאני ראיינתי, ולא בכאלו שהייתי מרואיין. למשל במעבר האחרון הגעתי מאוד משועשע לראיונות, כאילו באתי לאיזה שעשועון טלויזיה, צוחק ומבסוט מהחיים. לא בזילזול, כמובן. יש לי ידע רחב, צלחתי הכל בהצלחה. באיזה שלב איזה קרציה בכירה מאוד (=דרג שהמנכ״ל כבר מכיר) הכשיל אותי, כנראה בגלל שאחרי ששאל למה אני רוצה להצטרף לחברה, הסברתי לו שהוא התבלבל, ושהם צריכים להסביר לי למה אני רוצה להצטרף... ;). טוב, לא ממש עזר לו, מסתבר, אבל נזרקתי לעוד סבב ראיונות בלתי נגמר. המשכתי רק בגלל כימיה עם מראיין ספציפי, שבסוף נהיה הבוס הישיר שלי, למרות שבמקור רואיינתי לקבוצה אחרת לחלוטין. היית מאמין שאפשר לייצר כימיה בראיון עבודה, ועוד בוידאו באנגלית? דרך אגב, לא טעיתי לגביו, באמת אדם יוצא דופן.

אתה בוגר מדמ״ח? איך התכוננת לראיונות? כמה שנות ניסיון היו לך כשניסית להתקבל?

כמובן שהאופציה של ה-faang עומדת על הפרק אבל אני בנתיים לא מכוון לשם. אין לי כח לסדרות ארוכות של ראיונות עבודה.

למה בעצם?
נשמע שאתה אדם עם ראש טוב על הכתפיים ויכולת למידה גבוהה (תואר שני? דוקטורט?)
למה בעצם לא לשנס מותניים, לגייס את ה״כח״, וכן להתכונן ולנסות לעבור לחברות ה- faang. הרי פוטנציאל ההשתכרות והתשואה להשקעה הספציפית הזאת תהיה לאין ערוך גבוהה יותר מכל דבר אחר שתעשה. לא חבל?

נסה להבין מה באמת עוצר אותך מלעשות את המהלך הזה ואיך אתה יכול להתגבר על זה. אתה פוטר את עצמך מהר מדי כשאתה אומר ״אין לי כוח״. זה תירוץ שיותר מדי מזכיר דיסוננס קוגניטיבי מאשר סיבה אמיתית.

@אושו
שיכול להיות שהציפיות ממני יהיו גדולות מאוד.
זה דורש ביטחון עצמי גדול מאוד. יש לי פחד לאכזב, במיוחד כשמתחילים במקום עבודה חדש.

הפחד הזה הוא מובן ואולי תשמח לשמוע שאתה לא לבד במקום הזה שפוחד לאכזב, פוחד שהוא לא מספיק טוב. יש על זה הרבה מחקרים. תסמונת המתחזה או אפקט דאנינג קרוגר שעלה בשרשור אחר. זה אופייני *דווקא* לאנשים חכמים עם לא מעט ידע. אז אפשר להבין ולקבל את הפחד הזה גם ממקום חיובי... אבל גם אם מבינים את זה חשוב להכריח את עצמך לא לפעול ממקום של פחד. זה מקום מאוד מגביל.

אין לי בעיה לעבוד במייקרוסופט ואותיות ה-faang לא אומרות לי יותר מדי. מה גם שמתוך החברות האלה אני מכבד רק את אמזון ונטפליקס.

לא הייתי מגבילה את עצמי רק ל״חברות שאני מכבד״. מה גם שאחרי שאתה בתוך ה״קליקה״ המעבר בין החברות נעשה הרבה יותר קל ומקובל (הן כל הזמן גונבות אחת לשניה עובדים - וזו דרך נהדרת להגדיל *עוד* את השכר).

בכל מקרה, גם אם תתמודד או לא תתמודד בסוף על משרה בחברת faang, תמיד כדאי ללכת לכמה ראיונות ולהשיג מספר הצעות. כשיש הצעות נוספות ביד הרבה הרבה יותר קל להתמקח. בכלל, העובדה שאתה מבוקש בחברה אחת תרים את קרנך בחברה אחרת.

אתה בוגר מדמ״ח? איך התכוננת לראיונות? כמה שנות ניסיון היו לך כשניסית להתקבל?
אני מהנדס, עם ידע רחב בתכנות, והרבה שנות נסיון. לא התכוננתי בשום צורה לראיונות, אני מכיר את התחום הרלוונטי.

