• התוכן שלפניכם איננו ייעוץ פיננסי. הוא אולי נחזה ככזה, ואף נשמע ככזה, אבל למרבה הפלא, הוא איננו כזה, וממילא לא יכול להיחשב תחליף לייעוץ מטעם בעל הרישיון המתאים, לרבות ייעוץ מס, ייעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו המיוחדים של כל אדם. מכאן שאין לראות בתכני הפורום המלצה לביצוע פעולות כלשהן בניירות ערך או בנכסים אחרים, וכל הסתמכות עליהם תהיה באחריות הקורא בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחברה בלבד ואין באמור בה כדי לשקף את דעותיה של בעלת האתר.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפקדה מעל התקרה בקרן השתלמות - האם זה שווה את זה?

• פותח הנושא פותח הנושא Syxok
  • פורסם בתאריך פורסם בתאריך

Syxok

משתמש רשום
דירוג
2
היי,
המעסיק מציע לשנות את תנאי החוזה ולהפקיד לקרן השתלמות עד גובה השכר(כרגע ההפקדה עד התקרה)
חקרתי קצת את הנושא ונראה שרוב האנשים ממליצים על זה,מנגד נראה שאני הולך לשלם מס גבוה על ההפרשות מעל התקרה + מס על הרווחים במעמד משיכה.

האם לא יותר שווה לי לקחת את הכסף בנטו ולעשות איתו משהו בעצמי מאשר לנעול אותו ל7 שנים + תשלומי מס שונים?
תודה

המס הוא אותו מס בין אם אתה לוקח את הכסף ובין אם מפקיד לקרן השתלמות מעל התקרה.
לעניין כדאיות - אם אתה יודע שאכן כל הכסף יילך לתיק עצמאי ולא יזלוג בדרך לצריכה (רוב האנשים מוציאים יותר כשיש להם סכום כסף שנכנס לעו"ש), אכן משתלם יותר לנהל את הכסף בעצמך מאשר דרך גוף פיננסי.

לא יותר שווה לי לקחת את הכסף בנטו ולעשות איתו משהו בעצמי מאשר לנעול אותו ל7 שנים + תשלומי מס שונים?
תודה
1. הנעילה היא ל-6 שנים, לא 7.
2. אם המעסיק מציע את האופציה הזו (הרוב לא) אז לדעתי האישית היא אכן עדיפה.
3. אני מסכים עם ההערות למעלה בנוגע לזה שצריך להקפיד שהכסף הזה ילך לחסכון ולא לצריכה, ולכן "קשה יותר לטעות" אם המעסיק מפקיד אותו עבורנו בקרן.

במקרה של הפקדה בקרן על כל השכר צריך לקחת בחשבון את ההפקדה העצמית והמיסוי על הפקדת המעסיק, שניהם יחד פוגעים בנטו (תזרים) כל חודש. במקרה של הפרשה של המעסיק ישירות אליך להשקעה עצמית אין בעיה כזו (יש יותר גמישות להשקעה שלך).

לניתוח מלא שכתבתי בנושא קרנות השתלמות (והאופציה להפרשת כספים מעל התקרה ישירות לעובד) ממליץ לקרוא בבלוג הבא.

המס הוא אותו מס בין אם אתה לוקח את הכסף ובין אם מפקיד לקרן השתלמות מעל התקרה
אבל בקרן השתלמות אפשר לעבור מסלולים, או למכור ולקנות ניירות ערך בניהול אישי, בלי אירוע מס, לא?

• אהבתי
Reactions: HHH
המס הוא אותו מס בין אם אתה לוקח את הכסף ובין אם מפקיד לקרן השתלמות מעל התקרה.
לעניין כדאיות - אם אתה יודע שאכן כל הכסף יילך לתיק עצמאי ולא יזלוג בדרך לצריכה (רוב האנשים מוציאים יותר כשיש להם סכום כסף שנכנס לעו"ש), אכן משתלם יותר לנהל את הכסף בעצמך מאשר דרך גוף פיננסי.
אבל בקרן השתלמות אפשר לעבור מסלולים, או למכור ולקנות ניירות ערך בניהול אישי, בלי אירוע מס, לא?
אני לא מדבר על קבלת ההפרש מעל התקרה למשכורת,התכוונתי לנטו שאני חוסך כשאיני משלם מס על ההפקדה של המעסיק מעל התקרה

אני לא מדבר על קבלת ההפרש מעל התקרה למשכורת,התכוונתי לנטו שאני חוסך כשאיני משלם מס על ההפקדה של המעסיק מעל התקרה
עדיף לך לקבל כסף מהמעסיק ושיהיה נעול בקה"ש מאשר לא לקבל בכלל את הכסף הזה.
אם יש לך אפשרות לקבל את הכסף הזה למשכורת, זה עדיף. אם אין אפשרות כזאת אז עדיף לקבל אותו לקה"ש.

