• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עזיבה של FAANG והשלכה על השכר

Know one

משתמש רגיל
דירוג
51
אהלן,
אשמח להתייעצות מאנשי הייטק פה, ויוצאי FAANG בפרט.

קודם כל בפרט לגבי יוצאי FAANG, האם במעבר לחברה אחרת עליתם או ירדתם בשכר? אשמח גם להסבר למה עליתם או ירדתם (שדרוג בתפקיד, עליה בטוטאל קומפ, או ויתור על שכר בשביל דברים אחרים וכו׳).

באופן כללי, אשמח לקצת מחשבות פה:
אני לקראת עזיבה של חברת FAANG להייטק הישראלי. המעבר אמור היה להיות קפיצת מדרגה רצינית מבחינה מקצועית, בה היה לי פחות קריטי מרכיב השכר.
סיימתי תהליך בהצלחה ועמדתי לפני קבלת הצעה. לאחר שינוי ארגוני בחברה, הוחלט על להרחיב את הscope והאחריות של התפקיד המיועד שלי, ולכן דיברו איתי מחדש על כך שכרגע מתאים להם שאקח תפקיד פחות בכיר, על מנת לבסס את ההצלחה שלי בחברה ושההיקף החדש לא יהווה עבורי מכשול.
מבחינתי, עדיין מדובר בהזדמנות מאוד טובה לגדול מפה לתוך תפקיד בכיר, מה גם שכרגע לא מגייסים מעלי מישהו בשביל האחריות הרחבה יותר, מתוך מחשבה שבמידה ואצליח אולי אתפוס אני את המשבצת הזו בסופו של דבר.
אשמח להבין מכם איך הייתם מנהלים פה מו״מ על התנאים, שכן עכשיו ש״שונמכתי״ התנאים מתחילים לצבור מקום גדול יותר בהחלטה שלי, לעומת מה שהיה לפני בזמן ההצעה הראשונה.

קודם כל בפרט לגבי יוצאי FAANG, האם במעבר לחברה אחרת עליתם או ירדתם בשכר? אשמח גם להסבר למה עליתם או ירדתם (שדרוג בתפקיד, עליה בטוטאל קומפ, או ויתור על שכר בשביל דברים אחרים וכו׳).
בשכר (מה שנכנס לבנק) עליתי (בברוטו הרבה, בנטו פחות), ב-TC קשה להשוות (שווי של אופציות הוא יותר אמורפי וצריך לקחת בחשבון מה הסיכוי שהאופציות יהפכו למניות / כסף).
העלייה היא קצת שדרוג בתפקיד וקצת עלייה בותק.

אשמח להבין מכם איך הייתם מנהלים פה מו״מ על התנאים, שכן עכשיו ש״שונמכתי״ התנאים מתחילים לצבור מקום גדול יותר בהחלטה שלי, לעומת מה שהיה לפני בזמן ההצעה הראשונה.
כרגע יש ברקע ״מיתון עולמי״ (לכאורה) ולכן סביר להניח שמבחינת השכר יהיה קשה להתמקח, אבל אם התפקיד לא מתאים לך אז אולי עדיף לחפש תפקיד אחר במקום אחר.

תודה על השיתוף! :$

כרגע יש ברקע ״מיתון עולמי״ (לכאורה) ולכן סביר להניח שמבחינת השכר יהיה קשה להתמקח
כן מבין :/ אני ממש מקווה אם ככה שתגיע הצעה נדיבה. בגלל שהמשרה הייתה בכירה אני מניח שלא הייתה להם בעיה במקור, יודעים בערך באיזה לבל אני מגיע וכמה אני אמור לקבל היום. אני גם קצת בונה על זה שבגלל שסיימו תהליך עם מועמדים אחרים (אני יודע את זה), הם ירצו למנף את התהליך איתי עד הסוף במו״מ.

