• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שווה לקנות עכשיו דולרים?

אין קשר. זו נטיה פסיכולוגית טבעית להצדיק החלטות שלנו בדיעבד.
זו לא אינטרסנטיות או החלטה מודעת. קשה לנו לקבל שקיבלנו החלטה שגויה משיקולים לא נכונים, זה פוגע בערך העצמי שלנו.
לזה התכוונתי קודם גם במה שאמרתי ל @sogi, שאוהב להתבטא בנחרצות על הדולר והביטקוין וגם מושקע בהתאם להשקפתו.
השאלה היא אם לפעמים לא מתהפכת הסיבה והתוצאה: אנחנו מושקעים במשהו ובדיעבד מצדיקים.
אה הבנתי אתה מתייחס ל confirmation bias...

איך הניחושים האלה קשורים לירידה של 8% בערך הדולר יחסית לאירו מתחילת השנה. ולירידה שלו גם ביחס למטבעות אחרים?
הרבה מהדברים האלה תקפים לעוד מדינות. תבדוק מה עשה השקל ביחס למטבעות אחרים חוץ מהדולר ותראה אם התשובה של הדפסת כסף מספקת אותך.

התוחלת של הדולר יחסית לסנופי היא שלילית. ההסבר העיקרי לכך הוא שהסנופי מיצג נכס ריאלי לעומת הדולר שהוא מטבע אינפלציוני.
סלח לי אבל יש פה גיבוב של מושגים לא קשורים. הקורלציה השלילית בין שער הדולר-שקל לבין התשואה הדולרית של סנופי זה ממצא אמפירי, שאתה יכול לאמת בגוגל הקרוב לביתך.
אין לי מושג מה זה אומר תוחלת של הדולר ביחס לסנופי היא שלילית. אני יכול לנסות לנחש שאתה מתכוון שלסנופי יש תוחלת תשואה גבוהה יותר. well, duh...
מטבע אינפלצ... מה?

סנופי לא מייצג נכס ריאלי, הוא מדד של מניות שהן לפי הגדרה נכס פיננסי.

מוזר. אני הרווחתי יפה השנה גם בשקלים. אם אתה מושקע בסנופי, אצפה שגם אתה. ראה קישור
מה מוזר? איפה טענתי שהפסדתי? אמרתי שהתשואה השקלית שלי חטפה מכה. יודע מה הפער בין התשואה הדולרית והשקלית על סנופי מתחילת השנה?

איפה טענתי שהפסדתי?
קראתי שוב, ואם אתה מתכוון למשפט שלי על מיסוי אמריקאי אז אתה צודק. התכוונתי בראיה הוליסטית, ולא רק לתיק ההשקעות שאני מנהל בעצמי.

אציין שמטעמי כיסוי ביטוחי יש לי קרן פנסיה מסוימת, והכסף הזה לא מושקע בסנופי. זה תופס נפח נכבד, וכיאה להשקעה מנוהלת - יותר יקר ופחות טוב מהשקעה פסיבית.

סנופי לא מייצג נכס ריאלי, הוא מדד של מניות שהן לפי הגדרה נכס פיננסי.
זה האמא של הנכסים הריאלים.
כל נכס ריאלי אפשר לתרגם לנכס פיננסי, לא רק שאפשר, גם עושים זאת.

זה האמא של הנכסים הריאלים.
כל נכס ריאלי אפשר לתרגם לנכס פיננסי, לא רק שאפשר, גם עושים זאת.
אורי, הויכוח מיותר. יש הגדרה סגורה למה זה נכס פיננסי ומה זה נכס ריאלי. זה מופיע בכל טקסטבוק של כל קורס במימון שעשינו. אתה מוזמן לחפש בספר investing, יש גרסאות מקוונות חופשיות שלו. אבל בגדול, הנה ההגדרה מאיווסטופדיה:

תודה לכולם.
חזרה לדיון הפותח.
אשמח לשמוע אם יש עוד תובנות.
תודה!

אורי, הויכוח מיותר. יש הגדרה סגורה למה זה נכס פיננסי ומה זה נכס ריאלי. זה מופיע בכל טקסטבוק של כל קורס במימון שעשינו. אתה מוזמן לחפש בספר investing, יש גרסאות מקוונות חופשיות שלו. אבל בגדול, הנה ההגדרה מאיווסטופדיה:
בהקשר של אינפלציה ומט"ח זהו נכס ריאלי, אני לא מילון אבן שושן.

בהקשר של אינפלציה ומט"ח זהו נכס ריאלי, אני לא מילון אבן שושן.
בסדר. גם אני לא אבן שושן, אבל למילים יש משמעות.
יש נכסים פיננסים רבים שנותנים תשואה ריאלית (במובן של צמודה לאינפלציה), הדוגמה הכי ברורה זה אג"ח צמוד למדד.
ריאלי-נומינלי וריאלי-פיננסי זה משמעות שונה של המילה ריאלי, ומכאן כנראה מקור הבלבול.

