• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שוקל להעביר את הכספים מקרן הפנסיה לקופת גמל IRA

יש עניין נוסף שהביטוח א.כ.ע דרך הקרן פנסיה לא כולל הגדרת מקצוע, בניגוד לא.כ.ע פרטי, דרכו כן ניתן להגדיר עיסוק ספציפי.
שורה תחתונה, הביטוח בקרן פנסיה "לא סתם" זול משמעותית מהפרטי, הוא משתלם פחות.
ממש לא נכון.
הוא אולי שונה, אבל אי אפשר להגיד "משתלם פחות" באופן גורף. יותר מזה, אפילו יש לו מספר יתרונות על פני ביטוח פרטי (ולא רק מבחינת מחיר).

יש למשל את כל עניין ההחרגות. רוב הביטוחים הפרטיים לא מוכנים לבטח אותך אם אתה עוסק בספורט אתגרי, וגם אם כן הם לוקחים תוספת כסף משמעותית ועדיין מגבילים אותך בכמות הפעמים שאתה יכול לעסוק בספורט.
בקרן פנסיה לעומת זאת אין החרגות כאלה.

אלא אם כן יש מטריה ביטוחית.
ומה הבעיה להוסיף מטריה ביטוחית?
אגב, העלות הכוללת של מטריה ביטוחים + הביטוח בקרן פנסיה לרוב יהיה זול יותר מאשר ביטוח פרטי לבד.
מהבלוג של נדב:
כמה זה עולה לנו?
במקרים רבים עלות הכיסוי הביטוחי בקרן הפנסיה ורכישת המטריה הביטוחית תעלה לחוסך פחות מאשר רכישת אבדן כושר עבודה בביטוח מנהלים.

3. האם העלות של ביטוח כושר עבודה שארכוש באופן פרטי תהיה גבוה ביחס לזו הקיימת בקרן הפנסיה?
אני חושב שזה אמור להתגלגל על המעסיק.
אז זהו שלא, זה יורד (בעיקר) מהכספים שהמעסיק היה מפריש לך לתגמולים.

למיטב הבנתי, ביטוח אכע בפנסיה מכסה אובדן כושר עבודה בעבודה שדורשת רמת השכלה דומה או נסיון דומה. כלומר, מהנדס תכנה לא יכול להפוך להיות שוער או שומר או רתך.

עבדתי בעבודה משרדית (כלכלן), שרובה הייתה מול מחשב אבל כן דרשה גם נסיעות לספקים ולקוחות. הייתה לי קרן פנסיה עם כיסוי אכ"ע כללי (כל עבודה שהיא) וביטוח חיים (חסכון עם ריסק, לא בטוח אם קוראים לזה ביטוח מנהלים או לא) עם הגדרה תעסוקתית ספציפית. אציין ששתי הפוליסות באותה חברת ביטוח.
נפצעתי בגב ברמה שלא מאפשרת לי לשבת ליותר מרבע שעה ברצף, וגם זה עם כאבים. משככי כאבים נרקוטיים, כאלה שפוגעים בריכוז ובשינה ולא באמת משאירים לך סיכוי לתפקד או לעבוד אפילו מהבית (מי שחושב שאפשר לעשות אנליזות לנתונים כשלוקחים אופיואידים מוזמן לנסות).

בהתחלה הגשתי תביעה דרך הסוכן נדחתי על ידי שתי הפוליסות. אז הגשתי ערעור, הביטוח חיים הכיר בי לחודש והפנסיה לא הכירה בי בכלל. הטענה הייתה שגם אם אני לא יכול לעבוד בעבודה שעבדתי בה, ברמת ההשכלה שלי אין סיכוי שאין שום עבודה שהיא שאני יכול לעשות. אני יכול למשל ללמד ילדים שיעורים פרטיים באנגלית בסקייפ בעודי שוכב במיטה (ציטוט של נציג החברה)

הבאת דוגמא אחת של אדם אחד, ואפילו שם ההפרש בין הביטוחים היה בסה"כ חודש אחד.
מצד שני, לפי מה שקראתי אצל נדב (באותו פוסט שקישרתי קודם), בד"כ המצב הפוך:
כאשר משווים את הנתונים בין החברות המנהלות קרנות פנסיה לבין חברות הביטוח רואים, שלא פעם, החברה המנהלת של קרן הפנסיה אישרה יותר תביעות מאשר חברת הביטוח.

