• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיק זדורוב

מצב
הנושא נעול.
וחדשות טובות מהיום: העליון קבע שזדורוב ישוחרר למעצר בבית. כפי שכתבתי קודם, ברור לי כבר מזמן שזדרוב חף מפשע בוודאות מוחלטת של 100%. נקווה שהעיוות הזה יגמר ורומן ישוחרר לגמרי.
סיכוי קטן מאד שההחלטה תגרום לכך שלא ינוהל התיק.
אבל, החלטה מצויינת לזדורוב גם מבחינת הניתוח המשפטי של משמעות המשפט החוזר וכמובן במישור האישי כי הוא הולך למעצר בית (בתנאים מאד חמורים אבל עדיין זה בית) אחרי שנים רבות בכלא.

וחדשות טובות מהיום: העליון קבע שזדורוב ישוחרר למעצר בבית. כפי שכתבתי קודם, ברור לי כבר מזמן שזדרוב חף מפשע בוודאות מוחלטת של 100%. נקווה שהעיוות הזה יגמר ורומן ישוחרר לגמרי.
איך יתכן שהשופטים לא הגיעו למסקנה הזו הרבה קודם ?
המחוזי הרשיע פעמיים וגם העליון עצמו דחה 2 ערעורים ועוד בקשות בתיק הזה, התעלמו מראיות שלא תמכות בגרסת המשטרה ומשך שנים רבות הסתירו מההגנה חומרי חקירה רלווטים לזיכוי.
סיכוי קטן מאד שההחלטה תגרום לכך שלא ינוהל התיק
בשם האגו ?

בשם האגו ?
לא יודע.
גם בהחלטה על משפט חוזר לא נאמר שהראיות החדשות מצדיקות זיכוי וודאי לא נאמר שהן הוסתרו במכוון מההגנה.
למיטב ידיעתי מי שקיבל את ההחלטה לנהל את המשפט החוזר לא היה מעורב בסיבוב הקודם, אבל ודאי אי אפשר לנתק לגמרי את ההחלטה מכל שקרה עד היום/
מעניין אם מישהו ישנה את דעתו לגבי אשמתו / חפותו של זדורוב בעקבות המשפט החוזר ותוצאותיו. יש לי הרגשה שההשפעה תהיה כמו השפעת המחקרים על יעילות החיסון לקורונה (=0).

נערך לאחרונה ב:
כמובן במישור האישי כי הוא הולך למעצר בית (בתנאים מאד חמורים אבל עדיין זה בית) אחרי שנים רבות בכלא.
מעניין מה עדיף לו במידה ויורשע במשפט החוזר. אני חושב שהיציאה למעצר בית והציפיה שזוכה עשויה להיות קשה מאוד עבורו אם יתאכזב ויורשע, לעומת מצב בו לא היה משתחרר. כל עוד הוא בכלא, הכלא הוא שיגרת יומו. ברגע שהוא משתחרר לביתו, לחזור לכלא בשנית זו חוויה מאוד קשה.

מעניין מה עדיף לו במידה ויורשע במשפט החוזר. אני חושב שהיציאה למעצר בית והציפיה שזוכה עשויה להיות קשה מאוד עבורו אם יתאכזב ויורשע, לעומת מצב בו לא היה משתחרר. כל עוד הוא בכלא, הכלא הוא שיגרת יומו. ברגע שהוא משתחרר לביתו, לחזור לכלא בשנית זו חוויה מאוד קשה.
בהחלט. זה יכול להרוג פסיכולוגית גם אדם חזק.
אגב, אם יזוכה משפחתו כנראה תקבל סכום שיהפוך אותה לעשירה, וכמובן שלא יכול להוות תחליף לאובדן כל שנות החירות שנשללה.

אם יזוכה משפחתו כנראה תקבל סכום שיהפוך אותה לעשירה, וכמובן שלא יכול להוות תחליף לאובדן כל שנות החירות שנשללה.
אני משער שבמקרה כזה מישהו פה יעשה חישוב של תשואת הפיצויים, אולי זה אפיק כלכלי משתלם (לא באמת).

גם בהחלטה על משפט חוזר לא נאמר שהראיות החדשות מצדיקות זיכוי וודאי לא נאמר שהן הוסתרו במכוון מההגנה.
גם אני לא אמרתי שהסתירו בכוונה (רק רמזתי...)
אבל נראה לי שעצם קיומם של ראיות חדשות (כאלה שיש להם סיכוי לזיכוי) זו סיבה מספקת למשפט חוזר כך שלא רואה סיבה למה צריך לציין זאת בהחלטה, מה גם אף זה נעשה במכוון לא בטוח שיש ראיות לכך.

