• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיק לפרישה-דבידנדים?

מצד שני זה פשוט לא יכול להיות.
זה לא יכול להיות רק אם אתה מאמין בהיפוטזת השוק היעיל.
ממתי אמונה בהיפוטזה כלשהי סותרת נכונות של נתונים?

ג.נ.
לא יודע לתזמן את השוק ולא מנסה.

קחי את כל המניות בארה"ב, חלקי אותם ל26 קבוצות לפי אותיות הABC שמתחיל בהם הטיקר שלהם.
נראה לי שעשו על זה מחקר פעם ומצאו את הקבוצה של האות A (או שזו הקבוצה של המניות עם סימול של אות בודדת - לא זוכר).
ההסבר שנתנו הוא פסיכולוגי בעיקרו - אנשים לא מכירים את כל המניות אז הם הולכים לפי ה-א'ב'.

נראה לי שעשו על זה מחקר פעם ומצאו את הקבוצה של האות A (או שזו הקבוצה של המניות עם סימול של אות בודדת - לא זוכר).
ההסבר שנתנו הוא פסיכולוגי בעיקרו - אנשים לא מכירים את כל המניות אז הם הולכים לפי ה-א'ב'.
מעולה, האם זו סיבה טובה להשקיע רק במניות שמתחילות עם A לדעתך?

@Nina Tax Adviser
את לוקחת נתונים סטטיסטיים ללא כל חשיבות, על תקן של "רעש סטטיסטי" ומשתמשת בזה להקיש לגבי העתיד ולהשיג אלפא (אני מניח?). זה לא רק שלא נכון, זה פשוט מצב שלא יכול להתקיים (ארביטרז'?), לכל סט נתונים גדול את תמצאי אנומליות שונות ומשונות, לא הייתי ממהר להסיק מהם מסקנות כלשהן.
אתן לך רעש סטטיסטי פשוט שברור שאין לו תוחלת חיובית:
קחי את כל המניות בארה"ב, חלקי אותם ל26 קבוצות לפי אותיות הABC שמתחיל בהם הטיקר שלהם.
אני מבטיח לך שאחת הקבוצות הללו נתנה את התשואה הגבוהה ביותר מכל ה26 בX שנים האחרונות. האם את חושבת שזה רעיון טוב להשקיע רק במניות שמתחילות באות הזו?
אני מציעה שתרשום TURN OF THE MONTH EFFECT יש שלל מחקרים בנושא.זה אפקט שעדיין קיים, הרבה רדפו אחריו וגם טודור השקיע כך בשנות ה80,במאמרים אחרונים מצאו שהוא החל להקדים- היה פעם ב28-29 והיום הוא ב26. זה נובע מאותו שינוי בגלל ארביטרא'שחיפשו. זה אחד הדברים שהוא באמת משמעותי.לגבי ימים גם יש הסברים כמו דיכאון יום א. כן לא בדקתי סטיות תקן ושונות. האקסל סופר את מספר התאיםהחיוביים שליליים לפי פרמטר. זה לא משהו שהמצאתי, שמתי לב לימי שני וחיפשתי מאמרים בנושאי זמנים. יש שלל אתרים בנושא. אני מצרפת קישורים. אגב, בנושא של ארביטראז-אם תכנס ב26 ותצא ב3 תעשה תשואה נמוכה לעומת מצב שהיית נשאר בשוק. יש דברים שהם מונחים שגורים בעונתיות כמו SELL IN MAY AND STAY AWAY
CHRISTMAS RALLY
MONDAY GLOOM
TOM
PRESIDENTIAL CYCLE
10 YEARS CYCLE
https://clutejournals.com/index.php/JBER/article/download/7888/7947
[URL]http://www.equityclock.com/seasonality/

https://www.seasonalcharts.com/classics_dj_ia.html[/URL]
https://quantpedia.com/screener/Details/41
http://www.moneychimp.com/features/monthly_returns.htm
https://bullmarkets.co/3rd-year-presidential-cycle-bullish-stocks/
https://www.investopedia.com/day-trading/best-time-day-week-month-trade-stocks/
https://commodityseasonality.com/grains/
https://commodityseasonality.com/dashboard/
https://vantagepointtrading.com/forex-commodity-futures-seasonality-may/

