• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך מעבירים כסף לחול (אירופה) בלי לשלם בבנק עמלה גבוה

Barak_

משתמש רשום
דירוג
0
אז ככה אני עובר לגור באירופה ואני צריך להעביר את הכסף השקלי מהבנק בארץ לבנק האירופאי

הבנק האירופאי מקבל אך ורק אירו מה שאומר שאני צריך להמיר את השקל לאירו בבנק בישראל ולאחר מכן לשלוח לבנק האירופאי אירו

העמלה של הבנק על הפעולה של השליחה וההמרה גבוה אבל לא נוראית

השער המרה שהבנק בישראל מוכר לי אירו זה גנבה

wise לא עובדים עם שקלים

יש איזה שהוא רעיון ?

לפתוח חשבון https://www.interactivebrokers.com/ עם הדרכון האירופאי שלי..

לאחר מכן אקבל מהם פרטים להעברה בנקאית לחשבון השקלי שלהם בארץ

לשלוח מהבנק שלי שקלים לחשבון ב Interactive brokers אמרו לי

לאחר מכן ב Interactive brokers להמיר את השקל לאירו

לאחר מכן להעביר את האירו מ Interactive brokers לבנק שלי האירופאי

הבנתי טוב ?

@האזרח הקטן @Barak_
יש סיכוי שCOMPLIACE של IB לא יאפשר פעולה אם מעבירים ישראל-IB-אירופה.
אם מעבירים לIB ומחזירים לישראל יש סיכוי שיהיה מלא שאלות מהבנק בישראל.

להוציא כספים מ IB זה החלק הקל. מה שהם אולי לא יאהבו זה אם החשבון הוקם רק למטרת העברת מט"ח, ויכולים לחסום אותו.
אם מעבירים לIB ומחזירים לישראל יש סיכוי שיהיה מלא שאלות מהבנק בישראל.
הבנק יכול (ומחוייב) לשאול שאלות, אבל ברגע שיש לך הסבר מניח את הדעת עם מסמכים מתאימים שמתעדים את נתיב ההעברה שלך הוא לא אמור להוות בעיה.

@FIYaacov
כי גם בבנק ישראלי כשעושים העברות לחו''ל אוהבים לשאול שאלות: לאיזה מטרה, תמלא הצהרת תושבות וכו

למה שלא יאפשרו?
היות וזה צד ג, אז המסלול הנכון הוא בנק ישראל -> IB-> וייז -> בנק צד ג אירופאי.
למה צד ג'?
ממה שהבנתי פות"ש רוצה להעביר לחשבון בנק שלו.
אין צורך בוייז באמצע.
השאלה היא אם פותחים חשבון ב-IB כתושב אירופה עם ITIN ספיציפי ופתאום נכנס כסף ל-IB מבנק ישראלי (כמובן אם אותו בעל החשבון) זה לא יעשה בעיות?
לא, למה שיעשו בעיות?
ברגע שיש לך חשבון בIB אין בעיה להפקיד כסף מכל חשבון שיש לך בכל מקום בעולם (טוב, כמעט מכל מקום מעולם).
בשביל זה צריך לפתוח חשבון ב-IB כתושב ישראל?
לא, זה לא מוגבל רק לתושבים ישראלים.
אבל הבנתי שזה חסום ספציפית לתושבי אירופה לאחרונה, מאז הברקזיט (לא ברור לי איך זה קשור בדיוק).

בכל מקרה אם המטרה לעבור לאירופה אתה יכול לפתוח כישראלי, ואחרי שהעברת את הכסף לעדכן תושבות לאירופה (שזה תכלס מתאים למה שקורה בפועל).
לא בטוח, מספיק שתדווח שאתה רוצה להפקיד שקלים, וכנראה שתקבל פרטי הפקדה של אחד מהשניים מעלה.
זה נכון לרוב לקוחות IB. באחד הדיונים פה בפורום דיברו על זה שמאז הברקזיט הפקדה שקלית נחסמה לאירופאים משום מה.

