1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

תיק לפרישה-דבידנדים?

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י אחד שלומד, ‏14/11/17.

1. אחד שלומד

אחד שלומד משתמש סולידי

בהנחה שמטרתו של תיק היא לייצר תשואה לטווח קצר 5-10 שנים.
    האם לא עדיף להשקיע במניות שמחלקות דבידנדיפ גבוהים/קרנות ריט כדי לצבור מזומן?

תודה רבה

2. ברליו

ברליו משתמש ותיק

כשמניה מחלקת דיבידנד, שווי הדיבידנד יורד משווי המניה - לא הרווחת ולא הפסדת (אבל שילמת מס).
    קרנות ריט - כלי נהדר אבל כאב ראש מבחינת מיסוי. צריך לבדוק כל מקרה לגופו.

החריג היחידי הוא מניות שמחלקות דיבידנד שגבוהה משווי המנייה, יש 3-4 מניות בארץ שעשו את זה (ולא יעשו את זה יותר):
    2014: ביו-סל (נקראת פנטזי היום), שווי המניה 85.60 אגורות, דיבידנד שחולק 138.16 אגורות. (נסחרה מתחת לשווי, החברה מכרה וחילקה את מניות פרוטליקס).
    שנפ, אוריין ופמס - מי שקנה בהנפקה/במשבר של 2008 את המניות האלה הרוויח מאז למעלה מ-100% רק מדיבידנדנים ועוד נשאר עם אחזקה במניות.

אבל קשה למצוא את החברה הבאה בעיקר בגלל שהשוק נורא יקר היום.

3. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

א. השוק לא יקר.
    ב. אין קשר בין "יוקר" השוק ליכולת לחזות את העתיד.

כימאי אוהב/ת את זה.
  4. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

זה כמו שתשאל האם אם אני שם כסף בכיס ימין ומעבירו לכיס שמאל זה דרך טובה לצבור מזומנים?
    התשובה היא: לא!
    הוא כן.
    איני בטוח.

Gentlemen, חתול לילה ו-katon אוהבים את זה.
  5. katon

katon משתמש ותיק

@אורי ג. בזמנו דיבר על כמה מניות או קרנות שמחלקות הרבה דיבידנדים ..לא זוכר איפה השרשור.

אני גם מעוניין בחלק מהתיק שלי בהשקעות דיבידנדים לטווח קצר-בינוני. בינתיים לא מצאתי שום פתרון.

6. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

http://etfdb.com/type/investment-style/dividend-etfs/
    לא ממליץ, בטח שלא לטווח קצר/בינוני.

katon אוהב/ת את זה.
  7. Nina T

Nina T משתמש ותיק

לגבי פרישה- בגיל 60 רווחי הון יכולים להיות ממוסים בשיעור מס שולי. בהתחשב בזיכויים ויתרת הכנסה שאינה חייבת במס אזי סכום של כ74 רווחי הון/ריביות יכול להיות פטור לחלוטין.
    במקרה כזה, היתרון המיסויי הוא להשקיע בנכסים המייצרים רווחי הון בשיעור 25% או ריביות בשיעור של 25% (צמודות) + הכנסות פטורות.

במקרה כזה לפחות מבחינת מס, אין יתרון בהחזקת דיבידנדים. (הכנסה שאינה חייבת -מסלולים פטורים כמו שכירות 60א בשנה, קצבה שפטורה כיום עד כ49א ובעוד כשנתיים כ67א, פיצויים פטורים, גמל להשקעה עד לסכום של כ70א הפקדה בשנה, פנסיה מחו"ל לפי 9ג, מקרים רבים בדוחות שיוצא לי להכין, פנסיונרים גידרו עצמם בהכנסות פטורות, כך שהמס השולי שלהם הוא אפסי ורווחי ההון והריביות לא ממוסים או ממוסים במס נמוך)

במצב כזה שבו רווחי הון וריביות ממוסים לפי מס שולי ובהעדר הכנסה חייבת כאמור, כ74א יכולים להיות פטורים ולאחר מכן לפי מדרגות המס , דהיינו 14% עד 108א 20% עד 174א. אזי עד כ174א יש הנחה ממס רווחי הון העומד על 25%.

