האם השכר והתנאים בהייטק באמת כאלה טובים?

הנושא בפורום 'אוף טופיק' פורסם ע"י Tal M, ‏1/7/17.

1. Tal M

Tal M משתמש ותיק

נתקלתי בכתבה זו

http://finance.walla.co.il/item/3077371

ורציתי לדעת מהייטקיסטים ומתכנתים שיש כאן עד כמה הכתוב בה קרוב למציאות?

2. wa11a

wa11a משתמש ותיק

אפשר אמ;לק ?
    בכל אופן השכר באמת גבוה. כשיש לך ניסיון הוא כבר מגיע לפי 2.5-3.5 מהשכר הממוצע במשק (למתכנת, לא מדבר על שאר המקצועות בענף).
    כמובן לפני בונוסים\אופציות\מניות וכו

hommie אוהב/ת את זה.
  3. adamshalev

adamshalev מודרטור

זה שונה מן הסתם בין חברות אבל בגדול כן, בעבודה שלי יש את רוב הדברים שצויינו.
    כמה סייגים - לא תמצא את זה בד״כ בסטארטאפים שרק גייסו, הם בד״כ תלויים ביכולת להגיע לרווחיות לפני שיגמר הכסף. גם לא תמצא את זה בד״כ בחברות שאינן אטרקטיביות למהנדסים. כל התופעה הזאת היא תוצאה של חברות עם כיסים עמוקים שרוצות ויכולות לגייס/לשמר את המהנדסים הכי טובים ומשקיעות בהרבה הטבות שכאלו לשם כך. זה דילמת האסיר של החברות. מספיק שחברה אחת עושה את זה וכולן חייבות לעשות את זה.
    ושוב הדגש הוא קושי גיוס/שימור. אם תהיה הצפה של עובדים ברמה גבוהה, או אם יהיה מיתון עולמי שיוריד את הביקוש לגיוס/שימור, או אם חברות הייטק יפסיקו לגייס בישראל עקב חלופות זולות יותר ואיכותיות (ע״ע הודו/סין/מזרח אירופה) - אז כל החגיגה הזאת תפסק בדומה למה שקרה אחרי בועת הדוט קום שבה אנשים שהיתה להם עבודה בהייטק לא הרימו את האף ושמרו על פרופיל נמוך (לפחות ככה שמעתי מסיפורים, אני בעצמי הייתי עסוק בלפתור משוואות בחשבון דיפרנציאלי).

נערך לאחרונה ב: ‏2/7/17
    sogi, יעקב, AlexNOSAM ו-2 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  4. waskindalost

waskindalost משתמש ותיק

לא קראתי הכל.

אבל בתחום בו העלאת שכר שנתית יכולה להיות חצי מהשכר הממוצע במשק אתה מבין שהתנאים טובים ויכול להשליך את זה על היבטים אחרים מלבד השכר.

לא שזה ימנע ממישהו להתלונן.

5. האופטימית

האופטימית משתמש ותיק

אחותי עובדת באיירונסורס שהוזכר בכתבה, אכן כל מה שכתוב שם נכון והיא די מבסוטה שם (במיוחד מזה שהיא יכולה להביא את הכלב לעבודה).
    בן זוגי עובד בסאטרט אפ, יש להם ברז בירה, שיעורי יוגה כל שבוע, Wii ו-Playstation וכל יום מביאים למשרד אוכל לצהריים (החל ממגשי סושי ענקיים עד לארוחות בריאות).
    איפה שאני עובדת ספיציפית פחות מפנקים אבל יש מכונות קפה והמון אירועי חברה שבהם סוגרים לנו אולם קולנוע להקרנות בכורה או מביאים הופעות (השבוע יהיה הופעה של גורי אלפי) ובתפקיד שלי בכלל יש מלא מתנות. רק שבוע שעבר הייתי בכנס בו קיבלתי: אוזניות בלוטות' איכותיות, משקפי מציאות מדומה, כרית מסאג' לטיסות, מחצלת לים, כוסות אספרסו שלא מתחממות וספינרים (שבאמת עוד לא הבנתי מה הקטע שלהם). הכי מצחיק? חילקתי את כל זה לחברים ומשפחה כי כבר יש לנו את כל הפריטים האלו מכנסים קודמים....
    בקיצור, הייטק זה אכן כלוב של זהב.

sogi, שלי ו-מצב צבירה אוהבים את זה.
  6. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

יש לי חבר שעבד אחד בWIX והשני בקומברס (עבר לסטרט-אפ בהמשך).
    התנאים חלומיים ונשמעים כמעט לא מציאותיים, זה שעובד בסטרט-אפ נמאס לו לבוא למשרד אז הגיע איתם להסכמה שהוא עובד מהבית, אז הוא עבר לחו"ל והוא עובד מהבית כולל פגישות בSKYPE כל יום תוך כדי שהוא מעשן ג'וינטים כל היום וכל זה עם שכר שערורייתי.

