• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תואר מאפקה

מופסה

משתמש סולידי
דירוג
5
איך נחשב התואר מאפקה?

בכוונה מתרחק מאוניברסיטאות. נחשפתי עכשיו לתואר בהנדסה רפואית ומדעי המחשב.

נשמע מעניין ממש וגם אפשרי לעיכול מכיוון שמדובר במכללה.

יודע שבהייטק אנשים קוטלים את המכללות אבל לא מעוניין להשתלב בהייטק קלאסי.

יודע ששלחתי כבר כמה נושאים בנוגע ללימודים אבל אני ממש מתלבט ולא יודע לאיפה לפנות חוץ מהפורום הזה. סליחה על אכילת הראש...

אם לא בהייטק קלאסי אתה מעוניין אז במה כן? מה זה הייטק קלאסי בכלל? פיתוח כאילו? זה תחום רחב מאוד.
תראה זה די פשוט ונטחן כבר בהרבה שרשורים בפורום, אוניברסיטה תכניס אותך בקלות יותר למשרה הראשונה, בנוסף כנראה תוכל לדרוש יותר מבוגר מכללה. האם רק בוגרי אוניברסיטאות נמצאים בהייטק? ממש לא. זה הכל תלוי בך.

אם לא בהייטק קלאסי אתה מעוניין אז במה כן?
בעיקר ביוטק (יודע שאין הרבה משרות בארץ ולכל אני שואל לגבי ערכה של התכנית הנ"ל) , בתוכנית אולי להמשיך לתארים מתקדמים בהמשך ולהתקדם למשרות יותר מחקריות.

עכשיו תשאלו אז למה להקשות על החיים ולהוסיף מדעי המחשב?
גם לא מזיק להוסיף עוד קורסים שמעלים את הערך שלי בשוק נותנים לי עוד כלי מחקר לעבוד איתם.
וגם תעודת ביטוח למקרה שאני לא מוצא עבודה בתחום הביוטק.

אז עיקר השאלה שלי היא דווקא לא מופנית כלפי משרות יותר קלאסיות שבהם נמצאים גם בוגרי מכללות (מאמין שבכל מקרה אחרי תואר כזה אני לא אמצא את עצמי מובטל, לוקח בחשבון משרה ראשונה לא תיהיה בגוגל), אלא כלפי תעשיית הביוטק.
כמה ביקוש יש לבוגרי תואר בהנדסה רפואית? (ועוד ממכללה...)

ממה שאני יודע, הביקוש לא גבוה והמשכורות נמוכות יחסית למשרות תוכנה.
אחי מהנדס רפואי ועוסק בתוכנה, זה פשוט הרבה יותר משתלם...

כדי לעשות כסף אמיתי בתחום צריך תארים מתקדמים.

דרך אגב, לא מכיר שיש איזה הבדל מיוחד בין בוגרי מכללות לאוניברסיטאות בשוק.
אולי בחברות פלצניות במיוחד.

ממה שאני יודע, הביקוש לא גבוה והמשכורות נמוכות יחסית למשרות תוכנה.
תודה על התשובה.
מה זה אומרת נמוכות?
בשביל עניין, סיפוק מהעבודה ושעות נורמליות אני אהיה מוכן להרוויח הרבה פחות.

בכוונה מתרחק מאוניברסיטאות
אתה יכול לפרט למה?
אם אתה מתעניין בתארים מתקדמים ובמחקר, באוניברסיטה אתה תמצא את המנחים שעושים את המחקר הכי מתקדם בתחום (ואפשר לעשות אצלם פרוייקטים כבר בתואר ראשון ולהיכנס לתחום) וגם האנשים שילמדו יחד איתך יהיו ברמה יותר גבוהה וזה ישפיע על עבודות ופרויקטים שתעשו במשותף.

מכללה דווקא יותר מתאימה לדעתי למי שרוצה לעבור את התואר בשלום ולמצוא עבודה, ואז הנסיון התעסוקתי ישחק תפקיד יותר משמעותי מהלימודים (למרות שלדעתי גם מעסיקים נותנים הרבה יותר משקל למי שבא מאוניברסיטה טובה)

(למרות שלדעתי גם מעסיקים נותנים הרבה יותר משקל למי שבא מאוניברסיטה טובה)
אינדיבידואלי, תלוי במדיניות הגיוסים בחברה שגם יכולה להשתנות מתקופה לתקופה.
אם אין מדיניות בחברה זה תלוי במגייס הספציפי.

