• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אינפלציה ומס רווח הון על ניירות זרים

• פותח הנושא OSOS
  • פורסם בתאריך

OSOS

משתמש רשום
דירוג
3
שלום,

להבנתי, מס רווח הון על ניירות בחו"ל הוא על רווח ריאלי, אך מוגדר אחרת כאשר הניירות בחו"ל. כאשר הניירות בחו"ל המס הריאלי הוא יחסית לשער המטבע ולא לאינפלציה.

הבעיה היא: מה קורה אם יש אינפלציה גם פה וגם בארה"ב? במקרה כזה, מס רווח ההון בחו"ל ימחוק רווחים ואילו אם התיק היה בארץ - לא.

איך אני אמור לשקלל את זה כאשר אני בונה תיק השקעות?
האם זה צריך להיות שיקול בכלל?

יש לציין, שכרגע הרכבתי את התיק שלי כמעט בהתעלם בשאלה זאת, אלא לקחתי גורמים שונים בחשבון כגון דמי ניהול, סיכון וכו'.

תודה,
אופיר

• אהבתי
Reactions: ogi
זה אכן שיקול אבל בין כו וכו אחרי מספיק זמן המס הוא בעצם 25% על התיק (כי הרווחים הם כמעט כל התיק) ואז זה פחות משנה. יותר חשוב דמי הניהול השקיפות והעדפות אישיות שלך.
מס רווח ההון בחו"ל ימחוק רווחים ואילו אם התיק היה בארץ - לא.
אם אתה מחזיק ניירות חוץ נקובים במט"ח אז לא משנה איפה תחזיק אותם-תשלם 25% מס על הרווח הריאלי (יחסית לשער המטבע מה שאומר שזה בתכלס על רווח נומינלי כי השערי מטבע לא משתנים לאורך זמן)

זה שיקול, אבל אם אתה שופט אותו ע״ב ה worst-case scenario אתה צריך לשפוט את כל ההחלטות שנוגעות להשקעות על בסיס דומה, ואני בספק אם זה המצב כי אחרת לא ניתן להשקיע בשום דבר, גם לא מזומן.
כל השקעה היא סיכון. כל החלטה היא אל תוך עתיד לא ידוע. צריך למצוא נק׳ איזון.

אישית - אני מוצא סיכונים רבים יותר בלהשקיע בניירות ערך ישראלים מאשר הסיכון של תרחיש אינפלציוני worst-case שכל ההשלכה שלו היא הפחתה קטנה יותר בתשלום מס.

מניסיוני בהשקעות נדל"ן בחו"ל בעת מכירת הנכס וחישוב מס רווחי הון בארץ מתייחסים אך ורק לאינפלציה בארץ. כמובן שבעת חישוב מס רווחי הון בחו"ל החישוב דומה בארץ שבה משקיעים.

שלום,
הבעיה היא: מה קורה אם יש אינפלציה גם פה וגם בארה"ב? במקרה כזה, מס רווח ההון בחו"ל ימחוק רווחים ואילו אם התיק היה בארץ - לא.

זה תלוי בהנחות שלך על האינפלציה בחו"ל, האינפלציה בארץ, התשואה של התיק, וההפרש בדמי הניהול.

כשאני הכנסתי את ההנחות שלי למשוואה קיבלתי שעדיף משמעותית להחזיק תיק בארץ, וזה מה שאני עושה.

אתה צודק, זה באמת עיוות וזה מעצבן!

• אהבתי
תודה לכל המגיבים.

אם יש לכם המלצות ספציפיות לפי איך למזער את הסיכון הזה, אני אשמח.
לפי הבנתי, באינפלציה של 2% ללא שער מטבע (ונניח תנאים זהים), עדיף לי לקנות בארץ תעודת סל מחקה גם אם דמי הניהול בה גבוהים ב 0.5 אחוז.

אני רוצה לוודא שאני מבין נכון שכן תמיד ממליצים לבחור דמי הניהול הזולים ביותר, אבל לא מתחשבים בעיוות זה.

תודה!

@OSOS
אתה צודק.
עבור הנחת אינפלציה שקלית של 2% לשנה ושער חליפין קבוע - אז להשקעה בניירות ערך שקליים יש יתרון התחלתי של 0.5% שנתי.
יש הטיה מסוימת בפורום לטובת ני"ע זרים, ואני מתקשה קצת להבין למה זה מוצדק.

אם יש לכם המלצות ספציפיות לפי איך למזער את הסיכון הזה, אני אשמח.
1. תשתדל לא לבקש המלצות, זה נוגד את חוקי הפורום ומעמיד את המשיבים בעמדה לא נוחה.
2. באופן כללי סיכון לא ניתן להעלים אלא רק להמיר.
3. הוצע בשרשור הזה דרך להעלים את הסיכון הספציפי המדובר ע"י השקעה בני"ע ישראלי, אלה לא חשופים לסיכון שתיארת אבל חשופים לסיכונים אחרים. רק אתה יכול להחליט עם איזה מהסיכונים אתה ישן טוב (יותר) בלילה, אין המלצה אחת גורפת שמתאימה לכולם.

