• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלות של מתחיל - אג"חים וקרנות מחקות אג"ח

גל.ק

משתמש סולידי
דירוג
24
(לא מחפש ייעוץ)

1. אג"חים
א. האם מועד הפדיון של אג"ח נקבע ברגע שהוא מונפק או ברגע שאני רוכש אותו?
ב. כל כמה זמן ממשלת ישראל מנפיקה אג"חים?
2. קרנות מחקות אג"ח
א. איך עניין תשלומי הריבית/קופונים עובד במקרה כזה אם בכלל?
ב. אם הקרן מחקה מספר רב של אג"חים האם בכלל יש לה מועד פדיון?
3. קרנות משולבות (אג"חים ממשלתי/קונצרני או אג"חים/מניות) - לא מבין בכלל את החיה הזו ומה ההגיון להשקיע בה?

1. א. ביום ההנפקה
ב.כל הזמן. אין זמנים קבועים.
2.א. תלוי בקרן, יש כאלו שהתשלום מושקע מחדש על ידי מנהלי הקרן באותו אג״ח ויש שלא.
ב.בגדול לא, ברגע שסדרה מסויימת של אגחים שהקרן מושקעת בה מגיעה לפדיון- הכסף מושקע בסדרה אחרת. לחלופין- קרנות שמחקות סדרות למח״מ ספציפי כלשהו- אף פעם לא מגיעות לפדיון כי כל כמה זמן הקרן מוכרת את האגחים וקונה אגח לפי התקופה לפדיון שהקרן מבטיחה להחזיק.

3. פיזור סיכונים בעיקר. יש הרבה דרכים לפזר, זו אחת מהן.

קרנות משולבות (אג"חים ממשלתי/קונצרני או אג"חים/מניות) - לא מבין בכלל את החיה הזו ומה ההגיון להשקיע בה?
איזונים מתבצעים פנימית בלי לשלם מס.
ג.נ. : לא מחזיק שום קרן כזו ולא ממליץ.

2.א. תלוי בקרן, יש כאלו שהתשלום מושקע מחדש על ידי מנהלי הקרן באותו אג״ח ויש שלא.
טכנית - איך אני יכול לדעת את זה?
מנסה להבין מה אני צריך לחפש כשאני מסתכל בנתוני הקרן אונליין

טכנית - איך אני יכול לדעת את זה?
מנסה להבין מה אני צריך לחפש כשאני מסתכל בנתוני הקרן אונליין
תן דוגמא לקרן שאתה רוצה.. חלק יש מידע באתרים כמו ביזפורטל\דה מארקר וחלק צריך ללכת לאתר של החברה שמנהלת את הקרן ולחפש שם את קובץ המידע שמציג את מדיניות הקרן הספציפית.

סבבה.. את הנתונים האלה יש גם באתר הבנק/ביזפורטל/גלובס וכו'... אבל איך למעשה אני יודע מה מדיניות תשלומי הריבית? איפה זה מופיע?

אוקי אחפש...
שאלה נוספת - אם אני מבין נכון, אג"חים ממשלתיים שקליים בריבית קבועה לטווח קצר הם בעלי תשואה וסיכון נמוכים בהרבה מאג"חים קונצרנים.
איך אתם מסבירים שכשאני בודק את התשואות בחמש השנים האחרונות של קרנות מחקות אג"ח קונצרני לעומת קרנות מחקות אג"חים ממשלתיים שקליים בריבית קבועה לטווח קצר - התשואות הן זהות? (+/- כמובן)

איך אתם מסבירים שכשאני בודק את התשואות בחמש השנים האחרונות של קרנות מחקות אג"ח קונצרני לעומת קרנות מחקות אג"חים ממשלתיים שקליים בריבית קבועה לטווח קצר - התשואות הן זהות? (+/- כמובן)
התשואות בשנים האחרונות הושפעו בעיקר מירידת הריבית, ופחות מהקופונים שחולקו.

התשואות בשנים האחרונות הושפעו בעיקר מירידת הריבית, ופחות מהקופונים שחולקו.
אוקי אבל אם ככה ירידת הריבית לא אמורה להשפיע על שתיהן? גם על הממשלתיות וגם על הקונצרניות?

עליית ריבית תגרום לירידת המחיר של האג״ח כי אנשים ימכרו בתקווה להשקיע את כספם שוב באגח עם ריבית גבוהה יותר שיונפק או לשים בבנק בריבית גבוהה יותר(הפריים מעלה את הריביות על הפקדונות בבנק=יותר כסף בשבילך). אגח קונצרני על אותו עקרון, הרי למה לך להשקיע באגח קונצרני בריבית X אם תוכל לקבל ריבית x-1 בבנק ללא שום סיכון.
כל המספרים מהראש ולא משקפים מצב שוק בזמן מסויים.

