• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אסטרטגיה בזמן רכישת\מכירת ניירות ערך

• פותח הנושא ETL
  • פורסם בתאריך

ETL

משתמש רגיל
דירוג
896
בזמן מילוי הוראת רכישה\מכירה של קרנות\תעודת סל (או כל מכשיר פיננסי אחר הנסחר באופן רציף) כולנו מתבקשים למלא את השער המיועד לעסקה (בהוראות לימיט), כמובן שכולנו היינו רוצים לקנות בשער הנמוך מהשער הנוכחי או, באופן סימטרי, למכור בשער הגבוהה מהשער הנוכחי. הבעיה היא שכאשר מבקשים לקנות בשער 'נמוך מידי' יתכן שלא נצליח לבצע את העסקה ונשאר מחוץ לשוק יותר זמן ממה שרצינו.
מה האסטרטגיה שלכם בזמן רכישה\מכירה? האם הוראה קנייה בשער הנמוך מהשער הנוכחי הוא נסיון לתזמן את השוק? (כי הרי אין לנו מושג האם נייר מסויים יעלה היום בערכו או ירד).
אני מדגיש שהשאלה שלי מגיעה מנקודת המבט של משקיע פסיבי ולטווח ארוך (15 שנה פלוס).

נערך לאחרונה ב:
אני לא מבין כיצד למשקיע פסיבי ל15 שנים משנה תנודה יומית או שבועית.
אישית אני נותן בדרך כלל הוראות מרקט. לעיתים רחוקות לימיט שנמוך או גבוה בכמה סנטים סתם בשביל להרגיש גבר. זה לא משנה באמת וזה לפעמים לא עובד. (:

אני לא מבין כיצד למשקיע פסיבי ל15 שנים משנה תנודה יומית או שבועית.
אישית אני נותן בדרך כלל הוראות מרקט. לעיתים רחוקות לימיט שנמוך או גבוה בכמה סנטים סתם בשביל להרגיש גבר. זה לא משנה באמת וזה לפעמים לא עובד. (:

בתור התחלה: אני מסכים שמדובר בתזמון שוק מיותר.

אני כן אתייחס למשפט הראשון שלך: "כיצד למשקיע פסיבי ל15 שנים משנה תנודה יומית או שבועית"

אחוז הוא אחוז הוא אחוז.

למשל אם אתה משקיע בחברת דיבידנדים בשביל הכנסה פסיבית, תזמון מוצלח "בינוני" ביותר של 2-3% קונה לך שנה שלמה של דיבידנדים.

תסתכל על General Electric בימים האחרונים. בהנחה שהיא תשמור על הרמה החדשה שלה, מי שקנה לפני אמצע השבוע שנגמר עכשיו הרוויח יותר מ4 שנים של דיבידנדים בכמה ימים...

נערך לאחרונה ב:
תסתכל על General Electric בימים האחרונים.
המנייה הזו מדשדשת כבר תקופה ארוכה , זו הפעם הראשונה שהיא עוברת את השיא של דצמבר 2013,
האם היה לך ידע על המכירה של הנדלן שלה? ( מה שגרם למנייה לזנק )

היות ואין לי מושג מה המחיר ה"נכון" ליחידת ETF כלשהי שאני קונה והאם הוא יעלה או יירד, אני רק רוצה לקבל מחיר "הוגן". לכן אני מבצע את הקנייה כשה-spread אינו גבוהה מדי (באחוזים משווי התעודה), ונותן פקודה על איזשהו ערך באמצע (פקודת לימיט, ולרוב גם בפורמט של All-Or-Nothing אם הסכום אינו גדול מדי בשביל ביצוע אחד יחסית לסחירות של הקרן). כל עוד המרווח קטן, ה"טעות" שלי חסומה. חוץ מזה, יצרני ה-ETF-ים מספקים לעיתים נתון האם הקרן נסחרת מעל או מתחת ל-NAV שלה (שווי של ה-underlying assets שאחריהם עוקבת הקרן) ובכמה. בגלל ש-ETF היא מוצר סחיר בפני עצמו, יכול לקרות שביקוש בשוק דוחף את המחיר שלה מעל/מתחת לשווי המגולם בה - יכול להיות גם סדר גודל של חצי אחוז (זה לא אמור להיות גדול מדי בקרנות נורמליות, כי יש עושי שוק שסוגרים את הארביטרז' הזה).

