• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נראה לכם שיש אינפלציה בארץ בגלל הקורונה?

גם אני אשמח לשמוע את דעתך בנושא

החשיפה הישראלית למגזר ההיטק והעליה העולמית בו הובילו להטיית יצוא שחיזקה את השקל. בעקבות כך למרות האינפלציה העולמית בישראל הייתה מעט מאד אינפלציה אם בכלל.

במחירי הדירות בהחלט יש אינפלציה, גם במחיר בשקלים, וכך גם במחירי המכוניות. אלה הן ההוצאות הגדולות באמת, לא מחיר המלפפון בסופר. זה אפילו יותר גרוע מאינפלציה. יש מחסור של ממש.

ברור שיש אינפלציה! כל הזמן יש. מחירי הנדל״ן לא מפסיקים לעלות וגם לא מדדי המניות.
זה שממשלות לא קוראות לזה ״אינפלציה״ ובוחרות באלגנטיות אחרי איזה מחירי מוצרים כן לעקוב, זה משהו אחר.

ואני בהחלט רואה עליית מחירים משמעותית גם במוצרים שאנחנו קונים - במיוחד בקרב תמרוקים ודברים אחרים שקונים ברשתות כמו סופר-פארם, בחודשים האחרונים. הרבה דברים עלו ב-30% וחלק אפילו ב-50%. זה אולי פחות מורגש כשמדובר בעליה מ-15 ל-21 או 10 ל-15, אבל זה בהחלט עלה - וזו עליה קבועה שלא תעבור. פגיעה לצמיתות ביוקר המחיה של ישראלים.
החשיפה הישראלית למגזר ההיטק והעליה העולמית בו הובילו להטיית יצוא שחיזקה את השקל.
אני חצי-מסכים.
זה בהחלט עוזר למצב, בייחוד בקרב מוצרים מיובאים. אבל אני חושב שזה מוגזם לרמז שאין אינפלציה או שהיא מאוד קטנה אז כאילו אין שום בעיה ״בגלל ההייטק״.
ההייטק מאוד עוזר, אבל הוא קודם כל עוזר לאנשים שמובילים אותו ומועסקים בו - המשכורות שלהם בהחלט עולות מהר מהאינפלציה. אבל לגבי שאר המשק, המצב שונה.

@AlexNOSAM לא התכוונתי לכך שהיטקיסטים לא חוו אינפלציה.
אני אישית לא חוויתי אינפלציה.

הטיעון שלי הוא כלכלי. שערי מט"ח ירדו ולכן יבוא זול יותר. מצד שני הייתה אינםלציה בעולם וזה פחות או יותר התאזן.

ברור שיש אינפלציה! כל הזמן יש. מחירי הנדל״ן לא מפסיקים לעלות וגם לא מדדי המניות.
זה שממשלות לא קוראות לזה ״אינפלציה״ ובוחרות באלגנטיות אחרי איזה מחירי מוצרים כן לעקוב, זה משהו אחר.

ואני בהחלט רואה עליית מחירים משמעותית גם במוצרים שאנחנו קונים - במיוחד בקרב תמרוקים ודברים אחרים שקונים ברשתות כמו סופר-פארם, בחודשים האחרונים. הרבה דברים עלו ב-30% וחלק אפילו ב-50%. זה אולי פחות מורגש כשמדובר בעליה מ-15 ל-21 או 10 ל-15, אבל זה בהחלט עלה - וזו עליה קבועה שלא תעבור. פגיעה לצמיתות ביוקר המחיה של ישראלים.