בדיוק בגלל מה שיוס אומר מעליי

אני לא מבין איך אנשים בכלל שוקלים את הביטוח המובנה של הקרנות פנסיה...
ואני, מהרבה מאוד סיבות אחרות, לא מבין למה אנשים בכלל שוקלים את הביטוח הפרטי במקום הביטוח המובנה בפנסיה.

אתה מסתכל על מקרה אחד, שהוא לא ממש מייצג כלום, ואפילו בו אין באמת הבדל אמיתי בין הביטוח הפרטי לביטוח בפנסיה (ההבדל הוא בסה"כ חודש אחד. זה לא שהביטוח הפרטי אישר לו אובדן כושר לתקופה ארוכה).

@Yoss @Shlomi Z , בסופו של דבר הרבה תביעות נדחות ראשונית ומגיעות לבית משפט (גם בביטוח פרטי וגם פנסיה) והציטוט של חברת הפנסיה לא רלוונטי. גם אני שמעתי על מקרים דומים שחברות הביטוח שילמו והפסיקו לשלם. הרבה חברות בארץ מנסות להתחמק מלשלם ובית משפט מכריח אותם. עצוב שזה המצב אבל קשה לי לראות את הרלוונטיות.

ומה הבעיה להוסיף מטריה ביטוחית?
אגב, העלות הכוללת של מטריה ביטוחים + הביטוח בקרן פנסיה לרוב יהיה זול יותר מאשר ביטוח פרטי לבד.
בדקתי בזמנו את ההבדלים.
מצד אחד -
* באמת עלות יותר זולה - בערך 170 ש"ח פער לטובת מטריה ביטוחית.
מצד שני -
* במקרה של מטריה ביטוחית, תהליך הגבייה הוא יותר ארוך (צריך לתבוע את קרן הפנסיה, לחכות שיידחו את התביעה ורק אז לתבוע את המטריה הביטוחית).
* חייב אותי להגדיל את ההפקדות לפנסיה באלפי שקלים (באכע פרטי אני מבוטח על שכר יותר גבוה).
* הגדלת הפקדות לפנסיה גוררת תשלום דמי ניהול נוספים לקרן פנסיה (הגדלת הפקדה + צבירה).
* אם אני זוכר נכון, גם מחייב אותי בחיתום רפואי מחודש ותקופת אכשרה.

עדיין לא החלטתי האם משתלם לעבור למטריה ביטוחית...

נערך לאחרונה ב:
* חייב אותי להגדיל את הפקדות לפנסיה באלפי שקלים (באכע פרטי אני מבוטח על שכר יותר גבוה).
זה כנראה היה לפני כמה שנים, כי היום אתה לא יכול לבטח באכ"ע פרטי כספים שהולכים לפנסיה, ככה שבכל מקרה בחירה בביטוח מסוג אחד בלבד יגרר שינוי חלוקת ההפקדות.
חוץ מזה שלרוב דמי הניהול בפנסיה לא ממש יקרים יותר מאשר בגמל (או לפחות לא בהרבה).
* אם אני זוכר נכון, גם מחייב אותי בחיתום רפואי מחודש ותקופת אכשרה.
אני די בטוח שזה נכון גם לאכע פרטי (לפחות החלק של החיתום)
כל ביטוח כשמגדילים אותו (מעבר לעלייה קטנה מסויימת) גורר דברים כאלה

זה כנראה היה לפני כמה שנים, כי היום אתה לא יכול לבטח באכ"ע פרטי כספים שהולכים לפנסיה, ככה שבכל מקרה בחירה בביטוח מסוג אחד בלבד יגרר שינוי חלוקת ההפקדות.
בדקתי לפני כשבוע.
אני עצמאי, מפקיד לפנסיה לא על מלוא השכר.
אכע פרטי עשיתי על מלוא השכר.

חוץ מזה שלרוב דמי הניהול בפנסיה לא ממש יקרים יותר מאשר בגמל (או לפחות לא בהרבה)
ראה למעלה. אמנם דמי ניהול בפנסיה לא יקרים במיוחד, אבל בשיקלול הסופי, זה מצמצם את הפער הכספי בין מטריה ביטוחית לאכע פרטי.

בדקתי לפני כשבוע.
אני עצמאי, מפקיד לפנסיה לא על מלוא השכר.
אכע פרטי עשיתי על מלוא השכר.
לפי מה שהבנתי מ @נדב בביטוחים ישנים אפשר היה לבטח באכ"ע פרטי גם כספים שהולכים לפנסיה, ואם יש לך ביטוח ישן כזה קיים אז הוא ממשיך כרגיל, אבל בביטוחים חדשים (אאל"ט מהשנה או שנתיים האחרונות) אי אפשר לבטח בביטוח פרטי כספים שמופרשים לפנסיה.

ראה למעלה. אמנם דמי ניהול בפנסיה לא יקרים במיוחד, אבל בשיקלול הסופי, זה מצמצם את הפער הכספי בין מטריה ביטוחית לאכע פרטי.
אבל לפני רגע אמרת שגם ככה אתה מפריש הכל לפנסיה, אז לא הבנתי מה ההבדל מבחינתך.

מה מילה אחת קטנה יכולה לעשות... :)

• אהבתי
Reactions: YPV
בגדול השינוי באג"ח מיועדות אומר משהו כזה:
כל קרן מקבלת אג"ח בשווי 30% מכלל הנכסים שלה. את אותם אג"חים היא מחלקת לפי הסדר הזה:
1. לכל הפורשים באופן שווה לפי גודל התיק שלהם, עד שהם מקבלים 60% משווי התיק שלהם באג"ח.
2. (החל מעוד כמה שנים) ממה שנשאר (אם נשאר), מחלקים לבני 50+ באופן שווה לפי גודל התיק שלהם, עד שהם מקבלים 30% משווי התיק
3. ממה שנשאר (אם נשאר) מחלקים לשאר באופן שווה לפי גודל התיק (וכמובן גם לא עוברים את ה30%, אבל זה ממילא לא יתכן).
:)

רציתי לשאול מה קורה במידה ונרשמתי למסלול עם מיועדת אבל גילי פחות מ-50 איך אני יודע אם וכמה אג"ח מיועדות אני מקבל.
כמו כן במידה ואני לא מקבל איך אני יודע במה יושקע כספי הפנסיה במקום?

רציתי לשאול מה קורה במידה ונרשמתי למסלול עם מיועדת אבל גילי פחות מ-50 איך אני יודע אם וכמה אג"ח מיועדות אני מקבל.
אמור להיות רשום באתר הקרן או בדוחות שלך לדעתי. אתה יכול גם לנסות להתקשר אליהם ולברר.
כמו כן במידה ואני לא מקבל איך אני יודע במה יושקע כספי הפנסיה במקום?
אין "במקום". המסלול שבחרת מגדיר במה משקיעים את כל הכספים שלך שלא באג"ח מיועדות.
אם אתה במסלול 100% מניות ויש לך אג"ח של 25% מהתיק אז75% מושקע במניות ו 25% באג"ח מיועדות.
אם אתה במסלול של 50% מניות ו50% אג"ח רגיל, ויש לך 10% אג"ח מיועדות אז 45% יושקע במניות 45% באג"ח רגיל ו 10% במיועדות

אמור להיות רשום באתר הקרן או בדוחות שלך לדעתי. אתה יכול גם לנסות להתקשר אליהם ולברר.

אין "במקום". המסלול שבחרת מגדיר במה משקיעים את כל הכספים שלך שלא באג"ח מיועדות.
אם אתה במסלול 100% מניות ויש לך אג"ח של 25% מהתיק אז75% מושקע במניות ו 25% באג"ח מיועדות.
אם אתה במסלול של 50% מניות ו50% אג"ח רגיל, ויש לך 10% אג"ח מיועדות אז 45% יושקע במניות 45% באג"ח רגיל ו 10% במיועדות

אני אתן דוגמא למה שאני לא מבין:
נניח המסלול שלי 70% מניות 30% אגח מיועדות.
במידה ואני זכאי לפחות מ- 30% עקב מצב הזכאים האחרים בקרן ועקב היותי בן פחות מ-50 באיזה צורה התיק שלי יושקע?
יכול להיות לצורך העניין שאני חושב שהתיק שלי "סולידי" ובסוף מגלה שעקב המצב של הקרן אני מושקע 100% במניות כי אין לי זכאות בכלל?

עריכה - אולי אני לא מבין משהו. אחוז האג"ח מיועדות הוא האחוז מתוך האג"ח הכללי של המסלול שלי?
כי אני עד כה חשבתי שהאחוז מיועדות הוא מסך כל התיק שלי.

נערך לאחרונה ב:
נניח המסלול שלי 70% מניות 30% אגח מיועדות.
אין מסלול כזה.
המסלול מגדיר מה קורה עם החלק שהוא לא אג"ח מיועדות.
כלומר יכול להיות מסלול של 100% מניות, ואז בפועל אם יש לך 30% מיועדות התיק שלך יהיה 70:30, ואם יש לך 10% מיועדות הוא יהיה 90:10.

מצד שני יכול להיות מסלול שהוא 70% מניות ו 30% אג"ח רגיל.
ואז אם יש לך 30% מיועדות יהיה לך 49% מניות, 21% אג"ח רגיל ו 30% מיועדות.
ואם יש לך 10% מיועדות יהיה לך 63% מניות, 27% אג"ח רגיל ו10% מיועדות
עריכה - אולי אני לא מבין משהו. אחוז האג"ח מיועדות הוא האחוז מתוך האג"ח הכללי של המסלול שלי?
כי אני עד כה חשבתי שהאחוז מיועדות הוא מסך כל התיק שלי.
לא, אחוז האג"ח המיועדות הוא האחוז מכלל התיק.

אין מסלול כזה.
המסלול מגדיר מה קורה עם החלק שהוא לא אג"ח מיועדות.
כלומר יכול להיות מסלול של 100% מניות, ואז בפועל אם יש לך 30% מיועדות התיק שלך יהיה 70:30, ואם יש לך 10% מיועדות הוא יהיה 90:10.

מצד שני יכול להיות מסלול שהוא 70% מניות ו 30% אג"ח רגיל.
ואז אם יש לך 30% מיועדות יהיה לך 49% מניות, 21% אג"ח רגיל ו 30% מיועדות.
ואם יש לך 10% מיועדות יהיה לך 63% מניות, 27% אג"ח רגיל ו10% מיועדות

לא, אחוז האג"ח המיועדות הוא האחוז מכלל התיק.

https://www.as-invest.co.il/interst.../אלטשולר-שחם-פנסיה-מקיפה-מסלול-לבני-60-ומעלה/
בלינק פה למטה מסלול של אלטשולר סה"כ 100%, מתוכו 28.3% מיועדות.
מה קורה במקרה הזה, בכל המקרים שנתנת התיק כבר היה 100% ועל זה הוספנו את הזכאות למיועדות.
אז מה קורה במסלול הנ"ל במידה ואיני בן 50?

https://www.as-invest.co.il/interstedin/pension/comprehensive-fund/אלטשולר-שחם-פנסיה-מקיפה-מסלול-לבני-60-ומעלה/
בלינק פה למטה מסלול של אלטשולר סה"כ 100%, מתוכו 28.3% מיועדות.
מה קורה במקרה הזה, בכל המקרים שנתנת התיק כבר היה 100% ועל זה הוספנו את הזכאות למיועדות.
אז מה קורה במסלול הנ"ל במידה ואיני בן 50?
מוזר. בד"כ בתשקיפים שאני ראיתי מציינים מה יש בחלק שהוא לא מיועדות.

מוזר. בד"כ בתשקיפים שאני ראיתי מציינים מה יש בחלק שהוא לא מיועדות.
רשמו למטה את החשיפה האפקטיבית למניות, בעקרון נראה שהחישוב שלך נכון
בכוכבית לגביי המיועדות:
אחוז ההשקעה באג"ח ממשלתיות מיועדות בקרן הפנסיה המקיפה הינו 30%. אחוז השקעה זה נמדד בעת רכישת האג"ח בתחילת כל חודש. עם זאת, ייתכנו שינויים מינוריים באחוז ההשקעה במהלך החודש הקלנדרי בהתאם לשינויים ביתרות הנכסים בקרן

רשמו למטה את החשיפה האפקטיבית למניות, בעקרון נראה שהחישוב שלך נכון
אאל"ט חשיפה אפקטיבית פושט מתחשבת במינוף המובנה בחוזים, ולא קשורה לאג"ח מיועדות.

יכול להיות שבגלל שעוד לא נכנסה התקנה החדשה לבני 50 ומעלה והם פשוט נותנים כרגע את אותו אחוז אג"ח מיועדות לכל מי שבמסלול אז הם רושמים את הנתונים כולל האג"ח המיועדות (הרי אפשר לראות אותם בבירור כחלק מהנכסים, וסך הנכסים מסתכם ב100%)

אאל"ט חשיפה אפקטיבית פושט מתחשבת
ביצעתי את החישוב
מניות בארץ 7.19% + מניות בחו"ל 8.31%, סה"כ מניות 15.5%
לחלק ל ( 100% פחות 28.3% מיועדות = 71.7%)
יוצא 21.6% כפי שנכתב

ביצעתי את החישוב
מניות בארץ 7.19% + מניות בחו"ל 8.31%, סה"כ מניות 15.5%
לחלק ל ( 100% פחות 28.3% מיועדות = 71.7%)
יוצא 21.6% כפי שנכתב
אבל אם תסתכל רק על מניות חו"ל תקבל ש 8.31% חלקי 71.7% יוצא 11.59% ולא 14.24% שרשום שם.
ואם תחשב 21.67% סה"כ חשיפה אפקטיבית למניות פחות 14.24% חשיפה למניות חו"ל תקבל חשיפה אפקטיבית למניות ישראליות של 7.43%, שזה מאוד קרוב לאחוז המניות הישראליות בתיק (7.19%), כלומר במניות בארץ כמעט ואין מינוף/נגזרים.

יותר מזה, אם תסתכל בכוכבית שלייד החשיפה האפקטיבית תראה שרשום:
**הנתון המוצג כולל חשיפה אפקטיבית למניות סחירות באמצעות השקעה ישירה במניות וחשיפה למניות באמצעות נגזרים וקרנות נאמנות מנייתיות (לא כולל חשיפה באמצעות נכסים אחרים כגון קרנות השקעה)
כלומר החישוב הוא לגבי חשיפה אפקטיבית בהשקעה בנגזרים (כל הסיפור על זה שהקרן מחזיקה חוזים ובמקביל אג"ח כי החוזה ממונף וכו).

יותר מזה, אם תסתכל בכוכבית שלייד החשיפה האפקטיבית תראה שרשום:
כן, אבל זאת סתם (עוד) כוכבית שמתארת את מצב החשיפה (כסת"ח) למניות חו"ל בלבד
המילה אפקטיבית מבלבלת כי משתמשים בה פעמיים
פעם ראשונה כדי לתאר את היחס מול המיועדות ובפעם השניה במניות חו"ל לגביי האחוז האמיתי מכלל הנכסים (ללא מיועדות) כי יש נגזרות
בכל מקרה הם מציגים את הנתונים הנכונים, רק מסבירים אותם באופן לקוי