משתדלת לקנות אחרי מצב של ירידה, את הלימיט אני מגדירה במחיר הגבוה של הקנייה, ראשית כדי להבטיח שהנייר יכנס לתיק שלי ושנית מסיבות דומות למה שאחרים כתבו , לגבי השקעה פסיבית לתקופה ארוכה, תהיה עד כמה שתהיה ארוכה, זה לא משנה באיזה מחיר קניתי אותה לראשונה.

אלא אם כן אתה קונה נייר בסחירות נמוכה (כזה שאתה מזיז את המחיר באחוז כשהפקודה שלך מתבצעת), אין לך מה להשתמש בפקודות לימיט בטח ובטח לא בהשקעות לטווח של 15 שנים. ניירות להשקעה נקנים ב-Market.
דגל All or nothing שימושי במקרים של עמלות גבוהות (ביחס לשווי הקניה) וסחירות נמוכה.
נק' חשובה לגבי Spread - מחקר שעשיתי על אלפי ני"ע במשך שבוע הראה שה-Spread הכי נמוך הוא בסגירה. זאת גם המסקנה מהנסיון האישי שלי במסחר אקטיבי.
לכן אם רוצים לקנות נייר שיש בו Spread לא זניח ולא מנסים לתזמן את הרכישה, הכי טוב לדעתי לעשות פקודת Market On Close (זה מה שאני עושה בניירות עם סחירות נמוכה יחסית). אם רוצים לסחוט או כמה פרומילים - תעשה את פקודת Market On Close כמה שיותר מוקדם, כי אז תהיה בראש התור של מערכת המסחר וה-Spread יהיה קטן יותר.
ניירות עם סחירות ממש נמוכה, אני קונה עם Limit במחיר שאני חושב שהוא הוגן וסביר.

בזמן מילוי הוראת רכישה\מכירה של קרנות\תעודת סל (או כל מכשיר פיננסי אחר הנסחר באופן רציף) כולנו מתבקשים למלא את השער המיועד לעסקה (בהוראות לימיט),
אם בזמן מילוי ההוראה במערכת האוטומטית אתה רואה שה-Spread רחב יש אפשרות להתקשר לבנק/חברת השקעות ולבקש אם יש להם ציטוט
יותר טוב. בד"כ יש להם וזה יכול לחסוך כמה ג'ובות.

המנייה הזו מדשדשת כבר תקופה ארוכה , זו הפעם הראשונה שהיא עוברת את השיא של דצמבר 2013,
האם היה לך ידע על המכירה של הנדלן שלה? ( מה שגרם למנייה לזנק )

כמובן שלא. זאת הייתה דוגמה פשטנית לכך שגם מניות דיבידנד ענקיות זזות חזק מידי פעם.

אני לוקחת את הסיכון בלהשמע ממש לא מבינה שלא לומר אהבלה ;)
את השאלה של ETL הבנתי.
את רוב התשובות ממש לא.
יש אפשרות להסביר את המונחים?
כשאני קונה זה בטלפון ואני נותנת שער לימיט.
תודה!

@adamshalev @גיא ל ומה אתם עושים במכירה? (או שאולי לא מכרתם כלום עד היום?)

ומה אתם עושים במכירה?
לא רואה שום הבדל בהקשר הזה בין קניה ומכירה - כל מה שנאמר פה תקף לשני התרחישים.

יש אפשרות להסביר את המונחים?
לא ממש פירטת מה לא ברור. מציע לך לחפש/לקרוא קצת מושגים סביב ביצוע פקודות קנייה/מכירה בבורסה, ואולי יותר פירוט על Market order types. הנה מבחר של כמה הסברים בסיסיים בנדון מגיגול זריז:
http://en.wikipedia.org/wiki/Order_(exchange)
http://www.investopedia.com/terms/a/ask.asp
http://www.investopedia.com/terms/b/bid.asp
http://www.investopedia.com/terms/b/bid-askspread.asp
http://www.investopedia.com/ask/answers/06/bidaskspread.asp
http://www.investopedia.com/articles/trading/121701.asp
http://www.investopedia.com/ask/ans...ate-whether-i-should-buy-particular-stock.asp
http://www.investopedia.com/articles/active-trading/020315/understand-market-order-types.asp

נערך לאחרונה ב:
תודה רבה!!

