• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שינוי מקצוע

Melafefon

משתמש סולידי
דירוג
12
היי לכם,

חדש כאן למרות שקורא מספר חודשים באתר.
קצת עליי, בן 30 מאיזור השרון, יש לי תואר ראשון ושני בכלכלה. עובד בתחום כ- 7 שנים.
עברתי 3 עבודות כאשר בכולם הציעו לי אותו טווח שכר 7-10K. אני די מתוסכל מזה כי אני עובד קשה 9 שעות כל יום ומרגיש שלא מתגמלים מספיק, ניסיתי לחפש מקומות אחרים אבל ההיצע גדול והשכר נמוך. זה גם מה שאני שומע מחברים שלי בתחום. יש עוד אלפי בוגרי כלכלה שאפילו לא מוצאים עבודה כך שאני "בר מזל" בתחום הזה.

אחרי הרבה התלבטויות, החלטתי שאני רוצה לשנות כיוון וללמוד את אחד התחומים האלה :
-מדעי המחשב
-הנדסת תוכנה
- או הנדסת חשמל

אני עדיין לא סגור על מה מבין ה- 3 ופה אני זקוק לעזרתכם. אם אני אתחיל בספטמבר הקרוב לימודים מדעי המחשב ייקח לי 3 שנים וההנדסות האחרות 4 שנים כך שאהיה כבר קרוב לגיל 35.

נניח שאני יוצא לשוק בגיל כזה מה השכר המוצע בכל תפקיד בנטו ועד גיל פרישה ? עד איזה גיל צפויים לעבוד ללא חרדת פיטורים ? עד כמה התחרות הקשה ? וכמה אצטרך להשקיע בכל אחד מהתחומים?

אני מתכוון ללכת על זה בכל הכח גם אם זה אומר להתחיל הכל מחדש. יש לציין שלא למדתי מחשבים בתיכון ואין לי רקע אבל יש לי מוטיבציה גדולה.

אנא עזרתכם!

-מדעי המחשב
-הנדסת תוכנה
- או הנדסת חשמל
בשוק הנוכחי אין לדעתי שום יתרון כלכלי בלימוד המסלולים ה4 שנתיים. תוכל להשתכר מאד יפה עם תואר במדעי המחשב בציונים טובים, עוד שנה לא תוסיף לך לשכר.

נניח שאני יוצא לשוק בגיל כזה מה השכר המוצע בכל תפקיד בנטו ועד גיל פרישה ?
השכר תלוי בין השאר בציונים שתשיג ובמוסד שתלמד בו, מישהו כתב כאן בהודעה אחרת 24K ברוטו לבוגר חסר נסיון במדעי המחשב, אבל שוב זה תלוי. השכר עולה עם השנים אם אתה מוצלח במה שאתה עושה. יכול גם לרדת אם איבדת רלוונטיות ולא המשכת לעקוב אחר ההתפתחות הטכנולוגית או שמרת על המיומנות שלך.

עד איזה גיל צפויים לעבוד ללא חרדת פיטורים ?
אין גיל כזה, אני מכירה אדם משכמו ומעלה בן 40 שפוטר עכשיו פשוט כי סגרו את כל המחלקה שלו וביטלו את המוצר. וזה כמובן יכול לקרות לכל אחד בכל גיל. אבל, יש לו כישורים מצוינים, קורות חיים מוצלחים, וידע טכנולוגי רלוונטי, אז הוא ימצא עבודה חדשה בקלות. לעומת זאת, מי שעבד לידו במשרד כבודק תוכנה ללא הכשרה, יתקשה הרבה יותר. עבודה בתחום הטכנולוגי בדרך כלל לא באה עם קביעות, צריך להמשיך להיות בעניינים כל החיים.

עד כמה התחרות הקשה ? וכמה אצטרך להשקיע בכל אחד מהתחומים?
התחרות קשה מאד בשלב הקבלה לתואר, לאוניברסיטאות ששוות משהו (בן גוריון, טכניון, עברית, תל אביב). תצטרך להשקיע המון במהלך התואר, אלא אם כן אתה גאון (והאמת, גם רוב הגאונים צריכים להשקיע המון). אם תצליח לסיים את התואר באוניברסיטה טובה ובציונים טובים, אחר כך (לפחות בשוק הנוכחי) לא יהיה לך קשה למצוא עבודה, ואם תמשיך להיות מוצלח בעבודה לא יהיה לך קשה למצוא את העבודה הבאה.

