• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן עולמית 100%

שם בדוי

משתמש רגיל
דירוג
36
שלום
יש לי תיק השקעות על סך 200,000 שח שכולו 100% מדד עולמי 1159235.
קיבלתי עכשיו כסף זמין נוסף על סך 150,000 שח.
אני קצת מפחד להיכנס עם כל הכסף בפעם אחת, מה הייתם ממליצים לעשות?

כשהייתי במצב דומה ונכנסתי פעם ראשונה לשוק, החלטתי ״להנות״ מכל העולמות.
עם חצי מהסכום נכנסתי בבת אחת, ואת החצי השני פיצלתי ל-4 פעימות שהכנסתי פעם בחודש.
בפועל המדד המשיך לרדת אחרי החצי הראשון שהכנסתי, אז מצד אחד הרגשתי מבואסת שסכום גדול נמצא בהפסד, אבל במקביל הייתי שמחה שאני קונה עכשיו בהנחה ושלא הכנסתי הכל בבת אחת.
הבאסה התקזזה עם השמחה והרגשתי טוב עם עצמי על ההחלטה, מה שאיפשר לי לא להיבהל בכניסה הראשונה לשוק ולהמשיך מאז להפקיד בעקביות.
אני מניחה שבמצב הפוך (שהמדד היה עולה אחרי החצי הראשון שהכנסתי), היה לי בטח שילוב של באסה שלא הכנסתי הכל מעורבב עם שמחה שלפחות הכנסתי חצי. בקיצור זה תכנית לשלווה, במקום לבאסה תהומית מול שמחה גדולה.

נערך לאחרונה ב:
שלום
יש לי תיק השקעות על סך 200,000 שח שכולו 100% מדד עולמי 1159235.
קיבלתי עכשיו כסף זמין נוסף על סך 150,000 שח.
אני קצת מפחד להיכנס עם כל הכסף בפעם אחת, מה הייתם ממליצים לעשות?
להכנס לאורך זמן...(תקופת הזמן צריכה להיות ארוכה יותר ככל שהסכום שאתה משקיע הוא משמעותי עבורך).
כשאתה משקיע במדדים, אתה בהגדרה אומר שאתה חושב שהעסקים במדד שאתה משקיע בו יצליחו לאורך זמן ארוך מספיק...אבל שאינך יודע מספיק על מנת לבחור איזה מן החברות במדדים יהיו "המנצחות" ואינך יודע להעריך מה השווי ההוגן של החברות והאם המדד "יקר" או "זול" בתקופה הנוכחית...גישה מעולה.

אז הדבר הנכון לעשות, בהנחה ואתה חושב שעסקים זה מקום טוב לשים בו את ההון שלך לאורך תקופה ארוכה...זה להשקיע לאורך תקופה ארוכה ולא לעשות הימור עקיף על השווי הנוכחי על ידי השקעת כל ההון בבת אחת. אינך יודע מתי זה זמן טוב להשקיע? אל תשקיע הכל בבת אחת.

להכנס לאורך זמן...(תקופת הזמן צריכה להיות ארוכה יותר ככל שהסכום שאתה משקיע הוא משמעותי עבורך).
כשאתה משקיע במדדים, אתה בהגדרה אומר שאתה חושב שהעסקים במדד שאתה משקיע בו יצליחו לאורך זמן ארוך מספיק...אבל שאינך יודע מספיק על מנת לבחור איזה מן החברות במדדים יהיו "המנצחות" ואינך יודע להעריך מה השווי ההוגן של החברות והאם המדד "יקר" או "זול" בתקופה הנוכחית...גישה מעולה.

אז הדבר הנכון לעשות, בהנחה ואתה חושב שעסקים זה מקום טוב לשים בו את ההון שלך לאורך תקופה ארוכה...זה להשקיע לאורך תקופה ארוכה ולא לעשות הימור עקיף על השווי הנוכחי על ידי השקעת כל ההון בבת אחת. אינך יודע מתי זה זמן טוב להשקיע? אל תשקיע הכל בבת אחת.
להחזיק כסף בצד במזומן, זה לא הימור בטווח הקצר נגד החברות?