לעומת זאת, ההטבה הזו לא קיימת עבור דיבידנדים- עבורם המס יהיה קבוע 25% (לכן בגילאים אלה מומלץ לקזז הפסדים ראשית מדיבידנדים) גם במקרה וקיימות הכנסות חייבות ולא ניתן להנות מהטבת המס הזו, לבעלי הכנסות גבוהות כדאי להשקיע בקופה לאור תיקון 190 שמחייבת רווחי הון ב15% (המיסוי הוא נומינלי- ז"א שהוא חל גם על רווחים מהפרשי הצמדה ושער שבדרך כלל פטורים, לכן לפי דעתי, אם משקיעים ב190, עדיף להשקיע או בקופה שמירב נכסיה הם ללא חשיפה למט"ח, או לקופה אטרקטיבית שיש לה חשיפה למטבע שצפוי לו פיחות משמעותי- שכן זוהי דרך לקזז את הפסדי השער שבדרך אחרת לא ניתן לקזזם)

בשני המקרים בגיל 60 ואילך יש יתרון בהחזקת נכסים המניבים רווחי הון וריביות ולא בהכרח בדיבידנדים, מבחינת מס. לעומת זאת, אם רוכשים מניות מניבות דיבידנדים בגיל צעיר אולי ניתן כך לעבור את הקרן שהשקענו וקיומם של דיבידנדים בפרוטפוליו בגיל מאוחר לא יפגע במדרגות המס כי מדובר על מס קבוע.

מבחינה של השקעות, התחום די חדש לי וייתכן ולא הבנתי טוב, אך נאמר והשקענו בחברה סולידית עם דיבידנד של 5% מההשקעה הראשונים בגיל 20 , לאחר ש20 שנה קיבלנו את אותו סכום וכיסינו את ההשקעה, מתחילה תקופה של החזרים קבועים מעל הקרן. ייתכן ואני טועה בהבנה שלי ושחברות נוטות לשחק עם הדיבידנדים הרבה לאורך השנים, אבל בתרחיש כזה, דווקא כדאי להשקיע בגיל צעיר בדיבידנדים. בגיל 40 כוסתה ההשקעה ומשם ונאמר עוד 30 שנה מקבלים ריבית קבועה ומקבלים הכנסה מובטחת של 150% ב30 שנה. נשמע לא רע למי שחושש מסיכונים ורוצה תשואה מובטחת, אודה אם מישהו יתקן אותי אם חברות נוטות לשנות את הסכום הקבוע הזה לאורך שנים ולצמצם אותו כך שמעלים את הארביטראז' הזה

8. WhatIsMoney

WhatIsMoney משתמש ותיק

מנצל"ש: אם אני רוצה לעשות רכישה תקופתית של ETF שמחלק דיבידנד (VT/VTI לצורך העניין) האם הכי טוב לקנות לאחר יום הX כדי להמנע מתשלום מס דיבידנדים?

9. Nina T

Nina T משתמש ותיק

המס הוא לא כל רבעון עם חלוקת דיבידנד? לכמה זמן אתה רוצה להחזיק בתיק? בעקרון התמחור של הדיבידנד מתבצע במחיר המניה

10. WhatIsMoney

WhatIsMoney משתמש ותיק

אני רוצה להחזיק לטווח רחוק 15+ שנה, ככה אני יכול להתחמק לפחות מאירוע מס אחד לפי איך שאני רואה את זה לא? גם אם זה כמעט חסר משמעות זה מועיל לא?

11. Nina T

Nina T משתמש ותיק

זה ממש לא משמעותי- ארוע אחד מתוך 4 בשנה. כדאי יותר לבחור מצב שהמניה מתחת לממוצע הנע של 50, אז שיעור הדבידנד עולה יחסית להשקעה שלך. לאור מצב השוק בימים האחרונים ובהנתן שלא יגיעו להסדר סחר היום, צפוי שתוכל להכנס במחיר מציאה עוד כחודשיים- כמעט בכל חברה פרט אולי ל HEALTH CARE

12. WhatIsMoney

WhatIsMoney משתמש ותיק

אני לא מנסה לתזמן את השוק ולא משקיע בחברה ספציפית...