זה נכון לרוב לקוחות IB. באחד הדיונים פה בפורום דיברו על זה שמאז הברקזיט הפקדה שקלית נחסמה לאירופאים משום מה.
נחסמה לכולם, למעט תושבי ישראל או אנשים שאינם תושבי ישראל שכבר היה להם מוגדר חשבון ישראלי לפני השינוי.

• אהבתי
Reactions: Roi
נחסמה לכולם, למעט תושבי ישראל או אנשים שאינם תושבי ישראל שכבר היה להם מוגדר חשבון ישראלי לפני השינוי.

זה חסום ביישויות האירופאיות של IB. אם אתה פותח חשבון עם תושבות לא אירופאית ביישות האמריקאית או הבריטית אין בעיה להפקיד שקלים.

ואגב, זה לא בדיוק חסום אבל אי אפשר לפתוח נוטיפיקציה להעברת שקלים ואי אפשר למשוך שקלים. להעביר שקלים בלי נוטיפיקציה אפשר ומנסיוני זה גם יגיע למקום הנכון

בכל מקרה אם המטרה לעבור לאירופה אתה יכול לפתוח כישראלי, ואחרי שהעברת את הכסף לעדכן תושבות לאירופה (שזה תכלס מתאים למה שקורה בפועל).
לא נראה לי שזה מומלץ. ברגע שאתה עובר לאירופה לתווך זמן ארוך עדיף להגדיר את אצמך כתושב אירופה. אם אתה פותח חשבון ב-IB כתושב ישראל, החשבון מתישהו ייכנס ל-CRS ויגיע למס הכנסה ישראלי, ולמס הכנסה תהיה סיבה נוספת לדרום ממך מס על רווחים באירופה (כי כבר בפתיחת חשבון הגדרת את עצמך כתושב ישראל). נראה לי שכדי להיות קונסיסטנתי בעניין הזה.

לא נראה לי שזה מומלץ
למה לא?
זה לא שהוא משקר.

ברגע שאתה עובר לאירופה לתווך זמן ארוך עדיף להגדיר את אצמך כתושב אירופה
ברגע שהוא יעבור הוא ישנה.
כרגע הוא בישראל ורוצה לעבור. שיפתח עכשיו (לפני שהוא עובר), יעביר את הכסף ושנה הבאה יעדכן אותם שהוא עבר לגור במדינה אחרת.
מה הבעיה?

החשבון מתישהו ייכנס ל-CRS ויגיע למס הכנסה ישראלי, ולמס הכנסה תהיה סיבה נוספת לדרום ממך מס על רווחים באירופה
מה??
איך זה קשור אחד לשני?
החשבון בחו"ל. זה לא סיבה למס הכנסה לנסות אותך על הכנסות בחו"ל בדיוק כמו שחשבון בנק באינדונזיה זאת לא סיבה.
יש הגדרות ברורות מתי אתה משלם מס לאיזה מדינה, וחשבון השקעות בחו"ל זה לא משהו שגורם לך להיות תושב בישראל.

כי כבר בפתיחת חשבון הגדרת את עצמך כתושב ישראל
כי בפתיחת החשבון היית תושב ישראל.
אחרי שניתקת תושבות עדכנת את זה גם ב IB.