על הפקדה מעל התקרה אתה משלם מס
הכוונה שלי הייתה לחישוב הבא:
כרגע הנטו שלי בחודש הוא 1000 שקל ו100 שקל מופקדים בקרן(אני + מעסיק)
האם שווה לי להוריד את הנטו ל950(ניכוי מס על הפקדות מעל התקרה) ובתמורה לקבל 200 שקלים לקרן.

ה200 שקלים האלה יהיו נעולים ל6 שנים הקרובות

הכוונה שלי הייתה לחישוב הבא:
כרגע הנטו שלי בחודש הוא 1000 שקל ו100 שקל מופקדים בקרן(אני + מעסיק)
האם שווה לי להוריד את הנטו ל950(ניכוי מס על הפקדות מעל התקרה) ובתמורה לקבל 200 שקלים לקרן.

ה200 שקלים האלה יהיו נעולים ל6 שנים הקרובות
כמו שאמרו לך כבר כמה פעמים:
אם יש לך אפשרות לקבל את ה100 ש''ח הללו ישירות לעו"ש זה עדיף.
אם זאת לא אופציה, כמובן שעדיף לקבל אותם לקה"ש מאשר לא לקבל אותם בכלל.

כלומר השאלה שלך היא, האם כדאי להשקיע עכשיו 50₪ ולקבל 200₪ עוד 6 שנים (+רווחי הון), או לא להשקיע את ה־50₪ האלה?

כמובן שזו השקעה משתלמת, אבל כל אחד עושה את החישוב שלו

האם לא יותר שווה לי לקחת את הכסף בנטו ולעשות איתו משהו בעצמי מאשר לנעול אותו ל7 שנים + תשלומי מס שונים?
בהחלט כן.

לא אם אתה לא יכול לקבל את הכסף הזה לעו"ש.
למה שלא יוכל? זה בדיוק מה שהוא שואל.
"האם לא יותר שווה לי לקחת את הכסף בנטו"

למה שלא יוכל? זה בדיוק מה שהוא שואל.
"האם לא יותר שווה לי לקחת את הכסף בנטו"
גם אני חשבתי בהתחלה כמוך, אבל תקרא את המשך הדיון:

בקיצור, לא לגמרי ברור מה הכוונה של פות"ש.
אבל אפשר לסכם שאם יש לו אפשרות לקבל את הכסף יש לעו"ש זה עדיף. ואם אין אפציה כזאת אז עדיף לקבל את הכסף לקה"ש מאשר לא לקבל אותו בכלל.

גם אני חשבתי בהתחלה כמוך, אבל תקרא את המשך הדיון:

בקיצור, לא לגמרי ברור מה הכוונה של פות"ש.
אבל אפשר לסכם שאם יש לו אפשרות לקבל את הכסף יש לעו"ש זה עדיף. ואם אין אפציה כזאת אז עדיף לקבל את הכסף לקה"ש מאשר לא לקבל אותו בכלל.
לפי השאלה (כולל ההסבר בסוף שבו הוא חושב שעדיף לוותר על הפקדות המעביד רק בשביל נטו קצת יותר גדול) אז לדעתי די ברור שאין סיכוי שהוא יחסוך את הכסף הזה ועל אחת כמה וכמה ישקיע אותו. ולכן במקרה שלו עדיף לו (לדעתי) לבקש מהמעביד להגדיל את ההפרשה לקה״ש (גם לו היה יכול לקבל את ההפקדה המוגדלת ישירות למשכורת).

מעלה מן האוב - נראה שיש כאן קונצנזוס שכספים מעל תקרת ההפקדה עדיף לקבל לשכר מאשר להפקיד לקרן השתלמות.
חסר לי פה מידע לגבי איך עובד מיסוי על קרן השתלמות כדי להשלים עם הקונצנזוס הזה.
נניח שאני מפקד לקרן השתלמות שקל אחד פטור ממס בכל שנה למשך 6 שנים. בנוסף, נניח שבשנה הראשונה, הפקדתי גם שקל אחד מעל התקרה.
כלומר, סך הכל אחרי 6 שנים הפקדתי 6 שקלים פטורים ושקל אחד שאינו פטור.
נניח שהקרן עושה 6% רווח שנתי נומינלי אחרי ניכוי דמי ניהול והוצאות השקעה (ונניח לשם הפשטות שזה גם הרווח הריאלי).
אחרי 6 שנים יהיו לי בקרן 8.54 שקלים, כלומר 1.54 ש״ח ברווח הון ריאלי.
האם 6/7 מתוך הרווח פטורים ממס? אם כן, אז זה בעצם תמריץ מסוים להפקיד מעבר לתקרה במשך השנים הראשונות של הקרן, לא?
משום שהשקל שהושקע מעבר לתקרה בשנה הראשונה, עשה 0.3746 ש״ח רווח ב 6 שנים, אבל אני משלם מס רווח הון רק על 1.54/7=0.22 ש״ח