בניגוד ל-Yevgeny אצלי ישנו הבדל מהותי בין הוראות קניה למכירה.

אני משתמש בפקודות לימיט בקניה (בד"כ בתוך המרווח של ההיצע/ביקוש) אבל בפקודות מרקט במכירה.

הסיבה לכך היא שאני קונה מניות דיבידנד במטרה להחזיק אותן לנצח.
אם הגיעה נקודה שבה אני רוצה להיפטר מהמניה זה בד"כ בעקבות הורדת דיבידנדים וכאשר חברה כזו מפרסמת הודעה שבה היא מקטינה/מפסיקה את הדיבינדים שלה אז מחירה צונח בעשרות אחוזים תוך יום אחד!
מכיוון שאני לא רוצה להישאר עם המניה שלה אפילו בטעות אני מוכן לקבל כל מחיר שיוצע לי במועד המכירה ולא מנסה "להתמקח" ע"י הוראת לימיט שאין ערובה שתתקיים.

צריך לזכור כי מאורעות כאלו אמורים להיות נדירים ביותר בחברות שאני רוכש אז מבחינתי זה הפסד שאני מוכן לחיות איתו ולדעתי לא יגרום לנזק בלתי הפיך.

לימיט מגביל את המחיר שאת מוכנה לשלם עבור רכישת הנייר, והיה ונתת לימיט ולא היו לזה קונים, זה אומר שלא נעשה כלום, יש מצב שניתן להעביר ליום הבא לאחר מכן, אני אף פעם לא השתמשתי בזה, מאחר וכל יום והביצועים שלו, לא מחליטה על זה מראש, אלא כל יום ביומו.

רק רוצה לוודא שהבנתי: אני מסתכל למשל ב-yahoo finance על קרן fpx (סתם לדוגמה אבל ג"נ גם מחזיק בה). ב-bid כתוב 54.35 * 100 (האם הכוונה שיש כרגע מאה בקשות רכישה?) וב-ask כתוב 56.93 * 300. זה אומר שה-spread הוא 2.58$, כלומר כ-4.5%? ה-nav הוא 55.42 וה- average volume הוא 125,932.
זה לא הבדל עצום?

אני רק רוצה לקבל מחיר "הוגן". לכן אני מבצע את הקנייה כשה-spread אינו גבוהה מדי (באחוזים משווי התעודה), ונותן פקודה על איזשהו ערך באמצע
@Yevgeny אם אתה בסה"כ רוצה לקנות בשווי הוגן למה לא לתת את ה-nav או קצת מעל/מתחת ולקוות לטוב?