אגב בהקשר דומה, גם במשפט נתניהו לא נאמר שהראיות (שיחות יהושע עם פוליטיקאים אחרים) הוסתרו במכוון מההגנה, אם השופטים יאשימו ככה את התביעה בשיבוש נראה לך המשפט יוכל להימשך ? מעבר לכך אם פרקליט מסתיר ביודעין חומר רלוונטי הוא כנראה מספיק מתוחכם כדי לטשטש ולייצר מצג של טעות בתום לב.

אבל נראה לי שעצם קיומם של ראיות חדשות (כאלה שיש להם סיכוי לזיכוי) זו סיבה מספקת למשפט חוזר כך שלא רואה סיבה למה צריך לציין זאת בהחלטה,
בהחלט לא צריך, אבל אם השופט היה חושב שכך קרה, היה כותב זאת. אני לא בטוח שאפילו זדורוב טוען זאת, אבל זה יתברר במשפט.
אגב בהקשר דומה, גם במשפט נתניהו לא נאמר שהראיות (שיחות יהושע עם פוליטיקאים אחרים) הוסתרו במכוון מההגנה, אם השופטים יאשימו ככה את התביעה בשיבוש נראה לך המשפט יוכל להימשך ? מעבר לכך אם פרקליט מסתיר ביודעין חומר רלוונטי הוא כנראה מספיק מתוחכם כדי לטשטש ולייצר מצג של טעות בתום לב.
אני לא בטוח שהמקרים דומים, על אף שכל אחד מהם מעניין בפני עצמו.
במקרה של זדורוב אותו אני מכיר באופן שטחי מאד, נדמה לי שהמחדל / הסתרה מכוונת הם של מי שניתן את חוות הדעת מטעם המכון לרפואה משפטית. אם זה כך, הנושא יעלה בהרחבה במסגרת הדיון המשפטי.
במקרה של נתניהו, אי העברת חומרים קיימים היא חד משמעית פשלה של הפרקליטות ואני מסכים שיהיה מאד קשה להוכיח חוסר תום לב.
המקרה של חיפושים נוספים בחומרי מחשב הוא מקרה מורכב יותר ולא בטוח שזו פשלה. ארחיב אם מעניין את מישהו הפן המשפטי (את הנושא הזה אני במקרה, כי אני לא פליליסט, קצת מכיר).

נדמה לי שהמחדל / הסתרה מכוונת הם של מי שניתן את חוות הדעת מטעם המכון לרפואה משפטית
לא רק,
מוויקיפדיה
ב-19 בפברואר 2020 פורסם בחדשות 13 על ידי העיתונאים מיה איידן ורוני שצ'וצ'ינסקי כי כתמי דם נמצאו על הקורה שבין תא 3 ותא 4 - דבר הסותר את שחזורו של זדורוב. תמונות התקריב של הקורה הועברו לאחר שנים ארוכות לצוות ההגנה של זדורוב. דגימות הדם האלה לא נבדקו מעולם.
צילום תמונות תקריב מהזירה לא נראה לי קשור למכון לרפואה משפטית (אם כי לא יודע עד כמה הפרט הזה השפיע אם בכלל על ההחלטה למשפט חוזר)
במקרה של נתניהו, אי העברת חומרים קיימים היא חד משמעית פשלה של הפרקליטות
התובעת תירוש אמרה שזו החלטה של המשטרה איזה חומרים להעביר והמשטרה החליטה ששיחות יהושע עם פוליטיקאים אחרים זה לא רלוונטי.
לכן עשיתי השוואה בין המקרים.
אני מסכים שיהיה מאד קשה להוכיח חוסר תום לב
בפרט בתיק בכזה סדר גודל שנמשך כל כך הרבה זמן, התביעה כבר השתמשה בטענה הזו ״היקף חומר החקירה״ כדי להצטדק על טעויות שקרו.