דווקא התפקיד תפור עלי ממש. התפקיד המוצע המקורי הוא זה שפחות באזור הנוחות שלי, אבל רציתי לעשות אותו בגלל סקייל הרבה יותר גדול, שיאפשר לי באמת להוביל קבוצות מאוד גדולות בהייטק בהמשך.
אז אם אתה אומר לי לבחור בין התפקיד המוצע הנוכחי למקורי, אני ממש מתלבט, בין לפרוח בדברים שאני מכיר לבין לצאת מאזור הנוחות לסקייל גדול יותר ופחות מוכר

זה לא סותר. תוכל לקחת את התפקיד המוצע כרגע ולגדול בהמשך

הייתי שנה וחצי ב-FAANG. כשעזבתי עליתי ב-TC, ללא אף סיבה מיוחדת מלבד זה שהמעסיק החדש נתן לי תנאים מעבר לציפיות השכר שלי. הסייג היחיד לעניין הוא שב-FAANG כל שנה מקבלים חבילת RSU שנפרשת על פני ארבע שנים, כך שבשנים הבאות זה מצטבר. לתשומת לבך.

בכל אופן, עניין השכר (שהוא במילא גבוה) היה בתחתית סדר העדיפויות שלי. בראש סדר העדיפויות מבחינתי: העניין המקצועי, האנשים שאני עובד איתם וסביבת העבודה בכלל. כמובן שעדיפויות זה עניין אינדיבידואלי, וכאמור לא הייתי צריך לוותר על תנאים, אבל אלו הדברים שהייתי שם עליהם דגש. בהצלחה.

@KickR @Dilbert תגידו, עד כמה ואיך לקחתם בחשבון את עניין המרכיבים המשלימים של הTC?
יעני ביטוחים, קה"ש על כל השכר, חופשת לידה עתידית? אפילו מכשיר סלולרי יש לי היום מהחברה.

אני תוהה עד כמה המעסיק החדש יכול לכתוב הצעה שהיא "טיילור מייד" במידה ויהיו לנו שם פערים. אני חושב שבמידה ויהיו פערים כאלו, לדרוש את זה כמענק נוסף, או כמענק לאחר שנה בחברה למשל.

אוסיף רק נקודה מבט אחת - על ה-RSU - שהיווה מרכיב קריטי מהTC בשנים האחרונות (מינוס בשנה האחרונה) בחברות הFAANG ודומותיהן.

מאחר ורוב המניות עלו בטירוף, ה-TC הוטה לטובה בחברות כאלה על פני אחרות (ואם גם מחשבים RSU שהם VESTED ולא נמכרו אז עוד יותר).
בשנה האחרונה, ה-TC התאזן מטה (מאחר ובד"כ מחולק ל-4 שנים, עדיין יש רווחים עבור ההקצאות הישנות).
יש האומרים שעכשיו זה זמן מצוין לקבל הקצאות כי השערים נוחים.
ויש האומרים כי נגמרו שנות העליות התלולות.

בשורה התחתונה, כמובן, אין לדעת מה יהיה ולכן הכדאיות מעבר מול חברות אחרות נשארת זהה.

@KickR @Dilbert תגידו, עד כמה ואיך לקחתם בחשבון את עניין המרכיבים המשלימים של הTC?
יעני ביטוחים, קה"ש על כל השכר, חופשת לידה עתידית? אפילו מכשיר סלולרי יש לי היום מהחברה.
לקחתי בחשבון במידה סבירה.
חלק משמעותי מההטבות היו רלוונטיות רק במשרד, משהו שבזמן הקורונה לא ניצלתי כמעט בכלל (קורסים, מכון כושר, מכונות כביסה, פינג פונג, מקלחות, וכו׳)
מצד שני בחברה החדשה הייתה הרבה יותר גמישות לגבי עבודה ממדינות אחרות שזה היה יתרון משמעותי.

לגבי RSU ברור שזה יותר מוחשי מאופציות אבל זה לא >תמיד< עדיף (ר״ע מניות של חברות מסוימות שקרסו משמעותית בשנתיים האחרונות)
לגבי ״הענקה שנתית״ זה לא מובטח באף חברה, גם לא ב-faang וגם בחברות שעדיין לא הונפקו יש הענקות מעבר לראשונית של אופציות.