להחזיק כסף בצד במזומן, זה לא הימור בטווח הקצר נגד החברות?
זה "הימור" קצר טווח נגד השווי הנוכחי של החברות אותן אתה קונה.(אותו אינך יודע להעריך)

זה אכן הימור נגד השוק.

אז מה? אם המטרה היא להוריד סיכון אז זה הדבר הנכון לעשות.
בטווח הקצר(שיכול להמשך לא מעט זמן, כמו שראינו מהיסטוריה האחרונה והלא כה אחרונה), השוק הוא "מכונת הצבעות" שלפעמים לא משקפת בדיוק "שווי אמיתי" והמחירים נתונים למניה דפרסיה(מעבר לסיכונים לא מתומחרים ואירועים שבאים "משום מקום")., לאורך זמן, החברות השונות והמדדים מתכנסים ל"שווי אמיתי"... לכן "ההימור" כאן הוא לא נגד השוק והיכולת שלו להגיע לשווי אמיתי, אלא כנגד היות השוק בשווי "נכון" בטווחי זמן קצרים...דבר שיכול לגרום להפסדים די מהותיים עבור מי שנכנס "בזמן הלא נכון" במידה והכניס את כל כספו בנקודות מסויימות.

אם ההנחה של מישהו היא שהשוק הוא 100% יעיל ותמיד משקף את המחירים הנכונים בדיוק, אז כנראה שיש פחות סיבה לפצל את ההשקעה...

פרט להטיות קוגניטיביות, המחקר מראה שברוב המקרים כדאי לך להשקיע את כל הסכום בבת אחת.

אתה יכול לצלול לפרטים פה:

תמיד מעניין לראות איך מנסים בכוח להכניס הכל לאיזשהי נוסחא(זה אפילו מחקר שלא מסתבסס על סטטיסטקות עבר אם אני צודק?)...ולנסות למצוא איזה סדר ונוסחא למשהו שבהגדרה הוא לא באמת צפוי...אפשר גם לקרוא במעי של עז. בכוח באקדמיה מנסים להכניס סדר ויכולת ניבוי למשהו שבלתי אפשרי לעשות בו את זה...כי נוסחאות זה קל ואפשר ללמד אני מניח.

הנוסחאות לא היו מנחמות את מי שהשקיע את כל הונו ב2022, ב2007-8, בשנות האלפיים, ב87, בשנות השבעים, ב29, בשוק היפני וכו...וזה לא רק הזמן של עד שהיה חוזר בו לקרן(הנומינלית עזבו הריאלית), הפסד התשואה האלטרנטיבית וכו...להתמודד פסיכולוגית עם המצב הזה לאורך שנים...קשוח מאד.

כן, רוב הזמן השוק הוא לא בתמחור יתר מסיבי, רוב הזמן השוק לא נמצא במקומות של המשברים האלו... אבל לא חיים את החיים "בממוצע"...מקרי קצה קורים. ולא מעט מסתבר.
(ואם כבר הסיכוי שבו אנשים ישקיעו אחוז מהותי מהונם בנכס מסויים, זה כאשר יש "הייפ" מהותי "וכולם" שם...ז"א ברמות תמחור גבוהות...מתי היו בפורום הזה פוסטים על "להשקיע 100% מהוני במניות" "השקעות ב ARK" וכו...ב22).
אם מסתכלים על המשקיע הממוצע, אני לא מבין איך אפשר להמליץ למשקיע כזה להשקיע בסכום אחד הכל...בוודאי אם זה אחוז גדול מהונו ומצפי ההכנסה העתידית שלו. מי מבטיח לו שהוא לא משקיע עכשיו לפני המשבר הפיננסי הבא? שהבורסה אינה בשווי מנופח? הוא קונה כאן נכס(לא משהו ערטיאלי שבשל סטטיסטקות עבר יעשה לו תשואה של X% לשנה)....ונכס שברוב המקרים אין לו דרך אמיתית להעריך את שוויו ההוגן.

