• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שינוי מגדר בכיתה ב'

או ליהפך - נער שישמע סיפורים אמיתיים מטרנסים על חייהם ויקרא על הסטטיסטיקה המזעזעת של אלימות פיזית ומילולית, אפלייה בכל מקום במרחב הציבורי וזאת בנוסף לקשיים החברתייםו הבריאותיים אשר מובנים ב"החלטה", יירתע מאד מ"בחירה" שכזו גם אם התקשורת השמרנית מציגה את הקהילה כמקום מגניב לחבריה.
אבל אתה טוען שצריך ללמד אותו שזה נורמלי וחיובי לגמרי ושיש צורך שזה יהפוך לנורמה.
ובעצם כתוצאה מזה חייבים לקבל את זה באופן מלא בחברה כולל שינוי הדיבור,שינוי ההגדרה של מה זה אישה,נגישות לכימיקלים וניתוחים במימון ציבורי,הסברה של טראנסג'נדרים על החשיבה והתהליך בבתי ספר (שמן הסתם יוצג כדבר חיובי)ועוד ועוד.
ולכן דיי ברור שכהורה\מבוגר אתה משדר שזה חיובי וצריך להיות הנורמה המקובלת ועוד אחת שצריך להילחם למענה.

תראה ברור לי שכוונתך היא לקבל את "כולם" ולהיות סבלני לכולם(ולחנך לזה את הילדים),אבל כמו שאמרתי לדעתי זה יותר אידיאולוגיה ולא מצב פיזיולוגי ולכן זה מאוד בעייתי, כי כשאתה מחנך את ילדך לקבל את זה באופן מוחלט אתה גם מקבל את כול "החבילה" שכוללת גם אימוץ הרעיון הכללי שכול אחד יכול לבחור להיות כול דבר(מבחינת מגדר)וזה נורמלי וסביר במידה כזאת שהחברה חייבת לאמץ ולנרמל את זה באופן אקטיבי.

אני חוזר לדוגמת הבגדים,במידה ונחנך את כול ילדנו שזה נורמטיבי ללכת עם כול בגד או בלי בגד בכול מקום זה כנראה תהיה הנורמה בעוד דור או שניים(והאמת שלטעמי זה לא כ"כ נורא והרבה פחות מהותי מנושא המגדר).

ובאופן דומה(אבל לא מקביל) במידה ונחנך את ילדנו באופן נרחב שאין קשר בין הגוף הפיזי למגדר(ושניתן לשנות גם את הגוף הפיזי בעזרת כימיקלים וניתוחים במידה ורוצים) הקשר הזה יתרופף גם הוא.

בכל ההפניות שהבאת אין מילה אחת ששוללת את הסברה שלי שהמקור גנטי, אבל שנינו לא מומחים וכנראה מה ש"נראה לנו" קשור יותר לערכים ולמציאות שאנחנו מכירים ופחות להבנה מדעית.

במידה ואתה באמת מאמין שכול התופעות האלה שתוארו נובעות ממצב פיזיולוגי מולד ב100%(להבנתי אין שום בסיס לזה או אפילו טענה מדעית כזאת, השמח למקור) ואין שום דרך שלצורך העניין נער שמתחיל ל"הרגיש" חסר מגדר(לא גבר ולא אישה,משהו חדש שנתון לתחושתו הפנימית) "צריך" בגלל זה לקחת כימיקלים שגורמים לסירוס ומדובר הכן במצב ביולוגי ספציפי שנגרם ע"י גנטיקה שונה שגורמת לו להרגיש "חסר מגדר" בצורה שמחייבת סירוס כימי אז כן הגישה שלך סבירה לטעמי.

לי יש ספקות רבות לגבי השורש הגנטי\ביולוגי של התופעות האלה ואל חוסר קשר מוחלט בין הסביבה והחברה לתופעה. וגם בקשר לשיפור איכות החיים של אותם בעלי מגדרים שונים ומשונים בעזרת כימיקלים חזקים וניתוחים מסובכים ולא פחות חשוב איכות החיים והבריאות הנפשית של החברה הכללית.

