• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שינוי מדיניות whatsapp - מה החלטתם לעשות?

באיזו פלטפורמה של instant messaging תשתמשו מעכשיו?

• אמשיך עם whatsapp

הצבעות: 38 53.5%
  • telegram

הצבעות: 10 14.1%
  • signal

הצבעות: 20 28.2%
  • אחר

הצבעות: 3 4.2%

• סך הכל מצביעים
    71
לא מפריע לי האמת

כבר שנים עובד עם טלגרם וואצאפ.
עכשיו הוספתי סיגנל.

בשלב הזה הדרך יחידה לשבור את ההגמוניה של ווטסאפ זה על ידי רגולציה
הם בנו לעצמם moat בלתי ניתן לחדירה לפחות במדינות מסויימות, ישראל ביניהן.

אפקט הnetwork של ווטסאפ משאיר אותה שולטת. אני כבר 5 שנים בסיגנל, עוד מאז שזה היה Textsecure וכן, בשבועות האחרונים אני רואה מלא אנשים מצטרפים לסיגנל אבל זאת עדיין טיפה בים וקבוצות עוד יותר קשה להעביר לשם

אני מקווה שכולם פה לא באמת מפספסים את הניסוי ההמוני הגדול שוואטסה עושה על 2 מיליארד המשתמשים שלה.
הריזיקה?
בוא נבהיל.
נראה כמה יעזבו, יפרשו, יצודדו החוצה. כמה הם באמת מכורים אלינו ולא יכולים בלעדינו.
כמה הם "גברים".
ובכלל, לא כזה נורא לאבד כמה עשרות מליוני משתמשים כשיש לך 2 מיליארד.
(ואני בטוח לגמרי שהם כבר בנו מודל לכימות של עזיבת משתמשים במקרה של "כדור שלג").

ברגע זה ממש מחשבי העל שלהם מבצעים את הסטטיסטיקה הנדרשת - מחשבים טור פורייה, מריצים טור טיילור, מחשבים רווח סמך, התפלגות Xi, קצת חילוק בכפל ארוך, קצת חוקי נגזרות וכמובן גם שברים עשרוניים - והכל על מנת להבין האם כשנותנים לציבור כאפה קלילה בדמות הבהלה (ואז כמה צעדים ברוורס), מה הוא עושה...
וזה לדעתי הענייה עד מאוד פתח לבאות לאגרוף שיגיע בהמשך (בטווח של כמה שנים).

נחייה ונראה.

אני מקווה שכולם פה לא באמת מפספסים את הניסוי ההמוני הגדול שוואטסה עושה על 2 מיליארד המשתמשים שלה.
הריזיקה?
בוא נבהיל.
נראה כמה יעזבו, יפרשו, יצודדו החוצה. כמה הם באמת מכורים אלינו ולא יכולים בלעדינו.
כמה הם "גברים".

ברגע זה ממש מחשבי העל שלהם מבצעים את הסטטיסטיקה הנדרשת - מחשבים טור פורייה, מריצים טור טיילור, מחשבים רווח סמך, התפלגות Xi, קצת חילוק בכפל ארוך, קצת חוקי נגזרות וכמובן גם שברים עשרוניים - והכל על מנת להבין האם כשנותנים לציבור כאפה קלילה בדמות הבהלה (ואז כמה צעדים ברוורס), מה הוא עושה...

נחייה ונראה.
לא הבנתי מה אתה טוען שווטסאפ עושים, ולמה הם עושים את זה.
כמו כן, האם אתה יכול לבסס את זה על יותר מאשר "אני בטוח" והרבה אותיות?

כתבתי את אותה מסקנה בתגובה 73 -
מנסים לעשות X. מקסימום, נמשוך.
שנה אחרי ננסה לעשות X-1. וכן הלאה עד שמוצאים את הנקודה הנכונה.
מרגילים קצת את האוכלוסיה ואז מנסים שוב להתקדם.