לקחתי בחשבון במידה סבירה.
חלק משמעותי מההטבות היו רלוונטיות רק במשרד, משהו שבזמן הקורונה לא ניצלתי כמעט בכלל (קורסים, מכון כושר, מכונות כביסה, פינג פונג, מקלחות, וכו׳)
מצד שני בחברה החדשה הייתה הרבה יותר גמישות לגבי עבודה ממדינות אחרות שזה היה יתרון משמעותי.

לגבי RSU ברור שזה יותר מוחשי מאופציות אבל זה לא >תמיד< עדיף (ר״ע מניות של חברות מסוימות שקרסו משמעותית בשנתיים האחרונות)
לגבי ״הענקה שנתית״ זה לא מובטח באף חברה, גם לא ב-faang וגם בחברות שעדיין לא הונפקו יש הענקות מעבר לראשונית של אופציות.
כן אבל RSU הוא בתוחלת הרבה יותר כסף ממה שאני מכיר

כן אבל RSU הוא בתוחלת הרבה יותר כסף ממה שאני מכיר
לא מכיר נתונים סטטיסטיים בנושא.
יש חברות שנותנות הרבה rsu ויש חברות שפחות (וגם באותה חברה יש שונות בין מגויס אחד לאחר).
כנ״ל לגבי אופציות.

בהינתן שאתה לא יודע איזה מניות יעלו ואיזה ירדו *בעתיד* מתי אופציות עדיפות על RSU?

הרי RSU זה כמו אופציות עם מחיר קנייה אפס.
הן אף פעם לא יוצאות "מחוץ לכסף" (אלא אם כן החברה נמחקת) והן אף פעם לא נמחקות (מרגע שהבשילו).
להבנתי, כמכשיר תגמול ובהנחה שמדובר באותו סכום, RSU תמיד עדיף.

מאחר ורוב המניות עלו בטירוף, ה-TC הוטה לטובה בחברות כאלה על פני אחרות
לדעתי כאשר משווים TC בין עבודות צריך להשוות לפי עלות ההקצאה בלי קשר לעליית הערך. הרי אם היית מקבל את אותו הסכום במשכורת וקונה איתו מניות, לא היית מתייחס לעליית הערך. אז למה כאן כן? בנוסף, עליית הערך היא בדיעבד. אין לך שום יכולת לחזות עליית ערך (או ירידת ערך) עתידית של RSU חדשים שתקבל (גם במקום העבודה הנוכחי, לא רק במקום העבודה החדש שאתה שוקל). ולכן אתה משווה עליית ערך מהעבר עם TC בהווה וזה כמו להשוות ענבים חדשים שאתה מקבל עם יין ששמור לך בחביות במרתף (או חבילות צימוקים אם הייתה ירידת ערך;))

החריג היחיד הוא מניות שעדיין לא הבשילו וההחלטה אם לעבור או לא יכולה לגרור ויתור על הכסף שהצטבר שם. במקרה כזה יש הגיון לבדוק האם החברה הקולטת יכולה/רוצה/מוכנה לפצות על ההפסד הזה.
ואם גם מחשבים RSU שהם VESTED ולא נמכרו אז עוד יותר
למה להתייחס לזה בהקשר של מעבר מקום עבודה??
הרי המניות שלך ונשארות שלך. אתה יכול למכור אותן או להשאיר אותן. אין שום קשר למקום העבודה החדש.

בשנה האחרונה, ה-TC התאזן מטה
לדעתי הפער נשאר (ואולי אפילו גדל).

בהינתן שאתה לא יודע איזה מניות יעלו ואיזה ירדו *בעתיד* מתי אופציות עדיפות על RSU?
אני מתכוון שהן לא תמיד עדיפות בדיעבד.
ברגע ההענקה אם משווים הערכת שווי x לrsu בשווי x אז כן, rsu עדיף.
אבל זה לא המצב, לרוב.

