• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אסטרטגיה להעלאת השכר בהייטק

• פותח הנושא sogi
  • פורסם בתאריך

sogi

משתמש בכיר
דירוג
2,391
הפאנגיסטים בפורום גורמים לי לחשוב הרבה על השכר שלי. אני לא בוגר מדמ"ח ויש לי יותר מתואר ראשון (משיקולי פרטיות לא אפרט יותר מזה). ביליתי יותר מדי באקדמיה. השכר שלי (עבודה ראשונה) לא הרבה יותר גדול ממה שאנשים מכנים פה "שכר של בוגר מדמ"ח מצטיין". ואין לי רכיב RSU או משהו רציני אחר (אופציות בסכום זעום זה לא נחשב).

נניח שהתחלתי לעבוד בשכר X ואני מעוניין להגדיל אותו בצורה שיטתית. האם יש אסטרטגיה מסודרת לעשות את זה?

למשל:
כל שנתיים תתראיין ובכל פעם תבקש ב-Y אחוזים מעל השכר הנוכחי.

איך אנשים מתכננים מהלכים כאלה? כמובן שהאופציה של ה-faang עומדת על הפרק אבל אני בנתיים לא מכוון לשם. אין לי כח לסדרות ארוכות של ראיונות עבודה.
אם ביל גייטס יתקשר אלי אישית ויזמין אותי אז אחשוב על זה (אבל בשביל זה הוא צריך להכניס את מייקרוסופט לפאנג :lol:).

האם יש טעם לבנות על העלאה שנתית, או שכל הדברים הטובים קורים במעבר בין עבודות?

אני רוצה ממש להודות לכולם על המידע שאתם משתפים בפורום. זה בהחלט פורום ההייטק הטוב ביותר.

נערך לאחרונה ב:
לא מומחה בעניין כי לא עברתי הרבה עבודות בחיי. אך לדעתי אסטרטגיה טובה תהיה, לאחר שנתיים-שלוש בחברה, להתראיין לחברה אחרת, לבקש Y אחוזים מעל השכר הנוכחי, כאשר קבלת Y אחוז העלאה תהווה עליית שכר משמעותית ולא להתפשר על המספר הזה(בכדי למקסם את הרווח). אם החברה מסכימה לשכר זה, מעבר אל החברה השנייה, אם לא, ממשיך לחפש. לחזור על כך n פעמים עד שאתה מרוצה מהשכר או שטוב לך במקום שלך.

@אושו
מה שבעייתי בעיני בסוג כזה של "סחיטת שכר" הוא שיכול להיות שהציפיות ממני יהיו גדולות מאוד.
זה דורש ביטחון עצמי גדול מאוד. יש לי פחד לאכזב, במיוחד כשמתחילים במקום עבודה חדש.

זאת בניגוד להעלאת שכר במקום הנוכחי, ששם אתה כבר יודע מה מצפים ממך.

אתה משעשע עם הפטיש לפאנג שיש לך.
כשהתחלתי בהייטק לא הבנתי שיש ליגה א' וליגה ב'.
חשבתי שכל החברות משלמות בערך אותו הדבר. הפורום הזה פתח לי את העיניים בנושא הזה.

אבל המשפט על ביל גייטס הוא בדיחה. אין לי בעיה לעבוד במייקרוסופט ואותיות ה-faang לא אומרות לי יותר מדי. מה גם שמתוך החברות האלה אני מכבד רק את אמזון ונטפליקס.

זה דורש ביטחון עצמי גדול מאוד. יש לי פחד לאכזב, במיוחד כשמתחילים במקום עבודה חדש.

אולי אחלוק איתך את נקודת המבט שלי:
סטטיסטית, לאורך קריירה שלמה הסיכוי שתפשל/תאכזב/משהו לא ילך כדרכו הוא מאוד גבוה. (כמובן שלא ביצעתי מחקר בנושא אך לאחר קריירה של עשרות שנים דברים כאלו חייבים לקרות לפי דעתי). כלומר צריך להבין שמשהו כזה יהיה חייב לקרות מתישהו. אז בעצם זה לא רלוונטי לדאוג מכך.

לא טוב

זה דווקא כיף למי שאוהב אלגוריתמים.
אני ממש אוהב לפתור תרגילים באלגוריתמים וחידות בכלל ותקופת ההכנה לראיונות עבודה הייתה עבורי כיפית מאוד (cracking the coding interview, hackerrank)

אבל החלק של הראיון עצמו, לעמוד מול הלוח ולפתור מול אנשים עויינים זה פחות כיף.