כימאי ו-Yoss אוהבים את זה.
  13. nicepo1

nicepo1 משתמש בכיר

כן. יש הגיון כלשהו אבל החיסכון נמוך מאוד. כנראה שיהיה עדיף להשקיע ישר כשהסכום זמין (בתלות בעמלות קניה)

14. Nina T

Nina T משתמש ותיק

אהה.. נכון אמרת שאתה בוחר אינדקס. לא משנה, כי אם תסתכל על כמה VT עשתה השבוע זה 3% למטה.בסקטור כללי במיוחד כלל עולמי לא דיפנסיבי עדיף להכנס בשוק עולה ולא כזה שמצוי באיום ממלחמת סחר, ניסויי טילים בקוריאה ומשבר ארה"ב אירן -אם תסתכל VT ירדה השבוע 3% (כמו כולם) אם היית בוחר באינדקס דיפנסיבי כמו HEALTH או CONSUMER STAPLES יכול להיות שזה לא רלוונטי, כי הם למשל שברו שיאים בנובמבר באמצע התרסקות השוק. דעתי האישית, שווה לחכות, היום וודאי יגיעו חדשות אם המשחק של טראמפ הוא באמת ביטול כל הסכם או סתם משחק פוקר לקראת סגירת הסדר

15. Yoss

Yoss משתמש בכיר

אפשר להעריך, נראה לי-
    עבור תשואה שנתית של 7% (סתם לדוגמה), תוחלת התשואה היומית היא קצת פחות מ-0.02%. להכפיל במספר הימים עד לדיבידנד, ולהשוות מול המס על הדיבידנד.
    בכל מקרה זה זניח ולא הייתי עושה את זה, אלא אכן משקיע מיד כשהסכום זמין פשוט כי זה לא שווה את החישוב.

nicepo1 אוהב/ת את זה.
  16. Yoss

Yoss משתמש בכיר

כמה מאות מליוני דולרים בחרו לקנות היום סנופי.
    חשוב הרבה יותר: כמה עשרות טריליוני דולרים בחרו לא למכור במחיר הנוכחי.
    דעתי האישית היא שאין לי מושג, אבל אם הקונצנזוס היה שהשוק הולך לרדת עוד, הוא היה כבר יורד עוד.

לעניות דעתי, כימאי ו-roneng אוהבים את זה.
  17. חתול לילה

חתול לילה משתמש בכיר

עדיף גם לצאת לפני שהוא יורד

תגידי לי בבקשה שנה אחת שבה לא היו ארועים מפחידים. כבר עברנו את הברקסיט/גרקסיט/נפילת מחירי הנפט/עליית מחירי הנפט... תמיד יש משהו ברקע

גם אם זה נכון, החדשות האלה יגיעו קודם כל לבוטים שיספיקו להקפיץ את המחיר לפני שהקנייה תהיה "בטוחה" יותר.

18. WhatIsMoney

WhatIsMoney משתמש ותיק

בכל מקרה ע"מ לצמצם עמלות קנייה אני מרכז את הרכישות שלי, אז אם כבר אני מרכז המסקנה שלי מפה שעדיף לבחור את יום ה"יום אחרי הX" כמועד רכישה מסודר

תודה לכולם

אורי ג. אוהב/ת את זה.
  19. Nina T

Nina T משתמש ותיק

בסדר, אך אם השוק צפוי בחודשיים הקרובים לרדת כ7% הבוטים לא יקפיצו את המחיר חזרה ביום אחד. פרט לכך, מאי עד אוקטובר עונתית הם חודשים לא טובים. אם רואים ווליום גבוה במשך שלושה ימי עלייה - זה אינדיקטור לשוק שורי, אם רואים כמו עכשיו מיום שני ווליומים גבוהים של מכירות וחדשות קשות זה מעורר תהיות
    פרט לכך, ... כמה הברקסיט באמת משפיע על ארה"ב? וכמה הנפט , חוץ מעל אינפלציה? מלחמת סחר שמשפיעה על קולגומרטים כמו אפל ובואינג, מחירי הפלדה, עדיף לשבת ולסחור יומית כעת בTVIX או באינדקסים של שורטים חודשיים בשוק הישראלי

20. Nina T

Nina T משתמש ותיק

20 ביליון יצאו מיום שני עד רביעי

https://www.cnbc.com/2019/05/10/stock-markets-trade-deal-trauma-sees-investors-pull-20-billion.html

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
שאלה לגבי אזרחות אמריקאית ותיק השקעות פינת המשקיעים ‏ביום שלישי ב- 15:38
פתיחת תיק השקעה במקביל לקרן השתלמות פינת המשקיעים ‏ביום שני ב- 21:36
הכללת פנסיה, ביטוח מנהלים ודירה(+משכנתה) בתיק השקעות פינת המשקיעים ‏17/8/19
VOO או CSPX לתיק השקעות חדש פינת המשקיעים ‏17/8/19
הפניה לעמלות של תיקי השקעות פינת המשקיעים ‏12/8/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.