ציטוט מכתבה ישנה בהארץ כדי להעביר את כוונתי על המצב בחוגים הפרוגרסיבים:

"אנחנו עומדים על סִפה של מהפכה שעשויה לבטל כליל את המיון של בני אדם לקטגוריות של זכר ונקבה. הכירו את הלא־בינארים"

לרעיון הפשוט הזה שאין גברים ונשים באופן מולד וכול אדם יכול להיות(ואפילו רצוי שיעסוק בזה באופן נרחב) מי שהוא רוצה\בוחר להיות ולדרך הקידום והיישום שלו בעזרת כימיקלים וניתוחים אני מתכוון שכשאני מתנגד לרעיון בכלליות.

ולכן ההתנגדות שלי לרעיון בכלליות וספציפית לשינוי החברה והמרחב הציבורי לפיו נראה לי כמו התנגדות הגיונית לרעיון רדיקלי(לטעמי) ולא התעמרות ספציפית בפרטים בודדים.

כמו שציינתי אני מודע לזה שאולי "זה העתיד" ואני שמרן בעניין,אבל חשוב להבין שלטעמי לא מדובר רק בקבלת מיעוט קטנטן שגודלו לו תלוי בהתנהגות החברה אלה בשינוי תפיסה רדיקלי שיכול ליצר קהילה גדולה בהרבה של חסרי מגדר\בעלי מגדר שונה מזכר ונקבה ושינוי מרחיק לכת של החברה הכללית.
שינוי שהוא לא גזרת גורל אלה תלוי בחברה עצמה ובהסכמה שלה לבצע אותו.

או ליהפך - נער שישמע סיפורים אמיתיים מטרנסים על חייהם ויקרא על הסטטיסטיקה המזעזעת של אלימות פיזית ומילולית, אפלייה בכל מקום במרחב הציבורי וזאת בנוסף לקשיים החברתייםו הבריאותיים אשר מובנים ב"החלטה", יירתע מאד מ"בחירה" שכזו
תראה , לפחות אצלנו , אותו ילד הופך להיות "הילד של כולנו שנמצא במהלכו של תהליך מרגש" . זה המייל מהמנהל והמורה ,ואנחנו אפילו לא באותה הכיתה שלו.
ברור לכולם שמעכשיו אותו ילד יהפוך להיות זה שאסור לרדת עליו ,זה שהמורה תמיד בודקת ומשקיעה בו משאבים ,היחיד שרשאי להשתמש בשירותי מורים , קו ישיר למנהל לכל ציוץ מצידו.
אני רואה בקלות איך ילדים אחרים מתפתים "לשנות מגדר" ולהנות מההטבות.(אל תשכח כמה הם קטנים בכתה ב').

המקרה בהרצליה הוא מזעזע בעיניי. ילד בכיתה ב׳ אלוהים אדירים.
ייתכן מאוד, שזה אפיזודה זמנית אצלו, ואף ייתכן שגם אצלו כלל לא מתחוללת שום אפיזודה וזה הכל פירוש לא נכון של הוריו וסביבתו,
וכל התהליך הזה להוציא אותו מהארון מול כל הבית ספר, הולך לקבע את הזהות הזו גם בתוכו וגם אצל סביבתו, לתמיד.