יום שני הסיכוי שיהיה שלילי הוא 50% לעומת סיכוי של 55% ביתרת הימים (פונקציית COUNTIF >0) בממוצע תשואה ימי שני הם שליליים לעומת שאר הימים. ימי שני הממוצע הוא 0.02% במינוס והממוצע בשאר הימים הוא 0.04% בפלוס ז"א הפרש של 100%פחות. זה הפרש רציני.
בתכלס, אני לא משקיעה יומית רק עם הנגזר הזה, שהוא מסוכן. לכן בדקתי את הימים. ולא הייתי שמה בין ה26 לחודש עד ה3 לחודש שאחרי. אלה ימים עם תשואה פי 5 לעומת יתר החודש ויש לזה הצדקות הגיוניות כמו זרימת הכסף מקרנות הפנסיה והעובדה שב25 לחודש עובדים בארה"ב מקבלים משכורות. מכיוון שיש חוק פנסיה חובה בארץ בדקתי את התופעה בין ה4 לחודש עד ל15 (המועד החוקי להפרשה) -לקחתי את הרכב הנכסים של הפנסיות הגדולות מגדל ומבטחים - המניות הן לאומי ופועלים. בלאומי הייתה תופעה מובהקת ועצומה אך לא בפועלים (לא יודעת איפה הקובץ, כנראה לא שמרתי, כי מעולם לא מתכוונת להשקיע במניה הזו) הבדיקה הזו מתועדת בהרבה מחקרים אקדמיים ואפילו קיבלה כינוי TOM TURN OF THE MONTH אפקט.

בעקרון אם אני קונה מניה אבדוק את העונתיות החודשית שלה. למשל מצאתי שאפל לרוב עולה במרץ. רק אחרי שהשקעתי בה במרץ הבנתי מדוע יש לה אפקט כזה-כל מרץ היא עושה כנס של מוצרים חדשים, יש עוד מניות שמתאפיינות בעונתיות.
יש כאן קישור שמעניק את התשואה החודשית הממוצעת ואת הסיכוי שהמניה תהיה חיובית באותו חודש. - יש להזין שם מניה ולקבל תוצאות
https://stockcharts.com/freecharts/seasonality.php?symbol=AMZN&compare=

בארה"ב הממוצע של התשואה מה26 ועד ה3 לחודש אחריו הוא 0.08% ובשאר הימים כאמור 0.04% בריבית דה ריבית זה יוצא בתקופה כ0.8% ל9 ימים לעומת זאת ביתרת הימים התשואה ריבית דה ריבית תהיה 0.3%, ז"א בפועל זה יוצא יותר מכפול. למשל ה1 לחודש הסיכוי שיהיה חיובי הוא 62.5% והתשואה הממוצעת היא 0.11%

על פי החישובים האלה ונוספים אני שוקלת להכנס בTVIX שבוע הבא.
שבוע הבא היסטורית הוא שבוע גרוע מאד מינוס 0.17 ליום
שבוע הבא איננו בין ה26-3
יום שני אפשרי שכן הסיכוי גבוה שהוא שלילי
החדשות לא נשמעות לי טובות- אמנם טראמפ טוען שהוא במגעים חיוביים, אך בכל זאת הניח מכסים.
שוב,זה אחד הדברים הנדירים שאני עושה ומיד מציבה STOP כי ישנם מצבים של 25% ויותר למטה או למעלה , אבל זו אופציה.
ולגבי שעתי- סביר שאם היו לי נתונים שהייתי יכולה לנתח הייתי יורדת לרזולוציה כזו.
משום מה אני לא מצליחה להעלות קובץ

התכוונתי להגיד שהסיכוי ששני יהיה חיובי הוא 50%.שלילי. סיכוי גבוה יותר שיהיה שלילי,לעומת ימים אחרים

