• התוכן שלפניכם איננו ייעוץ פיננסי. הוא אולי נחזה ככזה, ואף נשמע ככזה, אבל למרבה הפלא, הוא איננו כזה, וממילא לא יכול להיחשב תחליף לייעוץ מטעם בעל הרישיון המתאים, לרבות ייעוץ מס, ייעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו המיוחדים של כל אדם. מכאן שאין לראות בתכני הפורום המלצה לביצוע פעולות כלשהן בניירות ערך או בנכסים אחרים, וכל הסתמכות עליהם תהיה באחריות הקורא בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחברה בלבד ואין באמור בה כדי לשקף את דעותיה של בעלת האתר.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מצליחים להזדהות איתי בהרגשה שלי מול הבנק?

• פותח הנושא פותח הנושא אלון ג.
  • פורסם בתאריך פורסם בתאריך

אלון ג.

משתמש רשום
דירוג
17
אתחיל בכך שאני בפלוס, ומבחינת הבנק אני לא נחשב לקוח בעייתי. לפי מה שאני מסיק על עצמי:
לא הייתי במינוס. לא חזרו לי התשלומים. לא מרבה להשתמש בהמחאות, ואם הייתי צריך - אף פעם לא חזרה המחאה.
אני כמעט ולא פונה לבנק. גם מהחשש שכל פניה מתועדת, גם מניסיון עבר שלא פעם הרגשתי שהבנק מנסה להערים קשיים. גם בדברים שאין באמת צורך-
אספר בסוף מקרה שקרה לי.
אני מאובחן עם אבחנה נפשית. לא מפריע לי לתפקד ביום-יום וגם לא נראה עלי. אני מקבל עקב כך קצבת נכות.
קרה פעם שהחלטתי ליישם את אחת מהמלצות שקראתי כאן - והלכתי לבקש הנחה בעמלות. הפקידה אמרה לי ללכת ולבקש אישור מהמנהלת.
כשהמנהלת שמעה שההכנסות שלי הן מהקצבה, ושיש לי נכות, היא אמרה לי "אה יש לך בכלל נכות נפשית? אז אולי אני בכלל אשקול לבטל לך את הכרטיס שיש לך"
יש לי כרטיס חיוב מידי מהבנק שקיבלתי כשפתחתי חשבון. עדיין לא יצא לי להנפיק במקומו כרטיס אשראי ולבטל אותו.
הרגשתי שזה נאמר בכווננה בכדי להרגיז, ואולי להכניס לי, כי אני בטוח שכשאתם קוראים את המשפט הזה
יש מבינכם שמתקשים להאמין לי, ואחרים אולי מאמינים ומבינים שזה משפט שנאמר מתוך כעס או הרגשה של
מי זה שמולי שמעז לבקש ממני, אני אענה לו בתור הצד שיש לו את הכוח עליו
באותו הרגע אמרתי לעצמי שזה כי ביקשתי בקשה שאולי המנהלת לא אוהבת שמבקשים ממנה - העמלות.
ליווה אותי לא מעט זמן האמירה הזאת שלה. הרגשתי כמו לאיים עלי ולעקוץ אותי במקום הרגיש שלי -- המצב הבריאותי והנכות שלי.
כמובן לאחר האמירה שלה, השיחה השתתקה, ואני פשוט יצאתי כשהתשובה שלה הייתה שלילית.
מאז מצאתי בעצמי שאפשר לשלם 10 שקלים בחודש ולשלם עמלות בסכום קבוע בכל חודש לבנק.
אותה ההרגשה והחשש מהבנק לא חלפו ואני חושש בכל פעם שאצטרך לתקשר מול הבנק.
אני מחזיק סכום לא קטן בבנק. קרוב לחצי מיליון. ומרגיש שהכסף מוחזק כבן ערובה ואם אני ארצה לעשות משהו אז יערימו קשיים וינסו למנוע ממני.
כשרכשתי את האוטו שלי, וביצעתי העברה בנקאית לסוכנות, התקשרה הפקידה ושאלה אותי בטון חוקר ולא נעים, אפילו מטיף
"למה אתה צריך להעביר סכום כזה? מה הסיבה? למה לך לקנות אוטו עכשיו? אני לא יודעת אם אני מאשרת לך"
אני מבין שזה לא בסדר מהצד שלהם, אסור להם לדבר אלי ככה. ואולי זו התרבות פה והשילוב שלי שאני מאפשר להם. אבל ההרגשה הזאת נותנת לי בכל פעם להרגיש
בפנים את החשש לתקשר מול הבנק. כשהכסף שלי שם ואני מרגיש שהוא מוחזק כמו בן ערובה.
אני מתנהל לבד וגר עם עוד שותף סטודנט, שנינו לומדים, הוא מאובחן כמוני. דירת שותפים רגילה ולא בדיור מיוחד. חיפשתי מישהו שלא יבהל
אם הוא יגלה את האבחנה שלי כשיראה את הכדורים שאני לוקח. השותף הזה לא יכול לעזור לי בהתנהלות מול הבנק כי הוא פחות מתפקד ממני.
המשפחה שלי זה סבא שלי, אבל הוא לא יכול לעזור לי בגילו מבחינה בריאותית. אני משתדל לבקר אותו אבל מעבר לזה הוא לא יכול לעזור לי פה.
איך אני יכול להתגבר על החשש לי מול הבנק? אני בטוח שאני לא לבד בתחושה שלי. אולי זה בגלל שמרגישים שאפשר לדבר אלי ככה אז מנצלים את הסיטואציה?
אתם מכירים אנשים שכשהם מבקשים לבצע פעולה שהיא לגיטימית, הבנק מערים קשיים ומנסה למנוע מהם? למשל העברת סכום כסף, שהבנק מנסה למנוע מהלקוח להוציא
כסף מהבנק בדרכים לא דרכים? למה זה ככה? אם יש לי הכסף בבנק, ואני רוצה להעבירו, זו זכותי כל עוד אני מבצע פעולה שנחשבת רגילה (העברה בארץ, לאדם פרטי, סכום שיש לי בחשבון, סכום שנחשב סביר (50-60-80-90 אלף). למה אי אפשר שלקוח שיש לו כסף בבנק פשוט יבצע העברה, העברה תעבור, והחיים יהיו פשוטים?
אני בטוח שיש לקוחות שזה ככה אצלם, למה אני בצד השני?