הייתה השוואה באיזה אתר.
בגדול אם נקח RSU בתקופה ממוצעת ונגיד שהמחיר שלהן לא עלה(בניגוד לזה שדווקא רוב האנשים שקיבלו RSU בגאמפא לפני 4 שנים זה דווקא עלה להם)
ונגיד שהTC הוא 60 אלף דולר בשנה, שזה יחסית צנוע.
לעומת זאת 0.5% בסטארטאפ בתחילת הדרך(וזה מאוד נדיב ), אפילו במחיר מימוש 0. נגיד שהסטארטאפ מדולל פי 5. זה משאיר 0.1%, וראינו שהרבה סטארטאפים ממש לא שמרו על סטטוס ינויקורן, אבל נניח שכן, וזה קורה בסבירות של 1 ל10
גם הנחה מופרזת, הרווח יהיה סביב מיליון דולר, אבל בתוחלת זה מאה אלף דולר.
כמובן שבשביל תוחלת צריך לסכום את סך כל המקרים האפשריים ו הסתברויות השונות אבל ממש פירגנתי לסטארטאפ והחמרתי עם הגאמפא בשביל להצדיק את ההזנחה הזאת כדי לבסס את הטיעון שיותר משתלם גאמפא.
כן אם הצלחת להתברג בתפקיד טוב בסטארטאפ שהגיע למילארדי דולרים אז זה לא נכון, ותמיד יש את הכמה בודדים חוץ ממייסדי החברה שהגיעו לכמה מיליוני דולרים, אבל כנראה הם עם החברה שנים וקשה להגיד שהם בהכרח לא היו מקבלים RSU יפה בחברה גדולה בתקופת היווסדות של הסטארט-אפ והיו יכולים להרוויח שם יותר.
הרבה חברות אגב צללו בשוק ההון(הסטארטאפים שכן יצאו לשוק ההון)
וההטבות מס של RSU הן די טובות אם שומרים לאורך זמן, אופציות זה גם טוב אם שומרים לאורך זמן אבל בחברה קטנה זה הרבה יותר מסוכן, כפי שראינו. בטח כשהמחיר מימוש לא אפסי
על זה צריך להוסיף לרוב משכורת גבוה יותר ובונוסים לאורך השנים + תנאים משופרים. ותעשו לבד את החשבון. בסטארטאפ הסיכוי להצליח הוא פחות מ10% ממה שאני מכיר, ואם עובדים ב20 חברות סטארטאפבתעשייה במשך הקריירה זה נגיד אומר בממוצע 2 אקזיטים ב20 שנה שנגיד יביאו לך מיליון דולר ריאליים כל אחד, לעומת 5 מענקים לאורך 40 שנה שיכולים להביא כולל עליית ערך כמה מיליוני דולרים
לא מייעץ לא ממליץ.
עריכה:

לדעתי כאשר משווים TC בין עבודות צריך להשוות לפי עלות ההקצאה בלי קשר לעליית הערך. הרי אם היית מקבל את אותו הסכום במשכורת וקונה איתו מניות, לא היית מתייחס לעליית הערך. אז למה כאן כן? בנוסף, עליית הערך היא בדיעבד. אין לך שום יכולת לחזות עליית ערך (או ירידת ערך) עתידית של RSU חדשים שתקבל (גם במקום העבודה הנוכחי, לא רק במקום העבודה החדש שאתה שוקל). ולכן אתה משווה עליית ערך מהעבר עם TC בהווה וזה כמו להשוות ענבים חדשים שאתה מקבל עם יין ששמור לך בחביות במרתף (או חבילות צימוקים אם הייתה ירידת ערך;))

החריג היחיד הוא מניות שעדיין לא הבשילו וההחלטה אם לעבור או לא יכולה לגרור ויתור על הכסף שהצטבר שם. במקרה כזה יש הגיון לבדוק האם החברה הקולטת יכולה/רוצה/מוכנה לפצות על ההפסד הזה.

למה להתייחס לזה בהקשר של מעבר מקום עבודה??
הרי המניות שלך ונשארות שלך. אתה יכול למכור אותן או להשאיר אותן. אין שום קשר למקום העבודה החדש.

