• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שתפו את אסטרטגיית ההשקעה באג"ח שלכם :)

עמיחי

משתמש סולידי
דירוג
12
שלום חברים יקרים,
אני במהלכו של מחקר מעמיק על אג"חים.
אני מאוד רוצה לשים אחוז מתיק ההשקעות שלי בהן כי כולנו יודעים כמה חשוב שיהיה חלק סולידי בתיק.
כרגע אני מושקע בVOO ובVXUS
ואני רוצה ש15-25 אחוז יושקע באג"חים.

אין חכם כבעל ניסיון, ולכן אשמח שתשתפו אותי בהשקעות שלכם באגחים.
- באילו אגחים אתם משקיעים?
- מה האסטרטגיה שלכם?
- למה החלטתם להשקיע בהן?
- מה המטרות שלכם בסופו של דבר?

ובכללי אם יש לכם המלצות על אג"חים ספציפיות ובכלל אנקדוטות מעניינות וחשובות אשמח לשמוע. :)

תודה לכל המשתפים.

תסביר למה כדי שנוכל להתייחס.

באופן אישי אני כרגע מוכן לקחת יותר סיכון בחיים שלי.
אבל אני חושב שזה טוב להשקיע במדינה/ממשלה ולדעת שכמעט בודאות הכסף יגיע יחד עם הריביות.

אחרי שאני לומד וחוקר אני מבין ששווה מאוד בסופו של דבר להשקיע את רוב הכסף במניות וכמובן בחברות גדולות.
גם אם השוק במיתון ויש ירידות וכו', הכלכלה העולמית והאמריקאית כאן כדי להישאר, כמובן לעשות זאת בחוכמה
יחד עם זאת, מניות הן השקעה טובה יותר בזמן אינפלציה מאשר אג"חים.

יש לי עוד הרבה סימני שאלה בנושא הזה, אבל אני מאמין שאם אלמד ממה שאחרים עושים אז אוכל להגיע לתובנות הרבה יותר טובות.
בכל מקרה אני חושב ש15-25 אחוז מתיק ההשקעות אם יושקע באג"ח זה מספיק טוב בשבילי כרגע.

בכל מקרה אני חושב ש15-25 אחוז מתיק ההשקעות אם יושקע באג"ח זה מספיק טוב בשבילי כרגע.
מכל מה שכתבת לא ציינת את הסיבה כפי שנשאל
רק קבעת שהוא צריך להיות שם
למה הוא צריך להיות שם לדעתך?

בכל מקרה יש מספר שירשורים עדכניים על לבטים דומים

חוץ מזה לשאול סתם על אגח זה כמו לשאול איזה בגד ללבוש שלא יודעים את מזג האויר להיום
אגח זאת רק מילה כללית לחוב, אתה צריך להשקיע לפי הצרכים שלך ולבסס את הקצאתך על פי זה

אני מתייחס לאג"ח בתור חלק התיק שאני לא מוכן להפסיד בקריסה.

אני בשלב השמירה ולכן מחזיק 50% אג"ח.
אם הייתי בשלב הצבירה הייתי מחזיק 0% אג"ח.
לא ברור לי מה נותן לך 15%.

חבל, כי אגח בהחלט יכול לקרוס. תראה מה קרה למחירי אגח ממשלתי בשנה האחרונה (בסוף עליי גדולה - אבל משהו כל כך תנודתי באמת נחשב סולידי בעיניך?)

אם מחר יש הפתעת ריבית האגח יצלול.

אני בשלב השמירה ולכן מחזיק 50% אג"ח.
אם הייתי בשלב הצבירה הייתי מחזיק 0% אג"ח.
לא ברור לי מה נותן לך 15%.

תסביר מזה אומר שלב הצבירה ושלב השמירה?
מה האסטרטגיה שלך? מתי אתה רואה לנכון "לצבור" ומתי "לשמור"?

חבל, כי אגח בהחלט יכול לקרוס. תראה מה קרה למחירי אגח ממשלתי בשנה האחרונה (בסוף עליי גדולה - אבל משהו כל כך תנודתי באמת נחשב סולידי בעיניך?)

תשמע ככל שאני יותר מעמיק בנושא אני לומד שאגחים הן לא כזה להיט...
הן גם לא נותנות תשואה גבוהה כלכך, וגם חשופות לשינוי ריבית ולאינפלציה.

מה דעתך בנושא? מה אתה חושב על אגחים? מעניין אותי דעתך.

רק קבעת שהוא צריך להיות שם

בכל מקרה יש מספר שירשורים עדכניים על לבטים דומים

חוץ מזה לשאול סתם על אגח זה כמו לשאול איזה בגד ללבוש שלא יודעים את מזג האויר להיום
אגח זאת רק מילה כללית לחוב, אתה צריך להשקיע לפי הצרכים שלך ולבסס את הקצאתך על פי זה

הסיבה היא פשוטה שאדע שסכום כסף מסוים כמעט בטוח שיחזור אליי. רצוי גם שיהיה צמוד מדד כדי לבטל אינפלציה.
מעדיף לשים כסף באגח מאשר שישכב בצד. פשוט אופציה טובה יותר זה הכל.

אולי אני וטעה לחלוטין אני לא יודע, אבל ממה שאני לומד אני מבין שכדאי אחוז קטן מתיק ההשקעות שיוקצה להשקעה כזו.