נערך לאחרונה ב:
קודם כל רפואה שלמה. שקלת להתלונן על המנהלת? תתנחם בכך שכמעט אין מקבלי קצבאות חסרי משפחה עם חצי מליון בבנק ואוטו מהניילונים. מצבך היחסי מעולה.

נפלת על בנקאים חרא.
גם אותי שואלים מה מטרת ההעברה, ומתנגדים כל פעם שאני מדבר על הנחה בעמלות, אבל לפחות בנימוס יחסי.
זה עניין של תרבות, ושל האדם מולך. לא קשור לבנק. בבנק לאומי למשל התייחסו לאמא שלי כאילו היא פראיירית וטיפשה, רק בגלל שהיא קשישה. אחרי שגיסי ואני הלכנו איתה כמה פעמים היחס מאוד השתפר.
אתה יכול :
1. לפנות בתלונה לנציג פניות הציבור של הבנק, להתלונן שמפלים אותך על רקע נכות.
2. לעבור סניף, אולי בסניף החדש יהיה יותר נחמד.
3. לעבור בנק, יש לפחות עוד 3 או 4 בנקים שכנראה במרחק הליכה מהבנק שלך שישמחו לקבל לקוח חדש עם חצי מיליון שח. אם שואלים אותך למה אתה עוזב, אל תתבייש לומר "כי השירות כאן גס רוח".

הבעיה היא כנראה לא אצלך אז תתנחם בזה.
אני הייתי פשוט עובר בנק במקום להתעצבן, תתפלא איזה נחמד הבנק יכול להיות שמאיימים לעזוב אותו.

שקלתי להתלונן, זה עבר לי כשהבנתי שאני עלול להסתבך יותר. ירדתי מהרעיון ומצאתי שאפשר לשלם 10 שקלים בחודש וזה הסידור שעשיתי לי מבחינת העמלות.
לגבי המצב שלי, אני לא מתלונן, הרוב מסבתא שלי, וגם סבא שלי עזר וממשיך לעזור לי לא מעט. ציינתי את החצי מיליון לא על מנת להתרברב אלא בכדי להראות שלמרות הסכום שלי, עדיין מתייחסים אלי ככה. לא רציתי לציין בכדי לא לחשוף יותר מדי ממה שחשפתי אך אני גם מתפרנס ולא חי רק מקצבת הנכות. בקרוב אסיים את לימודי העיצוב שלי.

צר לי לקרוא על היחס לאמא שלך, כי אני מצטער ומבין שככה בדיוק מתייחסים אלי כפראייר וטיפש שאפשר לדבר אליו איך-שבא ולהגיד לו מה-שרוצים.
לך היה את גיסך ללכת איתו. לי אין.
כן, חשבתי לעבור בנק, פשוט בבנק הזה אני נמצא עוד מלפני הגיוס. פתחתי את החשבון עוד עם הוריי. בכל פעם שחשבתי לעבור נמנעתי בכלל שהתהליך נראה מלחיץ ומפחיד.