• אהבתי
Reactions: ETL
טוב, זו שאלה שהתחילה בשרשור אחר שאני לא מוצא אבל רלוונטית גם כאן. @איליה, אם אינני טועה, הציע לי לא להשתמש בפקודת מרקט אלא בפקודת לימיט בקניית ני"ע והאמת שהוא די שכנע אותי. רציתי לקנות נייר בבורסת ניו יורק וכבר יומיים ברצף, לפני פתיחת המסחר, נתתי לימיט על שער הסגירה של היום הקודם ולא הצלחתי לקנות את הנייר (vxus, לצורך העניין). הסיבה היא שבאותם ימים המניה עלתה ובגרף נראה שהתחלת המסחר הייתה בערך גבוה יותר. היום עשיתי זאת שוב והפקודה התבצעה בשער הלימיט שנתתי, אבל בגרף היומי נראה כאילו המסחר החל ישר בערך נמוך מאתמול, כלומר שילמתי יותר מדי יחסית למה שיכולתי. אם הייתי שם מרקט כנראה שהייתי קונה בזול יותר. כלומר, אם הנייר עולה כרגע כדאי לשים לימיט, ואם הוא יורד - מרקט, ולכן לא כדאי לתת הוראות קנייה לפני פתיחת המסחר. האם מה שאמרתי הגיוני?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M דאטה סיינס AI- אסטרטגיה התפתחות אישית 0
T מימוש מניות ורף תקרת מס הכנסה (אסטרטגיה כדאית) שוק ההון 9
O אסטרטגיה להעברת תיק מנוהל להשקעה פאסיבית שוק ההון 2
CoinCollector אג״ח ארוך - אסטרטגיה להשקעה שוק ההון 9
א אסטרטגיה השקעה - לבעלי חיסכון קטן שוק ההון 5
Harvey אסטרטגיה להשקעה בנדל״ן באיזור גוש דן, סקר - מה הסוג נכסים המועדף עליכם? נדל"ן 8
יבגני וולף קופת גמל ותיקה- אסטרטגיה שוק ההון 14
נ אסטרטגיה שוק ההון 7
K גיבוש אסטרטגיה להחזרת משכנתא צרכנות פיננסית 37
D אסטרטגיה בניהול התיק שוק ההון 8
N אסטרטגיה לאחר עליה למכור את ההשקעה במניה שוק ההון 18
sogi אסטרטגיה להעלאת השכר בהייטק התפתחות אישית 146
א השקעה סולידית בשוק ההון: אסטרטגיה פשוטה למתחילים אוף טופיק 21
ה תהייה לגבי אסטרטגיה בקרן השתלמות IRA שוק ההון 3
Gari אסטרטגיה בבחירת קרן מחקה ישראלית שוק ההון 40
M אסטרטגיה למזעור דמי ניהול לטווח ארוך במחקות שוק ההון 47
Liron2035 אסטרטגיה במעבר מתיק מנוהל בנק לתיק פסיבי שוק ההון 2
דור דורים תזמון/אסטרטגיה למינימום של מלכודות מס שוק ההון 19
יבגני_ל אסטרטגיה - חשבון מסחר ממוסה במקור יחד עם לא ממוסה במקור צרכנות פיננסית 59
nick קצירת רווחים של אסטרטגיה מסוכנת\אקטיבית, כתוצאה מאיזון בתיק קטן שוק ההון 7
oz1987 אסטרטגיה של הוזלת דמי ניהול שוק ההון 45
liranviper איך להגדיר אסטרטגיה לאחר מכירת דירה? שוק ההון 26
S בקשת עזרה בחישוב אסטרטגיה (מכירה לפני ה-ex-Date) שוק ההון 67
C אסטרטגיה לבניית תמהיל משכנתא צרכנות פיננסית 53
S אסטרטגיה למסלול פנסיה שוק ההון 3
M אסטרטגיה למשיכת כספים בפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 71
H אסטרטגיה השקעה לטווח קצר שוק ההון 8
מ אסטרטגיה במקום הקטנת אחוז מניות עם הזמן שוק ההון 26
P אסטרטגיה לתחילת השקעה פאסיבית - dollar cost averaging? שוק ההון 12
אריאלT אסטרטגיה ברכישת דירה נדל"ן 35
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
B ערך קרנות ישראליות מחקות מדדים בינלאומיים בזמן המלחמה שוק ההון 5
ז שכירות בזמן מלחמה נדל"ן 7
M מותר להחתים ימי חופש בזמן שירות מילואים? אוף טופיק 3
TalYaro1 חישוב והשוואת ריביות משכנתא בזמן מלחמת חרבות ברזל. נדל"ן 1
M כתבה בגלובס בזמן לא נוח (מבחינתי) נדל"ן 49
N קניית דירה ראשונה למגורים בזמן המלחמה אוף טופיק 10
S קרן השתלמות נזילה על סך 20 אלף ש״ח ללא הפקדות בזמן הקרוב - האם לפדות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I מה לעשות עם ההשקעות בארץ בזמן רילוקיישן? שוק ההון 14
S ביטוח בזמן שכירת דירה נדל"ן 16
E יש לי עסק עונתי. בזמן שאין עבודה תמיד עולה לי לשלב בעוד קריירה. מה אומרים? אוף טופיק 5
T רכישת דירה מהון עצמי בלבד בזמן של ריבית גבוהה נדל"ן 20
T התייעצות מיסוי, קנייה ומכירת דירה בזמן קצר נדל"ן 10
D בונוס בזמן חל"ד או חל"ת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D איך מחושב מחיר מניה בזמן אמת? פוסטים מאיכות נמוכה 10
לאץ' נסיעה לחו"ל בזמן חידוש דרכון אוף טופיק 6
ל פרויקט בזמן פנוי כסטודנט למדעי המחשב התפתחות אישית 2
Y פקדון בזמן טיול גדול שוק ההון 1
ד בזמן אינפלציה מחירי השכירות עולים או יורדים.? נדל"ן 1
ה התחרטות על רכישת דירה בזמן משא ומתן נדל"ן 8

נושאים דומים

Back
למעלה