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A הפקדה לקרן ההשתלמות מעל התקרה השנתית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
Skazi הפקדה לקרן פנסיה מעל התקרה צרכנות פיננסית 0
א קופת גמל להשקעה - 2 שאלות על הפקדה מעל התקרה ומשיכה חלקית שוק ההון 2
Y הפקדה לקרן השתלמות מעל התקרה עבור עצמאי שסגר את העסק שוק ההון 1
adamshalev דחיית מס ע"י הפקדה לקרן השתלמות מעל התקרה שוק ההון 191
צ קרן השתלמות לעצמאי - מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
א הפקדה של מעל 100k usd לib צרכנות פיננסית 1
M הפקדה מעל לתקרת הפנסיה המקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א הפקדה מעל תקרת הפטור בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
1337justme דוגמא ל"טופס קוביות" ושאלה על ביטוח אכ"ע מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
כ קרן השתלמות - הפקדה מעל לגבול הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
M התייעצות לבחירת מסלול מעל תקרת הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
R הפקדה מעל תקרה שנתית של קרן השתלמות - מס הון גם על רווחים מצטברים מההפרש בעתיד? שוק ההון 1
מקנולטי פיצול הפקדה לקרן השתלמות מעל תקרת הטבת המס שוק ההון 40
aeh הפקדה מעל לתקרת קופ"ג להשקעה שוק ההון 58
T שאלה על קרן השתלמות-הפקדה מעל 2.5% שוק ההון 22
רניהבוס קרן השתלמות - הפקדה מעל המקסימום שוק ההון 8
2028_שנת_פרישה הפקדה מעל תקרת הפטור - קרנות השלתמות לעצמאיים שוק ההון 2
H חישוב בנושא הפקדה לקרן השתלמות מעל תקרת הפטור למס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
N IRA הפקדה חסרה או איחור בהפקדות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E ריסק או הפקדה עצמית לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N הפקדה עצמאית לפנסיה ממלגת דוקטורט פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
A הפקדה לתיק ההשקעות במט"ח שוק ההון 2
ס תקרת הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א הפקדה לקהש ביום האחרון בשנה - ולקבל רווחים של שנה שלמה? שוק ההון 9
Z זיכוי וניכוי מרווח הון בשל הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
O בית השקעות למסחר עצמאי ללא הפקדה ראשונית. שוק ההון 11
D נוסחה לחישוב הפקדה מצטברת וריבית שוק ההון 12
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ה המחאה או הפקדה צרכנות פיננסית 2
ס קיזוז רווח הון כנגד הפקדה עצמאית לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
D הפקדה לבית השקעות באמצעות כ.אשראי שוק ההון 4
S משיכת גמל להשקעה עבור הפקדה לפקדון, האם משתלם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G הוזלת עמלות הפקדה באינטרקטיב ישראל שוק ההון 3
~berlin~ הפקדה של 50,000 ש"ח בקרן סל שוק ההון 4
ש הפקדה לקרן השתלמות וקופת גמל במסלול פאסיבי שוק ההון 4
D דוח שנתי למס הכנסה 1301 - החזר מס על הפקדה לביטוח חיים - באיזה סעיף? מיסים 4
מ הפקדה שלילית בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ז תזמון השוק + מינוף (בפועל: הפקדה חודשית ורכישה בעזרת פקודת LIMIT, מינוף בIB) שוק ההון 10
ע פתיחת תיק עוסק פטור פיקטיבי רק לצורך הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
U קופת גמל בניהול אישי - סכום הפקדה ראשוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C הפקדה לפנסיה וקה"ש בחופשת לידה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
deussex אחוז הפקדה 7% לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
פ תאריך ערך של הפקדה בקרן השתלמות/גמל/פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Tim_Duncan קרן השתלמות - מעבר עבודה, הפקדה לאחר שנים, שימור תנאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
שם משתמש בעייתי דמי ניהול: הפקדה מול צבירה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
P הכנסת הפקדה עצמאית של קרן השתלמות בגליון הוצאות/הכנסות משפחתי? צרכנות פיננסית 3
א הפקדה של מקסימום בתחילת שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים

Back
למעלה