ב"ישראלית" שיטת הסלמי.
השאלה האמיתית היא כמה תעבורה אכן תעבור למתחרות.
בזמנו גון אוליבר תיאר מה יקרה ביום שגוגל תרצה לגבות כסף על שרות המייל שלה.
עכשיו נשאר לראות מה יקרה עם שרות התמונות שלה.

הריזיקה?
בוא נבהיל.
כמה הם "גברים".

נחייה ונראה.

ומה ימנע אז את העזיבה?

לא אעשה כלום?
לא מבין את הבעיה, כשזה בחינם, אתה המוצר... רק צריך לקחת את זה בחשבון, זה הכל.
מוצר שנותן שרות, יש לו עלות, תחזוקה וכו, איך המוצר יכול לכלכל את עצמו ללא הכנסות?
צריך למצוא מודל שזה יעבוד, אתה רוצה בחינם, קח בחשבון שישתמשו בדטה.
לא רוצה שישתמשו בדטה, תשתלם עבור שרות מסרים, זה הכל.
אף שרות חינם לא יחזיק מעמד בלי מודל הכנסות.

זה שזה זכותם לקחת מידע זה לא אומר שאתה חייב להמשיך להשתמש

זה שזה זכותם לקחת מידע זה לא אומר שאתה חייב להמשיך להשתמש
סבבה, לא כל כך מפריע לי, אני לוקח בחשבון שהכל חשוף.
דברים שאני באמת מעוניין להסתיר, אני לא משתף ברשתות האלו.
זה הכל עניין של מודעות.

דברים שאני באמת מעוניין להסתיר, אני לא משתף ברשתות האלו.
גם עניין של איזה מידע האפליקציה לוקחת מהמכשיר בלי שאתה תשתף אקטיבית.

זה הכל עניין של מודעות.
להרבה אנשים את המודעת והידע להבין את חשיפת המידע שלהם - במיוחד שזה מרחב שמשתנה כל הזמן.
אני באופן אישי חושב שכן יש מקום לרגולטור לדחוף (בעוצמה) לכיוון של informed consent בצורה ברורה בשפה פשוטה וכו'

כמו כן, האם אתה יכול לבסס את זה על יותר מאשר "אני בטוח" והרבה אותיות?
לבסס... בעבור מה? o_o
חפצה נפשך בכמה קישורים לכתבה מז'ורנל מדעי בפקולטה לתקשורת בעוניברסיטת אריאל או במאמר דיעה של פרופ' חצרוני ממכללת בית ברל?
אולי במאמר פרופר מאת ד"ר דרה ב- PNAS שהוא Peer reviewed?
בשביל ליצור דיון אינטרנטי משכנע?
את מי אני אמור או רוצה (=צריך) לשכנע?...
לא הבנתי :|
כשמנסים להעלות עובדות, יש מקום לדרוש סימוכין.
לא זוכר שטענתי שאני מעלה עובדות בהקשר הזה... כמו שרשמת בעצמך - אני סתם מקשקש עם "הרבה אותיות".
אגב, זה נקרא דעה.
לא חייב לקבל, לא חייב לאהוב, אבל גם לא צריך לבקש סימוכין רק כי מקובל שירצו לשכנע אותך כל הזמן ב"אמת לאמיתה".

דעה לא פופולרית: ממש לא נוח שכל המידע בוואטסאפ נשמר לוקלית על הטלפון. עם החלפת מכשירים מאבדים את כל המידע. הגיבוי לענן ממש לא אמין ופעמיים איבדתי ככה היסטוריית וואטסאפ שלמה - מה שאולי היה בלתי נמנע מלכתחילה כי הגיבויים בענן הגיעו לגדלים של עשרות גיגה לפני שנעלמו. מהרגע הראשון חשבתי שכדאי שהמידע ישמר בענן. אני משתמש גם בפייסבוק צ'אט בלי קשר, אז ממש לא מפריע לי איחוד בין פייסבוק צ'אט לוואטסאפ ואני אפילו מברך עליו.