קיצר, הצליח לכל הטרולים. כל דיון שני פה זה פאנג (לא היה לי מושג מה זה בכלל) עד שראיתי את זה כאן באיזה דיון.
אני "סולדי" וקצת קשה לי הקטע של לעבור עבודה כל שנתיים.
לקבל העלאה במקום חדש זה "קל" תנסה לבדוק עד כמה אתה "חשוב" איפה שאתה נמצא עכשיו, והאם תוכל לקבל העלאה בעקבות זאת.
לבקש העלאה לא עולה כסף ולא שמעתי שפיטרו מישהו כי הוא ביקש.

נערך לאחרונה ב:
השכר בהייטק עולה מאוד מהר בשנים הראשונות ואחכ הרבה יותר לאט.
מנסיוני בשלב שבו אתה נמצא בקריירה העלאות שנתיות לרוב לא מספקות את הסחורה וכדי להשתדרג יש סיכוי טוב שתצטרך לעבור.
לרובנו יש חששות מדברים חדשים ומשיכה למוכר ולנוח אבל אם אתה מעוניין למקסם שכר חייבים להתגבר על זה.

בלי קשר, הכי חשוב בשלב בו אתה נמצא זה שתלמד ותתמקצע כמה שיותר ותהפוך את עצמך למישהו ששווה לשלם לו יותר.

נערך לאחרונה ב:
אולי אחלוק איתך את נקודת המבט שלי:
סטטיסטית, לאורך קריירה שלמה הסיכוי שתפשל/תאכזב/משהו לא ילך כדרכו הוא מאוד גבוה. (כמובן שלא ביצעתי מחקר בנושא אך לאחר קריירה של עשרות שנים דברים כאלו חייבים לקרות לפי דעתי). כלומר צריך להבין שמשהו כזה יהיה חייב לקרות מתישהו. אז בעצם זה לא רלוונטי לדאוג מכך.
אתה צודק שבמוקדם או במאוחר חייב לבוא מצב בו אני אאכזב מישהו. אבל אם מישהו קיבל 30K ופתאום קופץ במשרה הבאה ל-40K, אז פסיכולוגית קשה לי לתפוס מצב שיכול להיות שהדרישות ממני יהיו גבוהות יותר וזה מקור לתיסכול וחרדה.

אבל החלק של הראיון עצמו, לעמוד מול הלוח ולפתור מול אנשים עויינים זה פחות כיף
למה? אפשר מאוד להנות מזה. גם יש חשיבות בלהכיר אנשים מהצוות ומהחברה, וזה חלק מזה. זה נותן נקודת התחלה טובה יותר. מדברים קצת, לא צריך להתרגש.

קיצר, הצליח לכל הטרולים. כל דיון שני פה זה פאנג (לא היה לי מושג מה זה בכלל) עד שראיתי את זה כאן באיזה דיון.
יש הייפ סביב faang גם בפורומים אחרים כמו "צרות בהייטק", שם משתמשים במונח "גאמפא".
לא חושב שמדובר בטרולים או בנשות hr של החברות הנ"ל.
מדובר במקרה בו "הכסף מדבר", אין צורך להשקיע בתקציב שיווק.

לבקש העלאה לא עולה כסף ולא שמעתי שפיטרו מישהו כי הוא ביקש.
השיטה הזו הצליחה עבורך?

השכר תלוי בותק אבל גם במצב השוק. יש טבלאות שמפורסמות על ידי חברות שאוספות נתוני שכר, ומתעדכנות מדי פעם (לא זוכר כמה זמן). מופיעים שם טווחים לכל תפקיד וטווח שנות ניסיון. במקום לבקש אחוז מסוים מעל השכר הנכחי, עדיף לשאול מישהו שיש לו גישה לטבלאות האלה (קרי: מגייס, מנהל שכר) מה טווח השכר בשוק לפי התפקיד והניסיון שלך, ולבקש טווח מצומצם יותר (כ-2-3 א' ש"ח) לפי פרופיל החברה.
כמובן שהכי טוב לשאול מישהו שהתחיל לאחרונה בתפקיד הזה בחברה הספציפית או חברה דומה לה, אבל קשה למצוא כאלה.

• אהבתי
Reactions: AAA
כמה רעיונות למחשבה:
תייצר מצב שצריך אותך (שרק אתה היחיד שלמד את הנושא)
תקח יותר אחריות כשמדברים על העלאת שכר (אני מוכן להיות ראש צוות אם תיהיה לי העלאה משמעותית )
תמיד אבל תמיד תחפש עוד עבודות בתחום (תרשם למיילים וקבוצות של הצעות עבודה)
תלך לראיון עבודה בחברה אחרת שאתה מוכן לעבוד שם (אבל רק אם ישלמו טוב, כי אתה לא עובר בשביל 5%)
אם קיבלו אותך , וזה הזמן של ה"ראיונות של העלאת שכר" בחברה של, תציג להם את האלטרנטיבה של חברה אחרת, חשוב !!!, לא כאם לא תתנו X אני עובר, אלא אני רוצה להשאר וכיף פה ושתדעו שבחברה Z נותנים לי קצת יותר (עם לפרט או לא שיקול שלך)
כך בחשבון שיש סיכון בלבקש הרבה מידי כי אז אתה יוצא קרח מכאן ומכאן
לפעמים אפשר להגדיל תנאים שחשובים לא פחות מהשכר
תלמד לנהל מו"מ (יש קורסים מכל האוניברסטאות בעולם)
תתכונן למו"מ טוב .