נערך לאחרונה ב:
לא בדיוק עונה לשאלות ששאלת, אבל עצה גנרית לכל שינוי מקצוע.
במסגרת בחירת המסלול החדש, כדאי להשתדל להתחבר למקצוע הקודם.
ראשית, אופי העיסוק החדש - כי כך יהיו פחות הפתעות מבחינת ההתאמה למקצוע וההנאה מהעבודה. אתה מציין שאתה עובד קשה ולא מתוגמל, אבל לא מתלונן על העיסוק עצמו. אולי הנדסת תוכנה מתאימה לך מבחינת העיסוק היום יומי, אבל כדאי לברר זאת לפני שמשקיעים שנים רבות בלימודים קשים. כמי שכבר יש לו ניסיון בשוק העבודה, אתה כבר מכיר את עצמך מעט מבחינת מה שמהנה עבורך וכדאי להקדיש לכך מעט מחשבה.
שנית, חבל לזרוק לפח לגמרי את כל שנות הלימודים והניסיון הקודמים. כבוגר טרי של מדמ"ח המנהלים שלך יהיו בני גילך (יש כאלו שזה לא מפריע להם). אם תמצא נישה בה יש חשיבות למה שכבר עשית בחיים, נקודת הפתיחה שלך תהיה טובה יותר מאשר של מי שמסיים איתך את הלימודים. כדאי גם בנושא הזה להשקיע מעט מחשבה לפני שנרשמים ללימודים בתחום אחר ולפני שבוחרים תחומי התמחות בשוק העבודה במקצוע החדש.
בהצלחה.

היי לכם,

חדש כאן למרות שקורא מספר חודשים באתר.
קצת עליי, בן 30 מאיזור השרון, יש לי תואר ראשון ושני בכלכלה. עובד בתחום כ- 7 שנים.
עברתי 3 עבודות כאשר בכולם הציעו לי אותו טווח שכר 7-10K. אני די מתוסכל מזה כי אני עובד קשה 9 שעות כל יום ומרגיש שלא מתגמלים מספיק, ניסיתי לחפש מקומות אחרים אבל ההיצע גדול והשכר נמוך. זה גם מה שאני שומע מחברים שלי בתחום. יש עוד אלפי בוגרי כלכלה שאפילו לא מוצאים עבודה כך שאני "בר מזל" בתחום הזה.

אחרי הרבה התלבטויות, החלטתי שאני רוצה לשנות כיוון וללמוד את אחד התחומים האלה :
-מדעי המחשב
-הנדסת תוכנה
- או הנדסת חשמל

אני עדיין לא סגור על מה מבין ה- 3 ופה אני זקוק לעזרתכם. אם אני אתחיל בספטמבר הקרוב לימודים מדעי המחשב ייקח לי 3 שנים וההנדסות האחרות 4 שנים כך שאהיה כבר קרוב לגיל 35.

נניח שאני יוצא לשוק בגיל כזה מה השכר המוצע בכל תפקיד בנטו ועד גיל פרישה ? עד איזה גיל צפויים לעבוד ללא חרדת פיטורים ? עד כמה התחרות הקשה ? וכמה אצטרך להשקיע בכל אחד מהתחומים?

אני מתכוון ללכת על זה בכל הכח גם אם זה אומר להתחיל הכל מחדש. יש לציין שלא למדתי מחשבים בתיכון ואין לי רקע אבל יש לי מוטיבציה גדולה.

אנא עזרתכם!

מאחר ואתה בעל רקע פיננסי, אולי כדי שתתמקצע בתחום של מתכנן פננסי (מדובר בקורס של שנה וחצי), ותוך כדי עבודה כשכיר תקים עסק עצמאי, קח בחשבון שזה יקח לפחות שנתיים עד שתוכל להתפנות מהמשרה כשכיר ולהתמקד בעסק החדש, ללא ספק תעבוד קשה יותר, תתוגמל בהתאם ויתכן אפילו שתרגיש מסופק.

@Melafefon אני לא בעד הסבה מקצועית, לרוב זה נגמר בבכי. חשבת לחפש בתחום של בנקאות להשקעות, או אולי אנליסט פיננסי בחברות הייטק או באחת הקרנות הזרות?

אני לא יודע איך מציעים לך משכורות כאלו לאחר 7 שנים. מהיכרות אישית, אנליסט פיננסי ללא נסיון מקבל 10 וצפונה.

