• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלת תם - יציאה לשם כניסה

Parakit

משתמש רשום
דירוג
3
היי,

אני מקפיד בשנתיים האחרונות לקרוא את דבריה החכמים של הסולידית וגם לעקוב בפורום ככל הניתן. לא מצאתי פוסט בנושא, אבל לא אופתע אם פספסתי בשל חיפוש לא מושכל. ובכל זאת אנסה.

אנו חווינו בימים האחרונים מספר עליות שערים שהביאו לשיכוך הנפילה של העת האחרונה. יחד עם זאת, נראה שעוד נכונו לנו ימים קשים טרם תגיע הקשת בענן (כנראה כן? גם כדור הבדולח שלי מקולקל). לכן אני תוהה, האם לא יהיה זה רעיון טוב למשוך את הנכסים בתיק הקיים, תוך קיזוז ההפסדים מהמניות ברווחים מהאג"ח, ומיד אחר כך להתחיל להכניס מחדש את התיק במיצוע (נאמר עשרים אחוזים מכלל התיק בכל חודש + הכסף הנוסף שמשתדלים להזרים כל חודש כמובן).

ברור לי שההצעה מגלמת ניחוש/הימור/סתם יהירות שאני יודע לומר שהשוק ימשיך לרדת בחודשים הקרובים, אבל גם אם נניח שהוא לא ירד, ההצעה מגלמת סיכון יחסית נמוך, שכן קשה להאמין שבארבעה-חמישה חודשים הקרובים השוק יתאושש לנקודת הפתיחה/למעלה מכך.

מה דעתכם על הרעיון? תוהה אם אני לא מפספס חסרונות מתודיים נוספים, מלבד העובדה שזאת בגידה (קטנה אך אודה שבגידה) בתיאוריית קנה והחזק הכה אלגנטית.

אודה לעמדותיכם המחכימות תמיד..

אולי הפוסט שכתבתי יענה לך :)
https://www.hakivunhakalkali.com/post/4-תשובות-ל-4-שאלות-שעולות-כשהדוב-בא-לבקר

וגם הפוסט האחרון של הסולידית (הפעם זה אחרת).

תחשוב מה יקרה אם בדיוק כשאתה תצא השוק יעלה 20 אחוז...
האם זה יהיה בסדר?
ואם יעלה 20 אחוז במשל חודש ואז יירד 10 אחוז תוך יומיים ואז יעלה 30 אחוז....גם יהיה בהתאם לתוכניות?:>

זאת אסטרטגיה מעולה, תצא אחרי ירידות ענקיות ותחזור אחרי שתפספס את העליות

על אף שאני חובב ציניות גדול (לא בציניות), השאלה שלי מכירה בחשיבות של Dont just do something, sit, אבל אני עדיין חושב שלא נכון להתעלם מכך שגם "לשבת" זו סוג של החלטה.

אני לא מתיימר לדעת לקרוא את העתיד, רק מציין שאנו נמצאים על פניו בנקודה ייחודית יחסית, שבה אפשר לומר בביטחון גבוה יחסית, שלפני שדברים ישתפרו, הם כנראה יהיו רעים יותר. האם המחיר של השוק הנוכחי משקף את זה, זאת לב השאלה.

וכמובן כמובן, משמעות הדברים היא שאני לוקח על עצמי סיכון שהשוק ממחר מתחיל עליה של מאתיים אחוז בחמישה חודשים. בימי שגרה כל ניסיון לנחש את כיוון השוק הוא נואל, השאלה אם הדברים נכונים גם בימי קורונה (לפחות לטווח הקצר-בינוני).

עדיין, מנסה להבין אם אני מפספס עוד דברים מבניים. למשל האמירה לפיה ברגע שאתה מממש תיק, אתה "נועל את ההפסד". האם היא נכונה גם באסטרטגיה הזאת? הרי גם הסולידית הצביעה בעבר על היתרונות במכירת הפסד ורכישת הנייר בשנית בסמוך, כשהדבר אפשרי לשם קיזוז עם רווח..

