• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

100% מניות - השקעה לטווח ארוך...

hasolidi

משתמש רשום
דירוג
8
שלום,

בהמשך לפוסט של הסולידית בנושא עצמאות כלכלית לתינוקות, ברצוני להקצות תיק השקעות שכולו מנייתי לטובת חסכון לילד.
כמו כן, אני מתכוון להוסיף סכום מסוים כל חודש. יש לציין שניסיוני בתחום מועט עד לא קיים.

שאלותיי הן כאלה -
1. מהי הדרך הטובה ביותר להחשף למניות? ברצוני להקצות את הרוב למניות חו"ל, ומעט לחשיפה לישראל(בכל זאת, אנחנו גרים פה ) -
מפוסט של הסולידית בנוגע למוצרי השקעה הזולים ביותר עולה כי הבאים אמורים לתת מענה סביר :
הזולה ביותר: קרן הנאמנות תכלית TTF סל מניות חו"ל (5121322) – דמי ניהול %0.03
תעודת הסל פסגות סל MSCI All Country עולמי (סימול 1124106) או קסם עולמי כל המדינות (סימול 1119296) – ד"נ 0.95%
תעודת הסל תכלית מניות חו"ל כל המדינות (סימול 1118710) – ד"נ 1.00%

מבחינת מניות ישראל אחת מהבאות נראות מכסות את מה שדרוש: אי.בי.אי סל ת"א 100 (סימול 5113063) או תכלית TTF ת"א 100 (סימול 5114657), או קסם KTF ת"א 100 (סימול 5113345) – ד"נ 0.03% .

2. אם ברצוני להפקיד כל חודש כמה מאות שקלים - הרי ישנו מינימום לפעולה בעת קנית נייר ערך בכל בית השקעות. אז כדאי לצבור לכל רבעון ולהפקיד? הריבית שתתקבל הרי תהיה מעט קטנה יותר, לא כך?

אשמח להערותיכם והארותיכם.

1. מהי הדרך הטובה ביותר להחשף למניות?
אסור לך לבקש ייעוץ.
הקרנות בארץ או יקרות או שהן עומדות להעלות את דמי הניהול ולכן אני מעדיף קרנות בחו"ל.

2. אם ברצוני להפקיד כל חודש כמה מאות שקלים - הרי ישנו מינימום לפעולה בעת קנית נייר ערך בכל בית השקעות. אז כדאי לצבור לכל רבעון ולהפקיד? הריבית שתתקבל הרי תהיה מעט קטנה יותר, לא כך?

אין מינימום לפעולה, אבל יש עמלת מינימום. אם אתה עושה פעולות בסכום קטן, אז העמלה תהפוך למשמעותית. בנוסף, לבתי השקעות יש מינימום לפתיחת חשבון, כך שכנראה עד שיצטבר בידיך סכום משמעותי תצטרך לקנות דרך הבנק, שגובה עמלות גבוהות עוד יותר. ספציפית בבנק לאומי יש (או לפחות היו לפני כשנה) עמלות קצת יותר שפויות על קניית קרנות מחקות בהוראת קבע.

נשמע שאתה מבקש יעוץ מה לעשות, וזה לא המקום. יפה אבל שבזכות הסולידית אנשים מתחילים לחשוב על זה ברצינות.

בכל מקרה, כדאי להתרחק מהקרנות הישראליות אם אפשר. עדיף קרנות זרות, העניין אבל הוא שתהיה לך עמלת מינימום יחסית גבוהה עבור הכמה מאות שאתה רוצה להפקיד, גם אם תפקיד כל שלושה או שישה חודשים. דמי ניהול של אחוז זה המון, תחשוב שכל אחוז שנתי נוגס בתשואה העתידית שיכולה להיות ממנו. זה אקספוננציאלי ולא לינארי. עדיף אפילו לשלם פעם אחת 1% עמלת מינימום, עוד קצת על המרה לדולר ובערך %0.1-0.15 שנתי מהצבירה על קרנות זרות מאשר 1% שנתי מהצבירה בקרנות הישראליות. כל זה כמובן בבית השקעות, בבנק זה יהיה יותר יקר. יש היום חסכון כלשהו אצלך לילד? כמה אתה מתכוון להפריש כל חודש לחסכון ?