אין גיל כזה, אני מכירה אדם משכמו ומעלה בן 40 שפוטר
הפחד שלי שלא יקבלו אותי בגיל 35 לתפקיד ראוי וגם יכולים לשאול למה עשיתי הסבת מקצוע וכו' ואולי זה עלול לא להראות טוב. אני מבין שאין ביטחון תעסוקתי אבל חשוב לי לדעת אם בתחומים האלה ניתן להמשיך לעבוד עד גיל 60 פלוס ? או שבהייטק הרב פורשים מוקדם יותר. אני מפספס פה שנים מהותיות ופוחד שזה כבר מאוחר מדי.

נישה בה יש חשיבות למה שכבר עשית בחיים
מה אתה מציע בעצם ?

אנליסט פיננסי בחברות הייטק או באחת הקרנות הזרות?
ניסיתי גם שם, הציעו שם 11 ברוטו ולא התקבלתי . וזה אחרי אינספור ראיונות ומבחנים שהייתי בהם. יש המון מועמדים וקשה למצוא עבודה מתגמלת בתחום.

אני לא יודע איך מציעים לך משכורות כאלו לאחר 7 שנים. מהיכרות אישית, אנליסט פיננסי ללא נסיון מקבל 10 וצפונה.
זה מתסכל אבל ככה זה.

מאחר ואתה בעל רקע פיננסי, אולי כדי שתתמקצע בתחום של מתכנן פננסי (מדובר בקורס של שנה וחצי), ותוך כדי עבודה כשכיר תקים עסק עצמאי, קח בחשבון שזה יקח לפחות שנתיים עד שתוכל להתפנות מהמשרה כשכיר ולהתמקד בעסק החדש
שמעתי על זה. אך האם יש לכך ביקוש בשוק ? לא שמעתי על כאלה שעשו את הקורס ככה שאני לא יודע מה הכדאיות שלו.

לפעמים לימודים זה לא הכל , ולמרות ההשכלה הפיננסית שלי מסתבר שהיא לא שווה הרבה בשוק .

ניסיתי גם שם, הציעו שם 11 ברוטו ולא התקבלתי . וזה אחרי אינספור ראיונות ומבחנים שהייתי בהם. יש המון מועמדים וקשה למצוא עבודה מתגמלת בתחום.

זה נכון. יש תחרות קשה על המשרות הטובות והרבה מועמדים עם תארים נחשקים וקשרים. אני מאמינה שבהייטק זה לא יותר קל.
יש לך חברים במקומות שווים שיכולים להמליץ עליך?

מה אתה מציע בעצם ?
אני לא מספיק מכיר אותך ומה שמעניין אותך כדי להציע אבל אפשר לחשוב על דוגמאות.
למשל, אם אתה מבין לעומק את הנושא של תמחור, אפשר לחשוב על תפקידים בהם יהיה יתרון לאיש טכנולוגי בחברה שעוסקת בזירות מסחר באינטרנט. אם אתה בשוק ההון, הנושא של מודלים מתמטיים ויישום שלהם בתוכנה הוא נושא חם ויהיה בו יתרון למי שמבין לעומק את מבנה השווקים (או אפילו מי שמכיר באופן שטחי את המכשירים הפיננסים השונים). עשוי להיות לך יתרון יחסי גם בתפקידים בהם צריך לאפיין מערכות מהסוג שאתה מכיר מעבודתך הנוכחית.
אם אקח דוגמה מהתחום שלי - משפטים. אין ספק שיש יתרון לבעל השכלה משפטית בתחום של תוכנות משפטיות.

שמעתי על זה. אך האם יש לכך ביקוש בשוק ? לא שמעתי על כאלה שעשו את הקורס ככה שאני לא יודע מה הכדאיות שלו.

לפעמים לימודים זה לא הכל , ולמרות ההשכלה הפיננסית שלי מסתבר שהיא לא שווה הרבה בשוק .

אני והשותפה שלי עוסקים בתחום זה, רק שהשוני אצלנו הוא שבמקום תיק ניירות ערך אנחנו מתמקדים בנדל"ן מניב, מלווים בבניית פורטפוליו נכסים מניבים. לגבי הכדאיות של תחום זה, לדעתי עם השנים הביקוש יעלה, משום החוסר בפנסיה הקיימת, חוסר ביטחון תעסוקתי הולך וגובר בעיקבות השינויים הטכנולוגיים, ומעל הכל הגידול בתוחלת החיים. כדי לשרוד את המציאות הקיימת, עם השנים פלח הולך וגדל באוכלוסיה יזדקקו לעזרה וליווי של אנשי מקצוע בתחום.