בקיצור, עדיין מנסה להבין אם אני מבין את כל התמונה

בקיצור, עדיין מנסה להבין אם אני מבין את כל התמונה
אז תקרא עוד בבלוג ובפורום, במיוחד על תזמון שוק
למהר אין לאן

בנוסף, חשוב שתבין מה ההבדל בין "טקטיקה" ל"אסטרטגיה"

כנראה שאתה לא היחיד שחושב שהמשק לא יתאושש בחודשים הקרובים.
יכול להיות שכל ההמונים שחושבים ככה כבר מכרו את המניות שלהם וכבר הגענו לתחתית של השוק - ומכאן רק נעלה... (ואימרו אמן!)

אולי הפוסט שכתבתי יענה לך :)
https://www.hakivunhakalkali.com/post/4-תשובות-ל-4-שאלות-שעולות-כשהדוב-בא-לבקר

וגם הפוסט האחרון של הסולידית (הפעם זה אחרת).

תחשוב מה יקרה אם בדיוק כשאתה תצא השוק יעלה 20 אחוז...
האם זה יהיה בסדר?
ואם יעלה 20 אחוז במשל חודש ואז יירד 10 אחוז תוך יומיים ואז יעלה 30 אחוז....גם יהיה בהתאם לתוכניות?:>
בהנחה שכולם משקיעים כאן לטווח ארוך ובהנחה שבסופו של התהליך, יהיו רווחים, אני לא מצליח להבין את הפחד מחוסר התזמון ופספוס העליות.

לדעתי בסופו של דבר, הסיכון להפסד ביציאה זמנית וחזרה, הוא קטן מהסיכוי להרוויח. קח את 2 התסריטים הבאים ואשמח לדעת היכן אני טועה:

יוסי ושמואל, שני משקיעים לטווח ארוך החליטו להשקיע במניה עוקבת מדד sp500. שניהם מאמינים שבעוד 20 שנה, המדד יכפיל את עצמו פי שלוש.

שניהם קנו את המניה שעלתה 100 דולר, כששניהם מאמינים שבעוד 20 שנה, המניה תהיה שווה 300 דולר וכך הם יגרפו רווח של 200 דולר, אבל רגע לאחר שהם קנו את המניה, הכותרות בעיתונים בישרו ידיעות על מגיפה שהולכת להשבית את העולם.

יוסי החליט שהוא לא יידע לתזמן את השוק ולא יידע מתי לחזור בחזרה ולכן החליט להישאר ולספוג את הירידות במידה ויהיו, בתקווה שלאחר 20 שנה, מחיר המניה יגיע בסופו של דבר ל-300 לפי התוכנית.

שמואל לעומת זאת, החליט שהוא משוכנע שיהיו עוד ירידות ענקיות והחליט לצאת עד שיירגעו העניינים, וברגע שהוא ירגיש שהמגיפה חלפה, הוא יחזור ויהי מה.

וכך חלפו להם ארבעה חודשים טובים ובינתיים מצאו וירוס למגיפה, והעולם חזר לתפקד.

עכשיו נתפצל לשני תסריטים:

תסריט 1

הבורסה לא ספרה את המגיפה והמדד המשיך לטפס מעלה ב-50 אחוז, ועכשיו מחיר המניה עומד כבר על 150 דולר. יוסי שמח וטוב לב, גאה על כך שהוא נשאר ובעוד 20 שנה, הוא ייהנה מרווח של 200 דולר.

שמואל, אכל את הכובע על ההפסד, אבל החליט שהוא חוזר ויהי מה. ולכן נאלץ להוסיף מכיסו עוד 50 דולר כדי לחזור ולרכוש את המניה ב-150 דולר.

לאחר 20 שנה, הסיכום לתסריט 1 הוא: יוסי ברווח של 200 דולר ושמואל ברווח של 150 דולר. 50 דולר לטובת יוסי.