לגבי הפסד תשואה אלטרנטיבית ששאלת אם תפקיד כל כמה חודשים - לטווח ארוך זה יכול ליצור הפסדים.

נערך לאחרונה ב:
גם אני בסיפור הזה. רציתי להפקיד בהוראת קבע 1000 ₪ לחודש אבל מסתבר שזה ממש לא מעניין את הבנקים וגם לא את בתי ההשקעות. כשבדקתי את העמלות שהיו כרוכות בזה זה הגיע ל 6% מההפקדה. לא הגיוני.
עכשיו אני מחכה לקופות הגמל החדשות. אולי הם יתנו פתרון יותר טוב.

MMM לא הצלחתי להבין איפה בדקת שהגעת ל6 אחוז מההפקדה.

יש כמה בתי השקעות שלא דורשים מינימום לפתיחת תיק וגובים דמי ניהול פיקס לחודש בלבד ׁ(10-50 ש"ח), שגם הוא מתקזז אם ביצעת מספר פעולות.

יש כמה בתי השקעות שלא דורשים מינימום לפתיחת תיק
אני לא מכיר, נשמח אם תשתף.
למיטב ידיעתי נדרש מנימום 20K, למעט בבנקים.

MMM לא הצלחתי להבין איפה בדקת שהגעת ל6 אחוז מההפקדה.

יש כמה בתי השקעות שלא דורשים מינימום לפתיחת תיק וגובים דמי ניהול פיקס לחודש בלבד ׁ(10-50 ש"ח), שגם הוא מתקזז אם ביצעת מספר פעולות.
בבית השקעות אפשר לקבל דמי ניהול פיקס של 10 שקלים לחודש אבל זה מחייב מינימום של 20,000
בדקתי גם בבנק בבנק הפועלים וגם בבנק לאומי. שניהם מאפשרים לפתוח חשבון עו"ש על שם הבת שלי וממנו לקנות קרנות ללא מינימום גודל אבל רק עם עלויות גבוהות ולא ממש הצלחתי להתמקח : תשלום חודשי מינימלי לחשבון עו"ש 6.5 ₪, דמי קניה מינימלית לקרן 27 ₪ . אם קונים כל חודש 2 קרנות 500 ₪ כל אחת זה יוצא 27+27+6.5 כלומר 60.5 ₪ שזה 6.5% . בנוסף גם מחייבים דמי שמירה של 0.5%. יוצא עלות כוללת 7%.
אם אתה מכיר מסלול יותר מתאים אשמח לשמוע פירוט.

נערך לאחרונה ב:
אתם מצחיקים אותי, קודם נוזפים בכותב הפוסט שאסור לו לבקש ייעוץ, ואז ישר ממשיכים וכותבים את העצה שלכם.
מניח שאתה מתכוןן למה שרשמתי (אולי גם למשקיע מתחיל) :)
להסביר למישהו משמעות של דמי ניהול וההבדל בדמי ניהול שישולמו בין קרנות ישראליות לזרות לא נחשב כיעוץ. כל עוד שלא אומרים למישהו "תקנה x", "תשים y אחוז במניות", "תמכור את z" - זה לא הופך ליעוץ. במקרה כזה זה אכן היה יכול להיות משעשע :)

להסביר למישהו משמעות של דמי ניהול וההבדל בדמי ניהול שישולמו בין קרנות ישראליות לזרות לא נחשב כיעוץ
אני חושב שזה גבולי.
בכל אופן ההבדל הגדול הוא בין אמירות כלליות של מה *אתם* עושים, מה *אתם* חושבים שנכון לעשות וכד׳ לבין להגיד לאדם ספציפי מה *הוא* צריך לעשות.

נשמע שאתה מבקש יעוץ מה לעשות, וזה לא המקום. יפה אבל שבזכות הסולידית אנשים מתחילים לחשוב על זה ברצינות.

בכל מקרה, כדאי להתרחק מהקרנות הישראליות אם אפשר. עדיף קרנות זרות, העניין אבל הוא שתהיה לך עמלת מינימום יחסית גבוהה עבור הכמה מאות שאתה רוצה להפקיד, גם אם תפקיד כל שלושה או שישה חודשים. דמי ניהול של אחוז זה המון, תחשוב שכל אחוז שנתי נוגס בתשואה העתידית שיכולה להיות ממנו. זה אקספוננציאלי ולא לינארי. עדיף אפילו לשלם פעם אחת 1% עמלת מינימום, עוד קצת על המרה לדולר ובערך %0.1-0.15 שנתי מהצבירה על קרנות זרות מאשר 1% שנתי מהצבירה בקרנות הישראליות. כל זה כמובן בבית השקעות, בבנק זה יהיה יותר יקר. יש היום חסכון כלשהו אצלך לילד? כמה אתה מתכוון להפריש כל חודש לחסכון ?