תראה , לפחות אצלנו , אותו ילד הופך להיות "הילד של כולנו שנמצא במהלכו של תהליך מרגש" . זה המייל מהמנהל והמורה ,ואנחנו אפילו לא באותה הכיתה שלו.
ברור לכולם שמעכשיו אותו ילד יהפוך להיות זה שאסור לרדת עליו ,זה שהמורה תמיד בודקת ומשקיעה בו משאבים ,היחיד שרשאי להשתמש בשירותי מורים , קו ישיר למנהל לכל ציוץ מצידו.
אני רואה בקלות איך ילדים אחרים מתפתים "לשנות מגדר" ולהנות מההטבות.(אל תשכח כמה הם קטנים בכתה ב').
אני חושב שאתה ממעיט מאד מההערכה שלך למה שילדים קטנים מבינים וקולטים מהסביבה.
עם כל הכבוד למנהלת ולצוות המורים, ילדים קולטים מצויין למה הילד מקבל "עדיפות", יש בסביבה הורים פחות מכילים ממה שאתר מתאר, אחים גדולים, קהילה ומסגרות אחרי בית הספר. מכל אלו יגיעו מסרים ישירים ופחות ישירים שיהפכו את השירותים הצמודים לפחות אטרקטיביים. וכל זה לפני שהגענו לגיל ההתבגרות, שאני מניח שגם אתה תבין ששם להיות טרנס זה לא ממש יתרון.
ולגבי ההורים, גם אם כולם שונים מאד מהחברה שמפלה היום, הם לא חיים בבועה והם יודעים היטב איך ייראו חייו של הילד כשיתבגר. אין שום סיכוי שהם יעבירו מסרים של עידוד לילדיהם ללכת בעקבותיו (וכאמור, ילדים גם בגיל הזה קולטים מצויין מסרים מהוריהם).

ולכן דיי ברור שכהורה\מבוגר אתה משדר שזה חיובי וצריך להיות הנורמה המקובלת ועוד אחת שצריך להילחם למענה.
ממש לא. תבדיל בין מאבק לטובת מי שחלש בחברה לבין הזדהות איתו.
הנורמה החיובית היא קבלת האחר ומלחמה באפלייה נגדו. הזהות שלו היא לא חיובית וגם לא "לא נורמלית", אלו לא המונחים לתאר זהות של מי ששונה ממני.
ציטוט מכתבה ישנה בהארץ כדי להעביר את כוונתי על המצב בחוגים הפרוגרסיבים:

"אנחנו עומדים על סִפה של מהפכה שעשויה לבטל כליל את המיון של בני אדם לקטגוריות של זכר ונקבה. הכירו את הלא־בינארים"
מאחר שאנחנו חלוקים לגמרי לגבי המצב הקיים (עובדתית), בוא נעשה עסק - אתה תפגין איתי נגד אפלייה ואלימות שיש היום ואני אפגין איתך כשתזהה שהאנשים שהיום מבוזים ונמצאים בשולי החברה עומדים לעשות מהפיכה בחברה שתשנה אותה מהקצה לקצה.
ולגבי גנטי או בחירה, כבר הסכמנו לא להסכים. כפי שאמרתי, לפחות במצב הנוכחי קשה לי מאד להאמין שיש אנשים רבים שיבחרו בכל הטוב שנלווה לשינוי המדובר (שוב ושוב - בישראל).

המקרה בהרצליה הוא מזעזע בעיניי. ילד בכיתה ב׳ אלוהים אדירים.
ייתכן מאוד, שזה אפיזודה זמנית אצלו, ואף ייתכן שגם אצלו כלל לא מתחוללת שום אפיזודה וזה הכל פירוש לא נכון של הוריו וסביבתו,
וכל התהליך הזה להוציא אותו מהארון מול כל הבית ספר, הולך לקבע את הזהות הזו גם בתוכו וגם אצל סביבתו, לתמיד.
אף אחד חוץ מהילד, הוריו ומי שמטפל בו לא יודע מה היה המצב לפני השינוי ומה היו ההשלכות לולא השינוי.
אבל אני מסכים איתך שבגיל כל כך צעיר להורים השפעה עצומה על מהלך כל כך מחייב. אני לא מאחל לאף אחד להיות במקום שלהם כדי לקבל כזו החלטה ומניח שאם הייתי נקלע למצב כזה הייתי הופך את העולם ומתייעץ כי זו באמת החלטה משמעותית מאד להורה.