תסריט 2

הבורסה אכן קרסה, ובסיום המשבר, המדד ירד ב-50 אחוז ועכשיו מחיר המניה עומד על 50 דולר בלבד. שמואל החליט לחזור כפי שהבטיח לעצמו ועכשיו הוא יכול לקנות 2 מניות באותו המחיר. וכך בעוד 20 שנה, המניות של שמואל יהיו שוות 600 דולר.

לאחר 20 שנה, הסיכום לתסריט 2: יוסי מרווח ב-200 דולר ושמואל מרווח ב-500 דולר. 300 דולר לטובת שמואל.

אז ברור שאלו הם נתונים מומצאים שאפשר לשחק איתם איך שרוצים, אבל לצורך החישוב התיאורטי, הבאתי את אותו אחוז לירידה או לעלייה, וההבדל הוא ברור.

אשמח לתובנות....

נערך לאחרונה ב:
התובנה היחידה היא שנתת 2 תרחישים בלבד כאשר בפועל יש מליוני תרחישים. אם שמואל יודע לבחור בדיוק בתרחיש מס׳ 2, אז כיף לו. יכול להיות ששמואל בדיוק באותו יום היה עסוק בלגדל את ילדיו ולא שם לב לחדשות, או שבדיוק היה עסוק בעבודה ושכח לתת הוראה, או ששמואל פתאום חטף רגליים קרות והמתין עוד, או ששמואל בטעות הפיל את הטלפון לשירותים ואין לו מחשב. אולי העולם השתגע והמניות עלו למרות שאין חיסון.

אבל אם שמואל התנהג בדיוק כפי שכתבת, אז שיחק אותה וכולנו נאחל לו שיהנה עם הרווחים ונשמח בחלקו

התובנה היחידה היא שנתת 2 תרחישים בלבד כאשר בפועל יש מליוני תרחישים. אם שמואל יודע לבחור בדיוק בתרחיש מס׳ 2, אז כיף לו. יכול להיות ששמואל בדיוק באותו יום היה עסוק בלגדל את ילדיו ולא שם לב לחדשות, או שבדיוק היה עסוק בעבודה ושכח לתת הוראה, או ששמואל פתאום חטף רגליים קרות והמתין עוד, או ששמואל בטעות הפיל את הטלפון לשירותים ואין לו מחשב. אולי העולם השתגע והמניות עלו למרות שאין חיסון.

אבל אם שמואל התנהג בדיוק כפי שכתבת, אז שיחק אותה וכולנו נאחל לו שיהנה עם הרווחים ונשמח בחלקו
ברור אבל הנקודה היא שבכל תסריט מתוך מיליוני התסריטים, שמואל לא הפסיד כסף. רק את האופציה להרוויח יותר. זה לא משהו שאפשר לבטל...

בהנחה שכולם משקיעים כאן לטווח ארוך ובהנחה שבסופו של התהליך, יהיו רווחים, אני לא מצליח להבין את הפחד מחוסר התזמון ופספוס העליות.

לדעתי בסופו של דבר, הסיכון להפסד ביציאה זמנית וחזרה, הוא קטן מהסיכוי להרוויח. קח את 2 התסריטים הבאים ואשמח לדעת היכן אני טועה:

יוסי ושמואל, שני משקיעים לטווח ארוך החליטו להשקיע במניה עוקבת מדד sp500. שניהם מאמינים שבעוד 20 שנה, המדד יכפיל את עצמו פי שלוש.

שניהם קנו את המניה שעלתה 100 דולר, כששניהם מאמינים שבעוד 20 שנה, המניה תהיה שווה 300 דולר וכך הם יגרפו רווח של 200 דולר, אבל רגע לאחר שהם קנו את המניה, הכותרות בעיתונים בישרו ידיעות על מגיפה שהולכת להשבית את העולם.

יוסי החליט שהוא לא יידע לתזמן את השוק ולא יידע מתי לחזור בחזרה ולכן החליט להישאר ולספוג את הירידות במידה ויהיו, בתקווה שלאחר 20 שנה, מחיר המניה יגיע בסופו של דבר ל-300 לפי התוכנית.