לדעתי הפער נשאר (ואולי אפילו גדל).
כשאתה כבר בשנה השלישית לעבודתך קיבלת מניות בממוצע של 50 אלף דולר לשנה, והמניה עלתה פי 2 אתה יודע שאם תעבוד השנה תקבל עוד 50000 דולר ביחס לשכר שלך שנה שעברה.
לא מייעץ לא ממליץ

הייתה השוואה באיזה אתר.
בגדול אם נקח RSU בתקופה ממוצעת ונגיד שהמחיר שלהן לא עלה(בניגוד לזה שדווקא רוב האנשים שקיבלו RSU בגאמפא לפני 4 שנים זה דווקא עלה להם)
ונגיד שהTC הוא 60 אלף דולר בשנה, שזה יחסית צנוע.
לעומת זאת 0.5% בסטארטאפ בתחילת הדרך(וזה מאוד נדיב ), אפילו במחיר מימוש 0. נגיד שהסטארטאפ מדולל פי 5. זה משאיר 0.1%, וראינו שהרבה סטארטאפים ממש לא שמרו על סטטוס ינויקורן, אבל נניח שכן, וזה קורה בסבירות של 1 ל10
גם הנחה מופרזת, הרווח יהיה סביב מיליון דולר, אבל בתוחלת זה מאה אלף דולר.
כמובן שבשביל תוחלת צריך לסכום את סך כל המקרים האפשריים ו הסתברויות השונות אבל ממש פירגנתי לסטארטאפ והחמרתי עם הגאמפא בשביל להצדיק את ההזנחה הזאת כדי לבסס את הטיעון שיותר משתלם גאמפא.
כן אם הצלחת להתברג בתפקיד טוב בסטארטאפ שהגיע למילארדי דולרים אז זה לא נכון, ותמיד יש את הכמה בודדים חוץ ממייסדי החברה שהגיעו לכמה מיליוני דולרים, אבל כנראה הם עם החברה שנים וקשה להגיד שהם בהכרח לא היו מקבלים RSU יפה בחברה גדולה בתקופת היווסדות של הסטארט-אפ והיו יכולים להרוויח שם יותר.
הרבה חברות אגב צללו בשוק ההון(הסטארטאפים שכן יצאו לשוק ההון)
וההטבות מס של RSU הן די טובות אם שומרים לאורך זמן, אופציות זה גם טוב אם שומרים לאורך זמן אבל בחברה קטנה זה הרבה יותר מסוכן, כפי שראינו. בטח כשהמחיר מימוש לא אפסי
על זה צריך להוסיף לרוב משכורת גבוה יותר ובונוסים לאורך השנים + תנאים משופרים. ותעשו לבד את החשבון. בסטארטאפ הסיכוי להצליח הוא פחות מ10% ממה שאני מכיר, ואם עובדים ב20 חברות סטארטאפבתעשייה במשך הקריירה זה נגיד אומר בממוצע 2 אקזיטים ב20 שנה שנגיד יביאו לך מיליון דולר ריאליים כל אחד, לעומת 5 מענקים לאורך 40 שנה שיכולים להביא כולל עליית ערך כמה מיליוני דולרים
לא מייעץ לא ממליץ.
עריכה:
כתבת בלוק שהוא די מלא בהנחות וגם במה שנראה כמו טעויות (למשל 60,000$ TC זה מאוד נמוך, גם בגאמפא וגם בסטארטאפ).

בשורה התחתונה אני לא חושב שמישהו אמר:
אם האפשרויות שלך הן או גאמפא או או סטארטאפ וההבדל היחיד הוא אם נותנים לך x דולר במניות או x דולר באופציות אז לך על הסטארטאפ.

מה שאני אמרתי היה:
1. בדיעבד, במבחן הזמן, לא תמיד עדיף לקחת את ההצעה עם המניות (בטח כשבשטח ההצעות לרוב הן לא זהות, למשל מניסיון אישי רוב הסטארטאפים מציעים משכורת יותר גבוהה כדי לכפר על השווי המופחת שיש לאופציות שלהם)
2. בזמן הבחירה אני לא בטוח שביססת מבחינת נתונים מהי נקודת האיזון (הכלכלית גרידא) במיוחד כשבמציאות צריך להשוות בין חבילות שכר ששונות אחת מהשנייה ביותר מדרך אחת

אני כן אסייג ואגיד שאישית אני בחרתי בגאמפא בעבר כשהייתה לי בחירה בין סטארטאפ עם הצעה שהייתה ״פוטנציאלית״ הרבה יותר טובה (אבל רק אם הסטארטאפ יימכר או ינפיק) ובדיעבד צדקתי.
המעבר ל״סטארטאפ״ (בפועל, חברה פרטית שהיא כבר לא סטארטאפ) לפני שנה היה יותר קשור לגמישות מאשר לכסף.