הפאנגיסטים בפורום גורמים לי לחשוב הרבה על השכר שלי. אני לא בוגר מדמ"ח ויש לי יותר מתואר ראשון (משיקולי פרטיות לא אפרט יותר מזה). ביליתי יותר מדי באקדמיה. השכר שלי (עבודה ראשונה) לא הרבה יותר גדול ממה שאנשים מכנים פה "שכר של בוגר מדמ"ח מצטיין". ואין לי רכיב RSU או משהו רציני אחר (אופציות בסכום זעום זה לא נחשב).

נניח שהתחלתי לעבוד בשכר X ואני מעוניין להגדיל אותו בצורה שיטתית. האם יש אסטרטגיה מסודרת לעשות את זה?

למשל:
כל שנתיים תתראיין ובכל פעם תבקש ב-Y אחוזים מעל השכר הנוכחי.

איך אנשים מתכננים מהלכים כאלה? כמובן שהאופציה של ה-faang עומדת על הפרק אבל אני בנתיים לא מכוון לשם. אין לי כח לסדרות ארוכות של ראיונות עבודה.
אם ביל גייטס יתקשר אלי אישית ויזמין אותי אז אחשוב על זה (אבל בשביל זה הוא צריך להכניס את מייקרוסופט לפאנג :lol:).

אני רוצה ממש להודות לכולם על המידע שאתם משתפים בפורום. זה בהחלט פורום ההייטק הטוב ביותר.

אני רוצה להגיד שגם אני מרגיש בדיוק ככה. השכר שלי אחלה והעבודה קלה, אבל נשמע שאני קצת רחוק מלמקסם את הפוטנציאל.
אם רוצים העלאה של 20% או יותר צריך לדרוש אותה,(ובדרך כלל זה כרוך בלקפוץ לחברה אחרת).
יש סיכון לא קטן לפיטורים, אבל אם אתה מוכן לקחת את הסיכון הזה אז לך על זה.
אם אתה אמיץ אתה יכול לדבר על הצעה אחרת שקיבלת וויתרתה עליה שהייתה גבוהה ב 25%.

ממליץ לך לחפש סרטונים בנושא של Ramit Sethi. הוא קורא לזה בין היתר The Briefcase Method.
לי זה עזר מאוד (גם פרקטית).