@Nina Tax Adviser
את לוקחת נתונים סטטיסטיים ללא כל חשיבות, על תקן של "רעש סטטיסטי" ומשתמשת בזה להקיש לגבי העתיד ולהשיג אלפא (אני מניח?). זה לא רק שלא נכון, זה פשוט מצב שלא יכול להתקיים (ארביטרז'?), לכל סט נתונים גדול את תמצאי אנומליות שונות ומשונות, לא הייתי ממהר להסיק מהם מסקנות כלשהן.
אני מבטיח לך שאחת הקבוצות הללו נתנה את התשואה הגבוהה ביותר מכל ה26 בX שנים האחרונות. האם את חושבת שזה רעיון טוב להשקיע רק במניות שמתחילות באות הזו?
אגב, גם בכלכלה נהוג לבדוק השפעות עונתיות. יש ענפים מלאים שנערכים לעונות. למשל מלונות, LEISURE שונים בחודשי חגים, חברות בתחום הגז בחורף לעומת הקיץ. זה לא נתונים אקראיים. למשל שיעור המתאבדים בימי שני הוא גבוה יותר. מלונות באתרי סקי יהיו ריקים.המסעדות בהרצליה פיתוח בערב תהיינה פחות מלאות מאחת בצהריים. למרות שאתה יכול להיות צרכן חכם ולקנות כשמוצר הוא זול יחסית, הרי שיש אנשים רבים שיקנו מזגנים למשל בקיץ כשהמחיר כבר עלה, או כמדומני מחירי הקפה עולים בחורף-האם אתה מצטייד בצנצנות קפה בקיץ? מגפים באביב,עדיין יש המון אנשים שקונים במחירים הגבוהים של פתיחת העונה. יצרני רכב שקונים דווקא בספטמבר פלדיום כשהמכרות קפאו. האם כל החברות נערכות לעונתיות, לדעתי לא. עבדתי מול חנות תכשיטים שהתמלאה תיירים וקניות ביולי אוגוסט והצעתי להם לקחת עובדים עונתיים במקום לסחוב אותם כל השנה. נראה לך שהם עשו זאת? ממש לא. כמה בעלי עסק קטנים ובינוניים אתה מכיר שבכלל יבדקו סטיות במכירות/שירותים העונתיים שלהם ויפעלו להרוויח מהנושא.
לדעתי אנו עדיין בראשית מהפכת האלגו ולמרות שחלק מהאתרים שנתתי קישור הם של QUANTS שוודאי שכללו באלגוריתמים אינספור משתנים, יש לא מעט צרכניםו אנושיים , קרנות קטנות, ועוד וסביר שקיימים חורים. נראה לי גם למשל שעלול להיות לופ בנושא של מסחר בחוזיםעתידיים של סחורות שנמצאות ב BACKWARDATION ז"א שיש בעיית היצע זמנית הגורמת למחיר הספוט להיותגבוה מהחוזה העתידי- קונים את החוזה העתידי ועם סיומו מקבלים את מחיר הספוט הגבוה.זו השערה שלי,לא בדקתי אותה ומעולם לא סחרתי בחוזים עתידיים, אבל אני מתכוונת לבדוק אותה.
אגב, ייתכן שבישראל שהמסחר נמוך יש יתרון למצוא לופים כאלה. כל הנתונים שלי מתבססים על האמריקאי, כי לגביו יש את מירב הנתונים.
הדבר היחיד שהתחלתי לבדוק על ישראל צמד דולר - שקל. מה שמצאתי בינתיים זה קשר בין מחירי הגז לדולר (מחיר הגז עולה =שקל עולה) - חוסר קשר ברור לאינדקס הדולר וסיכוי שלכ72% לעלייה של שער הדולר באוגוסט (וכאן זה משהו ששמעתי לא מעט, ועדיין אתה חושב שהנוסעים לחול ימירו את הדולרים שלהם לפני אוגוסט?) כמה אנשים אתה מכיר, שלמרות שהם יודעים שהכסף נשחק בגלל האינפלציה יצאו ויקנו מוצרים ויאגרו אותם בבתיהם.
כמה אנשים שמגלגלים טבק וידעו לפחות שבועיים מראש שהמחירים יוכפלו, יצאו וקנו 200 חבילותטבק שיחזיקו לשנים הבאות?!? הרי כמה חכמים צרכנים/משקיעים יכולים להיות