אין חשש שיקרה משהו לכסף? במיוחד בסכומים כאלו החשש מובן. איך מתבצע תהליך המעבר? אני יכול לעבור מבלי לגשת פיזית לסניף, לבצע מהאפליקציה?
האם הכסף עובר בהעברה בנקאית ע"י הבנק הננטש לבנק החדש, או שאני מקבל המחאה על סך היתרה בעובר ושב?

עם זאת עדיין הייתי מעדיף פעם-אחת להתגבר על הבעיה ולפתור אותה מהשורש. הבנתי שאצל אמך פתרתם את זה בדרך שהיא די אפקטיבית בישראל.
מה אני יכול לעשות אם אין לי עם מי לבוא לסניף? איך אפשר למנוע מהבנק להתייחס אלי כפי שתיארתי, כבר בשיחות טלפון מהם ובפניות הכתובות שבאפליקציה?
או אם לא למנוע, איך להתמודד בצורה יעילה אל מול יחס כזה?

חשבתי אולי ללמוד את החוקים והכללים לפיהם הבנק עובד, וכך אם יסרבו לבצע פעולה שביקשתי, כשאין סיבה לסרב, או ינסו להניא אותה מלבצע אותה
כמו עם העברה הבנקאית לסוכנות רכב, הידע יוכל לעזור לי בהתנהלות מולם. מישהו למד איך המערכת הבנקאית עובדת ויכול לשתף אותי מהיכן כדאי לי להתחיל?

אם הכסף נזיל (לא סגור בפיקדון או מושקע בניירות ערך) ההעברה תהיה יחסית פשוטה.
לא תוכל להימנע מאינטראקציה פנים אל פנים לגמרי, אבל יהיה צורך לגשת לבנק החדש ולבנק הישן לחתום על טפסים, אבל אפשר לצמצם את זה לפגישה אחת או שתיים רק לחתימות ולהכין את כל השאר מראש.
מקום טוב להתחיל בו יהיה הבנק החדש, תיכנס לסניף ותשאל מה צריך לעשות על מנת להעביר חשבון מבנק אחר, ותבין יותר על התהליך.

• אהבתי
Reactions: Roi
צר לי לשמוע על המקרה. כמתמודד נפש בעצמי, אני יכול להעיד שלא נתקלתי בבעיות משום סוג בבנק. לא יודע אם הם יודעים, זה גם לא רלוונטי עבורי. היחס שקיבלת לא תקין נקודה.
אתר כל זכות - מרכז את ככל מה שאתה צריך לדעת.
מעבר בנק - באופן אישי ממליץ לעשות את האקסטרה מאמץ ולפנות לבנק אליו אתה רוצה לעבור, לברר פרטים, אולי אפילו ללכת לשם ולראות את יחס העובדים.

שאלה נוספת, שאתה מוזמן לענות לי עליה בפרטי או להתעלם ממנה לחלוטין. איפה אתה גר? אם אתה באזור שלי אני מוכן לבוא איתך לבנק :)
ובהתחשב בכך שאתה מוכר על ידי ביטוח לאומי על סעיף נפשי ומקבל קצבה, יש לך גם שיקום? אתה יכול לבקש עזרה בהליכה לבנק. אולי ממלווה תעסוקה? מתאמת טיפול? לא יודע. אבל אולי אפשר לעשות משהו. ניכר שאתה לא מעוניין להתמודד לבד.

הפורום איתך, בהצלחה! :)

המלצותיי:

1. עבור בנק בהקדם (אינך צריך אישור מאף אחד, אתה יכול לעשות זאת אונליין באינטרנט).

2. צמצם אינטרקציה ורבלית (קולית) למינימום עם הבנק (כל בנק).אל תענה לטלפונים מהבנק, ובמקום זאת דרוש כל דרישה/הנחיה/בקשה בכתב.

ראה כאן חשבונות ללא עמלות וללא תנאים: https://www.hasolidit.com/kehila/threads/חשבונות-בנק-ללא-עמלות-ובלי-תנאים-מעודכן-לאוגוסט-2022.5958/

לדעתי היום אפשר לפתוח חשבון בלי לצאת מהבית.

ניוד של חשבון קיים לבנק חדש מתבצע מול הבנק החדש - אין צורך בשום אינטראקציה עם הבנק הישן. מקסימום יתקשרו לשאול מדוע אתה עוזב - אתה מוזמן לומר להם על היחס המחפיר שלהם ושילכו לחפש.

