• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך הייתם בונים תיק ראשוני פשוט?

אלכסון

משתמש רשום
דירוג
0
שלום לכולם,

אשמח מאוד לדעתכם בנוגע להרכבת תיק השקעות פשוט מאוד.

אני מחפש לבנות תיק שדורש התעסקות מינימאלית מהצד שלי, עם מינימום צורך באיזונים, התעסקות עם מס והתאמות כאלה ואחרות.
אני סוחר דרך ההבנק (הבינלאומי) אשר משווה את כל תנאי העמלות למיטב דש טרייד, כך שאינני רואה סיבה לעבור לפלטפורמה אחרת (אלא אם כן אתם מכירים אחת).

הייתי רוצה שהתיק יהיה חשוף ב100% למניות עם פיזור מקסימאלי.
יש המון קרנות שנותנות פתרון כזה, עם דמי ניהול שונים ואני קצת אבוד מעודף מידע. (בהנחה ואני רוצה להשקיע לטווח של 3 שנים לפחות)
קראתי בבלוג על בלאק רוק, ומצד שני ראיתי בפורום שיש קרנות דומות מאוד עם דמי ניהול נמוכים יותר.

סכום התיק הוא בערך 350K ש"ח, אני נוטה להוסיף אליו מידי מספר חודשים 20-30K

הייתי שמח לדעת איך אתם הייתם מרכיבים את התיק שלכם לו אלו היו התנאים שאתם עובדים בהם?

תודה על התשובה,

אז איך אתם הייתם בונית את התיק שלכם בהנחה והוא לטווח זמן כזה?

(בהנחה ואני רוצה להשקיע לטווח של 3 שנים לפחות)
ל 3 שנים לא משקיעים במניות, זה הימור...
למעשה אין לך הרבה אפשרויות היום שהם בטוחות, מאחר והריבית אפסית..
למה מיועד הכסף? למה דווקא 3 שנים?

3 שנים היא הערכה מינימאלית, בסופו של דבר זה חסכון לרכישת דירה (למגורים, לא להשקעה), ההערכה שלי אומרת שזה יקרה תוך כ-3 שנים, אבל בהחלט יכול לקחת יותר זמן.

3 שנים היא הערכה מינימאלית, בסופו של דבר זה חסכון לרכישת דירה (למגורים, לא להשקעה), ההערכה שלי אומרת שזה יקרה תוך כ-3 שנים, אבל בהחלט יכול לקחת יותר זמן.
מסוכן מאוד, איך תרגיש אם יילך לך חצי מהכסף בדיוק שתרצה לקנות דירה, זה יכול גם לא להתאושש שנים רבות....
לצרכים כאלה, של יעד מוגדר לזמן מאוד ספציפי זה רק משהו בטוח.
אם אתה מתעקש על טווח השקעה של 3 שנים אז הייתי מצמיד לאינפלציה.
לא ייעוץ לא המלצה

אם זו היתה המטרה שלי אז לא הייתי מסכן את הכסף ומסתפק בפיקדון בנקאי סביר.

תודה על הדיעה :)

בסופו של דבר אני מניח שמצב השווקים ישפיע עת תזמון קניית הדירה. זאת אומרת שאם השוק במצב לא מדהים, אין בעיה לדחות את רכישת הדירה. מדובר בתכנית גמישה, ואין לי שום התחייבות לרכוש דירה בעוד 3 שנים, זו רק הערכה גסה בקשר ליכולת שלי לחסוך מספיק כסף.

כך שלעניות דעתי, יש פה מקום לסיכון מסויים.

בכל אופן, תוכלו לספר באילו קרנות או מכשירים אתם הייתם משתמשים?
האם כדאי לשקול לפזר את התיק על פקדון פשוט ומדד מניות בשיעור של 50-50?

תודה

תודה על הדיעה :)

בסופו של דבר אני מניח שמצב השווקים ישפיע עת תזמון קניית הדירה. זאת אומרת שאם השוק במצב לא מדהים, אין בעיה לדחות את רכישת הדירה. מדובר בתכנית גמישה, ואין לי שום התחייבות לרכוש דירה בעוד 3 שנים, זו רק הערכה גסה בקשר ליכולת שלי לחסוך מספיק כסף.

כך שלעניות דעתי, יש פה מקום לסיכון מסויים.

בכל אופן, תוכלו לספר באילו קרנות או מכשירים אתם הייתם משתמשים?
האם כדאי לשקול לפזר את התיק על פקדון פשוט ומדד מניות בשיעור של 50-50?