@OSOS @David
דמי הניהול אוכלים מהתשואה באופן אקספוננציאלי, ואילו כל הטבה במס רווחי הון, נדיבה ככל שתהיה, היא לינארית.
תעשו את החשבון. 0.5% הבדל שנתי זה המון.

OSOS, לדעתי תעודת סל ישראלית על חו"ל תמוסה כמו נייר ערך ישראלי רק אם היא מגודרת שקלית, ובגידור הזה יש בעיות אחרות.

לגבי התוצאות המוזרות של חישוב המיסוי בישראל על ניירות זרים - ראה כאן

- אם בחו"ל המס הוא על הרווח הריאלי זה לא אמור להיות יתרון דווקא לחו"ל מאשר ניירות בארץ?
אם המס בארץ מחושב על רווח נומינלי, אז יהיה יותר 'רווח' למסות, לא?
-מה הכוונה או איך מחשבים רווח ריאלי ביחס לשער המטבע.
תודה

עריכה: כנראה המס בישראל הוא ריאלי וחול נומינלי

נערך לאחרונה ב:
עוקב וקורא,
אתה בטוח בדבר הזה? להבנתי זה הפוך. בקרן ישראלית פטורה, גם אם היא לא מגודרת שקלית, המס משולם על ידי המשקיע שמעולם לא המיר שום מטבע. זה לא נשמע כל כך הגיוני. כמו כן, זה עדיין נייר ערך שנסחר בארץ...

adamshalev,
לא הבנתי למה זה אקספוננציאלי וזה לא, תוכל לתת דוגמא מספרית?

אני לא מחפש שום ייעוץ השקעות. רק רציתי לדעת אם אני מבין נכון, ולהבין את ההשלכות התיאורטיות של זה על התגוננות מפני אינפלציה.

תודה.

adamshalev, נראה לי שהבנתי - אין צורך בדוגמה מספרית.
אם אני מבין אותך נכון, אז זה גם תלוי תוך כמה זמן אני מוכר וקונה. אם אני מוכר כל שנה את התיק, אז ההפרש הוא באמת 0.5 אחוז, אבל אם אני לא עושה את זה, המשקל של המס כנגד דמי הניהול יורד.

האם הבנתי אותך נכון?
תודה

• אהבתי
להבנתי זה הפוך. בקרן ישראלית פטורה, גם אם היא לא מגודרת שקלית, המס משולם על ידי המשקיע שמעולם לא המיר שום מטבע. זה לא נשמע כל כך הגיוני. כמו כן, זה עדיין נייר ערך שנסחר בארץ...
הצדק עימך.

אם אני מוכר כל שנה את התיק, אז ההפרש הוא באמת 0.5 אחוז
אם גובים מהתיק דמי ניהול של 0.5% והתשואה היא 2% אז במהלך השנה התיק יגדל מ-1 שקל ל-1.0149 ולא ל-1.015.
(החישוב הוא 0.995 כפול 1.02).

נערך לאחרונה ב:
@OSOS @David
דמי הניהול אוכלים מהתשואה באופן אקספוננציאלי, ואילו כל הטבה במס רווחי הון, נדיבה ככל שתהיה, היא לינארית.
תעשו את החשבון. 0.5% הבדל שנתי זה המון.

צודק.
בסימולציה שעשיתי עכשיו, יצא לי שהטבת מס ריאלי (בהנחת אינפלציה של 2%) שוות ערך להטבה של 0.125% בדמי ניהול - עבור השקעה ל-30 שנה עם תשואה שנתית של 5%.

OSOS, לדעתי תעודת סל ישראלית על חו"ל תמוסה כמו נייר ערך ישראלי רק אם היא מגודרת שקלית, ובגידור הזה יש בעיות אחרות.

לגבי התוצאות המוזרות של חישוב המיסוי בישראל על ניירות זרים - ראה כאן
אני חושב שאתה טועה. תעודת סל על פי הגדרתה היא ניר ערך הנקוב בשקלים.