לגבי הפסד תשואה אלטרנטיבית ששאלת אם תפקיד כל כמה חודשים - לטווח ארוך זה יכול ליצור הפסדים.
מה ההפרש בין קרנות זרות (איזה דוגמאות קיימות?) לישראליות?
באקסלנס מדובר על 0.3% ו 50 יורו מינימום!

אין כרגע חסכון. מתכוון להפקיד סכום ראשוני שיעמוד במינימום בית ההשקעות וכל חודש להפקיד 250.

• אהבתי
Reactions: MMM
אני רק הערה:
אני בהחלט מבין את הרצון בפתיחת חסכון לילדים אבל הייתי חושב פעמיים לפני שהייתי פותח את החיסכון הזה על שמם.
ברגע שהחיסכון רשום על שם הילד אז הוא הופך להיות בעל השליטה בגיל 18 ואם הוא יבצע בחירות שלא לרוחך בדרך אז אתה למעשה מממן אותן ומאבד כל יכולת להתחרט.

אני במקומך הייתי שוקל להקצות את ההון הזה עבור הילד בתוך חשבון על שמך ולא בחשבון על שמו.
יש מקומות שמאפשרים לך לפתוח כמה חשבונות על שמך ללא עלות נוספת עבור חשבונות נוספים (כגון אינטראקטיב דרך ביטריידר ויש אפילו בית השקעות בארץ שמאפשר זאת ואני לא זוכר את שמו).

עמלות המרת והעברת מט"ח הן זניחות אם תחליט לעבוד עם אינטראקטיב ביחס לעלויות האלו בחשבונות בארץ.

בצורה הזו אתה יכול לקבל הפרדה בין הכספים שלך לבין הכספים שאתה מייעד עבור הילד בלי להגדיל את העלויות ובלי לאבד את היכולת לבוא ולהגיד לנער בן ה-18 שאתה לא מוכן לממן לו X (סמים, אלכוהול... שלא תגיעו לשם).

מה אתה הולך לעשות עם הכסף בסוף זו החלטה שלך.

אני אישית משקיע 100% מהחסכונות השוטפים שלי במניות דיבידנד (בלי קרנות ובלי אג"חים) כאשר טווח ההשקעה שלי הוא לנצח (קרי - בין-דורי).

נ.ב.
אין לי ילדים אז תרגיש חופשי להתעלם מכל מה שאמרתי לעיל.

• אהבתי
Reactions: MMM
מה ההפרש בין קרנות זרות (איזה דוגמאות קיימות?) לישראליות?
הדמי ניהול של קרנות ישראליות עבור השקעה בחו"ל זה כנראה מה שכתבת (אולי גם יש קצת יותר זולות, אבל אני לא מכיר מספיק טוב את הישראליות), קרנות ישראליות שהדמי ניהול שלהן נמוך משמעותית מהשאר אז כנראה שיעלו בעתיד,הן גם לוקחות חלק מהדיבידנדים בחלק מהמקרים.
לגבי הזרות - בסביבות .0.1-0.15% דמי ניהול שנתיים מהצבירה עבור קרנות שמחקות שווקים שונים בעולם.
לגבי איזה קרנות יש - זכור לי שהיה בבלוג של דורין פוסט על קרנות מחקות, תקרא אותו.

באקסלנס מדובר על 0.3% ו 50 יורו מינימום!
אולי לגבי קרנות ארופאיות, שם זה באמת יקר יותר. עבור אמריקאיות ברוב בתי ההשקעות בארץ מדובר בסביבות 8$.

אין כרגע חסכון. מתכוון להפקיד סכום ראשוני שיעמוד במינימום בית ההשקעות וכל חודש להפקיד 250.
נראה לי שהסכום המינימלי הוא 20K, לא יודע אם יש פחות, תבדוק. תעשה את חישוב העלויות כל כמה זמן אתה רוצה להעביר לתיק השקעות ולבצע רכישה.