איכשהו נשמע לי שאתה בפוזיציה מעולה:
1. יש לך עבודה, מסודרת.
2. יש לך אלטרנטיבות רלוונטיות, בתחום שלך.
3. אתה לא גרוע במה שאתה עושה (אחרת סעיף 1 ו-2 לא היו כאן).
4. אתה מבין את המצב שלך.
5. אתה צעיר מספיק כדי לשנות אותו.
6. אתה מעוניין לשנות אותו.
7. אתה יכול לשנות אותו.

הצעה שלי:
קח קורס באוניברסיטה הפתוחה של מבוא לאחד מהמקצועות שרשמת (בטוח יש בפורום אנשים שיוכלו להמליץ לך) ותראה אם אתה מתחבר לזה הן ברמת התוכן, הן ברמת הקושי, והן ברמת העניין האישי שלך.

מצאת משהו שאתה אוהב? אם זה טכנולוגי, ויש לך תחת, אתה כנראה יכול ללמוד המון לבד, מהבית, אונליין, בחינם, מתי שאתה רוצה.
מרגיש שאתה צריך מסגרת ללימודים - לך על הפתוחה בשילוב העבודה שלך עד שתוכל לעבור למשהו אחר.

נתונים שחסרים לנו: מצב משפחתי נוכחי.

אנא עזרתכם!
תבדוק כיוון של ניתוח ואפיון מערכות מידע. יש ביקוש משמעותי למקצוע. אין צורך בידע בתכנות ויש יתרון גדול לאנשים בעלי רקע מקצועי קודם, כמעט מכל תחום. סה"כ צריך הגיון בריא וגישה חיובית לאנשים.

תבדוק כיוון של ניתוח ואפיון מערכות מידע
אשמח יותר ל הכוונה - כמו איפה לומדים -האם זה תת מסלול במדעי המחשב ?

האמת שקצת מפחיד אותי לעשות שינוי מקצוע בגיל שלי אבל אני מרגיש שאין לי ברירה. אני אוהב את התחום שלי ודי נהנה מהעבודה. אני בטוח שהתחום הטכנולוגי יהיה לי יותר קשה להתמודדות.

אני אוהב את התחום שלי ודי נהנה מהעבודה
זה נתון מאד משמעותי. אתה מבלה חלק ניכר מהחיים במקום העבודה, ועדיף לעשות את זה בעבודה שאתה אוהב.
גם מבחינה כספית, לא בטוח שבטווח הארוך תרוויח פחות מעבודה שאתה אוהב מאשר בעבודה שאתה לא אוהב (ולכן סביר שגם תהיה בה פחות טוב).
ובלי קשר, כדאי למצוא גם במקצוע שלך נישות קצת יותר ריווחיות.

תחפש תפקידים של אנליסט פיננסי בחברות הייטק מנסיון תתחיל מסביבות 11 אלף ותעלה כל שנה בסוף תגיע למשכורת סבירה.

אשמח יותר ל הכוונה - כמו איפה לומדים -האם זה תת מסלול במדעי המחשב
לא קשור למדעי המחשב.

מדובר לרוב בלימודי ערב, פעמים בשבוע, כ-8 חודשים סה"כ. לומדים בג'ון ברייס, היחידה ללימודי חוץ של הטכניון ועוד גופים. חפש בגוגל...וגם חפש משרות בתחום...

זה נכון. יש תחרות קשה על המשרות הטובות והרבה מועמדים עם תארים נחשקים וקשרים. אני מאמינה שבהייטק זה לא יותר קל.
בהייטק זה הרבה יותר קל. בעיקר כי גם משרה "גרועה" בהייטק משלמת בקלות פי 2 ממשרה "גרועה" בתחום של פות"ש, והיא לא באמת גרועה.

בהייטק זה הרבה יותר קל. בעיקר כי גם משרה "גרועה" בהייטק משלמת בקלות פי 2 ממשרה "גרועה" בתחום של פות"ש, והיא לא באמת גרועה.

אין ויכוח שניתן להרוויח יותר בהייטק. אבל האם יותר קל להתקבל לעבודה? במיוחד בגיל 40 ללא ניסיון. וכמה זמן ייקח?