ברגע שיש לך חשבון בIB אין בעיה להפקיד כסף מכל חשבון שיש לך בכל מקום בעולם
ב-IB אמרו שזה חשוד כשמדינת תושבות לא תואמת מדינת בנק, לכן זה תמיד עובר דרך COMPLIANCE.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א חשבון וייז - לא מבין איך מעבירים אליו כסף מהארץ פוסטים מאיכות נמוכה 9
H איסור אחזקת ני"ע לתושב מס בארה"ב בבתי השקעות/בנקים בארץ - לאיפה ואיך מעבירים תיק השקעות עם ני"ע ישראליים? שוק ההון 42
ס איך מעבירים לIB חלק מהאחזקות בנייר מסוים? שוק ההון 0
ס לאיזה סעיף בטופס 135/1301 מעבירים את התוצאות של ג.6 (הכנסה חייבת) בטופס 1322? מיסים 10
דפנה איך מעבירים קרן השתלמות לIRA? שוק ההון 5
שלי איך מעבירים דולרים מחשבון לחשבון בזול? צרכנות פיננסית 7
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
א דרכים להרוויח יותר כסף מעבודה כשכיר יזמות והגדלת הכנסות 11
ש.ב. סגירת כסף לילדים - חלוקה שווה אוף טופיק 43
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
N משיכת כסף מ-IB שלא דרך IBAN - אפשרי? שוק ההון 6
ג'וני לנד איך למוכר הנעלים יש כסף לקנות עגבניות? אוף טופיק 4
edangz משיכת כסף מחשבון הIB שוק ההון 12
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול להעביר? צרכנות פיננסית 1
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול לעבור בינתיים? צרכנות פיננסית 0
B העברת כסף מ IB לצורך תשלום צרכנות פיננסית 6
C כסף נזיל בעו״ש בבית השקעות שוק ההון 1
S משיכת כסף בנסיבות משמחות - באיזה צורה? צרכנות פיננסית 7
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
M כמה נפשות אתם, וכמה כסף בממוצע אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
S כסף בעו״ש שוק ההון 3
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
נ כמה כסף צריך חוסך לפנסיה בהתאם לגילו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A מס על משיכת כסף מקרן מחקה מדד מיסים 9
סנופקין מחפש עצה: כסף ממניות לסגירת מסלול פריים? נדל"ן 16
ר עצה לגבי התנהלות עם כסף בעוש/תיק ניע/משכורת נמוכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
ר איך להבין לכמה כסף אני זקוקה בחודש? שוק ההון 19
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
M העברת כסף מישראל לארה"ב לקרוב משפחה מדרגה ראשונה צרכנות פיננסית 5
C IB - ריבית על כסף בחשבון שוק ההון 9
M בנק דיסקונט לא מקבל העברות קריפטו מחלפנים מאושרים של כסף שעבר בBittrex? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א משכנתא-האם למשוך ממסלול פריים או לשחרר כסף מקופות? שוק ההון 0
שמירה על ערך כסף לאזרח אמריקאי צרכנות פיננסית 0
א משכנתא- האם למשוך ממסלול פריים או לשחרר כסף מקופות? נדל"ן 28
E איך מתמחרים כמה כסף אני צריך לגבות מהלקוח עבור דלק? אוף טופיק 10
S איך ניתן לשלם עם כסף בWISE עבור טיסה עם RYANAIR? צרכנות פיננסית 0
B למה קיבלתי כסף ממס הכנסה? מיסים 8
א השקעת כסף מחשבון אמריקאי בארה"ב שוק ההון 10
M רכישת אופציות מבלי להוציא כסף - equitybee ודומיהן צרכנות פיננסית 12
M דילמת חיי - חוויה סטודנטיאלית או התקדמות מקצועית וחיסכון של כסף? התפתחות אישית 44
A עיתוי העברת כסף לחו"ל - מה השיקולים? שוק ההון 1
M העברת כסף לארה"ב (סכומים קטנים) צרכנות פיננסית 2
נ מהיכן למשוך כסף, קג"ל או תיק השקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L גרמניה לכמה חודשים, איך מסתדרים עם כסף וחסכון בעמלות? צרכנות פיננסית 2
O משיכת כסף מBinance השקעות אלטרנטיביות 4
י פיזור סכום כסף גדול בפקדון שוק ההון 3
M כסף בצבירת פנסיה לאחר פטירה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים

Back
למעלה