אני רק הערה:
אני בהחלט מבין את הרצון בפתיחת חסכון לילדים אבל הייתי חושב פעמיים לפני שהייתי פותח את החיסכון הזה על שמם.
ברגע שהחיסכון רשום על שם הילד אז הוא הופך להיות בעל השליטה בגיל 18 ואם הוא יבצע בחירות שלא לרוחך בדרך אז אתה למעשה מממן אותן ומאבד כל יכולת להתחרט.

אני במקומך הייתי שוקל להקצות את ההון הזה עבור הילד בתוך חשבון על שמך ולא בחשבון על שמו.
יש מקומות שמאפשרים לך לפתוח כמה חשבונות על שמך ללא עלות נוספת עבור חשבונות נוספים (כגון אינטראקטיב דרך ביטריידר ויש אפילו בית השקעות בארץ שמאפשר זאת ואני לא זוכר את שמו).

עמלות המרת והעברת מט"ח הן זניחות אם תחליט לעבוד עם אינטראקטיב ביחס לעלויות האלו בחשבונות בארץ.

בצורה הזו אתה יכול לקבל הפרדה בין הכספים שלך לבין הכספים שאתה מייעד עבור הילד בלי להגדיל את העלויות ובלי לאבד את היכולת לבוא ולהגיד לנער בן ה-18 שאתה לא מוכן לממן לו X (סמים, אלכוהול... שלא תגיעו לשם).

מה אתה הולך לעשות עם הכסף בסוף זו החלטה שלך.

אני אישית משקיע 100% מהחסכונות השוטפים שלי במניות דיבידנד (בלי קרנות ובלי אג"חים) כאשר טווח ההשקעה שלי הוא לנצח (קרי - בין-דורי).

נ.ב.
אין לי ילדים אז תרגיש חופשי להתעלם מכל מה שאמרתי לעיל.

היי, מסכים - בכל מקרה החשבון יהיה על שמי..

בהמשך לפוסט של הסולידית בנושא עצמאות כלכלית לתינוקות, ברצוני להקצות תיק השקעות שכולו מנייתי לטובת חסכון לילד.
זה אולי יישמע מוזר אבל העצמאות הכלכלית הכי טובה שניתן להעניק לילד זה לתת לו הרבה אהבה, חינוך מעולה, ולבעוט אותו מהדלת לדרכו העליזה בגיל 18-20. לתת כסף אפשר בגיל 35 ככה, אחרי שהילד התקבע מבחינת אישיותו והרגליו, למד משהו על החיים ולא הולך לשרוף את הכסף על במוו חדשה או טיול במזרח.

מקורות מידע
https://www.amazon.com/dp/1589795474/
[נערך -- בבקשה אל תדביק כאן קישורים ל-full text וספרים שהורדו באופן פיראטי או שאיאלץ להרחיקך מכאן לצמיתות -דורין]

1. מהי הדרך הטובה ביותר להחשף למניות? ברצוני להקצות את הרוב למניות חו"ל, ומעט לחשיפה לישראל(בכל זאת, אנחנו גרים פה )
דווקא ההגיון הוא נגד חשיפה כפולה למדינה בה אתה חי, עובד וגר. אתה מספיק חשוף.

אשמח להערותיכם והארותיכם.
קרנות של ואנגרד חו"ל על שווקים מפותחים בלבד, מסוג VOO, VGK לדוגמא.
רכישה של מניית BRK לקליינטים היותר מתוחכמים שגם מתאים להם לקרוא מכתב שנתי אחת לשנה.

נערך לאחרונה ב:
זה אולי יישמע מוזר אבל העצמאות הכלכלית הכי טובה שניתן להעניק לילד זה לתת לו הרבה אהבה, חינוך מעולה, ולבעוט אותו מהדלת לדרכו העליזה בגיל 18-20. לתת כסף אפשר בגיל 35 ככה, אחרי שהילד התקבע מבחינת אישיותו והרגליו, למד משהו על החיים ולא הולך לשרוף את הכסף על במוו חדשה או טיול במזרח.

הייתי מקטין את הגיל ל-30+- אבל מסכים, חבל שרוב ההורים לא נוהגים כך.