אני חצי-מסכים.
זה בהחלט עוזר למצב, בייחוד בקרב מוצרים מיובאים. אבל אני חושב שזה מוגזם לרמז שאין אינפלציה או שהיא מאוד קטנה אז כאילו אין שום בעיה ״בגלל ההייטק״.
ההייטק מאוד עוזר, אבל הוא קודם כל עוזר לאנשים שמובילים אותו ומועסקים בו - המשכורות שלהם בהחלט עולות מהר מהאינפלציה. אבל לגבי שאר המשק, המצב שונה.
בדירות אכן יש אינפ' של 8% בשנה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
אוליביה פילפלאז' איך נראה המינימליזם שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
L לא נראה שלאיגוד הביטקוין אכפת מזה השקעות אלטרנטיביות 1
נ נראה שיש המון אלכימאים חדשים פה,מחפשים איך להפוך מתכת לזהב אוף טופיק 11
ט רכב פרטי סולידי (נראה לי) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
W מבטיח תשואה- האם זו קופת גמל להשקעה ? ואם כן נראה על פניו משתלם 5 אחוז שנתי אחרי דמי ניהול שוק ההון 1
Liron2035 נראה לי שהוא כיסה כל סוג משקיע :) שוק ההון 3
T האם VT לא משתלם כמו שהוא נראה? שוק ההון 12
צ שוק ההון S&P500 או נדל"ן - נראה שברור שנדל"ן הלא כן ? שוק ההון 57
S רק לי זה נראה כאילו כל מה שמעניין את טראמפ זה שהבורסה תעלה אוף טופיק 13
S נראה לי שעשיתי טעות חמורה בחישובים... מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
ETL איך נראה מסחר במידע פנים מבפנים אוף טופיק 1
פיטר גריפין כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים - מה מהם שווה לכם? צרכנות פיננסית 123
א האם יש לכם המלצה לקרנות אג"ח אמריקאי (קונצרני) שוק ההון 14
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
deussex מה עושה לכם טוב - הרגשה טובה התפתחות אישית 60
סול מה חשוב לכם בנכס מניב? השקעות אלטרנטיביות 7
M האם עליות המחירים פוגעת לכם בחיסכון? אוף טופיק 97
Y פתיחת חשבון בנק אמריקאי- איפה יש לכם חשבון? צרכנות פיננסית 69
adamshalev ספרו איזה השקעות עבדו לכם ב-2021 ואיזה לא? שוק ההון 95
J אספר לכם עליי וספרו לי איך לדעתכם כדאי לי להשקיע מיליון₪ שוק ההון 14
נ יש לכם המלצה על ספר העוסק באינפלציה ונזקיה התפתחות אישית 0
נ במה אתם מתחרטים שלא "השקעתם" כשהייתה לכם אפשרות? אוף טופיק 40
Q אם היה לכם מליון שקל במזומן עכשיו שוק ההון 25
ג אחרי המבול - מה קונים? יש לכם נתונים מ2009? שוק ההון 3
נ כמה עולה לכם הרכב בחודש? אוף טופיק 86
L סקר ביטול הוי הכחול בוואטסאפ - יש לכם ווי כחול בווטסאפ או שביטלתם את זה? אוף טופיק 54
Myrath תקריות צרכניות שהיו לכם אוף טופיק 0
נ האם ההשקעות במניות תרמו לכם בהבטים לא כלכליים? שוק ההון 11
K ציטוטים שגרמו לכם לחשוב אוף טופיק 189
P יש לכם אפשרות לקחת הלוואה בריבית שלילית, מה אתם עושים? שוק ההון 75
R גם לכם נעלם כסף מהחשבון (IBI טרייד)? שוק ההון 11
מתכנת סקר: יש לכם רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
ס איזה פוסטים הכי עזרו לכם לעשות את הצעד ולהתחיל להשקיע ? שוק ההון 1
bobby TWS של Interactive Brokers - גם לכם הוא איטי? אוף טופיק 82
S כמה שנים נותרו לכם לפרישה? (לעצמאות כלכלית) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 50
ח איך אתם מאזנים? בהנחה שיש לכם תיק סולידי עוקב מדדים. שוק ההון 41
אני חדש ביטוח דירה - יש לכם? חובה? מה לשים לב? מספר שאלות צרכנות פיננסית 3
L יש לכם המלצה למזרן? אוף טופיק 63
ביולוג ירושלמי התוספים הכי טובים שיש לכם בדפדפן Chrome. אוף טופיק 70
I חישוב תשואה בתיק בסגנון "בעצם, יש לכם רק תיק השקעות אחד" שוק ההון 3
חסכונית אז כמה אאוטפיטים יש לכם לעבודה משרדית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
ליאת - איפה שיש רצון... מה קשה לכם במעבר לסולידיות? (הפוסט באישורה של דורין) אוף טופיק 32
Nimrod ביג שוט ?? גם לכם קופצות כל הזמן פרסומות שלהם בפייסבוק דרך מלא דפים שהם משתמשים בהם ? אוף טופיק 18
K האמת האוביקטיבית חשובה לכם? אוף טופיק 61
מתכנת TheMarker - בעלי אזרחות אמריקאית? האמריקאים רוצים להכניס לכם יד לכיס שוק ההון 28
adamshalev יש לכם שאלה? תתחילו כאן שוק ההון 39
H בעצם, יש לכם רק תיק השקעות אחד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 89
adamshalev קרנות איריות - כל מה שרציתם לדעת והסתחרר לכם הראש מרוב דיונים שוק ההון 810
Kipodi המחלקה לדרדור לקוחות בבנק: "קנו מהכסף שאין לכם צרכנות פיננסית 0

נושאים דומים

Back
למעלה