חה! הייתה לי הרגשה שמתישהו כל התגובות על faang יתכנסו לכדי פוסט.

השרשור הזה נהדר ומכיל תגובות מאוד מועילות. העצות של נולי, קפיצת הדרך ודורון שוות זהב.

ונא לא להאשים בשובניסטיות: אחת הסיבות המרכזיות שנשים מרוויחות פחות מגברים, גם בהייטק, היא שהן מרגישות פחות בנוח לבקש שכר גבוה, ויותר מזה, מעטות הנשים שיעשו מה שהצעתי לך לעשות כאן
אתה לא שובניסט, אתה צודק. נשים מבקשות פחות במהלך משא ומתן ומבקשות פחות העלאות שנתיות. באופן כללי אני נוטה להגיד לנשים במשא ומתן לבקש +3K יותר מאשר השכר הרצוי - טריק ידוע שנותנים לך x-3 כי ״זה המקסימום שאנחנו יכולים לתת״.

כמה נקודות:
1. עדיף לעבור מקומות עבודה כל כמה שנים - זה די ידוע שבשביל למקסם את השכר עדיף לנוע בין חברות מאשר לקבל העלאות בתוך החברה. אתה יכול לקרוא כאן https://knowledge.wharton.upenn.edu...d-more-and-perform-worse-than-internal-staff/
או לגלל internal vs. external hires. חברות נותנות העלאות יחסית מינוריות (שוב, אני מדברת כאן על ממוצע של החברות), ולא שמעתי על אף מקרה של מישהו ששדרג את המשכורות שלו ב-20% או אפילו 50% בתוך אותה חברה. במעברים - כמובן.

2. סייג למה שרשמתי מעלה הוא - ״עדיף לעבור מקומות עבודה בתכיפות, אלא אם תדרוש העלאה שוות ערך במשא ומתן״. אתה תמיד יכול לבוא אליהם עם הצעות מקבילות, אבל אתה צריך לדעת שיתכן ותצא עם ידך על התחתונה בשני המקרים - גם אם תצליח, תמיד יזכרו לך את זה שאתה פוזל החוצה. ואם לא תצליח לקבל את ההעלאה - אז תדע שהחברה לא באמת מעריכה אותך, ולהמשיך לעבוד במקום שנותן לך את התחושה הזו זה נוראי בעיניי. יכול להיות שיחשבו שאתה שווה ותותח - אבל רק אם אתה באמת שווה ותותח.

3. למה לא להתראיין לגאמפא (faang לא נמצאים בארץ אז בואו נפסיק עם הלעז)? רשמת שאתה אוהב לפתור את cracking the code interview וחבריו, וגם ככה יש לך פטיש ללהיות פנגיסט :lol: לגבי ריאיונות באופן כללי (גם לא בגמאפא, יש די חברות אחרות וטובות בארץ שמשלמות ברמה של גאמפא), על מנת למקסם את התהליך:
א. ריאיונות זה כמו שריר - צריך להתאמן על זה. לא משנה שאתה מהנדס ממש טוב או שכתבת ספריה מדהימה - לפעמים, אם בריאיון אתה לא תזכור איך עושים מיון טופולוגי אז הלכה השאלה. בגלל שרובנו לא עושים את זה, ממליצה לך ללכת להרבה ריאיונות דמה בחברות שאתה רוצה, אבל לא ב-100%. ככה תוכל להתאמן בריאיונות - כיצד להציג את עצמך, לפתור שאלות בנייר ועט (אני? לקמפל?) והכי חשוב - להתאמן במיקוח על הצעות שכר. יש שיגידו שזה לא מוסרי, אבל גם החברות עצמן מראיינות הרבה במקביל. ולך תדע, אולי תופתע לטובה.
ב. צריך לשחק את המשחק ולא להתרעם כששואלים אותך על מיון מערכים. זה המשחק שקבעו, אם תצא נגדם ותגיד ״אני לא מתראיין לחברות ששואלות על עצים״ אז תפגע אך ורק בעצמך ובשכר הפוטנציאלי שלך.
ג. תהנה מהריאיונות! הרבה יותר נחמד להנות מהם אם אתה לא לוקח כל אחד ברצינות ומתייחס לריאיון כשעה שבה אתה פותר שאלות נחמדות. וזה גם יותר נחמד למראיין לדבר עם מישהו בחופשיות ולא עם מישהו שמזיע מלחץ.
ד. תגיע לשלב הסופי עם הצעות מכמה חברות ביד. כבר רשמו את זה, אבל זו הנקודה הכי חשובה.

תהנה מהדרך.

וואו!
כתבתם עיצות מדהימות. תודה!

למה בעצם?
נשמע שאתה אדם עם ראש טוב על הכתפיים ויכולת למידה גבוהה (תואר שני? דוקטורט?)
למה בעצם לא לשנס מותניים, לגייס את ה״כח״, וכן להתכונן ולנסות לעבור לחברות ה- faang. הרי פוטנציאל ההשתכרות והתשואה להשקעה הספציפית הזאת תהיה לאין ערוך גבוהה יותר מכל דבר אחר שתעשה. לא חבל?

נסה להבין מה באמת עוצר אותך מלעשות את המהלך הזה ואיך אתה יכול להתגבר על זה. אתה פוטר את עצמך מהר מדי כשאתה אומר ״אין לי כוח״. זה תירוץ שיותר מדי מזכיר דיסוננס קוגניטיבי מאשר סיבה אמיתית.
יש לי עדיין טראומה מהסבב הקודם למרות שעברה יותר משנה.
ראיונות הלוח האלה לא היו דבר קל פסיכולוגית עבורי ו-faang עושים את זה בכמה רמות מעל החברות הרגילות (5-8 ראיונות), לכן החשש.

אני מאמין ביכולות שלי וחושב שעם הזמן אתגבר על זה.

לא הייתי מגבילה את עצמי רק ל״חברות שאני מכבד״. מה גם שאחרי שאתה בתוך ה״קליקה״ המעבר בין החברות נעשה הרבה יותר קל ומקובל (הן כל הזמן גונבות אחת לשניה עובדים - וזו דרך נהדרת להגדיל *עוד* את השכר).
כתבתי "מכבד" רק כדי להסביר שאין לי רגשות מיוחדים לחברות שהאותיות שלהם מיוצגות בפאנג.
כמובן שאני מוכן לעבוד בכל מקום שמוכן לשלם לי, בדיוק כמו שהסולידית לימדה אותנו.
אבל כן, לעבוד בפייסבוק למשל עבורי זה כמו לעבוד בחברת הימורים או חברת אתרי פורנו מבחינת ההרגשה.

אני לא אוהב את ההשפעה של החברה הזו על העולם אבל תמורת הסכום הנכון מוכן לעבוד שם ולעזור להם לגרום נזק. ;)

הדרך הכי טובה לשפר שכר בהייטק זה לעבור לחברה אחרת, זה די נדיר לקבל שדרוג שכר משמעותי באותה החברה. אבל גם לא מזיק לבקש, פעם ביקשתי העלאה שלא בזמן של "חלון ההעלאות" של החברה אז הם הביאו לי 10 אלף בונוס שאני לא אתבאס עד שזה יגיע. ה10 אלף הכי פשוטים שעשיתי בחיים שלי... אם לא תפתח את הפה אף אחד לא ימהר לתת לך כסף מן הסתם, ובמקרה הכי גרוע פשוט יגידו לך לא.

"חלון ההעלאות" של החברה
אפשר הסבר בנוגע למושג הזה? האם מדובר בתקופת סוף השנה, שבה מחליטים על הבונוסים בחברות הגדולות?

אפשר הסבר בנוגע למושג הזה? האם מדובר בתקופת סוף השנה, שבה מחליטים על הבונוסים בחברות הגדולות?
אצלנו העלאות זה בתחילת שנה ובונוסים אחרי הרבעון הראשון, לא יודעת למה דווקא בזמנים האלה,אני מניחה שבחברות גדולות פשוט נוטים לעשות את זה באופן מסודר ואחיד

לא יודעת למה דווקא בזמנים האלה
ככה יודעים מה התקציב השנתי לפחות לשנה הקרובה, עקב חוזים "תקפים"
אם לאורך השנה היו מגיעים עובדים לבקש העלאות, זה היה מביא לתקציב תנודתי מאוד
ריכוז חידושי החוזה בתחילת השנה נועל הגדרות בתוכנות השכר פעם בשנה, מה שמפחית חיכוך ושינויים במהלך השנה בהנה"ח

חברות נותנות העלאות יחסית מינוריות (שוב, אני מדברת כאן על ממוצע של החברות), ולא שמעתי על אף מקרה של מישהו ששדרג את המשכורות שלו ב-20% או אפילו 50% בתוך אותה חברה. במעברים - כמובן.

טוב, לא בדיוק. אני מסכים שזה נכון אולי בהתחלה, אבל אם את ממוקמת טוב, שזה המצב אצלך, אל תזוזי, ותראי שינוי נצבר במשך השנים, בעניין, בהשפעה, בחברים, וגם במשכורת.

יש לי קצת נתונים לבדוק אחורה עלי, אם אני מקרה מייצג (ממש לא -- דילגתי מעל הרבה משוכות). לקחתי מספר ארוך של שנים, נגיד לפחות 7 (לא רוצה לתת מספר מדוייק), שלא כולל את השנה הראשונה והאחרונה בחברה (בונוסי קליטה ועזיבה). לא כולל את 3 השנים האחרונות, שיש יגידו ״בועה״ (קישקוש). כן כולל את הנפילה של 2008, לפניה ואחריה, שזה משמעותי, כי הורגשה היטב בחו״ל, ומדובר בחברה אמריקאית גדולה, וזה הזיק. היתה שנה של היפוך ועוד שנה אבודה אחת לפחות, כנראה שנתיים.

מספרים:
- שכר בסיס ממוצע עליה שנתי: 6.37%.
- שורה תחתונה טופס 106, כלומר כולל בונוסים ומכירת מנייות (מוכר מייד כשיכול): 13.12% עליה שנתית ממוצעת.

עכשיו, @Gali Leo אני לא יודע למה התכוונת 20% או 50%. התכוונת לשנה אחת? או לכל תקופת ההעסקה (יותר סביר)? יש מהנדסים שעובדים 20 שנה באותה חברה, וגם 30, תתפלאי. 1.1312 בחזקת 19 זה פי 10 על השכר. נראה לי מספיק. זה עליה ריאלית פחות או יותר, לא היה מדד מי יודע מה בשנים האלה, אישית לא הייתי חשוף למחירי דיור, והדולר אפילו נחלש מול השקל בתקופה זו.

לא הבנתי מהתגובה שלך האם מדובר בפיטורים מהחברה הנוכחית כי ביקשת העלאה מוגזמת, או שהכוונה היא שיש סיכון פיטורים גבוה בחברה חדשה שאתה עובר אליה ומתחיל לקבל שם שכר גבוה (ולא מספק את הסחורה למשל).
התכוונתי לסיכוי פיטורים בחברה הנוכחית. גם אם שוללים אותך על הסף, מיידית אין סיכוי שבגלל עצם הבקשה יפטרו אותך, אבל זה בהחלט יכול לשנות את הדעה על העובד ולגרום לפיטורים בטווח קרוב