אגב, גם בכלכלה נהוג לבדוק השפעות עונתיות. יש ענפים מלאים שנערכים לעונות. למשל מלונות, LEISURE שונים בחודשי חגים, חברות בתחום הגז בחורף לעומת הקיץ. זה לא נתונים אקראיים. למשל שיעור המתאבדים בימי שני הוא גבוה יותר. מלונות באתרי סקי יהיו ריקים.המסעדות בהרצליה פיתוח בערב תהיינה פחות מלאות מאחת בצהריים. למרות שאתה יכול להיות צרכן חכם ולקנות כשמוצר הוא זול יחסית, הרי שיש אנשים רבים שיקנו מזגנים למשל בקיץ כשהמחיר כבר עלה, או כמדומני מחירי הקפה עולים בחורף-האם אתה מצטייד בצנצנות קפה בקיץ? מגפים באביב,עדיין יש המון אנשים שקונים במחירים הגבוהים של פתיחת העונה. יצרני רכב שקונים דווקא בספטמבר פלדיום כשהמכרות קפאו. האם כל החברות נערכות לעונתיות, לדעתי לא. עבדתי מול חנות תכשיטים שהתמלאה תיירים וקניות ביולי אוגוסט והצעתי להם לקחת עובדים עונתיים במקום לסחוב אותם כל השנה. נראה לך שהם עשו זאת? ממש לא. כמה בעלי עסק קטנים ובינוניים אתה מכיר שבכלל יבדקו סטיות במכירות/שירותים העונתיים שלהם ויפעלו להרוויח מהנושא.
לדעתי אנו עדיין בראשית מהפכת האלגו ולמרות שחלק מהאתרים שנתתי קישור הם של QUANTS שוודאי שכללו באלגוריתמים אינספור משתנים, יש לא מעט צרכניםו אנושיים , קרנות קטנות, ועוד וסביר שקיימים חורים. נראה לי גם למשל שעלול להיות לופ בנושא של מסחר בחוזיםעתידיים של סחורות שנמצאות ב BACKWARDATION ז"א שיש בעיית היצע זמנית הגורמת למחיר הספוט להיותגבוה מהחוזה העתידי- קונים את החוזה העתידי ועם סיומו מקבלים את מחיר הספוט הגבוה.זו השערה שלי,לא בדקתי אותה ומעולם לא סחרתי בחוזים עתידיים, אבל אני מתכוונת לבדוק אותה.
אגב, ייתכן שבישראל שהמסחר נמוך יש יתרון למצוא לופים כאלה. כל הנתונים שלי מתבססים על האמריקאי, כי לגביו יש את מירב הנתונים.
הדבר היחיד שהתחלתי לבדוק על ישראל צמד דולר - שקל. מה שמצאתי בינתיים זה קשר בין מחירי הגז לדולר (מחיר הגז עולה =שקל עולה) - חוסר קשר ברור לאינדקס הדולר וסיכוי שלכ72% לעלייה של שער הדולר באוגוסט (וכאן זה משהו ששמעתי לא מעט, ועדיין אתה חושב שהנוסעים לחול ימירו את הדולרים שלהם לפני אוגוסט?) כמה אנשים אתה מכיר, שלמרות שהם יודעים שהכסף נשחק בגלל האינפלציה יצאו ויקנו מוצרים ויאגרו אותם בבתיהם.
כמה אנשים שמגלגלים טבק וידעו לפחות שבועיים מראש שהמחירים יוכפלו, יצאו וקנו 200 חבילותטבק שיחזיקו לשנים הבאות?!? הרי כמה חכמים צרכנים/משקיעים יכולים להיות
יש הבדל בין הגיון לכאורה להצלחה בהשקעות.
זו טקטיקה שאת מממשת בפועל? כמה תשואה את עושה מזה?

.המסעדות בהרצליה פיתוח בערב תהיינה פחות מלאות מאחת בצהריים. למרות שאתה יכול להיות צרכן חכם ולקנות כשמוצר הוא זול יחסית, הרי שיש אנשים רבים שיקנו מזגנים למשל בקיץ כשהמחיר כבר עלה, או כמדומני מחירי הקפה עולים בחורף-האם אתה מצטייד בצנצנות קפה בקיץ? מגפים באביב,עדיין יש המון אנשים שקונים במחירים הגבוהים של פתיחת העונה.
נקודות חשובות למחשבה, אפילו לא העלתי בדעתי את הנושא של עונתיות במוצרי צריכה.

יש גם הבדל בין תיאוריות, סטטיסטיקה ומחקרים אקדמאים לבין התוצאות המתקבלות בחשבון ההשקעות של כל אחד מחברי הפורום - כולל מחקי המדד שבינינו.