ילד בכיתה ב׳ אלוהים אדירים
מזה התחיל השרשור... @amit הביא מקרה זהה (מפרדס חנה, נכון?) ברור שזה מתרחב.
לא יודע מה היה המצב לפני השינוי
השאלה שלי היא אחרת, בכיתה ב', מי בכלל יודע מה ההבדל בין בנים לבנות (חוץ משימוש בשירותים שונים)?
עכשיו, אני ארחיב. בכיתה ב', גם בנות וגם בנים נראים ביום יום בערך אותו דבר. לובשים מכנסיים וחולצה, גוף שטוח, קול דקיק, שיער, אורכים משתנים. יש ככה ויש ככה. אז למה כל כך מודגש השוני? כי יש "דברים של בנים" ו"דברים של בנות" גם בעיצוב, גם בצבע וגם בתפיסה. אין הרבה מוצרים (כולל חוגים ופעילויות) נייטרליים. חולצות בנים יהיו בצבע כהה רחבות ונוחות ועם ציורי מטוסים, טרקטורים או כדורגל וחולצות בנות יהיו בעלות גזרה צמודה וצבעי ורוד לבן ועם ציורים של חד-קרן. אין נייטרלי. גם בנראות, פרסומות ידגישו את האישה הנשית (והרזה כמובן) ואת הגבר הגברי והמסוקס עם הבטן השטוחה. אז באווירה כזו, צריך "לבחור צד" כי או שאתה שם או שם ואין מרווח. בסדר, בנים יכולים לשחק גם כדורסל ובנות ללכת לחוג ציור ולא בלט. אם מנטרלים את הסטיגמות הללו ומשדרים שזה בסדר, להיות בת ולטפס על העצים, לשחק שחמט ולהתחרות באיגרוף תיאלנדי וכן, ללכת עם שיער קצוץ, ולהיות בן שלומד מחול או מתעניין באומנות וספורט יותר "רך" אז הילד נשאר פשוט ילד ועושה מה שמעניין אותו וטוב לי בלי להחליט מראש שזה "של בנים" וזה "של בנות" ואז גם ממש לא חשוב מה המגדר שלו. וכשהוא יגדל, הוא יבין כבר לבד אם הוא באמת לא מסתדר עם האיברים שצמחו לו בשנות ההתבגרות או שכן ואז, ורק אז, יתברר אם יש בעייה או לא.)נכתב בלשון זכר אבל נכון גם לנקבה)

השאלה שלי היא אחרת, בכיתה ב', מי בכלל יודע מה ההבדל בין בנים לבנות (חוץ משימוש בשירותים שונים)?
אתה מעלה נקודה טובה מאד שאין לי תשובה עליה כי אני לא איש מקצוע אפילו בהיבט הרחב (וגם יש לי רק בנים).
לפי מה שקראתי, יש ילדים שמרגישים שהם בגוף של המגדר הלא נכון. האם זה כל כך חזק כבר בכיתה ב' על רקע הדברים הנכונים שכתבת?
אני מאמין שהרוב המכריע של ההורים מבינים את כובד המשקל של ההחלטה ולא חושבים שמדובר בהחלטה שתקל על עתידו של הילד שלהם.

לפחות במצב הנוכחי קשה לי מאד להאמין שיש אנשים רבים שיבחרו בכל הטוב שנלווה לשינוי המדובר
אתה חוזר על זה הרבה פעמים.

אבל לדעתי זה בדיוק הנקודה, שכרגע זה לא נורמלי ובדיוק לכן אנשים פחות מצטרפים לדבר כזה כי מבינים לבד את ההשלכות הנלוות לצעד כזה, אבל אם יצליח לחלחל לאט לאט לציבור הנרמול הזה, אז ממילא נתחיל לראות גם אנשים שיחסית נורמליים עושים שינוי כזה, כי המחיר לא יהיה יקר.

וכשזה יקרה אנשים יתחילו להבין את ההשלכות הנפשיות של נרמול צעדים כל כך קיצוניים.