לנושא הכללי של השרשור, שום דבר לא באמת השתנה בעדכון האחרון בשביל רוב המשתמשים. השינוי הוא בשביל משתמשים עסקיים.
ה-brand של פייסבוק נורא, אז זה לא באמת משנה. היה פה פישול נורא בתקשור של השינוי.

לא הספקתי לקרוא את כל השרשור אבל אציין שההצפנה בווטסאפ לא שווה הרבה כי התוכנה שומרת את הגיבויים ב-plain text על השרתים של גוגל.
לא, דווקא לא. אם מפעילים את הגיבוי וואטסאפ שומרת את הגיבויים מוצפנים ב-Drive (או iCloud למשתמשי אפל), ושומרת את מפתחות ההצפנה אצלה. ככה אף חברה לא יכולה לקרוא את ההודעות שלך על דעת עצמה. זה לא חזק כמו e2ee אבל זה משמעותית יותר טוב משמירה ב-plaintext.

יש להם את המפתח, כך שאומנם ההודעות מוצפנות אבל אם הם רוצים הם יכולים לקרוא אותם. מה שלא נכון בסיגנל למשל שם המפתח נמצא אצלך ואין להם גישה אליו. לכן יש להם הרבה בעיות למשל בגיבוי.
כל שירות שאומר לך שהוא מצפין את הנתונים שלך ולא נותן לך לשנות את המפתח או מייצר אותו אוטומטי הוא לא באמת מאובטח. ואתה בעצם סומך על ספק השירות.
מה שעשתה ההודעה הזו של וואטסאפ זה לערער את הבטחון בהם, ולא רק הנתונים שהם ישתפו או ימכרו שאולי לא איכפת לך מהם.
לא, המפתחות בוואטסאפ מיוצרים מקומית ואם אתה לא מפעיל גיבוי לחברה אין גישה אליהם. זה אותו בדיוק פרוטוקול כמו signal.

בעיקר פישלו עם ה-messaging. זה לא ניסוי. מצטער, האמת הרבה יותר משעממת.

ממש לא נוח שכל המידע בוואטסאפ נשמר לוקלית על הטלפון. עם החלפת מכשירים מאבדים את כל המידע. הגיבוי לענן ממש לא אמין ופעמיים איבדתי ככה היסטוריית וואטסאפ שלמה - מה שאולי היה בלתי נמנע מלכתחילה כי הגיבויים בענן הגיעו לגדלים של עשרות גיגה לפני שנעלמו. מהרגע הראשון חשבתי שכדאי שהמידע ישמר בענן.
כלכך נכון!
לא מבין מה ההתלהבות של כולם מהצפנה קצה לקצה. לא מעניין אותי אם המידע מוצפן, זה לא שאני מדבר על איזה סודות מדינה בתוכנת הצאט הפרטית שלי או משהו כזה.
הרבה יותר חשוב שיהיה נוח להשתמש. שאני אוכל לגשת להסטוריה ולרשימת החברים מכל מחשב שאני עושה בו לוגאין. שאני אוכל להמשיך את החיים גם אם הטלפון שלי בדיוק נהרס או נגנב גם בלי שעשיתי לו גיבוי יזום מראש.

לבסס... בעבור מה? o_o
חפצה נפשך בכמה קישורים לכתבה מז'ורנל מדעי בפקולטה לתקשורת בעוניברסיטת אריאל או במאמר דיעה של פרופ' חצרוני ממכללת בית ברל?
אולי במאמר פרופר מאת ד"ר דרה ב- PNAS שהוא Peer reviewed?
בשביל ליצור דיון אינטרנטי משכנע?
את מי אני אמור או רוצה (=צריך) לשכנע?...
לא הבנתי :|
כשמנסים להעלות עובדות, יש מקום לדרוש סימוכין.
לא זוכר שטענתי שאני מעלה עובדות בהקשר הזה... כמו שרשמת בעצמך - אני סתם מקשקש עם "הרבה אותיות".
אגב, זה נקרא דעה.
לא חייב לקבל, לא חייב לאהוב, אבל גם לא צריך לבקש סימוכין רק כי מקובל שירצו לשכנע אותך כל הזמן ב"אמת לאמיתה".
אה... ככה אתה מעלה דעות? אני קראתי את ההודעות שלך בתור טענות.
מתנצל, יש לי אלרגיה לחרטטת