מעניין אם מישהו ישנה את דעתו לגבי אשמתו / חפותו של זדורוב בעקבות המשפט החוזר ותוצאותיו. יש לי הרגשה שההשפעה תהיה כמו השפעת המחקרים על יעילות החיסון לקורונה (=0).
זוהי השוואה שגויה מיסודה, שלצערי הרבה אנשים נופלים בה. במדע אין לך שופט שקובע מה האמת. מחקר מדעי ניתן לשחזור והוא אכן הרבה פעמים משוחזר שוב ושוב ע"י אנשים שונים כדי לוודא שלא נפלה בו טעות. גם בלי לשחזר, כל אחד יכול לקרוא את המחקר, ובהנחה שהוא מבין מה הוא עושה, לבדוק את נכונותו. אחד הדברים שמדענים הכי עסוקים בהם זה לחפש טעויות במחקרים שפורסמו, ואם מישהו מוצא טעות, כמעט תמיד כל הקהילה המדעית תכיר בטעות מאוד מהר ותשנה את דעתה.(נכון, שזה לא מידי תמיד, וגם למדענים לפעמים לוקח זמן להכיר בטעות. אלה אבל מקרים ממש יוצאי דופן, שלא מלמדים על הכלל) במדע אתה לא צריך להיות מפורסם או בעל תפקיד. כל אחד יכול. כל מה שאתה צריך הוא לעשות את זה נכון. כך פקיד אלמוני, שעבד במשרד פטנטים וחשב על פיזיקה בזמנו הפנוי, הפך את כל עולם הפיזיקה תוך שנה. קראו לו אלברט איינשטיין.
גם במשפט אפשר לבדוק את הנכונות. אני בדקתי, ומצאתי טעות. לא טעות אחת, אלא הכל טעות מהתחלה ועד הסוף. קל מאוד להראות שזדורוב חף מפשע בוודאות מוחלטת. מחקר מדעי ברמה של משפט זדורוב לא היה עובר ביקורת עמיתים, וגם אם היה עובר בנס, מלא אנשים היו מיד מצביעים על הטעויות, והמחקר היה מוחזר מפרסום, וכתב העט שפרסם אותו היה מתנצל על הטעות.
גם מתנגדי החיסונים\מכחישי הקורונה נופלים באותה הטעות בדיוק. הם לא מבינים איך המחקר המדעי עובד, ובעיקר את זה שהוא כולו סובב סביב חיפוש טעויות. הם טוענים שהם מצאו טעות, אבל הם לא מסוגלים להסביר את הטיעון שלהם בצורה הגיונית, ומתעלמים מכל נתון או ביקורת, שלא תומכים בעמדתם. במקום להבין את התהליך המדעי הם מסתמכים על מה שאיזה גורו(שופט) אומר ולא מוכנים לקבל שום ביקורת על הטיעונים שלהם.

המקרה של חיפושים נוספים בחומרי מחשב הוא מקרה מורכב יותר ולא בטוח שזו פשלה. ארחיב אם מעניין את מישהו הפן המשפטי (את הנושא הזה אני במקרה, כי אני לא פליליסט, קצת מכיר
אני אשמח אם תרחיב.

אני אשמח אם תרחיב.
לפני עידן הטלפונים הניידים כאשר נחקרה פרשת שחיתות המשטרה היתה תופסת ארגזים עם חומר בעירייה / משרד ממשלתי וכד', חוקרים ופרקליטים היו עוברים עליו במשך חודשים וממיינים את החומר לרלוונטי ולא רלוונטי.
הטכנולוגיה שינתה את המציאות, אבל עצרה בחצי הדרך. בטלפון נייד של עד / חשוד יכולים להיות מאות אלפי מסמכים אבל עדיין אין לנו כלי שמאפשר לחוקר לבקש לקבל רק מה שרלוונטי למשפט, אלא משתמשים בכלי הגס, יחסית, של חיפוש לפי מילות חיפוש. בנוסף לעניין היקף החומר, יש בעיה שבטלפון הנייד ואפילו במחשב המשרדי יש לאנשים לא מעט חומר פרטי ולכן אי אפשר להעביר להגנה את חומר הגלם ושהיא תחפש מה שמעניין אותה.
התוצאה היא שבשלב החקירה ובפתיחת המשפט עם העברת החומרים, יש מסמכים רבים שאף חוקר ופרקליט לא ראו אבל הם נמצאים בחומר שנתפש ולכאורה רלוונטיים. נאשמים שיש להם סנגורים פחות מוכשרים מחן / עוזר של אלוביץ' אולי לא יידעו אפילו מה לבקש. מצד שני, בדיקה של כל החומר פשוט בלתי אפשרית אז חייבים לצמצם אותו בדרך כלשהי.
תוסיפי לזה את הנטיה הטבעית של חוקרים לחפש ראיות שיצדיקו את התזה המאשימה, או לפחות נטיה שלא לחשוב על כל כיווני ההגנה האפשריים עליהם חושב סנגור שזה תפקידו, ותגלי פער בין החומר שהתביעה מאתרת ומעבירה להגנה לבין מה שההגנה רואה כרלוונטי.
כל זה בעולם סטרילי.
בעולם האמיתי כל אחד מאשים את השני שהוא לא פועל לגמרי לפי הספר - אלו מאשימים את התביעה שמחפשת רק ראיות להרשעה ואלו את הסנגורים שמבחינתם כל ראיה שלא גולתה, לא משנה מה היא, הופכת מכך שלא גולתה לראיה המזכה.

