• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שינוי מדיניות whatsapp - מה החלטתם לעשות?

באיזו פלטפורמה של instant messaging תשתמשו מעכשיו?

• אמשיך עם whatsapp

הצבעות: 38 53.5%
  • telegram

הצבעות: 10 14.1%
  • signal

הצבעות: 20 28.2%
  • אחר

הצבעות: 3 4.2%

• סך הכל מצביעים
    71
אם מישהו נמצא בפייסבוק, ומתלונן על WhatsApp, אז הוא לא מבין את המציאות. זה פשוט מגוחך.
לפייסבוק אפשר להיכנס מהדפדפן במחשב עם חוסם פרסומות או שלל התוספים שמשבשים את איסוף המידע שלהם. וואטסאפ מצריך התקנה בטלפון, רישום מספר טלפון, ודי מסורס בלי הרשאות רגישות כגון גישה לאנשי הקשר, מערכת הקבצים, מצלמה, מיקרופון וכו'.

לפייסבוק אפשר להיכנס מהדפדפן במחשב עם חוסם פרסומות או שלל התוספים שמשבשים את איסוף המידע שלהם. וואטסאפ מצריך התקנה בטלפון, רישום מספר טלפון, ודי מסורס בלי הרשאות רגישות כגון גישה לאנשי הקשר, מערכת הקבצים, מצלמה, מיקרופון וכו'.
כן, התכוונתי למישהו שמעלה תמונות לחשבון פתוח לכולם.

האם החלטתם להשאר בפלטפורמה או שעברתם לחלופה אחרת?
אף פעם לא חיבבתי את WA, אבל השימוש בה נכפה ע"י מי שבצד השני.

ולא נראה שמשהו מהותי השתנה עכשיו במדיניות של FB. זה בעיקר אירוע חדשותי שתפס כותרות. אבל לחיוב, זה גרם לאנשים להיות מודעים לתוכנות אחרות, וחלקם גם החליטו להתחיל להשתמש בהן.

לי יש טלפון פשוט ו"מעפן" וטלגרם משמעותית יותר קלה ... אפשר להשתמש בה ללא מספר טלפון כלל
נראה לי שעדיין דרוש מספר טלפון בשביל הרישום?
ונראה שב-Signal, סוף סוף, עוד כמה חודשים אולי, יאפשרו שימוש ללא מספר טלפון בכלל.

נראה לי שמספיק להשתמש במוצרים של חברות, שמכבדות את המשתמשים שלהן. גם אם הם עולים כסף.
ב-WhatsApp הבעיה היא האנשים בצד השני.

ככוחות השוק והצורך במזומן, יעלו על האידאלים שלהם, די בטוח, אחרת אין היתכנות למודל כזה לדעתי.
יש כמה דוגמאות שזה כן פועל. למשל Wikipedia או ה-Internet Archive.

אתה יכול לראות את "קוד המכונה" שרץ בפועל.
לא יודע במה בדיוק WhatsApp בנויה, אבל יש סיכוי שחלק או יותר ב-Java (או Kotlin), אז קל יותר מאשר שפת מכונה.

נערך לאחרונה ב:
אני אעבור לסיגנל.
השאלה היחידה היא אם לסגור את הוואטסאפ לחלוטין - זאת כנראה שלא אעשה (קבוצות הקשורות בעבודה וקולגות וכו').
על אף שאני שוקל גם את זה - ייצוא מלא של הצ'אטים החשובים לצד הורדת המדיה שבתוכם והסרת הוואטסאפ לצמיתות.
לדעתי, ולו על מנת להראות שלאנשים יש עניין במה שנעשה במידע שלהם וביכולת לצנזר אותם (אני מבין שזה לא קשור ישירות לנושא, אבל בעקיפין זה לדעתי קשור), זה כדאי.