אני חושב שאתה טועה. תעודת סל על פי הגדרתה היא ניר ערך הנקוב בשקלים.
נכון ובכלל ניירות ערך נקובים בשקליםשנסחרים בארץ ימוסו ריאלית בלי קשר לאם הם חשופי מטבע או לא

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T ריבית קבועה צמודה + אינפלציה = ריבית קבועה לא צמודה? נדל"ן 10
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
I השקעה לטווח רחוק אינפלציה ומיסוי ריאלי שקל/דולר שוק ההון 20
N מה ההבדל בין היוון לבין אינפלציה? פוסטים מאיכות נמוכה 16
ב אגח מומלץ בעקבות נתוני אינפלציה/ריבית שוק ההון 1
M איך מגנים מפני אינפלציה / מדד גבוהה בנזילות גבוהה ? שוק ההון 12
א קרן כספית - חישוב ערך המדד \ אינפלציה שוק ההון 5
G זוג פנסיונרים עם 600 אש"ח - איך שומרים על הערך בתקופת אינפלציה? שוק ההון 16
B למה ריבית גבוהה עדיפה על אינפלציה? אוף טופיק 43
לארוצה גידור אינפלציה בשקל באמצעות ניירות זרים שוק ההון 26
F נטילת הלוואות לצרכי השקעה - תלוי סביבת אינפלציה שוק ההון 69
י פקדון והיפר אינפלציה שוק ההון 1
A שונות אינפלציה בין מדינות כפונקציה של שערי מטבע אוף טופיק 20
שמנת חמוצה אינפלציה - למה מודדים באחוז? פוסטים מאיכות נמוכה 7
ד בזמן אינפלציה מחירי השכירות עולים או יורדים.? נדל"ן 1
S מס על רווחי הבורסה בתקופת אינפלציה שוק ההון 3
י השקעה באגח בתקופת אינפלציה. תיק מנוהל שוק ההון 11
Y אז מה היא אינפלציה? הנה הסבר לכל מי שלא יודע... שוק ההון 163
W מינוף ע''י הלוואות פריים בתקופת אינפלציה וריבית עולה אוף טופיק 1
N למה הפרשנות המרכזית להעלאת ריבית היא אינפלציה? צרכנות פיננסית 13
T האם הגיוני לטעון שמניות ערך יהיו גידור טוב מפני אינפלציה? שוק ההון 20
A למה עליית הריבית בזמן אינפלציה גורמת לירידת המניות? שוק ההון 24
השקעה לא מזל קרנות REIT נחשבות לאמצעי גידור נגד אינפלציה שוק ההון 28
T אג״ח צמוד מדד 2-5 בתקופת אינפלציה וריבית עולה שוק ההון 16
M מיסוי השקעות בבסיס דולרי בתרחיש של אינפלציה גבוהה\היפר אינפלציה שוק ההון 41
stamEhad השפעה צפויה של עליית ריבית ושל אינפלציה גבוהה על סוגי נכסים שונים שוק ההון 27
O אינפלציה בדרך - איך מתמודדים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
ח אינפלציה שוק ההון 5
ח כמה סביר שתהיה אינפלציה גבוהה בישראל וארה"ב? שוק ההון 1
ש גידור כנגד אינפלציה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
נ נראה לכם שיש אינפלציה בארץ בגלל הקורונה? פוסטים מאיכות נמוכה 8
O מה אינפלציה תעשה לכדאיות ההשקעה בנדל״ן? ואיך מתגוננים? נדל"ן 29
deussex שמועות על אינפלציה גבוהה שתבוא עכשיו שוק ההון 132
A נייר צמוד למדד לתקופות קצרות יחסית, גידור אינפלציה שוק ההון 28
מומו הברווז כמה עליית אינפלציה ועליית ריבית תהיה קטלנית למחירים? נדל"ן 8
N מחשבות על גידור בסביבת אינפלציה גבוהה שוק ההון 47
C למה אינפלציה משפיעה על המדדים? פוסטים מאיכות נמוכה 5
1337justme הלוואת גישור כנגד פק"מ שקלי - ניסיון לחמוק מסיכון אינפלציה שוק ההון 4
ד התלבטות לגבי החלק של האג"ח בהנחה שתהיה אינפלציה שוק ההון 8
Y מתאם בין אינפלציה לשער חליפין ובין אג"ח ישראלי למניות חו"ל? מדוע אג"ח ממשלתי צמוד מדד? שוק ההון 9
C שאלה לגבי אינפלציה והיפר-אינפלציה צרכנות פיננסית 12
B שאלה כיצד אינפלציה צפוייה להשפיע על ktf אגח ממשלתי כללי שוק ההון 5
H הגנה מהיפר-אינפלציה / חילופי מעצמות / תרחיש קיצון (ברבור שחור) שוק ההון 60
לאונל התלבטות בנוגע ליחס נכסי אינפלציה/דיפלציה בתיק הארי בראון שוק ההון 5
D איך יתכן שלא הייתה אינפלציה של השקל, או הדולר, שנה אחרונה, ושער הדולר השתנה? שוק ההון 18
ס קרן שעת חירום - מול אינפלציה שוק ההון 10
S מה אתם עושים עם החיסכון שלכם בימים של אינפלציה צפויה? שוק ההון 18
T השקעה בהנחת אינפלציה שוק ההון 2
A לא מצליח להבין איך אין עדיין אינפלציה שוק ההון 22
A יחס אינפלציה - ריבית - שוק ההון - נדל"ן שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה