• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שינוי בעמלות פעולות בקרנות - אקסלנס

Minimi

משתמש רגיל
דירוג
777
קיבלתי עכשיו מייל מאקסלנס שבו הם מודיעים לי שהחל מחודש מרץ, כל פעולה בקרנות מחקות או נאמנות תעלה 0.1% או מינימום של 18 ש"ח. יוצא שלא משתלם להפקיד פחות מ 18,000 כל פעם.

מכירים? יש מקומות זולים יותר לנהל תיק?

מה הייתה העמלה הקודמת? האם הגעת דרך חבר מביא חבר?

העמלה הקודמת הייתה 0.085% ומינימום של 3 ש"ח. קפיצה מטורפת. החשבון נפתח לפני חודשיים.
לא הגעתי דרך חברים.

קיבלתי עכשיו מייל מאקסלנס שבו הם מודיעים לי שהחל מחודש מרץ, כל פעולה בקרנות מחקות או נאמנות תעלה 0.1% או מינימום של 18 ש"ח. יוצא שלא משתלם להפקיד פחות מ 18,000 כל פעם.

מכירים? יש מקומות זולים יותר לנהל תיק?
זו עמלת מינימום יותר גבוהה מזו שאני משלם בבנק על קניית נייר ערך בארץ... (10 ש”ח)

יש לי התרעה עד סוף החודש. אפשר להעביר את התיק בשלמותו או שחובה למכור, למשוך לחשבון ולהעביר לחדש?
אפשרות שנייה היא להשאיר שם את הכספים. הפקדות חדשות יעשו בחברה חדשה. אם אצטרך למכור כדי לשנות אז כבר אמשוך את הכסף.

יש לי התרעה עד סוף החודש. אפשר להעביר את התיק בשלמותו או שחובה למכור, למשוך לחשבון ולהעביר לחדש?
אפשרות שנייה היא להשאיר שם את הכספים. הפקדות חדשות יעשו בחברה חדשה. אם אצטרך למכור כדי לשנות אז כבר אמשוך את הכסף.
מבלי לייעץ דבר, העברה של התיק בשלמותו היא אופציה לגיטימית (ומה שאני הייתי עושה במקומך...).

אפשר להעביר את התיק בשלמותו או שחובה למכור, למשוך לחשבון ולהעביר לחדש?
אפשר ורצוי (הסיבות למטה), רק שאתה צריך למצוא לו בית חם
למכור עולה כסף? נניח שכן
לבצע העברת מזומן מבית ההשקעות עולה כסף? נניח שכן
לקנות בחזרה בחשבון חדש עולה כסף? נניח שכן
מסים על רווח משלמים במקור? בטוח שכן
אם ענית כן על לפחות 2.....

אין לי עמלות בחשבון העו"ש אז העברות בחינם. באקסלנס יש לי 5 משיכות בחינם שזה 4 יותר משאני צריך.
מכירה פה וקנייה שם + קצת מיסים. סה"כ חשבון בן חודשיים אז הרווח קטן.
מעריך שכל המעבר יעלה כמה מאות שקלים.
אני מניח שבכל מקרה אמכור מתישהו כשארצה לשנות אז מוטב עכשיו מאשר מאוחר יותר.

האם יש אפשרות להעביר את התיק ללא מכירה בפועל? הרי מי שמחזיק בכסף הן הקרנות ולא אקסלנס.

האם יש אפשרות להעביר את התיק ללא מכירה בפועל?
התשובה הקצרה היא כן
אתה אומר לבית החדש מאיפה להביא את ההובלה והוא מבצע את הלוגיסטיקה, יתכן ותחויב בעמלה אז מומלץ לקבל נתון אמיתי על העלות מבית ההשקעות (משניהם) כך תגיע להחלטה כלכלית

18 שקל מינימום זה מוגזם, זה כמעט כמו בבנק (לפני 5 שנים היה לי 30 שקל מינימום בבנק מזרחי).
מוזר שאין להם בחוזה איזה סעיף שאומר שמה שאתה חותם נכון לפחות לשנה או שנתיים. זה אבסורד שהם פשוט יכולים למשוך לקוחות באמצעות עמלות נמוכות ואז אחרי חודש להעלות את העמלות.
אם העליה בעמלות בתי ההשקעות תמשך, עוד מעט הבנקים יחזרו להיות אטראקטיביים...

אני חושב שמי שרוצה להשיג את העלויות הזולות ביותר להשקעה, יכול:
1. לפתוח חשבונות ב-IB וב-TD.
2. לעבוד בשנה הראשונה בלבד עם רואה חשבון ולהבין כיצד למלא את הדו"ח למס הכנסה בעצמו.

בטווח הארוך, אני חושב שהאסטרטגיה הזו תצא זולה יותר מכל אופציה אחרת.

גם אני קיבלתי מכתב זהה. עד עכשיו לא שילמתי כלום.

האם יש אפשרות להעביר את התיק ללא מכירה בפועל? הרי מי שמחזיק בכסף הן הקרנות ולא אקסלנס.

הסטנדרט של אקסלנס הוא 99 שח להעברת כל הניירות הישראליים ו-10 דולר לכל העברה של נייר ערך זר. אני גם חבר באקסלנס ובמידה ואקבל הודעה זו אעביר את התיק למקום אחר. אגב, ניתן לבקש מימון של העברת התיק מהמקום החדש אליו מצטרפים.

גם אני קיבלתי מכתב זהה. עד עכשיו לא שילמתי כלום.
אני מניח שפירוש הדבר שהמכתב בדרך לכולנו. טוב, הגיע הזמן ללמוד על משמעות פתיחת חשבון בברוקר זר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M הקצאת נכסים, שינוי כיוון שוק ההון 8
ע לימודים / שינוי קריירה התפתחות אישית 3
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 288
נ שינוי תב"ע נדל"ן 12
מ שינוי בתלוש שכר - אחוז משרה מיסים 3
לאץ' שינוי סטטוס באתר מחיר למשתכן/דירה בהנחה נדל"ן 2
בובין חוט-השני האם שינוי אופי אוכלוסיה יכול לתרום לירידת מחירי נד"לן? נדל"ן 29
D איך לחולל שינוי במדינה? אוף טופיק 95
ס שינוי מסלול לימודים התפתחות אישית 13
L שינוי רישום מניה שוק ההון 2
N שינוי מיסוי בעקבות החקיקה אוף טופיק 46
N דירה יד שניה - שינוי פנימי ללא היתר נדל"ן 9
TheTieMan שינוי מסלול - הפקדות עבר + הפקדות עתיד או רק הפקדות עתיד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
T מחיר למשתכן - שינוי סטטוס מידועים לציבור לנשואים לאחר ״זכייה״ נדל"ן 0
B התפטרות עקב שינוי גיאוגרפי של מקום העבודה אוף טופיק 4
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
W חבריי העצמאיים! האם יש שינוי בחובת הדיווח לרשויות? מיסים 24
V הסבר לצורת חישוב ״שינוי מעלות״ שוק ההון 14
נ הודעה מהבורסה הישראלית על שינוי במדיניות הקרן שוק ההון 4
A הקמת פורום של p2p / שינוי מדיניות? אוף טופיק 4
חתול לילה שינוי מסלול לא מבוקש בקרן השתלמות שוק ההון 24
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
ר שינוי ושיפור משכנתא לאחר שנקלחה. נדל"ן 5
S שינוי מסלולי השקעה וחשיפה למניות לשם הקטנת הדימום - עצתכם שוק ההון 13
S שינוי תמהיל עקב הבנת סיבולת סיכון שוק ההון 14
ב שינוי כיוון בקריירה התפתחות אישית 8
א שינוי תיק 70-30 לפרישה שוק ההון 26
R קרן מחקה msci ללא שינוי בשער שוק ההון 11
T סגירת מסלול בקרן פנסיה או שינוי מדיניות השקעה תוך גרימה לקיבוע הפסדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שינוי מודל הפנסיה? הכיוון החדש של האוצר מדאיג? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I שינוי מסלול בקרן השתלמות לפני פדיון אפשרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
amit שינוי מגדר בכיתה ב' פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1003
ה שינוי תיק לקראת פרישה שוק ההון 19
flower חוק ההסדרים - שינוי מדיניות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70
A שינוי במשכנתא עקב עליות המדד נדל"ן 2
P תיאום מס במהלך השנה - מעסיק חדש + שינוי באחוז משרה קיימת מיסים 1
לאץ' לטבול רגליים לפני שינוי מקצוע התפתחות אישית 24
N מה דעתכם על שינוי מודל הערבות ההדדית הקיים בביטוח הבריאות הציבורי? אוף טופיק 60
J התלבטות בחיסכון לדירה שניה - עקב שינוי מדיניות למשכון דירה קיימת נדל"ן 8
ס שינוי מסיבי במבנה התיק והימנעות מאירועי מס שוק ההון 11
ה שינוי מקצועי לקראת גיל ה40. התפתחות אישית 10
A שינוי בפרטי הפקדה שקלית לאינטראקטיב פוסטים מאיכות נמוכה 1
מ אשמח להסבר - דוח על שינוי בשם קרן ובמדיניות ההשקעות ת"א בנקים 5 שוק ההון 2
Yos IRA הלמן - שינוי תנאים וחיפוש חלופה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 184
H שינוי אחוז הפרשת מעסיק לתגמולים - האם מקובל (ורלוונטי)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
stamEhad שינוי ניירות בתיק קיים - האם כדאי? שוק ההון 15
flower שינוי מספר תעודת זהות אוף טופיק 34

נושאים דומים

Back
למעלה