שמואל לעומת זאת, החליט שהוא משוכנע שיהיו עוד ירידות ענקיות והחליט לצאת עד שיירגעו העניינים, וברגע שהוא ירגיש שהמגיפה חלפה, הוא יחזור ויהי מה.

וכך חלפו להם ארבעה חודשים טובים ובינתיים מצאו וירוס למגיפה, והעולם חזר לתפקד.

עכשיו נתפצל לשני תסריטים:

תסריט 1

הבורסה לא ספרה את המגיפה והמדד המשיך לטפס מעלה ב-50 אחוז, ועכשיו מחיר המניה עומד כבר על 150 דולר. יוסי שמח וטוב לב, גאה על כך שהוא נשאר ובעוד 20 שנה, הוא ייהנה מרווח של 200 דולר.

שמואל, אכל את הכובע על ההפסד, אבל החליט שהוא חוזר ויהי מה. ולכן נאלץ להוסיף מכיסו עוד 50 דולר כדי לחזור ולרכוש את המניה ב-150 דולר.

לאחר 20 שנה, הסיכום לתסריט 1 הוא: יוסי ברווח של 200 דולר ושמואל ברווח של 150 דולר. 50 דולר לטובת יוסי.

תסריט 2

הבורסה אכן קרסה, ובסיום המשבר, המדד ירד ב-50 אחוז ועכשיו מחיר המניה עומד על 50 דולר בלבד. שמואל החליט לחזור כפי שהבטיח לעצמו ועכשיו הוא יכול לקנות 2 מניות באותו המחיר. וכך בעוד 20 שנה, המניות של שמואל יהיו שוות 600 דולר.

לאחר 20 שנה, הסיכום לתסריט 2: יוסי מרווח ב-200 דולר ושמואל מרווח ב-500 דולר. 300 דולר לטובת שמואל.

אז ברור שאלו הם נתונים מומצאים שאפשר לשחק איתם איך שרוצים, אבל לצורך החישוב התיאורטי, הבאתי את אותו אחוז לירידה או לעלייה, וההבדל הוא ברור.

אשמח לתובנות....

בתסריט 1 לא לקחת בחשבון את התשואה על ה50 דולר ששמואל נאלץ להוסיף. כלומר, ההשוואה הנכונה היא שיוסי גם יוסיף 50 דולר, וירוויח עליהם תשואה במשך 20 שנה.

. האם המחיר של השוק הנוכחי משקף את זה, זאת לב השאלה.

לפני קצת יותר מחודש ה SP500 הגיע לשיא כל הזמנים, למרות שהתפרצות הקורונה החלה כמה חודשים לפני כן ולא נפלה על אף אחד כרעם ביום בהיר. האם אתה חושב שהשוק אז שיקף את הסערה, שהיה ברור לכולם חוץ מדונאלד טראמפ, שהולכת להגיע?
נכון להיום נפטרו בארה"ב כ 4,500 איש מהמחלה, ההערכות האופטימיות מדברות על מאה עד מאתיים אלף מתים. אתה חושב השוק היום משקף את העובדה הזאת?
אם כן, לך על זה.

ברור אבל הנקודה היא שבכל תסריט מתוך מיליוני התסריטים, שמואל לא הפסיד כסף. רק את האופציה להרוויח יותר. זה לא משהו שאפשר לבטל...

אחלה. רק אל תמעיט בערך של שקט נפשי בשיטה של שגר ושכח. המטרה שלי בחיים היא לא להתעסק בתיק ולא לבלות שעות בפורום או באתרי כלכלה. יש בשגר ושכח ״מחיר״, אבל גם הרבה ערך. בסוף אנחנו בעלי אוריינות פיננסית, לא מנהלי תיקי השקעות.

בתסריט 1 לא לקחת בחשבון את התשואה על ה50 דולר ששמואל נאלץ להוסיף. כלומר, ההשוואה הנכונה היא שיוסי גם יוסיף 50 דולר, וירוויח עליהם תשואה במשך 20 שנה.
לא כל כך מסכים.. הרי שמואל הוסיף 50 דולר כי הוא נאלץ לעשות זאת, וזה מכיוון שהוא יצא וחזר. אבל למה שיוסי יוסיף עוד? זה כל העניין בהשוואה, שאין לו צורך להוסיף, כי הוא לא יצא.