צילום תמונות תקריב מהזירה לא נראה לי קשור למכון לרפואה משפטית (אם כי לא יודע עד כמה הפרט הזה השפיע אם בכלל על ההחלטה למשפט חוזר)
הטעות היא ודאי של המכון לרפואה משפטית כי על המומחית היה להתייחס לתצלום הזה והיא לא עשתה זאת. ייתכן שגם הפרקליטות טעתה אם לא העבירה את החומר.
בכל מקרה, ההחלטה על משפט חוזר בנקודה הזו היא לא בגלל אי העברת החומר, אלא על כך שמדובר בראיה חדשה.
התובעת תירוש אמרה שזו החלטה של המשטרה איזה חומרים להעביר והמשטרה החליטה ששיחות יהושע עם פוליטיקאים אחרים זה לא רלוונטי.
אני לא מקבל את זה. המשטרה לא מחליטה, ודאי בתיק כזה, מה לא רלוונטי לתיק.
אבל, כפי שכתבתי למעלה, מבחינת סנגורים לעולם חומר שלא הועבר הוא הראיה המזכה בתיק שממוטטת את תזת התביעה. אני מניח שישועה פירט בפני החוקרים ואחר כך הפרקליטים את הסיבת לאמירות שלו שהמקרה של ביבי חורג מכל מערכת יחסים מקובלת עם פוליטיקאים ולכן לא טרחו לאמת את דבריו עד הסוף. זה מחדל, אבל בוא נראה מה יתגלה בחומר כדי לדעת אם ישועה אכן שיקר.

קל מאוד להראות שזדורוב חף מפשע בוודאות מוחלטת.

לא הייתי קורא למשהו בלתי אפשרי "קל מאוד". אין שום דרך להוכיח שזדורוב לא רצח את תאיר ראדה, כמו שאתה לא יכול להוכיח שאין לך אחות.
העובדות מעלות ספק לגבי אשמתו, אבל הן בוודאי לא מוכיחות שהוא לא אשם.

לא הייתי קורא למשהו בלתי אפשרי "קל מאוד". אין שום דרך להוכיח שזדורוב לא רצח את תאיר ראדה, כמו שאתה לא יכול להוכיח שאין לך אחות.
העובדות מעלות ספק לגבי אשמתו, אבל הן בוודאי לא מוכיחות שהוא לא אשם.
אלא אם יוכח שמישהו אחר רצח וזה יתברר בתביעה המעניינת שהגישה מי שזדוריב טפל עליה את הרצח, כנגד עורך דינו.

תאורטית גם אז לא, תמיד יכול להיות שאותו אדם אחר שלכאורה יוכח שרצח הוא חף מפשע וזדורוב הוא הרוצח האמיתי וכו'.