ההודעות מוצפנות מקצה לקצה, מאמין שגם המסמכים וזה קל לוידוא עבור מומחים כך שתדע כשמשקרים לך.
יש להם את המפתח, כך שאומנם ההודעות מוצפנות אבל אם הם רוצים הם יכולים לקרוא אותם. מה שלא נכון בסיגנל למשל שם המפתח נמצא אצלך ואין להם גישה אליו. לכן יש להם הרבה בעיות למשל בגיבוי.
כל שירות שאומר לך שהוא מצפין את הנתונים שלך ולא נותן לך לשנות את המפתח או מייצר אותו אוטומטי הוא לא באמת מאובטח. ואתה בעצם סומך על ספק השירות.
מה שעשתה ההודעה הזו של וואטסאפ זה לערער את הבטחון בהם, ולא רק הנתונים שהם ישתפו או ימכרו שאולי לא איכפת לך מהם.

ג.נ. - לא קראתי את השירשור ומתנצל מראש על חוסר העניין המובנה שלי בו.
אני לא מסוגל לספוג יותר מדי ידע אמיתי בהקשר של הנושא הזה שגורם לי לתיעוב וצמרמורת במערות האף.
כל התגובה הזו היא רק כי אני אוואטר אנוכי ומחורבן שחיפש לעשות קצת וונטילציה ולומר את דעתו הכלומניקית בנושא (=לרשום תגובה שתעלם במרחבי המרשתת לדיראון עולם).

אז הנה השנקל שלי:
לדעתי האישית, עולב כל הסיפור הזה ובעיקר איך שאנשים רגילים מן השורה מישירים אליו מבט... כל כך הרבה רעש.
על שום מה?
זבוב שהפך לפיל שהפך לעובש על השכל של כולם.
מה שהכי מפתיע אותי, ובכנות, היא העובדה שלא משנה מה באמת קורה מתחת לפני השטח - כולם כל כך בטוחים שמה שקורה מעל פני השטח הוא הנכון.
כאילו כל העולם מפגר ואישתו מטומטמת.
ובהקשר הזה, של כל הסיפור הזה ש"מתפוצץ" - אני באמת שלפעמים תוהה לעצמי אם כל מה שמתרחש במציאות "שלי" הוא אמיתי או שאני מדמיין את זה?...
האם באמת כל "מה שקורה" הוא באמת מה שקורה או שבאמת כולם כל כך מטומטמים ורק אני כל כך חכם ומוכשר ויפה וסקסי וצופה פני עתיד ורואה פני נסתרות ומשחרר עגונות?
(ברור שכן...).
רגע סליחה, האם אני דביל גמור?
אנשים חכמים. אינטיליגנטיים. משכילים. בעלי תודעה מפותחת. מודעות לא פראיירית.
הם כולם מסרבים לראות את מה ש(אולי) אני רואה?
הם מתמקדים בשאלה - "האם לעבור מוואטסאפ לסיגנל בעקבות השינוי החודרני של מדיניות הפרטיות של חברת העל פייסכלוב?"
במקום לשאול את השאלה המתבקשת:
"מי מרוויח מכל הסיפור הזה? איך זה קשור לכסף/הון/שלטון? ולמה דוחפים משתמשים בעדינות אך עם בעיטה בתחת לכיוון של אפליקציות אנונימיות כמו טלגרם/סיגנל? ובעיקר למה זה קורה דווקא עכשיו בתזמון הזה?"
(ולא שחס וחלילה אני טוען שיש מה לעשות עם התשובות... הרי כולנו נמלים עלובות, סרות טעם וחן).

פייסבוק הגדולה והאדירה, רבת החסד והאמת, צדיקת הלייקים, רבנית הפיד, חברת האם שמעסיקה מאות (אלפים?) של פסיכולוגים/סוציולוגים/אנתרופולוגים/מומחי/אשפי התנהגות אנושית, ווירטואוזים של פירסום-מיתוג-שיווק, כולל כל היועצים והמומחים והאנשים (והאנשות והמומחיות והיועצות) שהם מהטובים בתחומם בעולם המערבי ובעולם הלא מערבי לדורי דורותיהם אי פעם ואי ever בקיומו והתקיימותו של הטפיל האנושי, עסוקים יומם וליל וצהריים ובין ערביים בלשפר את מה שיש לשפר באלגוריתם ובממשק ובתוכנה ובאפליקציה כדי למכר אתכם לשיט הזה - כולם כולל כולם לא צפו ונורא נורא הופתעו וממש תפסתם אותם עם התחתונים למטה בזה שכשהם יכריחו אתכם לשתף "פרטיות" (שממילא אין לכם יא משחקים אותה ומעמידים פנים), כולל כל הקטע של ה"אין ברירה", אז בהתנהגות כל כך מפתיעה של בעל חיים שעומד מול פנסי מכונית שמפתיעים אותו - תברחו הצידה ו/או תתמרמרו ו/או תעשו פעולה כלשהיא שהם לא צפו מראש?
Really? אתם אמיתיים?
ממש כולי עלמא הסיפור הזה. הפתעה גמורה לחברת העל צדיקת הלייקים.
הם יושבים עכשיו במשרדין בעמק הסילי-פוסטרופדי שלהם, מופתעים והמומים לגמרי. עובדי עצות.
וואטסאפ ופייסבוק כל כך מופתעות מחרון אפם של המשתמשים המכורים שמאיימים חדשות לבקרים כותרות באתרים על עזיבת האפליקציה החודרנית ומעבר לסיגנל?...
הופה.
הנה, גם סיגנל מופתעת.
הנה, גם טלגרם מופתעת.
פייסכלוב מופתעת.
וואטסה מופתעת.
מי לא מופתע?...