להרבה מתמודדי נפש יש קושי בהבנת אינטראקציות בינאישיות. לא יודע אם זה המצב כאן או לא אבל בכל מקרה נראה שבמקרה שלך עדיף באמת לצמצם את האינטראקציה הבינאישית מול הבנק למינימום.
1. כרטיס אשראי חוץ בנקאי נותן לך מרחב תמרון ולפעמים שירות טוב יותר.
2. תהיה מודע שכל אדם שמבצע העברה כספית גדולה נדרש לציין את הסיבה כדי להילחם בהלבנת הון. השאלה הזאת עצבנה אותי בעבר. היום כבר לא כשהבנתי שזאת הדרישה שמוכתבת מהרשויות. אפשר להשתמש בתשובות גנריות שלא מסגירות דבר אם רוצים כמו "לצורך מחייה".
3. תוריד את אפליקציית הבנק ותשתמש בבנקאי טלפוני. הניסיון שלי מאוד חיובי.
4. בשביל 10 ש"ח תשלום קבוע חודשי לא הייתי עובר בנק.
5. לא הייתי מתעסק בשליחת קובלנות או תלונות. זה סתם יחשוף אותך להמשך אינטראקציה בנושא. אנשים מגעילים כמו שפגשת יתנהגו לא טוב גם לאנשים אחרים. תן למישהו אחר לזהות אותם ולגרום לסילוקם מהמערכת.
שיהיה בהצלחה!

ברוב הבנקים סטודנטים מקבלים 3 שנים ראשונות ללא עמלות.

מה שאני הייתי עושה במקומך, הייתי פותח 3 חשבונות בנק ב 3 בנקים שונים, כולם עם הטבת סטודנטים.

אחר כך הייתי מעביר לעצמי מהבנק הנוכחי 100 ש"ח לכל אחד מהחשבונות החדשים, רק בשביל לראות שהכסף עובר בלי בעיה.

אחר כך הייתי מעביר שליש מהכסף לכל אחד מהחשבונות החדשים.

ואז הייתי סוגר את החשבון הקיים. הייתי מגיע פיזית לסניף לסגור את החשבון ואומר למנהלת בדיוק למה.

ואז הייתי משחק להנאתי עם להעביר כסף של עצמי בין החשבונות (בחינם!) שוב ושוב, עד שהייתי מתרגל שזה כסף שלי ואני יכול להעביר אותו לאן שבא לי והבנק לא יכול לעשות כלום לגבי זה.

לקראת סוף הטבת הסטודנטים, הייתי בודק באיזה בנק התייחסו אלי הכי יפה ואיזה בנק מוכן לתת לי את התנאים הכי טובים להמשך, ורק אז הייתי סוגר חלק מהחשבונות כדי לא לשלם עמלות סתם.

התחתנת עם הבנק? יש לך מניות של הבנק?
תעבור את הכביש, פתח חשבון בבנק אחר ותפרדו כידידים.

ליבי איתך, וכנראה כולנו חווינו התנהלות לא נאותה מצד פקידי בנק או כל איש שירות אחר במוסדות אחרים.
אני לא יודעת איך זה היום, אבל בתקופה שהיינו צריכים להגיע פיזית לבנק כמעט לכל דבר - היתה משמעות רבה מי המנהל ומי הפקידים לגבי היחס.
אנחנו עברנו לסניף שכן וראינו אור. לא חייבים לעבור בנק כי בסוף זה באמת קם ונופל על איכות האנשים שעובדים מולך.
נשארנו עם הסניף הזה עד היום, כבר 30 שנה, אבל בכלל לא מגיעים אליו. ניירת לחתימה הם שולחים לסניף הקרוב לביתנו (זזנו גיאוגרפית מהסניף). אתה לא תאמין, אבל עדיין יש לנו את אותה פקידה נאמנה :)
לגבי השאלות על העברות סכומי כסף גדולים - זה לא אישי ולא קשור אליך. זה קשור למדיניות הלבנת הון. אבל איך מדברים אליך, זה כבר כן אישי. עבור לסניף/בנק אחר.

לשאלה בכותרת, כן
לנאמר בתוכן, יש מגוון דרכים לנקום את נקמתך האישית, אם ברצונך לעשות זאת
אבל, אם ברצונך להתקדם הלאה בחיים, תמיד תזכור שזה עסק עם מתחרים, מתחרים שישמחו לקבל אותך
כפי שכבר הוצע כאן, תבדוק את השוק ותבצע מעבר בקלות

קל מתמיד לעבור בנק בימינו, ניוד בקליק. אין היגיון להישאר בבנק שגורם לך אי-נוחות ואולי אף משפיע לרעה על שיקול הדעת שלך בקבלת החלטות פיננסיות. אני גם מקווה שאת הכסף שלך אתה לא שומר בעו"ש אלא קרן כספית וכו'. ואל תשכח שבסופו של יום הכסף הזה הוא שלך ובבעלותך הבלעדית.

Back
למעלה