ם
יש סיכון לא קטן לפיטורים
אתה חושב? כוח אדם הוא הנכס הכי חשוב בתחום הזה (כי הוא וולטילי). מי יפטר אותך מבקשת העלאה גדולה? בגלל חוצפה? הייטקיסטים הם אנשים תועלתנים. הם מסתכלים על תפוקה מדידה.
בחברה שלי נהוגה תרבות של אדיבות בין אנשים ואין סכינאות. עם כל ההוגנות, הנחמדות והיושרה שיש למנהלים (ויש הרבה מזה), לא מפטרים את העובד האחד שמתבלט בחוסר הנחמדות שלו. למה? כי הוא חיוני. לך תחליף אותו. יקח לך חצי שנה להבין אם התחליף ראוי ועוד שנה כדי שיגדל כראוי לתוך התפקיד. אני לא יודע מה המעמד שלך, אבל סביר שעזיבה שלך תגבה מחיר של כמה חודשי תפוקה. אז המנהלים ישקלו - חוצפה למול כמה חודשי תפוקה...
בהינתן שמערכת היחסים שלך עם המנהלים אינה רעילה ושאתה לא נמצא שם רבע שעה, בקשת ההעלאה מקסימום תיצור חיכוך בלתי נעים איתם. גם אם תסורב, הם יזכרו שיש פה עובד שחש לא מרוצה ויצטרכו לתת על זה את הדעת בעתיד. כנראה גם הכבוד שלהם כלפייך יגדל ככל שתיטיב להסביר בבטחון מדוע מגיעה לך ההעלאה שביקשת, בין אם יסכימו או יסרבו.
לדעתי עמידה על מה שאתה חושב שמגיע לך רק מגדילה את הכבוד כלפיך, אם הקייס שלך משכנע, ללא קשר לתוצאות.
עם זאת, בדוק בינך לעצמך האם באמת יש לך קייס, אחרת הבקשה יכולה לפגוע בתדמית שלך, אם כי כפי שאמרתי לעיל - הרכיב התועלתי יותר דומיננטי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M דאטה סיינס AI- אסטרטגיה התפתחות אישית 0
T מימוש מניות ורף תקרת מס הכנסה (אסטרטגיה כדאית) שוק ההון 9
O אסטרטגיה להעברת תיק מנוהל להשקעה פאסיבית שוק ההון 2
CoinCollector אג״ח ארוך - אסטרטגיה להשקעה שוק ההון 9
א אסטרטגיה השקעה - לבעלי חיסכון קטן שוק ההון 5
Harvey אסטרטגיה להשקעה בנדל״ן באיזור גוש דן, סקר - מה הסוג נכסים המועדף עליכם? נדל"ן 8
יבגני וולף קופת גמל ותיקה- אסטרטגיה שוק ההון 14
נ אסטרטגיה שוק ההון 7
K גיבוש אסטרטגיה להחזרת משכנתא צרכנות פיננסית 37
D אסטרטגיה בניהול התיק שוק ההון 8
N אסטרטגיה לאחר עליה למכור את ההשקעה במניה שוק ההון 18
א השקעה סולידית בשוק ההון: אסטרטגיה פשוטה למתחילים אוף טופיק 21
ה תהייה לגבי אסטרטגיה בקרן השתלמות IRA שוק ההון 3
Gari אסטרטגיה בבחירת קרן מחקה ישראלית שוק ההון 40
M אסטרטגיה למזעור דמי ניהול לטווח ארוך במחקות שוק ההון 47
Liron2035 אסטרטגיה במעבר מתיק מנוהל בנק לתיק פסיבי שוק ההון 2
דור דורים תזמון/אסטרטגיה למינימום של מלכודות מס שוק ההון 19
יבגני_ל אסטרטגיה - חשבון מסחר ממוסה במקור יחד עם לא ממוסה במקור צרכנות פיננסית 59
nick קצירת רווחים של אסטרטגיה מסוכנת\אקטיבית, כתוצאה מאיזון בתיק קטן שוק ההון 7
oz1987 אסטרטגיה של הוזלת דמי ניהול שוק ההון 45
liranviper איך להגדיר אסטרטגיה לאחר מכירת דירה? שוק ההון 26
S בקשת עזרה בחישוב אסטרטגיה (מכירה לפני ה-ex-Date) שוק ההון 67
C אסטרטגיה לבניית תמהיל משכנתא צרכנות פיננסית 53
S אסטרטגיה למסלול פנסיה שוק ההון 3
M אסטרטגיה למשיכת כספים בפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 71
H אסטרטגיה השקעה לטווח קצר שוק ההון 8
מ אסטרטגיה במקום הקטנת אחוז מניות עם הזמן שוק ההון 26
P אסטרטגיה לתחילת השקעה פאסיבית - dollar cost averaging? שוק ההון 12
ETL אסטרטגיה בזמן רכישת\מכירת ניירות ערך שוק ההון 181
אריאלT אסטרטגיה ברכישת דירה נדל"ן 35
S מתחיל ללמוד באונ׳- זמן להעלאת שכר? התפתחות אישית 7
א כיצד והאם ניתן לחשב את הציפיות להעלאת הפריים ? שוק ההון 1
N למה הפרשנות המרכזית להעלאת ריבית היא אינפלציה? צרכנות פיננסית 13
S בקשה להעלאת שכר איך נכון לעשות? מה להגיד? אוף טופיק 65
O השקעת כסף להעלאת הכנסה עתידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
G בקשה מהמעסיק להעלאת שכר בדמות קרן השתלמות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
V בקשה להעלאת שכר בעבודה אוף טופיק 4
H הפניקס מעלה עלות של ביטוח אכ"ע בשיעור זהה להעלאת אחוז הפקדת המעסיק צרכנות פיננסית 25
M תשלום מעביד לביטוח אובדן כושר עבודה - האם אפשרי גם חלק השכר שמופנה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ה סעיף 14 - על השכר הסוציאלי או כל השכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ה צורת השכר לצורך משכנתא נדל"ן 25
Know one עזיבה של FAANG והשלכה על השכר התפתחות אישית 52
S השכר שממנו מחושבות הפרשות הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I השכר הקובע בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S מסלול ביטוח ללא נכות בקרן פנסיה במידה וישנו אכ"ע פרטי על כל השכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
I זיכוי מס בגין תשלום לביטוח חיים\אובדן כושר עבודה לשכירים (שלא דרך תלוש השכר) צרכנות פיננסית 8
מ יחס בין גובה השכר להוצאות גדולות צרכנות פיננסית 24
S מה השכר הממוצע שלכם נטו לכיס? אוף טופיק 96
R הצמדת השכר למגזר הציבורי-מה זה אומר? אוף טופיק 1
T האם השכר והתנאים בהייטק באמת כאלה טובים? אוף טופיק 816

נושאים דומים

Back
למעלה