למה שפשוט לא תהנו לכם עם המטא-דאטה שלכם ושבו בצד בשקט או כמאמר הגאון לרישפון - לכו שנו על האף?...
יש רק סיבה אחת, וסיבה אחת שמוחי הדל (באמת דל, אני לא צוחק, הרמה הקוגנטיבית שלי התדרדרה פלאים מאז שעברתי להיות מתדלק בסופר רמי לוי) מסוגל לחשוב עליה:
אתם מכורים.
פייסבוק יודעת שאתם מכורים.
פייסכלוב לא שמה עליכם.
אתם לא שמים על עצמכם.
ואתם יודעים שהיא לא שמה עליכם.

אז מה פספסתי?
(ג.נ. - נטול פייסכלוב. נטול וואטסאפ. נטול טוויטר. נטול פיינטרסט. נטול אינסטחרא. נטול הכל חוץ משיחות ו- SMSים).
באמת... מה פיספסתי?

"מי מרוויח מכל הסיפור הזה? איך זה קשור לכסף/הון/שלטון? ולמה דוחפים משתמשים בעדינות אך עם בעיטה בתחת לכיוון של אפליקציות אנונימיות כמו טלגרם/סיגנל? ובעיקר למה זה קורה דווקא עכשיו בתזמון הזה?"
טלגרם היא לא חדשה.

אז מה פספסתי?
(ג.נ. - נטול פייסכלוב. נטול וואטסאפ. נטול טוויטר. נטול פיינטרסט. נטול אינסטחרא. נטול הכל חוץ משיחות ו- SMSים).
באמת... מה פיספסתי?
ועדיין יודעים עלייך הכל.

גם הם היו מופתעים.
מקבל...
אם ככה אז נצחא מנקודת הנחה שכן יש את גורם ההפתעה.
המסקנה היא (ושואל ברצינות) שחברות ענק מסחריות מופתעות מעוצמת הרגשות של הלקוחות שלהם?
ובעיקר מופתעות מהפעולות שאותם לקוחות מוכנים לבצע בגינה של אותה הפתעה?
(או המוצר במקרה של פייסכלוב = אתם).

מנסים לעשות X. מקסימום, נמשוך.
שנה אחרי ננסה לעשות X-1. וכן הלאה עד שמוצאים את הנקודה הנכונה.
מרגילים קצת את האוכלוסיה ואז מנסים שוב להתקדם.

ב"ישראלית" שיטת הסלמי.

מהטובים בתחומם בעולם המערבי ובעולם הלא מערבי לדורי דורותיהם אי פעם ואי ever בקיומו והתקיימותו של הטפיל האנושי,
אתה טוען שאנשים ממש חכמים לא טועים?
זוכר שבמרץ אנשים ממש חכמים טענו שלא צריך לשים מסיכות?