אבל לדעתי זה בדיוק הנקודה, שכרגע זה לא נורמלי ובדיוק לכן אנשים פחות מצטרפים לדבר כזה כי מבינים לבד את ההשלכות הנלוות לצעד כזה, אבל אם יצליח לחלחל לאט לאט לציבור הנרמול הזה, אז ממילא נתחיל לראות גם אנשים שיחסית נורמליים עושים שינוי כזה, כי המחיר לא יהיה יקר.
מחיר תמיד יהיה - בזוגיות, בהבאת ילדים, ביחס של חלק מהאוכלוסיה שלא ישלים לעולם עם הדבר שתמיד יכלול ביזוי מילולי ובמקרים קיצוניים אלימות פיזית.
אבל אתה בא ובעצם אומר - המחיר הזה לא מספיק. המצב הנוכחי בו ממררים להם את החיים, מפלים אותם לרעה ומתייחסים אליהם כאל פריקים, מגיע להם וטוב שהם ישלמו מחיר יקר, כדי להרתיע אחרים לצאת מהארון. כפי שכתבת בגילוי לב, אם הם לא ישלמו מחיר יקר יש בכך סכנה לחברה.
העמדה שלך שלדעתי אינה חריגה בציבור הישראלי (ולדעתי רוב המתנגדים כאן בפורום חושבים בדיוק כמוך, רק מסווים את זה בביטויים מכובסים יותר), רק מוכיחה בעיני עד כמה אנחנו רחוקים משיוויון זכויות ועד כמה הסיפורים כאן כמו הסיפור על העמדה לדין של אדם שלא קרא בכינוי מגדר נכון לביתו, רחוקים מאד מהמצב בישראל בה עדיין אי אפלייה ובטחון מפני ארועי אלימות שנויים במחלוקת.

נערך לאחרונה ב:
זה לא נורמלי ובדיוק לכן אנשים פחות מצטרפים לדבר כזה כי מבינים לבד את ההשלכות הנלוות לצעד כזה, אבל אם יצליח לחלחל לאט לאט לציבור הנרמול הזה, אז ממילא נתחיל לראות גם אנשים שיחסית נורמליים עושים שינוי כזה, כי המחיר לא יהיה יקר.

וכשזה יקרה אנשים יתחילו להבין את ההשלכות הנפשיות של נרמול צעדים כל כך קיצוניים
לפי התיאוריה שלך יש נק' איזון של מחיר/תפוצה שתיווצר באופן טבעי. אין צורך להתערב או להגביל.

אצלנו , אותו ילד הופך להיות "הילד של כולנו שנמצא במהלכו של תהליך מרגש" . זה המייל מהמנהל והמורה ,ואנחנו אפילו לא באותה הכיתה שלו.
כל מה שכתבת נכון גם לילד שעבר גירושין ממש מכוערים בין הוריו (או כל "בסיכון" אחר, נניח ניסיון אובדנות).
האם גם במקרה כזה המסקנה שלך תהיה שילדים אחרים יקבלו השראה ויבקשו מהוריהם להתגרש בשביל ההטבות בבית הספר?

מחיר תמיד יהיה - בזוגיות, בהבאת ילדים, ביחס של חלק מהאוכלוסיה שלא ישלים לעולם עם הדבר שתמיד יכלול ביזוי מילולי ובמקרים קיצוניים אלימות פיזית.
אתה צודק שמחיר תמיד יהיה אבל הבעיה היא שהמחיר האמיתי משלמים אותו הרבה זמן אחרי ההחלטה, וממילא ברגע שיש נרמול המחיר לא ברור, כי לא משלמים במזומן רק בצי'ק אם תאריך מאוחר.
בדיוק כמו שאם היו עושים שכל אחד צריך לשלם על הילדים שלו עד גיל 10 על כל דבר, ברור שלא הרבה היו מביאים הרבה ילדים, כי המחיר הוא מידי.

אני לא בעד שמישהו יסבול ואני לא בעד שאנשים ישלמו מחיר יקר על ההחלטות שלהם, אבל אני כן בעד ששינוי כל כך קיצוני שיכול לעשות נזק גדול לאנשים שיעשו את זה, שיהיה לזה מחיר מסוים, כדי שלא יסבלו הרבה אנשים.

ואני חושב שהרבה כתבו את מה שאני אומר ולא במילים מכובסות, אלא מפורש. ומה שאתה חולם על שוויון זכויות, אף פעם לא יהיה שוויון זכויות במובן הפשוט של המילה כי המציאות היא שאין שוויון בין האנשים, הדבר היחיד שאנחנו צריכים לחתור אליו, להשתדל לקבל כמה שיותר אחד את השני ולא לסנן סתם, אבל תמיד יהיה סיבות לסנן ולתעדף אחד על השני.