תודה

יש לך 350K, נניח ואתם שם 50% בתעודה מנייתית.
עוד שלוש שנים, שוק המניות בשוק דובי, ואיבדת 50% מערך המניות, ז"א ערך התיק שלך ירד ל260K. אתה בסדר עם זה?(וזה בלי להתייחס לתוספות שהוספת שיכול להיות שגם הם ירדו). איך תרגיש ותתמודד אם במשך חודשים(ושנים) תראה אדום כשתכנס לחשבון?
רק אתה יכול לענות על זה.

וזה בלי להתייחס לתוספות שהוספת שיכול להיות שגם הם ירדו
מצד שני יכול להיות שהן דווקא עלו אם הנפילה באה מוקדם.

מכיוון שהוא מוסיף סכומים גדולים ביחס להשקעה הראשונית, נדמה לי שאפשר לקחת סיכון גדול יותר פה.
(במילים אחרות, רוב הכסף עדיין לא מושקע)

ברור לי שיש סיכון שיכול להתממש בכל זמן, וזה כולל את הזמן שבו אני צריך את הכסף :)

המפתח פה הוא שהכסף לא הכרחי לי בנקודת זמן מסויימת, ולכן אני יכול לחכות עוד אם צריך.
לגבי הרגישות האישית שלי להפסדים - אני מכיר את עצמי, וראיתי את זה בפועל בנפילות של מרץ 2020, היה לי תיק שהתרסק יפה, לא נגעתי בו מילימטר עד שהשוק תיקן.

אז אם נניח שאני כן מעוניין ברמת סיכון שנובעת מחשיפה למניות בפיזור מקסימאלי,
אשמח אם תוכלו לכתוב באילו קרנות ספציפיות הייתם משקיעים (מתוך ההיכרות שלכם עם דמי הניהול, וכו'), אני לא כל כך מכיר את התנאים והיתרונות של הקרנות השונות.

מדדים עולמיים? מדדים של המדינות המפותחות? המתפתחות?

תודה!

ברור לי שיש סיכון שיכול להתממש בכל זמן, וזה כולל את הזמן שבו אני צריך את הכסף :)

המפתח פה הוא שהכסף לא הכרחי לי בנקודת זמן מסויימת, ולכן אני יכול לחכות עוד אם צריך.
לגבי הרגישות האישית שלי להפסדים - אני מכיר את עצמי, וראיתי את זה בפועל בנפילות של מרץ 2020, היה לי תיק שהתרסק יפה, לא נגעתי בו מילימטר עד שהשוק תיקן.

אז אם נניח שאני כן מעוניין ברמת סיכון שנובעת מחשיפה למניות בפיזור מקסימאלי,
אשמח אם תוכלו לכתוב באילו קרנות ספציפיות הייתם משקיעים (מתוך ההיכרות שלכם עם דמי הניהול, וכו'), אני לא כל כך מכיר את התנאים והיתרונות של הקרנות השונות.

מדדים עולמיים? מדדים של המדינות המפותחות? המתפתחות?

תודה!
קרנות אמריקאיות:
הייתי הולך על VTI או VT

קרנות איריות:
הייתי הולך על VWRA

(כתבו המון בפורום על ההבדלים בין אמריקאיות לאיריות).

בנוסף אפשר לשקול פלח מסוים בנסיון לעקוב אחרי נדל"ן ישראלי,
ממה שחיפשתי ובדקתי מדד נדל"ן מניב ישראל הוא הדבר הכי קרוב לצורך העניין.
מוזמן לקרוא עוד
בשרשור הזה

ממה שבדקתי בזמנו,
זו הקרן שאני מצאתי שהיא האפקטיבית ביותר מבחינת עלויות.

לא ממליץ, לא מייעץ, עשוי להחזיק חלק או את כל הניירות שציינתי.
בהצלחה.

אני נקטתי בגישה דומה לשלך. ידעתי שאני רוצה לקנות דירה מתישהו, וזה לא היה לי דחוף, וגם ידעתי שאין לי בעיה מקסימום להמשיך עוד כמה שנים בשכירות. ועכשיו בדיוק קניתי דירה. (עם מימון מקסימלי כששאר הכסף עדיין על 100% ואפילו קצת יותר מניות)

לגבי הקרן - אם אתה רוצה חשיפה כלל עולמית, ממליצים כאן בדרך כלל את iShares MSCI ACWI ETF השקלית של בלקרוק. (דמי ניהול 0.2%)

תודה רבה על הכיוונים, אני אבחן אותם קצת יותר לעומק וארכיב לי משהו.