למה לדעתך אגח צריך להיות בתיק ההשקעות? מה דעתך בנושא

הסיבה היא פשוטה שאדע שסכום כסף מסוים כמעט בטוח שיחזור אליי. רצוי גם שיהיה צמוד מדד כדי לבטל אינפלציה.
אוקיי
עכשיו אתה צריך להוסיף לעצמך את:
את הזמן שבו = "יחזור אליי"
את הסכום שהוא = "סכום כסף מסוים"
את השימוש שלך כשהוא חוזר להיות "בצד"
את הציפייה לתשואה ו\או חוסר הציפייה לתשואה, ניתן לומר "ויתור" על התשואה (אלטרנטיבית)
לחשוב מחדש על זה שאתה מניח שזאת הדרך הכי נזילה למשוך כסף חזרה, אגח סחיר נוטה להסחר ולזוז בכל הכיוונים, הוא לא משקולת פלדה
בטווח הקצר תיתכן מציאות שלא תואמות את הציפיות ("כמעט בטוח")

תראה מה קרה למחירי אגח ממשלתי בשנה האחרונה (בסוף עליי גדולה - אבל משהו כל כך תנודתי באמת נחשב סולידי בעיניך?)
תשווה למה קרה למחירי המניות בשנה האחרונה כדי לקבל פרופורציות על תנודתיות.
לכן מחזיק קצר וצמוד.

תשווה למה קרה למחירי המניות בשנה האחרונה כדי לקבל פרופורציות על תנודתיות.
לפי הגישה הזו, תסתכל על שוק הנגזרים או על ביטקוין ותראה שמניות הן לא תנודתיות בכלל.

מה דעתך בנושא? מה אתה חושב על אגחים? מעניין אותי דעתך.
דעתי היא שזה מכשיר מורכב. הרבה יותר מורכב ממניות. לקנות אג"ח קונצרני ספציפי זה משהו שמצריך הרבה מאוד עבודת מחקר לפני כל ביצוע. אג"ח ממשלתי מאוד לא אטרקטיבי בתקופה הזו (באוגוסט 2019 התשואות הנומינליות על אג"ח ממשלתי ישראלי בינוני-ארוך הגיעו לשפל היסטורי של כל הזמנים).

זה נתפס בציבור כסולידי כי אתה לכאורה יודע כמה תקבל אם תחזיק עד לפדיון, אבל אז נבהלים כשרואים את שווי התיק שלהם נחתך כשמחיר האג"ח יורד. רוב האנשים הרי ימכרו את האג"ח מתישהו.

אישית כרגע לא מושקע באג"חים, ומי שמחפש פלח סולידי ולא תנודתי בעיניי כדאי שישקול פקדונות בבנקים.

לכן מחזיק קצר וצמוד.

אחרי שחקרתי הבנתי שאגח קצר וצמוד זה הכי טוב גם אתה מכוסה סיכון ריבית בטווח ארוך וצמוד זה מונע סיכון אינפלציה.

אבל השאלה שלי היא למה למעשה אתה משקיע באגחים כאשר ברור מאליו לפי הדיון הזה ובכלל מידע שיש שמה בחוץ שלא כזה אטרקטיבי להשקיע בהן?

מה המטרה שלך?
אתה רוצה פשוט לשים קצת כסף באגחים להחזר כמעט בטוח ושלא ישחק הערך שלו?
ואגב מזה נחשב קצר?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
NightStyle צעדים לחסימה(פרסומות), אבטחה, פרטיות(מעקב),מהירות הגלישה ברשת. שתפו! אוף טופיק 34
S איך אתם עושים ניתוח טכני בכניסה לשוק נדל"ן חדש - שתפו נדל"ן 1
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 53
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 15
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 5
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A פרוייקטים מעניינים ששמתם עליהם את העין נדל"ן 32
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
ק עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 57
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
R עד כמה מפחיתים את ההפסד במידה ולוקחים ACWI למול S&P בתיק הפטור? שוק ההון 0
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
R האם אני יכול לעזוב את הבית של ההורים יומני מסע אישיים 27
מ מעביר את התיק השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי שוק ההון 23
B איך מורידים את הקובץ אקסולידית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
yossik שכן אחד מחמם את המים של הבניין אוף טופיק 25
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
ט לשים את כל הכסף הפנוי בIB שוק ההון 10
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
oferM נתניהו דרש מראש השב"כ להזהיר את לפיד: בלי פשרה על עילת הסבירות הסכנה למלחמה תגדל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 47
A איך אני בודק את התאריך שבו קניתי מניה במערכת ספארק? פוסטים מאיכות נמוכה 1
C ככה מנצחים את האינפלציה? שוק ההון 1
R האם יש דרך לקבל את מדד המחירים לצרכן ב-Google Sheets? מיסים 6
J עמלת סנט למניה - לא מבין את ההגיון שוק ההון 3
א שאלה המטילה בספק את כל צורת ההשקעות הנפוצה כאן בבלוג שוק ההון 20
חתול לילה למה הקרן המחקה שלי לא נותנת את תשואת המדד? שוק ההון 208
לאץ' להבין את התפלגות הנכסים של בתי ההשקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
R איך מחלקים את ההשקעות בין שוק ההון ובין נדל״ן? שוק ההון 24
D איך אפשר למחוק את עצמי ופוסטים שכתבתי? אוף טופיק 3
A הנחה במס שבח למי שמעמיד את הדירה לשכירות? פוסטים מאיכות נמוכה 0

נושאים דומים

Back