@Nina Tax Adviser
זה על שיעור התאבדות שנפוץ בימי שני, מה שאמרתי שמצאתי כל מני פערים, אם יש להם חשיבות או תוכן אני מנסה להבין.סביר שכדאי לערוך ניתוח שונות, אבל לרוב אפשר למצוא מחקרים בנושא עם הניתוחים הסטטסטיים
https://www.theguardian.com/society/2005/aug/26/health.medicineandhealth1[URL]https://www.theguardian.com/society/2005/aug/26/health.medicineandhealth1[/URL]

לא לחלוטין קשור, אבל נראה לי מקום מתאים לשים קישור
הילוך מקרי במורד וול סטריט (1680 מילים) מהבלוג מבוא לכלכלה ג' של אסף צימרינג עם, בין היתר, הגרף הבא
emh_graph1.png

זו טקטיקה שאת מממשת בפועל? כמה תשואה את עושה מזה?
אני בתחילת דרכי. נכנסתי ב2018 לראשונה ב14.3 ויצאתי ב22.10 התשואה שהייתה לי היא בערך 25%. מאז אני בחוץ חוץ מגיחות קטנות, בשל כמה סיבות:
באוקטבר 18 חשבתי שיחל מיתון ולכן סגרתי בפקדון דולרי אטרקטיבי בבנק
מה שנשאר-
ספגתי מכה בשורט אינדקס חודשי ישראלי על הנסדק- כי מסתבר שזה כלי למקצוענים עשיתי 2 מכות עם הTVIX ועם אפל.

בכללי מתוך שנה התשואה היא כ15% בעוד אני מאמינה שהרוב הם על כ5% בגלל הצניחות של שנה שעברה
ההרגשה שלי היא שאני צריכה לחקור וללמוד עוד הרבה ,כל מני נושאים- למשל מניות עם בטא נמוכה בשוק יורד לעומת בטא גבוהה בשוק עולה
מסתבר שתקופה כזו היא משהו שהרבה משקיעים מתחילים איתו- קוראים לזה backtrading מתאמנים על יבש.

אחי יועץ השקעות ולמדתי איתו לקראת המבחנים בשביל הידע הכללי. הוא טוען שההצלחה שהייתה לי שנה שעברה היא מזל ובאמת המכות שחטפתי השנה לימדו אותי לא להכנס למצב של היבריס ולא להכנס לתחומים שאינני מבינה - כמו השורט החודשי הזה, עד עכשיו אני לא מבינה מה הם עושים שם בסוף החודש שנעלמו לי הרווחים

לא לחלוטין קשור, אבל נראה לי מקום מתאים לשים קישור
הילוך מקרי במורד וול סטריט (1680 מילים) מהבלוג מבוא לכלכלה ג' של אסף צימרינג עם, בין היתר, הגרף הבא
emh_graph1.png
זה בול קשור, דיברנו על עונתיות וחדשים. בכללי בטווח ארוך צריך להכנס באוקטובר ולצאת בסוף אפריל. ואם מבצעים מיצוע השקעות כדאי כנ"ל להשקיע באוקטובר. אני לא יודעת איך להעלות גם תמונה- אבל כמדומני זה קצט שונה בטווח של 10 שנים חודש אפריל הוא מקום חמש בתשואה. בכללי בטווח של 30 שנה ו10 שנים אוקטובר נובמבר ופברואר בשני המקרים יוצאים חודשים מאד מוצלחים. אגב, איך מעלים קבצים? אני כל הזמן מקבלת הודעות שגיאה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א שינוי תיק 70-30 לפרישה שוק ההון 26
א תיק השקעות - עד לפרישה מוקדמת שוק ההון 5
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
מ תיק ראשון - צעדים אחרונים שוק ההון 5
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
D דעתכן.ם על הרכב תיק ראשוני שוק ההון 6
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
L התייעצות על תיק קיים שוק ההון 11
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? מיסים 0
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
S איזון תיק והוספת חלב וסוכר לתמהיל שוק ההון 12
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
עידו ג ניהול תיק קהילתי - עצות והמלצות שוק ההון 8
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
ר תיק השקעות לטווח בינוני לסטודנטית שוק ההון 7
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
Finfree IRA ובניית גליון לאיזון תיק פנסיוני... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Omer Daniel העברת תיק השקעות מאקסלנס לIB : אירוע מס? שוק ההון 1