כמובן שאשמח מאוד לשמוע עוד דעות, במידה ומישהו\י רוצה לכתוב :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
דור דורים תיק פרישה - איך הייתם בונים אותו? צרכנות פיננסית 151
מ מה הייתם עושים במצבי? שוק ההון 8
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
מ כמה הייתם משלמים היום במזומן על 250K צבירה בפנסיה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
T איפה הייתם ממליצים ללמוד ולהבין על משכנתא? נדל"ן 8
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
O האם הייתם משקיעים את הכסף של ההורים בקרן כספית? שוק ההון 1
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
C מה הייתם עושים עם שבוע חופשי רק לטפל בבירוקרטיה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
C האם הייתם משלמים כל חודש כדי לא למכור מניות מתוך לחץ בירידות? שוק ההון 7
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
C אם הייתם מהגרים למדינה עם 0% מס רווחי הון האם הייתם משנים את תמהיל ואופי תיק ההשקעות שלכם? מיסים 8
M האם הייתם מרגישים בנוח לחסוך את חסכונות חייכם בקרן מחקה עולמית\סנופי *סינטתית*? פוסטים מאיכות נמוכה 13
K הייתם קונים אצל רמאי משתלם? אוף טופיק 19
V איזה מסלול הייתם מסלקים? נדל"ן 24
S האם הייתם פורשים במצבי? נדל"ן 14
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
I דולרים בחשבון - מה אתם הייתם עושים? אוף טופיק 16
R מה אתם הייתם עושים? משכנתא לדירה ראשונה ממשתכן שמחוסר ברירה היא להשקעה נדל"ן 9
ס אם הייתם יכולים להשקיע עד 40k ללא מס אבל מחפשים סיכון נמוך שוק ההון 6
M כיצד הייתם מנצלים את קיפאון הייצור שנוצר עקב הקורונה שוק ההון 5
new-investor ב-מה הייתם משקיעים, אג״ח ממשלתי או אג״ח עולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 10
נ איך הייתם משקיעים את כספיכם שלכם בשנת 1900? אוף טופיק 21
Ron.B מחאת הדיור- איך הייתם מנהלים אותה? אוף טופיק 255
A חשבון קיזוז ריבית (משכנתא) - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 2
N בכמה הייתם מעריכים את החסכון הכספי של אי-הבאת ילדים? אוף טופיק 326
aminadav מאיזה סכום השקעה הייתם מחלקים את הרכישה לכמה חלקים כדי לא להשפיע על המחיר? שוק ההון 30
P 800K ששוכבים בעו"ש. מה אתם הייתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
Y עבור איזה סכום הייתם מגישים דו"חות כדי לקבל החזר מס מיסים 9
L כיצד הייתם ממליצים לי להשקיע את הכסף במצבי נדל"ן 6
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S מה הייתם עושים במצבי? שוק ההון 18
R מה הייתם עושים במקום שלי נדל"ן 52
מומו הברווז "יש לך תיק אחד" - איך הייתם מתייחסים לנדלן? שוק ההון 17
N בעל הבית גונב חשמל בצורה מתוחכמת, איך הייתם פועלים במצב הזה? אוף טופיק 211
C איזו דירה הייתם לוקחים? נדל"ן 10
S איך הייתם משקיעים בתקופה זו 1M ש"ח במידה ונדרש תזרים חודשי שוק ההון 84
D שאלת נדל"ן - מה הייתם מעדיפים? נדל"ן 22
ה רבותי ההיסטוריה חוזרת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 18
Yuval328 איך הייתם פועלים אם ביום אחד הערך המנייתי בתיק היה נופל ב10%? שוק ההון 17
U אם מחר בנק ישראל מקפיץ את ערך הדולר מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 15
ש מה הייתם עושים עם 2-3 מיליון שקל שוק ההון 15
ב מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 52
T מה הייתם עושים במקומי? צרכנות פיננסית 17
F מה הייתם עושים עם 2M ש"ח? שוק ההון 50
ח איפה הייתם שמים כסף שנועד לבניית בית? שוק ההון 39
C איך הייתם מסווגים את התיק הזה? שוק ההון 16

נושאים דומים

Back
למעלה