7. Yevgeny

Yevgeny משתמש בכיר

מה שאדם אמר. יש לזה גם היגיון די ברור - אם מסתכלים על חברות שהן טכנולוגיות בליבן רואים משהו שהוא חריג יחסית בהשוואה לרוב שאר החברות בתעשיות אחרות, והוא השווי הגבוה של חברה פר עובד. בחברות שהטכנולוגיה זה הליבה שלהן, שווי החברה חלקי מספר העובדים יוצא לרוב הרבה מעל מיליון דולר פר עובד ובחברות חמות במיוחד עובר גם 10 מיליון דולר לעובד.
    דרך אחרת להסתכל על זה היא - כמה ערך יכול לייצר עובד מוכשר במיוחד לעומת עובד ממוצע ומטה בתעשיות שונות? כלומר פי כמה משתלם לחברה עובד שהוא מעולה אם הוא עובד ייצור? נהג? מורה? ככל שאתה עובר לתעשיות שיותר מבוססות על ידע ויצירתיות היחס הזה עולה ובעולם הטכנולוגיה יכול להיות גם פי 10.
    שני הדברים הללו מובילים למסקנה ש*מאוד* משתלם לחברות הי טק להשקיע הרבה בלגייס ולשמר עובדים מוצלחים, לאור התרומה העצומה שלהם לשווי החברה ולאור זה שעובד מאוד מוצלח יקבל אולי שכר שגבוה פי 2-3-4 מעובד "רגיל" באותו תחום אך ייתן תפוקה גדולה פי כמה.

מצב צבירה ו-מתכנת אוהבים את זה.
  8. גרהם

גרהם משתמש בכיר

נראה כמו מקום עבודה של אנשים צעירים.
    במקומות עבודה עם שכר דומה בהם עובדים אנשים מבוגרים יותר, בעלי משפחות, יעדיפו בדרך כלל שכר גבוה יותר על שולחן סנוקר ואקסבוקס במשרד.

9. Yevgeny

Yevgeny משתמש בכיר

הכוונה היא שהדברים הללו לא מגיעים במקום אלא בנוסף לשכר גבוה, כדי לשפר גם את האווירה ותנאי העבודה במשרד.

בשני הסטארטאפים האחרונים שהייתי בהם רוב האנשים היו בעלי משפחות דווקא (ואני יחסית מהצעירים שבמפתחים), ועדיין שולחן פוזבול / פינג-פונג הוא דרך מצוינת לכמה דקות של מנוחה במהלך יום העבודה.

10. Benjamin Willard

Benjamin Willard משתמש בכיר

כל השיט הזה הרבה פחות וורוד ומקסים ממה שזה מצטייר...

11. wa11a

wa11a משתמש ותיק

רק אל תתמרמר.
    המצב טוב יחסית לכלל המשק זו השורה התחתונה.

12. אנון נימוס

אנון נימוס משתמש בכיר

מזכיר לי כתבות הייטק בין 1998 - 2000, רגע לפני פיצוץ הבועה

adamshalev אוהב/ת את זה.
  13. nick

nick משתמש בכיר

מה הקשר בין מכונות קפה למכפילים?

14. waskindalost

waskindalost משתמש ותיק

מה הקשר ? בזמן הבועה כל מישהו שאמר שהוא יודע את פירוש ראשי התיבות HTML ושיש לו רעיון לאתר קיבל רכב ומשכורת 30K או לחילופין מיליון דולר.
    אנחנו לא שם.

15. אנון נימוס

אנון נימוס משתמש בכיר

תחליף באז-וורדס מHTML ל סייבר/פיתון ו/או BIG-DATA וקפצת בזמן 20 שנה קדימה

16. אנון נימוס

אנון נימוס משתמש בכיר

סבלנות, ההיסטוריה חוזרת על עצמה פעמיים , פעם ראשונה כטרגדיה ופעם שניה כפארסה (מרקס מצטט את הייגל)

ביולוג ירושלמי אוהב/ת את זה.
  17. Fitch

Fitch משתמש בכיר

18. מרק עוגיות

מרק עוגיות משתמש בכיר

לדעתי מורה מוכשר במיוחד יכול להשתלם מאד, רק לא לחברה company אלא לחברה society ואת זה כמובן אף אחד לא מתגמל.

19. Benjamin Willard

Benjamin Willard משתמש בכיר

לא מתמרמר... המטרה של כל השיט הזה היא להשאיר אותך יותר זמן בעבודה, ולייצר לויאליות מזוייפת כאילו מקום העבודה הוא המשפחה וחלק איטגרלי מהגדרת העצמי שלך.

דואגים לך, אז לא תתפטר בשביל עוד 1000 שח בשכר.

ביולוג ירושלמי, יעקב ו-גרהם אוהבים את זה.
  20. גרהם

גרהם משתמש בכיר

וזו אחת הסיבות למה הדברים האלו יותר נפוצים בחברות בהן עובדים אנשים צעירים. מבוגרים פחות קונים את השטויות האלו.

שלי ו-Benjamin Willard אוהבים את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.