לדעתי האישית הוא כן הרוצח, למרות שחלק מהראיות כביכול לא מסתדרות. לפי התער של אוקהם, ההסבר הפשוט ביותר לפערים הוא תכנון מוקדם. כלי הרצח, טביעות הנעל, הטעויות בשחזור וכו' - הרבה יותר סביר שרוצח יתכנן את הדברים האלו האלו מאשר שתהיה איזו קנוניה ששותפים לה מאות אנשים.
לא צריך להיות גאון כדי להבין שאם אתה פועל בניין ואתה מתכנן לרצוח מישהו, כדאי שתעשה את זה בבגדים אחרים ובנעליים אחרות ועם כלים שהם לא כלי העבודה שלך, שעליהם ייפול החשד המיידי. ואם איכשהו בכל זאת תפסו אותך, הרבה יותר הגיוני מבחינתך "לשחזר" את הרצח בצורה שונה מזו שבה הוא התרחש בפועל.
הוא פשוט הצליח להעלים חלק מהראיות וזה השאיר למשטרה חורים שהיא ניסתה למלא באופן מגושם ומגוחך.
אני מסכים שהמשטרה פישלה בתיק הזה בגדול והפרליטות פישלה בו בגדול (בכל מה שקשור לראיות ה-DNA וחו"ד המכון הפתולוגי וכו') אבל אני לא קונה את הסיפור שמדובר באדם תמים לחלוטין שאין לו שום קשר למעשה ואיכשהו כל הכוכבים בדיוק הסתדרו כדי ליצור אינספור ראיות נסיבתיות ואינסוף שקרים שהוא סיפר בחקירה ובבית המשפט לאורך כל הדרך.

תאורטית גם אז לא, תמיד יכול להיות שאותו אדם אחר שלכאורה יוכח שרצח הוא חף מפשע וזדורוב הוא הרוצח האמיתי וכו'.
תאורטית אנחנו חיים במטריקס.
מעשית, אם 10 אנשים שלא מכירים זה את זה ואין להם אינטרס בעניין ראו אדם אחר רוצח, אז הוא הרוצח.
מאד מעניין איזה ראיות יביא ירום הלוי בתביעה נגדו כדי להראות שמישהי אחרת היא הרוצחת.

לדעתי האישית הוא כן הרוצח, למרות שחלק מהראיות כביכול לא מסתדרות. לפי התער של אוקהם, ההסבר הפשוט ביותר לפערים הוא תכנון מוקדם. כלי הרצח, טביעות הנעל, הטעויות בשחזור וכו' - הרבה יותר סביר שרוצח יתכנן את הדברים האלו האלו מאשר שתהיה איזו קנוניה ששותפים לה מאות אנשים.
לא צריך להיות גאון כדי להבין שאם אתה פועל בניין ואתה מתכנן לרצוח מישהו, כדאי שתעשה את זה בבגדים אחרים ובנעליים אחרות ועם כלים שהם לא כלי העבודה שלך, שעליהם ייפול החשד המיידי. ואם איכשהו בכל זאת תפסו אותך, הרבה יותר הגיוני מבחינתך "לשחזר" את הרצח בצורה שונה מזו שבה הוא התרחש בפועל.
הוא פשוט הצליח להעלים חלק מהראיות וזה השאיר למשטרה חורים שהיא ניסתה למלא באופן מגושם ומגוחך.
אני מסכים שהמשטרה פישלה בתיק הזה בגדול והפרליטות פישלה בו בגדול (בכל מה שקשור לראיות ה-DNA וחו"ד המכון הפתולוגי וכו') אבל אני לא קונה את הסיפור שמדובר באדם תמים לחלוטין שאין לו שום קשר למעשה ואיכשהו כל הכוכבים בדיוק הסתדרו כדי ליצור אינספור ראיות נסיבתיות ואינסוף שקרים שהוא סיפר בחקירה ובבית המשפט לאורך כל הדרך.
ראית את לעשות רוצח?

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
מ תיק ראשון - צעדים אחרונים שוק ההון 5
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
D דעתכן.ם על הרכב תיק ראשוני שוק ההון 6
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
L התייעצות על תיק קיים שוק ההון 11
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? מיסים 0
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
S איזון תיק והוספת חלב וסוכר לתמהיל שוק ההון 12
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
עידו ג ניהול תיק קהילתי - עצות והמלצות שוק ההון 8
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
ר תיק השקעות לטווח בינוני לסטודנטית שוק ההון 7
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
Finfree IRA ובניית גליון לאיזון תיק פנסיוני... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Omer Daniel העברת תיק השקעות מאקסלנס לIB : אירוע מס? שוק ההון 1
G איך להתחיל לנהל תיק שאחר בנה? שוק ההון 17
ה העברת תיק השקעות בין אחים מיסים 9
N דמי ניהול תיק ממוסה לעומת IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
IAmSam ניהול כולל של קה״ש IRA + תיק השקעות ב-IB ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S שאלת תם\מתחיל בעניין מעקב אחר תיק\קרן השקעות שוק ההון 8

נושאים דומים

Back
למעלה