ודאי שאני מסכים שמזומן חשוף לאינפלציה וסנופי אמור להגן מפני זה (אם כי בטווח הקצר אין לדעת איך מניות יגיבו לאינפלציה, ובייחוד לסביבה הכלכלית שתגרום לאינפלציה. מדינות שיש בהן היפר-אינפלציה, הבורסה בהן לא פורחת באותן שנים בד"כ. יש דוגמאות גם מהשנים האחרונות)

ודאי שאני מסכים שמזומן חשוף לאינפלציה וסנופי אמור להגן מפני זה (אם כי בטווח הקצר אין לדעת איך מניות יגיבו לאינפלציה, ובייחוד לסביבה הכלכלית שתגרום לאינפלציה. מדינות שיש בהן היפר-אינפלציה, הבורסה בהן לא פורחת באותן שנים בד"כ. יש דוגמאות גם מהשנים האחרונות)
זה מה שחשוב, כל השאר סמנטיקה.

מה מוזר? איפה טענתי שהפסדתי? אמרתי שהתשואה השקלית שלי חטפה מכה. יודע מה הפער בין התשואה הדולרית והשקלית על סנופי מתחילת השנה?
לא יודע את הפער.
פרשתי את ״חטפה מכה״ כהפסד. אחרת, לא ברור לי למה שיהיה לך אכפת מה התשואה הדולרית ולא נגיד מה התשואה המטבע אחר. אני מבין למה התשואה השקלית חשובה. פשוט לא מבין למה שאותך כמי שחי בישראל תעניין תשואה דולרית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ש איזה מודם/ראוטר בייתי טוב שווה לקנות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
O מחיר למשתכן בנרקיסים - האם שווה לקנות בתור השקעה עתידית? נדל"ן 26
M האם שווה להשקיע בנאסד''ק 100 ממונף פי 3 שוק ההון 45
ע זכיתי בפרויקט דירה בהנחה, זה שווה? נדל"ן 13
ש.ב. סגירת כסף לילדים - חלוקה שווה אוף טופיק 43
ב קנית דירה ראשונה - איפה שווה? נדל"ן 3
C האם החלפה בין קרן פיזית לסינטתית שווה באמת מיליון שקל? שוק ההון 10
מ האם החזקת קרן סל ישראלית מחקה מדד חו"ל שווה להחזקת כספים בחו"ל שוק ההון 1
ת כמה שווה שקט נפשי? נדל"ן 17
R חלוקת דיבידנד באופן לא שווה בין בעלי המניות מיסים 13
S הפקדה מעל התקרה בקרן השתלמות - האם זה שווה את זה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
א זכיתי במחיר למשתכן, האם זה שווה? נדל"ן 7
א כלכלה שווה הונאת פונזי שוק ההון 28
ב האם שווה להשקיע באשקלון היום? נדל"ן 10
פיטר גריפין כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים - מה מהם שווה לכם? צרכנות פיננסית 123
ח שווה לצאת ממעמד עוסק פטור? שיקולים בנוגע לביטוח לאומי מיסים 5
T אילו מגזינים או עיתונות זרה שווה את כספכם? אוף טופיק 14
M שיפור דירוג אשראי טוב - האם שווה (להשקעה) צרכנות פיננסית 5
S האם יש מבצע שווה על הלוואה בהצטרפות למועדון /בנק מסוים ? צרכנות פיננסית 0
R לקיחת משכנתא -דירה מקבלן ללא ליווי בנקאי (שווה להיכנס גם מי שמעוניין לראות תמהיל לי זה עזר :) ) נדל"ן 9
mudale222 האם פחות שווה להחזיר הלוואות ככל שעובר הזמן? צרכנות פיננסית 10
L רכב פרטי, האם זה באמת שווה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 73
שם משתמש בעייתי חישוב גס: כמה שקל אחד בקרן הפנסיה שווה לקצבה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
א שוק ההון גבוה- שווה להיכנס עכשיו? שוק ההון 12
Y האם שווה להחזיק חשבון בחו"ל ואם כן כיצד? מה היתרונות והחיסרונות? פוסטים מאיכות נמוכה 9
מ תואר שני בהנדסת חשמל בלי תזה - שווה משהו? התפתחות אישית 2
ל פפר אינווסט- האם שווה להשקיע שם מבחינת דמי הניהול פוסטים מאיכות נמוכה 3
R מתלבט האם שווה לקחת פקדון "נטול סיכון" בבנק שוק ההון 30
Y האם שוכר טוב שווה השכרה במתחת למחיר השוק? נדל"ן 68
E הציעו לי להצטרף לBNI האם שווה ? מישהו מכיר ויכול להמליץ? פוסטים מאיכות נמוכה 6
צ פינוי בינוי באשדוד, שווה? נדל"ן 4
צ האם עדיין שווה להשקיע באשקלון? נדל"ן 48
כ ביטוח מנהלים מ-2011, שווה משהו? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G הקצאת נכסים: בן 30. האם שווה לשים אג"חים בקופ"ג להשקעה? שוק ההון 6
מ האם שווה להעביר תיק מהבנק? שוק ההון 25
א האם שווה לעבור לקטנוע? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 24
ת לשלם 238.8 בעבור מסגרת אשראי 13,000. שווה או בזבוז כסף? צרכנות פיננסית 26
G פתיחת עוסק פטור במקביל לעבודה כשכיר - שווה את הבלאגן? אוף טופיק 1
M קה"ש בהראל עם 0.18 דמ"ש. שווה להעביר ל IRA? שוק ההון 9
S עוסק פטור שווה או לא? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
א חילוק ההשקעות - האם חייב להיות שווה בשווה? שוק ההון 7
Will Smith מנוי פיס - שווה לצאת פראייר(?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12