להשקיע בבת אחת, בנכס שאין לכם שום דרך להעריך את שווי ההוגן/אמיתי, סכום משמעותי מהונכם...זה בעיני דבר מסוכן.

להשקיע בבת אחת, בנכס שאין לכם שום דרך להעריך את שווי ההוגן/אמיתי, סכום משמעותי מהונכם...זה בעיני דבר מסוכן.
אתה יודע אין לי באמת יכולת להעריך את המדדים,אז אתה מפריך את כל יכולת ההשקעה שלא נדבר שהרבה אומרים ששווי השווקים מנופחים גם כך ,לא?

אתה יודע אין לי באמת יכולת להעריך את המדדים,אז אתה מפריך את כל יכולת ההשקעה שלא נדבר שהרבה אומרים ששווי השווקים מנופחים גם כך ,לא?
אני ממש לא אומר שהשווקים מנופחים...אני אומר שברוב המקרים, אין לרוב המוחלט של המשקיעים יכולת להעריך האם שווי השווקים הוא גבוה, יקר מאד או זול...ולכן על מנת לא לעשות "הימור עקיף" ולהכניס הון שהוא מהותי עבורך בנכס שאינך יודע להעריך בבת אחת...להשקיע לאורך זמן ולאורך תקופות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ישראלי מצוי קרן מחכה עם דמי ניהול נמוכים שמתמחה בטכנולוגיה כלל עולמית צרכנות פיננסית 1
M קרן עולמית צמודה למדד או קרן עוקבת סנופי צמודה לדולר - מי צפויה לתת תשואה ריאלית גבוהה יותר? שוק ההון 10
NightStyle חדש מהתנור: קרן אירית מנייתית עולמית צוברת עם small cap שוק ההון 4
tdc וואנגרד משיקה קרן סל אג"ח עולמית שוק ההון 6
R IMID - קרן אירית כלל עולמית של SPDR שוק ההון 158
מ השקעה, קרן כספית ועו"ש שוק ההון 2
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A קנית קרן מחקה ל S&P500 ו-Russel2000 שוק ההון 10
N האם להוציא קרן השתלמות אחרי 6 שנים? שוק ההון 90
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
B ניכוי מס קרן כספית מיסים 5
C קנית קרן כספית - למה מסווגת כפעולה מחוץ לבורסה? שוק ההון 2
R חשיפה לסל מדדי מניות עולמיים עם קרן מובטחת - האם כדאי? שוק ההון 32
R איך מאזנים קרן השתלמות IRA כשאין הפקדות? שוק ההון 6
ב דו"ח מס שנתי - קרן השתלמות ובטוח לאומי מיסים 0
ל האם למשוך קרן השתלמות לטובת סילוק הלוואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N סגירת חובות באמצעות קרן חירום מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
M האם יש קרן סל שקלית עוקבת RUSSELL 2000? שוק ההון 9
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
L האם יש קרן סל מחקה מדד עולמי שנסחרת ביורו? שוק ההון 1
קפיטליסט_מרושע עמלת קניית קרן כספית צרכנות פיננסית 5
ש קרן השתלמות לעצמאי/ת כדאית אל מול הפרשה לחשבון פרטי ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
S עודפי עו"ש לטווח קצר - הכדאי ביותר הנוכחי? One Zero/קרן כספית ואיזה? שוק ההון 6
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
N קרן כספיתת בgoogle finance פוסטים מאיכות נמוכה 1
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
L באיזה קרן השתלמות לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
צ קרן השתלמות לעצמאי - מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ג קרן שמשווקת כאירית נגד CSPX, וההבדלים בין המדד לשווי הקרן שוק ההון 3
מ קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
H קרן מור 70-30 לבעלי אזרחות אמריקאית מיסים 1
ה מכירת קרן סל פוסטים מאיכות נמוכה 7