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
ה סמוטריץ שוקל מיסוי רווחי קה"ש לאחר 6 שנים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 244
M בן 24 שוקל לקנות דירה נדל"ן 9
M מתמחה בראיית חשבון - שוקל הסבה התפתחות אישית 65
T שוקל לממש סנופי לסגור פריים במשכנתא / להכניס לפקדון שוק ההון 10
deussex שוקל למכור את החלק האג"חי לקניית המדד עכשיו שוק ההון 31
M קיימת קופת גמל להשקעה, שוקל לעבור לברוקר? שוק ההון 146
M שוקל להשקיע חלק משמעותי מהכסף של אמא שלי בחשיפה ל100% מניות שוק ההון 26
E שוקל להחליף מקצוע מצלם לנדל"ן, אבל ההתלבטות קשה. מה אומרים? אוף טופיק 34
T בעל קופ"ג להשקעה, שוקל לעבור לאופי השקעה אחר וחייב יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
1337justme שוקל פרישה מוקדמת בגיל 33 - מספר שאלות ותהיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 183
Roi מוח כוורת - שוקל עבודה עצמאית בתור מלווה לקניית נכסים בספרד נדל"ן 43
E שוקל לחזור להורים ולחסוך לבית או שעדיף להשכיר דירה יותר זולה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 31
ה פחד גבהים, שוקל למכור חלק שוק ההון 40
twister התלבטות - שוקל לעבור מואנגרד ל black rock שוק ההון 21
A בן 30 בצומת דרכים - שוקל הסבה התפתחות אישית 20
N קרן חרום/ מזומנים בעו"ש בימים אלה - שוקל להמיר חלק לדולרים צרכנות פיננסית 10
M אג"ח ממשלתי כללי - שוקל למכור. שוק ההון 6
T דיווח: הבית הלבן שוקל מתן הקלות מס לאמריקאים שישקיעו בשוק ההון שוק ההון 2
T "הבית הלבן שוקל מתן הקלות מס לאמריקאים ישקיעו בשוק ההון" אוף טופיק 5
F שוקל לקיחת הלוואה לקניית נכס בחול נדל"ן 6
ה שוקל לקנות מניה שוק ההון 11
S שוקל ברצינות לשנות את התיק שלי לתיק בהשראת חבר הפורום מורכב מ-50% sso 50% ,tlt בחלק האמריקאי שוק ההון 44
B שוקל מספר אופציות לפני קנייה נדל"ן 12
C שוקל שינוי מסלול מהנדסה לתוכנה התפתחות אישית 27
ט שוקל לקחת מתכנן פיננסי שוק ההון 4
ק שוקל הסבה מקצועית אוף טופיק 20
M תושב ארה"ב שוקל למשוך כספי פנסיה להשקעה נזילה יותר צרכנות פיננסית 1
C איך לציין לבנק שאני רוצה להעביר רק *חלק* מהניירות לבית ההשקעות? שוק ההון 11
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? שוק ההון 1
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? מיסים 0
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
P מתלבט אם להשאיר בבנק או להעביר לאינטראקטיב שוק ההון 43
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול להעביר? צרכנות פיננסית 1
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ש מיטב דש לא מאפשרים להעביר ני״ע אמריקאי ל-IB. מה עושים? שוק ההון 11
J האם יש דרך להעביר את כספי ה rsu לקרנות מחקות מדד ללא אירוע מס? שוק ההון 10
sharon האם כדאי להעביר כספים במקרה שלי למרות מס רווחי ההון? שוק ההון 15
א קופגלה ע"ש ילדים - האם ניתן להעביר לחשבון ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
adirkol להעביר לארץ 200,000 דולר, עמלות ומיסוי שוק ההון 5
grimble grumble אפשרות להעביר עסקאות תשלומים בין כרטיסים? צרכנות פיננסית 4
מ איך להעביר כסף לשוואב מבנק בארץ? צרכנות פיננסית 0
S הצעה להעביר תיק לבנק הבינלאומי פוסטים מאיכות נמוכה 17
לאץ' האם כדאי להעביר את החסכונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M האם כדאי להעביר את כל הפעילות הפיננסית למקום אחד? צרכנות פיננסית 11
נ האם לפני השימוש בכסף כדי להעביר בהדרגה לנכסים סולידיים כדי להשאר רגוע שוק ההון 5
ה רוצה להעביר את הקרן השתלמות, קופת הגמל, והפנסיה מאלטשולר, למקום אחר למסלול עוקב מדד s&p. בסלייס יש מסלול כזה עם דמי ניהול 0.3 אבל הבנתי שלא ככ מומלץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
X מהי הדרך הזולה ביותר להעביר להמיר יורו ולהעבירם לבנק בישראל? צרכנות פיננסית 1

נושאים דומים

Back
למעלה