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A הקמת פורום של p2p / שינוי מדיניות? אוף טופיק 4
T סגירת מסלול בקרן פנסיה או שינוי מדיניות השקעה תוך גרימה לקיבוע הפסדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
flower חוק ההסדרים - שינוי מדיניות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70
J התלבטות בחיסכון לדירה שניה - עקב שינוי מדיניות למשכון דירה קיימת נדל"ן 8
כ שינוי מדיניות השקעה- שיקולי מס שוק ההון 1
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 13
E יש שינוי מבחינה מיסויית כעת במעבר מAmeritrade לSchwab? מיסים 3
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הקצאת נכסים, שינוי כיוון שוק ההון 8
ע לימודים / שינוי קריירה התפתחות אישית 3
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 334
נ שינוי תב"ע נדל"ן 12
מ שינוי בתלוש שכר - אחוז משרה מיסים 3
לאץ' שינוי סטטוס באתר מחיר למשתכן/דירה בהנחה נדל"ן 2
בובין חוט-השני האם שינוי אופי אוכלוסיה יכול לתרום לירידת מחירי נד"לן? נדל"ן 29
D איך לחולל שינוי במדינה? אוף טופיק 95
ס שינוי מסלול לימודים התפתחות אישית 13
L שינוי רישום מניה שוק ההון 2
N שינוי מיסוי בעקבות החקיקה אוף טופיק 46
N דירה יד שניה - שינוי פנימי ללא היתר נדל"ן 9
TheTieMan שינוי מסלול - הפקדות עבר + הפקדות עתיד או רק הפקדות עתיד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
T מחיר למשתכן - שינוי סטטוס מידועים לציבור לנשואים לאחר ״זכייה״ נדל"ן 0
B התפטרות עקב שינוי גיאוגרפי של מקום העבודה אוף טופיק 4
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
W חבריי העצמאיים! האם יש שינוי בחובת הדיווח לרשויות? מיסים 24
V הסבר לצורת חישוב ״שינוי מעלות״ שוק ההון 14
נ הודעה מהבורסה הישראלית על שינוי במדיניות הקרן שוק ההון 4
חתול לילה שינוי מסלול לא מבוקש בקרן השתלמות שוק ההון 24
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
ר שינוי ושיפור משכנתא לאחר שנקלחה. נדל"ן 5
S שינוי מסלולי השקעה וחשיפה למניות לשם הקטנת הדימום - עצתכם שוק ההון 13
S שינוי תמהיל עקב הבנת סיבולת סיכון שוק ההון 14
ב שינוי כיוון בקריירה התפתחות אישית 8
א שינוי תיק 70-30 לפרישה שוק ההון 26
R קרן מחקה msci ללא שינוי בשער שוק ההון 11
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שינוי מודל הפנסיה? הכיוון החדש של האוצר מדאיג? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I שינוי מסלול בקרן השתלמות לפני פדיון אפשרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
amit שינוי מגדר בכיתה ב' פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1003
ה שינוי תיק לקראת פרישה שוק ההון 19
A שינוי במשכנתא עקב עליות המדד נדל"ן 2
P תיאום מס במהלך השנה - מעסיק חדש + שינוי באחוז משרה קיימת מיסים 1
לאץ' לטבול רגליים לפני שינוי מקצוע התפתחות אישית 24
N מה דעתכם על שינוי מודל הערבות ההדדית הקיים בביטוח הבריאות הציבורי? אוף טופיק 60
ס שינוי מסיבי במבנה התיק והימנעות מאירועי מס שוק ההון 11
ה שינוי מקצועי לקראת גיל ה40. התפתחות אישית 10
A שינוי בפרטי הפקדה שקלית לאינטראקטיב פוסטים מאיכות נמוכה 1

נושאים דומים

Back
למעלה