לפי התיאוריה שלך יש נק' איזון של מחיר/תפוצה שתיווצר באופן טבעי. אין צורך להתערב או להגביל.
אתה שוב צודק, אני חושב שלא צריך להתערב או להגביל, אבל גם אני חושב שהתקשורת או מערכת החינוך לא צריכה להתערב.

כל מה שכתבת נכון גם לילד שעבר גירושין ממש מכוערים בין הוריו (או כל "בסיכון" אחר, נניח ניסיון אובדנות).
האם גם במקרה כזה המסקנה שלך תהיה שילדים אחרים יקבלו השראה ויבקשו מהוריהם להתגרש בשביל ההטבות בבית הספר?

אתה מגחיך את מה ש- @amit כתב ולדעתי ללא צורך. גם ככה הדיון הזה מתפזר בין קיצוניות אחת לשניה.
רק מבקשת לציין שידוע שאובדנות יכולה להיות ״מדבקת״. לכן סיפורים על אובדנות הרבה פעמים מתוייגים כ- ״טריגר״.
אני חושבת שכולנו מבינים שאין שום ייתרון לאובדנות. אף אחד לא רוצה מבחינה חופשית להתאבד. ועדיין זה קורה.

אם נרד בדרגת הקיצוניות יש הרבה אסכולות בחינוך שמדברות על כך שילדים ״בוחרים״ להתנהג ״לא יפה״ על מנת לקבל יחס מההורים (גם אם היחס הוא רע). אחד הדברים הראשונים בעזרה להורים זה למצוא את הדרך לתת את היחס שהילד כה זקוק לו, כך שהוא לא ״יזדקק״ להתנהגות הלא טובה.

נ
אני לא רואה מצב שבו ילד ממשפחה מתפקדת יבקש להפריד את הוריו ,ואני לא רואה מצב שההורים יכוונו לפתרון כזה.
אבל אל תשכח שמדובר בילדים בכיתה ב', הם לא יכולים להבין את המשמעות וההשלכות.
תשנה את הדוגמא למצב שבו בכיתה המורה תיתן לילדים עם לקויות למידה ללמוד עם טאבלט והשאר יקשיבו לה.
אני בטוח שיהיו ילדים שיגידו להוריהם שהם מרגישים שיש להם לקויות למידה.

אני חוזר ל
עכשיו, אני ארחיב. בכיתה ב', גם בנות וגם בנים נראים ביום יום בערך אותו דבר. לובשים מכנסיים וחולצה, גוף שטוח, קול דקיק, שיער, אורכים משתנים. יש ככה ויש ככה. אז למה כל כך מודגש השוני? כי יש "דברים של בנים" ו"דברים של בנות" גם בעיצוב, גם בצבע וגם בתפיסה. אין הרבה מוצרים (כולל חוגים ופעילויות) נייטרליים. חולצות בנים יהיו בצבע כהה רחבות ונוחות ועם ציורי מטוסים, טרקטורים או כדורגל וחולצות בנות יהיו בעלות גזרה צמודה וצבעי ורוד לבן ועם ציורים של חד-קרן. אין נייטרלי. גם בנראות, פרסומות ידגישו את האישה הנשית (והרזה כמובן) ואת הגבר הגברי והמסוקס עם הבטן השטוחה. אז באווירה כזו, צריך "לבחור צד" כי או שאתה שם או שם ואין מרווח. בסדר, בנים יכולים לשחק גם כדורסל ובנות ללכת לחוג ציור ולא בלט. אם מנטרלים את הסטיגמות הללו ומשדרים שזה בסדר, להיות בת ולטפס על העצים, לשחק שחמט ולהתחרות באיגרוף תיאלנדי וכן, ללכת עם שיער קצוץ, ולהיות בן שלומד מחול או מתעניין באומנות וספורט יותר "רך" אז הילד נשאר פשוט ילד ועושה מה שמעניין אותו וטוב לי בלי להחליט מראש שזה "של בנים" וזה "של בנות" ואז גם ממש לא חשוב מה המגדר שלו. וכשהוא יגדל, הוא יבין כבר לבד אם הוא באמת לא מסתדר עם האיברים שצמחו לו בשנות ההתבגרות או שכן ואז, ורק אז, יתברר אם יש בעייה או לא.)נכתב בלשון זכר אבל נכון גם לנקבה)
שפגע בול בפוני.
במיוחד אם מאמנים לכתבה הזאת
וכמובן הפוליטיקאים ממהרים לגזור קופון ומשתלחים בילדה ובהוריה תוך הפרת פרטיותם
לפיה הבעיה היא שהילד רצה ללכת לבית הספר עם שמלות.