אתה יכול לפרט למה?
נסיון רע מאוד מהשנה האחרונה...
המרצים לא מלמדים. סתם בזבוז זמן ההרצאות לומדים הכל ממילא מהאינטרנט.
הכל מבולגן ולא מונגש. החומר לא היה בלתי ניתן להבנה, פשוט האוניברסיטה הופכת את הכל ליותר קשה.
חשבתי אולי שבמכללה יהיה לי יותר טוב.
אם ארצה לעבור את התואר בשלום ולמצוא עבודה נראה לי שהשילוב הזה לא עונה על הדרישות האלה....
בקיצור אני קצת במלכוד כאן, אולי כדאי לי באמת לוותר על הרעיון של מחקר :(

הכל מבולגן ולא מונגש. החומר לא היה בלתי ניתן להבנה, פשוט האוניברסיטה הופכת את הכל ליותר קשה.
אם ארצה לעבור את התואר בשלום ולמצוא עבודה נראה לי שהשילוב הזה לא עונה על הדרישות האלה....
נשמע שאתה מסיק מסקנות קיצוניות על בסיס הכרות עם חוג או שניים באוניברסיטה אחת בשנה הכי מטורללת שהיתה אי פעם באקדמיה.

The Plural of Anecdote Is Not Data​

נשמע שאתה מסיק מסקנות קיצוניות על בסיס הכרות עם חוג או שניים באוניברסיטה אחת בשנה הכי מטורללת שהיתה אי פעם באקדמיה.
נכון מאוד. אבל מפחד לבזבז עוד שנה על ניסוי דומה. אני לא עומד להתחיל עוד פעם ולפרוש, לא יכול להרשות לעצמי.

נכון מאוד. אבל מפחד לבזבז עוד שנה על ניסוי דומה. אני לא עומד להתחיל עוד פעם ולפרוש, לא יכול להרשות לעצמי.
או שתקבל את זה שזה סבל זמני לתקופה מוגדרת מראש, ופשוט תחצה אותה ותתקדם הלאה.
כולנו עברנו מרצים ואנשי סגל מטומטמים, לא כולנו פרשנו מהתואר בגללם.

עם תואר מאונברסיטה יהיה לך הרבה יותר קל למצוא עבודה לאחר התואר, יש חברות שפוסלות רק על עצם היותך בוגר \ סטודנט במכללה ולא איניברסיטה
ספציפית על אפקה אני פחות ממליץ, למרצים שם יש נטייה למרר את החיים ולהקשות שלא לצורך על הסטודנטים (עשיתי שם מכינה + מכיר כמה חברה שלומדים שם)

השנה האחרונה באמת היתה חריגה. לא יודע להגיד אם במכללות היה יותר נורמלי השנה.

אתה רוצה להלשין על איזו אוניברסיטה מדובר? ברמה האישית אני יכול להמליץ על הטכניון.

אתה יודע מה אתה רוצה לעשות והשאלה איך להגיע לשם,
כנס לאתרים של הפקולטות השונות ותסתכל במעבדות שנראות לך רלוונטיות. תראה מה הרקע של החוקרים.
כנס ללינקדאין, תסתכל בחברות רלוונטיות. תראה מה הרקע של העובדים במשרות שאתה מכוון אליהן.

לא בדקתי אבל כנראה שהם לא מהחוג הזה באפקה. מניח שהרוב מגיע מרקע של הנדסת חשמל/מדמח/ביולוגיה/פיסיקה באחת האוניברסיטאות.
בהכללה, עדיף ללמוד לתואר ראשון במסלול קלאסי ולא באחד המסלולים האלה שנראים תפורים, לרוב זה בעיקר טריק שיווקי.

הכל אפשרי. היתה לי מרצה שלמדה תואר ראשון במכללה דרג ב' במדינה קומוניסטית ואחר כך המשיכה במכללות דרג ב' (או ג') בישראל. היום היא חוקרת בחוג שמדורג ראשון בארץ. כמה זה חריג? מאוד. שוב, אתה מוזמן להסתכל בעצמך. לרוב, מי שחוקר במוסדות נחשבים, גם התחיל בכאלה.

לדעתי הציפיות שלך מאוניברסיטה הן פשוט מנוגדות לתפקיד האוניברסיטה.
אוניברסיטה היא לא מוסד חינוכי,
אוניברסיטה היא לא בית ספר להכשרת עובדים,
אוניברסיטה היא כן מכון מחקר.

אם אתה נתקל במרצים שיוצאים מגדרם על מנת להסביר ולפשט את החומר בצורה הטובה ביותר, ומשקיעים בכל תלמיד ותלמיד אין ספור זמן מעבר לנדרש - אשריך, זכית.
אבל זה לא בהכרח אמור להיות ככה...

הבלאגן וחוסר ההנגשה שאתה מדבר עליה זה כי כנראה לא התרגלת לאקדמיה עדיין.
אבל כולם עוברים את זה, ומבינים מהר מאד מה ואיך לעשות. זה חלק מהעניין. אתה לא בכיתה א' שהמורה מביא לך לו"ז מסודר וקבוע למשך שנה ומאד ברור מה עליך לעשות ומתי.. אתה אדם עצמאי ומצופה ממך להבין את הלו"ז ולעמוד בו לבד.

בקשר להרצאות באינטרנט ולימוד עצמי -
גם לפני הקורונה זה היה המצב.
למעשה, החלק הארי של הלימודים נעשה על ידי הסטודנט לבד... ההרצאות זה רק בונוס.