לגבי הבחירה להצטרף לסטארטאפ קטן (שלא לקחתי אבל אני מכיר אנשים שכן), רובם אמרו שזה לא עניין של כסף מבחינתם, הם יותר נהנים מהיכולת להשפיע ומזה שאין היררכיה (יחסית).
גם עם הסיבות שלהם אני יכול להתווכח (מי משפיע יותר, מי שכותב שורת קוד בgoogle search ומשפיע, גם אם מעט, על מיליארדי אנשים או מי שכותב מערכת שלמה לזיהוי מחלות שאולי משפיעה על עשרות אנשים לאורך חיי המוצר)

ראיתי שלא התייחסו כאן לעניין המיסוי. מבחינת מיסוי - לא עדיף אופציות? למיטב הבנתי המיסוי הוא רווח הון על כל הסכום לעומת RSU שזה רווח הון רק על הרווח לאחר שנתיים מהוסטינג

תקנו אותי אם אני טועה

למי ש
כתבת בלוק שהוא די מלא בהנחות וגם במה שנראה כמו טעויות (למשל 60,000$ TC זה מאוד נמוך, גם בגאמפא וגם בסטארטאפ).

בשורה התחתונה אני לא חושב שמישהו אמר:
אם האפשרויות שלך הן או גאמפא או או סטארטאפ וההבדל היחיד הוא אם נותנים לך x דולר במניות או x דולר באופציות אז לך על הסטארטאפ.

מה שאני אמרתי היה:
1. בדיעבד, במבחן הזמן, לא תמיד עדיף לקחת את ההצעה עם המניות (בטח כשבשטח ההצעות לרוב הן לא זהות, למשל מניסיון אישי רוב הסטארטאפים מציעים משכורת יותר גבוהה כדי לכפר על השווי המופחת שיש לאופציות שלהם)
2. בזמן הבחירה אני לא בטוח שביססת מבחינת נתונים מהי נקודת האיזון (הכלכלית גרידא) במיוחד כשבמציאות צריך להשוות בין חבילות שכר ששונות אחת מהשנייה ביותר מדרך אחת

אני כן אסייג ואגיד שאישית אני בחרתי בגאמפא בעבר כשהייתה לי בחירה בין סטארטאפ עם הצעה שהייתה ״פוטנציאלית״ הרבה יותר טובה (אבל רק אם הסטארטאפ יימכר או ינפיק) ובדיעבד צדקתי.
המעבר ל״סטארטאפ״ (בפועל, חברה פרטית שהיא כבר לא סטארטאפ) לפני שנה היה יותר קשור לגמישות מאשר לכסף.

לגבי הבחירה להצטרף לסטארטאפ קטן (שלא לקחתי אבל אני מכיר אנשים שכן), רובם אמרו שזה לא עניין של כסף מבחינתם, הם יותר נהנים מהיכולת להשפיע ומזה שאין היררכיה (יחסית).
גם עם הסיבות שלהם אני יכול להתווכח (מי משפיע יותר, מי שכותב שורת קוד בgoogle search ומשפיע, גם אם מעט, על מיליארדי אנשים או מי שכותב מערכת שלמה לזיהוי מחלות שאולי משפיעה על עשרות אנשים לאורך חיי המוצר)
התכוונתי לrsu של 60 בשנה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T חישוב כדאיות עזיבה של אינטרקטיב ישראל לטובת ib העולמי שוק ההון 3
V התלבטות קריירה קשה - קידום או עזיבה התפתחות אישית 17
S אופציות לאחר עזיבה שוק ההון 14
O RSU לאחר עזיבה שוק ההון 25
T העברת כספים ומספר עזיבה אוף טופיק 0
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ש תכנית הDRIP של אינטראקטיב ישראל שוק ההון 1
yanosh34 עודף לא ברור של זיכוי לפי סעיף 45א מיסים 15
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 15
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 16
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 14
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 32
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1

נושאים דומים

Back
למעלה