@Edward בפעם הבאה שתדביק כאן קישורים ל-full text אני מרחיקה אותך מכאן לצמיתות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A השקעה 100 אחוז מניות שוק ההון 8
O האם בשלב הצבירה 100 אחוז מניות מבחינה רציונלית טהורה דעתכם? פוסטים מאיכות נמוכה 5
N דרכים אופטימליות להשקעה של 100,000 ש"ח (הלוואה / מכירת מניות / חיסכון) שוק ההון 6
Y הגנה על תיק 100% מניות? שוק ההון 33
S מיתון תנודתיות בתיק של 100% מניות שוק ההון 79
ה בניתי תיק 100% מניות - אשמח לביקורת שוק ההון 8
ס יתרונות חסרונות בלקיחת משכנתא אם תיק ההשקעות שלי לא 100% מניות נדל"ן 6
O לא %100 מניות, יש הלוואות כדאית? שוק ההון 9
S יש היגיון כלכלי תשואתי לא להשקיע 100% מניות לטווח 20 שנים+? שוק ההון 55
1337justme פטור ממס רווחי הון לאדם עם 100% נכות עבור מניות אמריקאיות שוק ההון 42
G אג"ח מיועדות אם ביקשתי 100% מניות בפנסיה צרכנות פיננסית 13
A חשש מ 100% מניות בקרן השתלמות שוק ההון 17
מ איזון תיק 100% מניות עוקב מדדים שוק ההון 3
R למה כן 100% מניות? שוק ההון 145
שודד הפינג פונג סקר - תשואה שנתית צפויה מתיק 100% מניות ל - 20 שנה. שוק ההון 26
O 100% מניות בגיל מבוגר בכל המסלולים? צרכנות פיננסית 8
שמוליק קיפוד 100% מניות לבעלי משכנתא שוק ההון 4
מ 100% מניות שוק ההון 10
ב 100% מניות? שוק ההון 76
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
חתול לילה מועדון ה- 100 שוק ההון 13
F תיק משני למטרה קרובה יותר, 100% סנופי שקלי, דעתכם? שוק ההון 15
ש קרן עולמית 100% שוק ההון 11
S לשכור ולהשקיע במדד או לקנות - באירופה עם 100% משכנתא וסבסוד הריבית נדל"ן 5
י פנסיה או השתלמות - מסלול מחקה nasdaq 100 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ט האם יש כלל אצבע להחזר משכנתא עבור כל 100,000 ש"ח עבור ריבית x ? פוסטים מאיכות נמוכה 4
ה טיעון בעד קנייה של S&P 500 *וגם* Nasdaq 100 שוק ההון 21
A רכישה בפריסייל עד 2 מיליון - השקעה , 100% מימון נדל"ן 9
A ניקוי מס 100% על דיבידנדים מיסים 9
Shnizelia יש סיבה למה לא לקחת משכנתא 100% קל"צ? נדל"ן 15
Y השקעה של 100% בנייר אחד שוק ההון 2
ס איבוד 50% ערך, צורך בתשואה של 100% שוק ההון 38
J משכנתא 100% צמודת מדד נדל"ן 16
M החלפת שטרות 100 דולר ישנים אוף טופיק 6
D פחד מחוסר פיזור. כרגע 100% SSAC שוק ההון 1
B נאסדק 100 שוק ההון 24
B נאסדק 100 בתיק השקעות שוק ההון 0
ש מדד עולמי 100% כחיסכון לטווח ארוך שוק ההון 5
ש תיק השקעות 100% sp500 שוק ההון 15
T הערכת סיכון - תשלום 100% מראש בדירה על הנייר נדל"ן 18
S משיכת תגמולים מקרן פנסיה + קרוב משפחה מדרגה ראשונה עם נכות קבועה של 100% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
S למה קרנות נאמנות שמחזיקות 100% אג"ח ממשלתי מאבדות ערך? שוק ההון 23
ל חצי מיליון ש"ח- s&p 500 100% שוק ההון 64
ש השקעה בנאסד"ק 100 - תיק IRA חדש שוק ההון 9
פ קרן השתלמות: מסלול 100% מנייתי מחקה מדד עולמי. יש חיה כזאת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ש תיק השקעות 100 אלף שקל שוק ההון 16
ש 100% SP500 שוק ההון 12
E 100% VTI השקעה לטווח הארוך שוק ההון 2
M 100 אחוז קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
yossik 100% מס על דיבידנד מיסים 5

נושאים דומים

Back
למעלה