בקשר להרצאות באינטרנט ולימוד עצמי -
גם לפני הקורונה זה היה המצב.
למעשה, החלק הארי של הלימודים נעשה על ידי הסטודנט לבד... ההרצאות זה רק בונוס.
עצוב מאוד. שיטה כושלת. לא מבין למה חוקר עם פרופסורה במתמטיקה צריך להעביר קורס בסיס בבדידה. הוא סובל והתלמידים סובלים.

לא צריך שיאכילו אותי כמו בכיתה א. צריך מורים נורמלים ולא לחפש ימים שלמים מאיפה להשלים את החומר. זה ש-95 אחוז מהכיתה יוצאים ולא מבינים מה קרה בשיעור זה אומר שמשהו כאן לא עובד.
לא בדקתי אבל כנראה שהם לא מהחוג הזה באפקה. מניח שהרוב מגיע מרקע של הנדסת חשמל/מדמח/ביולוגיה/פיסיקה באחת האוניברסיטאות.
בהכללה, עדיף ללמוד לתואר ראשון במסלול קלאסי ולא באחד המסלולים האלה שנראים תפורים, לרוב זה בעיקר טריק שיווקי.
מבין את זה, בדיוק המלכוד שאני נמצא בו.
מניח שתואר ראשון בביולוגיה אני יכול לסיים בהצטיינות בכל אוניברסיטה (אפילו עם השיטה הדפוקה), פשוט יש כל כך הרבה הפחדות שאין משרות לביולוגים וגם אחרי תארים מתקדמים המשכורות בדיחה עצובה...

במכללות ובפרט באפקה לא בהכרח טוב יותר, הן סובלות מאותן בעיות שאמרת שיש באוניברסיטה. כנראה שמרצים נשארים מרצים.

באופן מעניין דווקא לבוגרי מדעי המחשב יש ביקוש היום בפקולטות ביולוגיות, בחלק מהתחומים אולי אפילו יותר מביולוגים. אז בהחלט אפשר להגיע למחקר ביולוגי עם תואר במדעי המחשב. אמנם זה די מסליל למשבצת של ביואינפורמטיקה, אבל מאמין שאחרי קצת השלמת פערים אפשר להתפתח לכיוונים אחרים. סתם זורק את זה כרעיון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
L תואר בחשבונאות/סטטיסטיקה התפתחות אישית 9
A תואר שני - Data science התפתחות אישית 6
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41
ב תואר במדמ"ח בפתוחה לרגל המצב התפתחות אישית 18
י תואר שני בכלכלה התפתחות אישית 3
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
N תואר ופרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
Y תואר בפיזיקה או בחשמל התפתחות אישית 4
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
M איך להציג תואר שנמרח בקורות חיים? התפתחות אישית 10
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
L תואר ראשון התפתחות אישית 23
@ תואר שני - הנדסת מכונות התפתחות אישית 5
לאץ' תואר בגיל מאוחר התפתחות אישית 27
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
A תואר שני בסטטיסטיקה, כדאי? התפתחות אישית 2
י סיום תואר ראשון בכלכלה (חד חוגי) וחיפוש עבודה התפתחות אישית 11
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
AsMachined הסבה להייטקס - bootcamp או תואר שני? התפתחות אישית 15
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
A תואר במנהל עסקים התפתחות אישית 2
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
י תואר שני בכלכלה במגמת מדעי הנתונים ללא תזה התפתחות אישית 2
U תואר במדמח באוניברסיטה נחשבת או בוטקאמפ? התפתחות אישית 61
S תואר שני במדעי המחשב - האם כדאי? התפתחות אישית 5
ז תואר שני התפתחות אישית 14
הפרופסור תעודות מקצועיות אונליין בשילוב עם תואר שני התפתחות אישית 24
א תואר במדעי המחשב בגיל 40? התפתחות אישית 20
י התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה פוסטים מאיכות נמוכה 1
F תואר מהארץ נחשב בארהב ? אוף טופיק 0
Q עבודה בהייטק דרך לימוד עצמי (בלי תואר) כמו בארצות הברית? אוף טופיק 12
ג לימודי תואר ראשון בדברצן-הונגריה אוף טופיק 19
ד שאלה עבור חבר - תואר במשפטים התפתחות אישית 3
ל תואר בטכניון - או קורס משולב של infinity labs ותעשייה האווירית? התפתחות אישית 24
G מימון תואר שני / MBA התפתחות אישית 8
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
ח דחיית נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי - התמחות מיסים 2
הפרופסור תואר שני במדעי החיים התפתחות אישית 11
Y עבודה בהייטק אחרי תואר בפיזיקה עם ניסיון התפתחות אישית 20
ז תואר שני בחו"ל התפתחות אישית 11
מ תואר שני בהנדסת חשמל בלי תזה - שווה משהו? התפתחות אישית 2
A תואר בסטטיסטיקה ומדע הנתונים התפתחות אישית 30
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13
F תואר ראשון ללימודים מה כדאי? התפתחות אישית 7
C תואר במדעי המחשב בהתמחות מדעי הנתונים התפתחות אישית 3

נושאים דומים