אין ויכוח שניתן להרוויח יותר בהייטק. אבל האם יותר קל להתקבל לעבודה? במיוחד בגיל 40 ללא ניסיון. וכמה זמן ייקח?
ההשוואה בין משרות "גרועות" לא רלוונטית לך. ההשוואה הנכונה היא בין תחום שאתה אוהב ויש לך בו 10 שנות ניסיון (עד שתסיים את הלימודים) לבין תחום שאתה אולי תאהב ואין לך בו ניסיון כלל. מכאן ההצעה לנסות למצוא נישה ריווחית יותר בתחום שלך לפני שאתה עושה הסבה לתחום חדש לגמרי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
לאץ' לטבול רגליים לפני שינוי מקצוע התפתחות אישית 24
ויטל שינוי מקצוע- מתקרב לגיל 30 התפתחות אישית 4
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 13
E יש שינוי מבחינה מיסויית כעת במעבר מAmeritrade לSchwab? מיסים 3
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הקצאת נכסים, שינוי כיוון שוק ההון 8
ע לימודים / שינוי קריירה התפתחות אישית 3
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 346
נ שינוי תב"ע נדל"ן 12
מ שינוי בתלוש שכר - אחוז משרה מיסים 3
לאץ' שינוי סטטוס באתר מחיר למשתכן/דירה בהנחה נדל"ן 2
בובין חוט-השני האם שינוי אופי אוכלוסיה יכול לתרום לירידת מחירי נד"לן? נדל"ן 29
D איך לחולל שינוי במדינה? אוף טופיק 95
ס שינוי מסלול לימודים התפתחות אישית 13
L שינוי רישום מניה שוק ההון 2
N שינוי מיסוי בעקבות החקיקה אוף טופיק 46
N דירה יד שניה - שינוי פנימי ללא היתר נדל"ן 9
TheTieMan שינוי מסלול - הפקדות עבר + הפקדות עתיד או רק הפקדות עתיד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
T מחיר למשתכן - שינוי סטטוס מידועים לציבור לנשואים לאחר ״זכייה״ נדל"ן 0
B התפטרות עקב שינוי גיאוגרפי של מקום העבודה אוף טופיק 4
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
W חבריי העצמאיים! האם יש שינוי בחובת הדיווח לרשויות? מיסים 24
V הסבר לצורת חישוב ״שינוי מעלות״ שוק ההון 14
נ הודעה מהבורסה הישראלית על שינוי במדיניות הקרן שוק ההון 4
A הקמת פורום של p2p / שינוי מדיניות? אוף טופיק 4
חתול לילה שינוי מסלול לא מבוקש בקרן השתלמות שוק ההון 24
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
ר שינוי ושיפור משכנתא לאחר שנקלחה. נדל"ן 5
S שינוי מסלולי השקעה וחשיפה למניות לשם הקטנת הדימום - עצתכם שוק ההון 13
S שינוי תמהיל עקב הבנת סיבולת סיכון שוק ההון 14
ב שינוי כיוון בקריירה התפתחות אישית 8
א שינוי תיק 70-30 לפרישה שוק ההון 26
R קרן מחקה msci ללא שינוי בשער שוק ההון 11
T סגירת מסלול בקרן פנסיה או שינוי מדיניות השקעה תוך גרימה לקיבוע הפסדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שינוי מודל הפנסיה? הכיוון החדש של האוצר מדאיג? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I שינוי מסלול בקרן השתלמות לפני פדיון אפשרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
amit שינוי מגדר בכיתה ב' פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1003
ה שינוי תיק לקראת פרישה שוק ההון 19
flower חוק ההסדרים - שינוי מדיניות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70
A שינוי במשכנתא עקב עליות המדד נדל"ן 2
P תיאום מס במהלך השנה - מעסיק חדש + שינוי באחוז משרה קיימת מיסים 1
N מה דעתכם על שינוי מודל הערבות ההדדית הקיים בביטוח הבריאות הציבורי? אוף טופיק 60
J התלבטות בחיסכון לדירה שניה - עקב שינוי מדיניות למשכון דירה קיימת נדל"ן 8
ס שינוי מסיבי במבנה התיק והימנעות מאירועי מס שוק ההון 11
ה שינוי מקצועי לקראת גיל ה40. התפתחות אישית 10
A שינוי בפרטי הפקדה שקלית לאינטראקטיב פוסטים מאיכות נמוכה 1

נושאים דומים

Back
למעלה