• אהבתי
Reactions: HHH
https://blog.whatsapp.com/giving-more-time-for-our-recent-update
נראה שזה עבד לפחות חלקית, דחו את זה למאי ואמרו שלא יחסמו או יפסיקו שירות כרגע לאנשים שלא יסכימו.
אם זה ימשיך עדיין לגמרי רואה מצב שיוותרו על התוכנית לגמרי כי זה לא יהיה שווה להם כלכלית להפסיד כל כך הרבה אנשים, עד מאי כולם יכולים להתקלם בסינגל/טלגרם בסבבה ולא להרגיש בחיסרון של וואטספ

כמו שנאמר, גם חברה עם 2 מליארד יוזרים, סליחה מוצרים, שבנויה על גודל מאגר מוצריה לא יכולה להרשות לעצמה לאבד מליוני משתמשים.
מישהו פעם אמר לי - נניח והיית חוזר בזמן לשנות ה-80 עם SMARTPHONE, מה יכולת לעשות איתו?
אז הכח שטמון בו היה מצטמצם דרמטית - למחשב נייד באמת...
מכיוון שאין איך ליצור קשר עם אף אחד (אין אנטנה), כדאי שתגיע עם המטען בכיס - כי לאף אחד אין מטען מתאים.

https://blog.whatsapp.com/giving-more-time-for-our-recent-update
נראה שזה עבד לפחות חלקית, דחו את זה למאי ואמרו שלא יחסמו או יפסיקו שירות כרגע לאנשים שלא יסכימו.
אם זה ימשיך עדיין לגמרי רואה מצב שיוותרו על התוכנית לגמרי כי זה לא יהיה שווה להם כלכלית להפסיד כל כך הרבה אנשים, עד מאי כולם יכולים להתקלם בסינגל/טלגרם בסבבה ולא להרגיש בחיסרון של וואטספ
אנשים גם אוהבים להפיץ מידע שקרי וזה מתפשט כמו ווירוס. אמא שלי העבירה שלי הודעת וואטסאפ שהיה כתוב בה שוואטסאפ הופכת להיות בתשלום, ושכל הודעה תעלה 1 סנט, אלא אם כן אתה נחשב משתמש פעיל, ומשתמש פעיל הוא כזה שמעביר הודעה ל-10 משתמשים פעילים ביום, אז תעביר את ההודעה הזאת ל-10 אנשים ותבקש שגם הם יעשו אותו הדבר. והיה שם עוד שלל שטויות שגרמו לזה להראות יותר ״אמין״.
אני בטוח שמישהו בפייסבוק נבהל, אבל גם חלק מהעניין זה באמת להעביר את המסר באופן ברור יותר ולהלחם במיסאינפורמציה.
מצד אחד לדחות את המועד יתן לאנשים יותר זמן להתאקלם ולהתרגל לרעיון, מצד שני זה נותן לאנשים יותר זמן להתרגל לחלופות.

, מצד שני זה נותן לאנשים יותר זמן להתרגל לחלופות.
אם אני הייתי מהמר זה יביא פתח לאנשים לטעון שהם בעצם מודים שהם באמת הלכו לעשות את מה שטענו לגביהם(שאני לא חושב שזה בהכרח לא נכון) ולהעביר יותר אנשים לסינגל וטלגרם בזמן הזה ולאקלם את כולם שם עד לרגע שבו וואטספ כן תוציא את זה פשוט להרבה כבר לא יהיה אכפת כי הם העבירו את רוב חייהם לאפליקציות אחרות ומשתמשים בוואטספ רק למה שמסרב לעבור איתך כמו קבוצות עבודה(לא בהייטק אני מניח שפחות יעברו) והורים מבוגרים.
יהיה מעניין לראות את ההשלכות של זה על ההתנהגות העתידית של חברות דומות ואת החשיבות שיביאו לפידבק ורצונות ה"מוצר", נראה דווקא שכל זה עשה ממש טוב לתנועת הפרטיות האישית והצבת גבולות למונופלים בצורה צרכנית לחלוטין

אתה לא חייב את המפתח עצמו. אתה יכול לגרום לטלפון לפתוח את ההודעה עם המפתח הקיים (כלומר לעשות מה שווטסאפ עושה בטלפון של המקבל).
אלא אם כן אתה בקונטקסט של וואצאפ אתה לא יכול לעשות את זה כנראה, מערכות הפעלה בסמארטפונים הן הרבה יותר מוגבלות, לכל אפליקציה יש קונטיינר משל עצמה והסיכויים שתצליח לגשת אליו אפסיים

אלא אם כן אתה בקונטקסט של וואצאפ אתה לא יכול לעשות את זה כנראה
ולהיות בקונטקסט של וטסאפ זה כזה מסובך?
אני מזכיר לך שמדובר בטלפון שלך שיש לך אליו גישה פיסית מלאה, כולל אפשרות לשנות את הAPK ולהריץ מה שאתה רוצה.
אפשר לעשות את זה ב5 דקות עם Xposed למשל.