אם זה אכן הסיבה אז גם אני משתלח בהורים. להורים יש תפקיד. הילד לא צריך להיגרר אחרי כל אופנה מצד אחד, אבל גם לא לקיים כל גחמה שעולה במוחו מצד שני. אם הילד רוצה ללבוש שמלות יתכבד וילבש אותם בבית אבל בבית הספר יתלבש לפי הנהוג והמקובל בבית הספר. אפשר גם למצוא פשרה בין מה שמקובל לבין מה שהוא אוהב (חולצה ורודה צמודה ? חוג אופנה ?) כך שהוא גם יתמודד עם הערות ואולי ילמד לקבל ולאהוב את עצמו כמו שהוא. אין שום סיבה ללבוש דווקא שמלה לבית הספר, וגרוע מזה - להפוך את העיסוק בלבוש\מיגדר\מיניות למרכז חייו הוויתו והגדרתו של הילד (!!!)

נערך לאחרונה ב:
או כל "בסיכון" אחר, נניח ניסיון אובדנות
זה סיכון ממשי ואמיתי שאכן מתייחסים אליו. זה ידוע שאנשים ובמיוחד ילדים שנמצאים במצבי מצוקה, במיוחד בידוד חברתי וחרם יחשבו או ידברו על התאבדות כי רק כך הם יוכלו לקבל תשומת לב לבעיות שלהם. ויש את מה ש @קפיצת הדרך הזכירה, שאובדנות היא "מדבקת". כאשר מפורסם מקרה התאבדות אז זה גורר הרבה יותר נסיונות התאבדות מאשר קודם. אנשי מקצוע מתייחסים לכך ואכן, מבקשים לא לפרסם מקרי התאבדות ואם כבר מתפרסם, לא לעסוק בפרטים.

עכשיו מסתבר שכנראה לא מדובר במקרה תמים כמו ש @גרהם תיאר, של ילד שפתאום רצה ללכת לבית ספר עם שמלות כי הוא בת, אלא מדובר בילד שעלה מארה"ב כדי לבצע את שינוי המין כאן. ההורים והילדים לא רשאים ולא יכולים לדבר ומהיום הילד ישתמש בשירותי הבנות (ולא בשירותי המורים) עם כל ה"ציוד".
השתקה כוחנית של מי שמעיז לשאול שאלות או להציע פתרונות יותר מתונים.
אג'נדה על סטרואידים.