לא כל כך מסכים.. הרי שמואל הוסיף 50 דולר כי הוא נאלץ לעשות זאת, וזה מכיוון שהוא יצא וחזר. אבל למה שיוסי יוסיף עוד? זה כל העניין בהשוואה, שאין לו צורך להוסיף, כי הוא לא יצא.
הדוגמא שלך לא טובה
תיקח את כל האפשרויות, את כל הכניסות בכל נקודה במחיר, את כל היוסים ושמוליקים
התוצאה שלך תהיה השוק, שבו יש מפסיידים ומרוויחים
ובשורה התחתונה (לפי העבר כמובן) חוסר בשינויים מעלים את התשואה לאורך זמן
מה שמעלה את חשיבות הזמן (בשוק)

בנוסף, לתת דוגמאות עם מספרים בילט-אין, זאת אנקדוטה

הדוגמא שלך לא טובה
תיקח את כל האפשרויות, את כל הכניסות בכל נקודה במחיר, את כל היוסים ושמוליקים
התוצאה שלך תהיה השוק, שבו יש מפסיידים ומרוויחים
ובשורה התחתונה (לפי העבר כמובן) חוסר בשינויים מעלים את התשואה לאורך זמן
מה שמעלה את חשיבות הזמן (בשוק)

בנוסף, לתת דוגמאות עם מספרים בילט-אין, זאת אנקדוטה

אבל זאת בדיוק הנקודה. לא מדובר כאן על ניסיון "לעשות מכה". במקרה כזה, אני מסכים.

מדובר על מישהו שיוצא לרגע קטן מתוך תקופה ארוכה ולכן, התוכנית לטווח הארוך לא באמת משתנה. לצאת לכמה חודשים מתוך 20 או 30 שנה זה לא נקרא לעשות שינויים.

דווקא מהראייה "הסולידית" הטהורה, הגישה השמרנית צריכה לדעתי דווקא להעדיף לצאת ברגע כזה. כי ככה בטוח לא מפסידים, ובתסריט הרע ביותר, מרוויחים פחות.

אלו שרוצים להישאר כדי למקסם רווחים, צריכים להיות פחות "סולידים" כביכול...

אבל זאת בדיוק הנקודה. לא מדובר כאן על ניסיון "לעשות מכה". במקרה כזה, אני מסכים.

מדובר על מישהו שיוצא לרגע קטן מתוך תקופה ארוכה ולכן, התוכנית לטווח הארוך לא באמת משתנה. לצאת לכמה חודשים מתוך 20 או 30 שנה זה לא נקרא לעשות שינויים.

דווקא מהראייה "הסולידית" הטהורה, הגישה השמרנית צריכה לדעתי דווקא להעדיף לצאת ברגע כזה. כי ככה בטוח לא מפסידים, ובתסריט הרע ביותר, מרוויחים פחות.

אלו שרוצים להישאר כדי למקסם רווחים, צריכים להיות פחות "סולידים" כביכול...
הסולידיות היא:
לא לשלם למישהו אחר על מה שאתה יכול לעשות בעצמך
לעשות בעצמך כמה שפחות
לשלם על עצמך כמה שפחות
להרוויח כמו כולם
להמתין הרבה זמן