מרחוק כמובן שזה הרבה יותר מסובך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A הקמת פורום של p2p / שינוי מדיניות? אוף טופיק 4
T סגירת מסלול בקרן פנסיה או שינוי מדיניות השקעה תוך גרימה לקיבוע הפסדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
flower חוק ההסדרים - שינוי מדיניות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70
J התלבטות בחיסכון לדירה שניה - עקב שינוי מדיניות למשכון דירה קיימת נדל"ן 8
כ שינוי מדיניות השקעה- שיקולי מס שוק ההון 1
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 13
E יש שינוי מבחינה מיסויית כעת במעבר מAmeritrade לSchwab? מיסים 3
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הקצאת נכסים, שינוי כיוון שוק ההון 8
ע לימודים / שינוי קריירה התפתחות אישית 3
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 354
נ שינוי תב"ע נדל"ן 12
מ שינוי בתלוש שכר - אחוז משרה מיסים 3
לאץ' שינוי סטטוס באתר מחיר למשתכן/דירה בהנחה נדל"ן 2
בובין חוט-השני האם שינוי אופי אוכלוסיה יכול לתרום לירידת מחירי נד"לן? נדל"ן 29
D איך לחולל שינוי במדינה? אוף טופיק 95
ס שינוי מסלול לימודים התפתחות אישית 13
L שינוי רישום מניה שוק ההון 2
N שינוי מיסוי בעקבות החקיקה אוף טופיק 46
N דירה יד שניה - שינוי פנימי ללא היתר נדל"ן 9
TheTieMan שינוי מסלול - הפקדות עבר + הפקדות עתיד או רק הפקדות עתיד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
T מחיר למשתכן - שינוי סטטוס מידועים לציבור לנשואים לאחר ״זכייה״ נדל"ן 0
B התפטרות עקב שינוי גיאוגרפי של מקום העבודה אוף טופיק 4
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
W חבריי העצמאיים! האם יש שינוי בחובת הדיווח לרשויות? מיסים 24
V הסבר לצורת חישוב ״שינוי מעלות״ שוק ההון 14
נ הודעה מהבורסה הישראלית על שינוי במדיניות הקרן שוק ההון 4
חתול לילה שינוי מסלול לא מבוקש בקרן השתלמות שוק ההון 24
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
ר שינוי ושיפור משכנתא לאחר שנקלחה. נדל"ן 5
S שינוי מסלולי השקעה וחשיפה למניות לשם הקטנת הדימום - עצתכם שוק ההון 13
S שינוי תמהיל עקב הבנת סיבולת סיכון שוק ההון 14
ב שינוי כיוון בקריירה התפתחות אישית 8
א שינוי תיק 70-30 לפרישה שוק ההון 26
R קרן מחקה msci ללא שינוי בשער שוק ההון 11
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שינוי מודל הפנסיה? הכיוון החדש של האוצר מדאיג? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I שינוי מסלול בקרן השתלמות לפני פדיון אפשרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
amit שינוי מגדר בכיתה ב' פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1003
ה שינוי תיק לקראת פרישה שוק ההון 19
A שינוי במשכנתא עקב עליות המדד נדל"ן 2
P תיאום מס במהלך השנה - מעסיק חדש + שינוי באחוז משרה קיימת מיסים 1
לאץ' לטבול רגליים לפני שינוי מקצוע התפתחות אישית 24
N מה דעתכם על שינוי מודל הערבות ההדדית הקיים בביטוח הבריאות הציבורי? אוף טופיק 60
ס שינוי מסיבי במבנה התיק והימנעות מאירועי מס שוק ההון 11
ה שינוי מקצועי לקראת גיל ה40. התפתחות אישית 10
A שינוי בפרטי הפקדה שקלית לאינטראקטיב פוסטים מאיכות נמוכה 1

נושאים דומים

Back
למעלה