מעניין שאף אחד לא מדבר על הטכנולוגיה המאפשרת שכנראה עזרה מאד לנרמל את הסיטואציות האלו.
למישהו כאן יש בעיה עם ניתוחים בריאטרים, חיתוך והכנסת סיליקון לכל מיני חלקים בגוף, הזרקת חומרים ורעלנים משונים? זה כבר מזמן הפך לנורמלי, עד כדי כך שגם בנות ובני נעורים מרגישים בנוח (יחד עם הוריהם המעודדים וחבריהם כמובן) להשתמש בזה. לא ירחק היום וגם לבני 7 זה יהיה נורמטיבי.
לפני כמה עשרות שנים בלבד, אדם שהרגיש לא בהתאם למגדרו היה מתנהג ומתנהל בהתאם למגדר הנכון מבחינתו (כמובן, אם לא סקלו אותו או כלאו אותו), אבל היום הטכנולוגיה מאפשרת לבצע הליכים מטורפים של חיתוכים, קטיעות ותוספות לצרכים לא בריאותיים - זה כזה ואוו!!! אפילו מפרגנים לך באינסטוש או במדורי הסלבס.
האנושות הולכת ומיטמטמת, במיוחד בחלק המודרני שלה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 13
E יש שינוי מבחינה מיסויית כעת במעבר מAmeritrade לSchwab? מיסים 3
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הקצאת נכסים, שינוי כיוון שוק ההון 8
ע לימודים / שינוי קריירה התפתחות אישית 3
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 358
נ שינוי תב"ע נדל"ן 12
מ שינוי בתלוש שכר - אחוז משרה מיסים 3
לאץ' שינוי סטטוס באתר מחיר למשתכן/דירה בהנחה נדל"ן 2
בובין חוט-השני האם שינוי אופי אוכלוסיה יכול לתרום לירידת מחירי נד"לן? נדל"ן 29
D איך לחולל שינוי במדינה? אוף טופיק 95
ס שינוי מסלול לימודים התפתחות אישית 13
L שינוי רישום מניה שוק ההון 2
N שינוי מיסוי בעקבות החקיקה אוף טופיק 46
N דירה יד שניה - שינוי פנימי ללא היתר נדל"ן 9
TheTieMan שינוי מסלול - הפקדות עבר + הפקדות עתיד או רק הפקדות עתיד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
T מחיר למשתכן - שינוי סטטוס מידועים לציבור לנשואים לאחר ״זכייה״ נדל"ן 0
B התפטרות עקב שינוי גיאוגרפי של מקום העבודה אוף טופיק 4
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
W חבריי העצמאיים! האם יש שינוי בחובת הדיווח לרשויות? מיסים 24
V הסבר לצורת חישוב ״שינוי מעלות״ שוק ההון 14
נ הודעה מהבורסה הישראלית על שינוי במדיניות הקרן שוק ההון 4
A הקמת פורום של p2p / שינוי מדיניות? אוף טופיק 4
חתול לילה שינוי מסלול לא מבוקש בקרן השתלמות שוק ההון 24
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
ר שינוי ושיפור משכנתא לאחר שנקלחה. נדל"ן 5
S שינוי מסלולי השקעה וחשיפה למניות לשם הקטנת הדימום - עצתכם שוק ההון 13
S שינוי תמהיל עקב הבנת סיבולת סיכון שוק ההון 14
ב שינוי כיוון בקריירה התפתחות אישית 8
א שינוי תיק 70-30 לפרישה שוק ההון 26
R קרן מחקה msci ללא שינוי בשער שוק ההון 11
T סגירת מסלול בקרן פנסיה או שינוי מדיניות השקעה תוך גרימה לקיבוע הפסדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שינוי מודל הפנסיה? הכיוון החדש של האוצר מדאיג? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I שינוי מסלול בקרן השתלמות לפני פדיון אפשרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ה שינוי תיק לקראת פרישה שוק ההון 19
flower חוק ההסדרים - שינוי מדיניות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70
A שינוי במשכנתא עקב עליות המדד נדל"ן 2
P תיאום מס במהלך השנה - מעסיק חדש + שינוי באחוז משרה קיימת מיסים 1
לאץ' לטבול רגליים לפני שינוי מקצוע התפתחות אישית 24
N מה דעתכם על שינוי מודל הערבות ההדדית הקיים בביטוח הבריאות הציבורי? אוף טופיק 60
J התלבטות בחיסכון לדירה שניה - עקב שינוי מדיניות למשכון דירה קיימת נדל"ן 8
ס שינוי מסיבי במבנה התיק והימנעות מאירועי מס שוק ההון 11
ה שינוי מקצועי לקראת גיל ה40. התפתחות אישית 11
A שינוי בפרטי הפקדה שקלית לאינטראקטיב פוסטים מאיכות נמוכה 1
מ אשמח להסבר - דוח על שינוי בשם קרן ובמדיניות ההשקעות ת"א בנקים 5 שוק ההון 2
Yos IRA הלמן - שינוי תנאים וחיפוש חלופה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 184

נושאים דומים

Back
למעלה