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C שאלת תם בקשר לעמלות מסחר עצמאי דרך ההנחה באתר אוף טופיק 1
S שאלת תם\מתחיל בעניין מעקב אחר תיק\קרן השקעות שוק ההון 8
S מה קורה כאשר קרן נסגרת? שאלת תם מתחיל פוסטים מאיכות נמוכה 8
T שאלת תם ניירות ערך זרים פוסטים מאיכות נמוכה 1
deussex שאלת תם - אופן העברה של סכום התחלתי לחשבון ממוסה שוק ההון 5
ר שאלת תם - גיליתי שבחשבון ההשקעות בבנק לקחו 600 שקל עמלה לרבעון שוק ההון 9
G שאלת תם ללא מושג כלל נדל"ן 12
R שאלת תם של אדם שרק מתחיל להתעניין בעולם של פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 29
נ שאלת תם שוק ההון 1
S שאלת תם...שאלת מתחילים בנוגע לגיוס כספים נדל"ן 18
A הלוואות מגופים מוסדיים - שאלת תם שוק ההון 2
C שאלת תם, משכנתא ל-25 שנה למטרת השקעה נדל"ן 18
ל שאלת תם: חישוב שווי "מזומן" של תיק שוק ההון 2
E שאלת תם לאחזקות של קרן נאמנות שוק ההון 4
B שאלת תם - MTFי S&P 500 סד-1 שוק ההון 5
Modric19 שאלת תם על אג"ח ארה"ב שוק ההון 7
Modric19 שאלת תם על IB / IBI שוק ההון 12
S שאלת תם - ריבית ארה"ב שוק ההון 11
מ שאלת תם על עמלות צרכנות פיננסית 3
B שאלת תם- מסי שוק הון לעומת נדלן שוק ההון 59
Y שאלת תם על אג״ח שוק ההון 2
M שאלת תם על איזון תיק שוק ההון 5
גלק שאלת תם: איך אני יכול לקנות מניות בארה"ב? שוק ההון 1
ט שאלת תם אוף טופיק 2
ל שאלת תם לגבי רווח מתנודתיות של מניות שוק ההון 38
Y שאלת תם לגבי מקמ ועמלות שאוכלות אותו שוק ההון 12
nimrodko שאלת תם בנושא מיחזור משכנתא צרכנות פיננסית 20
I הרחבה כמותית - שאלת תם שוק ההון 8
R שאלת תם בנוגע למט"ח שוק ההון 4
H שאלת הבנה לגבי הקשר בין מדד המחירים לצרכן לאינפלציה צרכנות פיננסית 10
K שאלת משכנתא ודיור נדל"ן 9
ה שאלת הבנה על התשואה של הסנפ500 שוק ההון 50
ה שאלת הבנה במחירי נדלן נדל"ן 8
G שוהם ד' שאלת למידה שוק ההון 1
avivaviv שאלת הדיוט לגבי הראל סל NIKKEI 225 מנוטרלת מט"ח שוק ההון 5
O שאלת אגח קונצרני שוק ההון 0
T שאלת מתחיל- דיבידנד וחסכון עמלות שוק ההון 1
T שימוש בTWS דרך אקסלנס - שאלת ממשק אוף טופיק 0
ביולוג ירושלמי שאלת SPARK בסיסית מאוד - פקודת LMT ומחירי נייר ערך לפי טבלת היצע/ביקוש. שוק ההון 27
י פיצול הפקדות פנסיה וגמל -שאלת ביטוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
H שאלת מס שבח, מס רכישה ומה שביניהם בסיטואציה מסויימת נדל"ן 3
S שאלת בירור לגבי תמהיל התיק בהגעה לפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
D דמי ניהול בקרן כספית - שאלת הדיוט שוק ההון 3
ט שאלת קיטבג: מדוע שערי המניות נקבעים על פי היצע וביקוש? שוק ההון 9
T שאלת דירה בהנחה (מחיר למשתכן) נדל"ן 10
I שאלת מתחילים - אידנקס ישראליות בוול סטריט שוק ההון 0
deussex שאלת הסולידית בטוויטר כל שבוע "מה קניתם השבוע ?" אוף טופיק 2
H שאלת משכנתא - חישוב שליש מההכנסה בניכוי הוצאות נדל"ן 6
י למה לא להשקיע בקרן ריט, המחלקת 12% דיבידנד? מה כבר יכול להשתבש? שאלת מתחיל שוק ההון 17
D חסכון פנסיוני- שאלת בורות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3

נושאים דומים

Back
למעלה