יש לי שני רפרנסים ממש טובים שמידי פעם אני חוזר אליהם בשביל לחזק את השריר של מיקוח על שכר או קידום בעבודה (שכולל בדרך כלל גם שידרוג בשכר):
  1. ההרצאה המעולה של יפתח בר על מיקוח על שכר בקנס רברסים - Let's talk about your salary / Iftach Bar - חפש ביוטיוב. נותן טיפים מאוד פרקטים ל'איזה סכום מגיע לי' במיקוח על שכר, בהתחשב בסיכון של להגיע למצב של 'אני מרוויח יותר ממה שאני מסוגל לספק'. בנוסף גם נקודת המבט של המעסיקים עם הרצאת ההמשך: Let's talk about THEIR salaries / Shahar Kedar.
  2. הבלוג המעולה של ליאור בר-און על ארכיטקטורת תוכנה עם הפוסט "דעה: איך להתקדם בארגונים?" - חפש בגוגל. שוב, עצות מאוד פרקטיות, עם ניתוח מפורט של סטיגמות ("אם תעבוד קשה אז תתקדם מהר יותר" - כמו שמישהו פה כבר הציע).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M דאטה סיינס AI- אסטרטגיה התפתחות אישית 0
T מימוש מניות ורף תקרת מס הכנסה (אסטרטגיה כדאית) שוק ההון 9
O אסטרטגיה להעברת תיק מנוהל להשקעה פאסיבית שוק ההון 2
CoinCollector אג״ח ארוך - אסטרטגיה להשקעה שוק ההון 9
א אסטרטגיה השקעה - לבעלי חיסכון קטן שוק ההון 5
Harvey אסטרטגיה להשקעה בנדל״ן באיזור גוש דן, סקר - מה הסוג נכסים המועדף עליכם? נדל"ן 8
יבגני וולף קופת גמל ותיקה- אסטרטגיה שוק ההון 14
נ אסטרטגיה שוק ההון 7
K גיבוש אסטרטגיה להחזרת משכנתא צרכנות פיננסית 37
D אסטרטגיה בניהול התיק שוק ההון 8
N אסטרטגיה לאחר עליה למכור את ההשקעה במניה שוק ההון 18
א השקעה סולידית בשוק ההון: אסטרטגיה פשוטה למתחילים אוף טופיק 21
ה תהייה לגבי אסטרטגיה בקרן השתלמות IRA שוק ההון 3
Gari אסטרטגיה בבחירת קרן מחקה ישראלית שוק ההון 40
M אסטרטגיה למזעור דמי ניהול לטווח ארוך במחקות שוק ההון 47
Liron2035 אסטרטגיה במעבר מתיק מנוהל בנק לתיק פסיבי שוק ההון 2
דור דורים תזמון/אסטרטגיה למינימום של מלכודות מס שוק ההון 19
יבגני_ל אסטרטגיה - חשבון מסחר ממוסה במקור יחד עם לא ממוסה במקור צרכנות פיננסית 59
nick קצירת רווחים של אסטרטגיה מסוכנת\אקטיבית, כתוצאה מאיזון בתיק קטן שוק ההון 7
oz1987 אסטרטגיה של הוזלת דמי ניהול שוק ההון 45
liranviper איך להגדיר אסטרטגיה לאחר מכירת דירה? שוק ההון 26
S בקשת עזרה בחישוב אסטרטגיה (מכירה לפני ה-ex-Date) שוק ההון 67
C אסטרטגיה לבניית תמהיל משכנתא צרכנות פיננסית 53
S אסטרטגיה למסלול פנסיה שוק ההון 3
M אסטרטגיה למשיכת כספים בפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 71
H אסטרטגיה השקעה לטווח קצר שוק ההון 8
מ אסטרטגיה במקום הקטנת אחוז מניות עם הזמן שוק ההון 26
P אסטרטגיה לתחילת השקעה פאסיבית - dollar cost averaging? שוק ההון 12
ETL אסטרטגיה בזמן רכישת\מכירת ניירות ערך שוק ההון 181
אריאלT אסטרטגיה ברכישת דירה נדל"ן 35
S מתחיל ללמוד באונ׳- זמן להעלאת שכר? התפתחות אישית 7
א כיצד והאם ניתן לחשב את הציפיות להעלאת הפריים ? שוק ההון 1
N למה הפרשנות המרכזית להעלאת ריבית היא אינפלציה? צרכנות פיננסית 13
S בקשה להעלאת שכר איך נכון לעשות? מה להגיד? אוף טופיק 65
O השקעת כסף להעלאת הכנסה עתידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
G בקשה מהמעסיק להעלאת שכר בדמות קרן השתלמות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
V בקשה להעלאת שכר בעבודה אוף טופיק 4
H הפניקס מעלה עלות של ביטוח אכ"ע בשיעור זהה להעלאת אחוז הפקדת המעסיק צרכנות פיננסית 25
M תשלום מעביד לביטוח אובדן כושר עבודה - האם אפשרי גם חלק השכר שמופנה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ה סעיף 14 - על השכר הסוציאלי או כל השכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ה צורת השכר לצורך משכנתא נדל"ן 25
Know one עזיבה של FAANG והשלכה על השכר התפתחות אישית 52
S השכר שממנו מחושבות הפרשות הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I השכר הקובע בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S מסלול ביטוח ללא נכות בקרן פנסיה במידה וישנו אכ"ע פרטי על כל השכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
I זיכוי מס בגין תשלום לביטוח חיים\אובדן כושר עבודה לשכירים (שלא דרך תלוש השכר) צרכנות פיננסית 8
מ יחס בין גובה השכר להוצאות גדולות צרכנות פיננסית 24
S מה השכר הממוצע שלכם נטו לכיס? אוף טופיק 96
R הצמדת השכר למגזר הציבורי-מה זה אומר? אוף טופיק 1
T האם השכר והתנאים בהייטק באמת כאלה טובים? אוף טופיק 816

נושאים דומים

Back
למעלה