עליית ריבית תגרום לירידת המחיר של האג״ח כי אנשים ימכרו בתקווה להשקיע את כספם שוב באגח עם ריבית גבוהה יותר שיונפק או לשים בבנק בריבית גבוהה יותר(הפריים מעלה את הריביות על הפקדונות בבנק=יותר כסף בשבילך). אגח קונצרני על אותו עקרון, הרי למה לך להשקיע באגח קונצרני בריבית X אם תוכל לקבל ריבית x-1 בבנק ללא שום סיכון.
כל המספרים מהראש ולא משקפים מצב שוק בזמן מסויים.
סליחה שאני קרצייה, אבל את כל זה אפילו אני יודע. השאלה שלי זה אם אתה יכול להסביר את הסיבה שב5 השנים האחרונות התשואות של הממשלתיות והקונצרניות היו זהות?

סליחה שאני קרצייה, אבל את כל זה אפילו אני יודע. השאלה שלי זה אם אתה יכול להסביר את הסיבה שב5 השנים האחרונות התשואות של הממשלתיות והקונצרניות היו זהות?
חמש שנים זה לא פונקציה.
תבדוק 30 /40 שנים
היסטורית -ככה זה עובד.
ג.נ. לא נוגע באגח קונצרני, בשום דרך.

על אילו אגחים אתה מדבר, תצביע על ספציפיים.
אני לא רואה סיבה שזה יהיה נכון במצב של ישראל, הרי אפילו אג״ח של חברת חשמל שנחשב לסולידי יחסית תקבל ריבית גבוהה יותר בהנפקה מאגח ממשלתי עם פרמטרים זהים.

על אילו אגחים אתה מדבר, תצביע על ספציפיים.
אני לא רואה סיבה שזה יהיה נכון במצב של ישראל, הרי אפילו אג״ח של חברת חשמל שנחשב לסולידי יחסית תקבל ריבית גבוהה יותר בהנפקה מאגח ממשלתי עם פרמטרים זהים
אוקי אולי טעיתי בניסוחים... אני בעיקר מדבר על קרנות מחקות אג"חים... כי אם אני אישית אלך על אופציה של אג"חים בתיק, לפחות בהתחלה אני לא חושב שאקנה אג"חים ספציפיים (בעיקר לאור העובדה שאני לא מרגיש מספיק בטוח בגלל חוסר הידע שלי והנסיון) אלt קרנות. כשאני משווה קרנות מחקות תל בונד ב5 השנים האחרונות התשואות שלהם דומות לקרנות מחקות של אג"חים ממשלתיים (שקלי לא צמוד)

נערך לאחרונה ב:
כשאני משווה קרנות מחקות תל בונד ב5 השנים האחרונות התשואות שלהם דומות לקרנות מחקות של אג"חים ממשלתיים (שקלי לא צמוד)
אני אנסה להסביר שוב: אם לאג"חים יש את אותו מח"מ אז יהיה להם אותו שינוי כתוצאה משינוי הריבית. זה מה שאתה רואה.
מעבר לכך אג"ח קונצרני אמור לתת תשואה קצת יותר גבוהה שמתאזנת עם זה שמדי פעם יש תספורות והוא יורד.
זה לא מפתיע שהתשואות דומות - תאר לך שאחד מהם היה הרבה יותר טוב מהשני, כולם היו קונים רק אותו והמחיר היה מתאזן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
3 כמה שאלות של שוכר מתחיל נדל"ן 8
K שאלות של מתחיל שוק ההון 25
A מעקב הוצאות חודשיות - שאלות של מתחיל צרכנות פיננסית 4
T דירה על הנייר - שאלות של מתחיל נדל"ן 25
T כמה שאלות של מתחיל שוק ההון 2
R תיק השקעות פסיבי - שאלות של מתחיל שוק ההון 79
ו שאלות של משקיע מתחיל שוק ההון 11
A שתי שאלות של מתחיל שוק ההון 0
Y שאלות של מתחיל נדל"ן 3
F תיק השקעות של משקיע מתחיל+מספר שאלות שוק ההון 10
א ניהול תיק השקעות עצמאי- שאלות של מתחיל שוק ההון 3
דוג שוב שאלות של מתחיל פנסיה צרכנות פיננסית 12
י שאלות של מתחיל: דמי ניהול של ני"ע שוק ההון 1
אמירב מספר שאלות של מתחיל בIRA שוק ההון 0
Oziris שאלות מקדימות של מתחיל להרכבת ובחינת תיק שוק ההון 40
F מספר שאלות של משקיע מתחיל שוק ההון 23
T מספר שאלות של מתחיל. שוק ההון 6
Mike מספר שאלות של מתחיל שוק ההון 3
C שאלות של מתחיל שוק ההון 7
M כמה שאלות על תוכנית העלת מסים של האוצר למימון מלחמה מיסים 4
S שאלות שנובעות ממחזור המסחר של Invesco MCSI השקלי שוק ההון 7
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ו שאלות לגבי הטרנד של סוחרים יומיים צעירים בשוק ההון שוק ההון 31
ת שאלות לגבי החישוב של מדד STOXX EUROPE 600 שוק ההון 4
אייקiן שאלות של משקיעים מתחילים שוק ההון 3
A חוק מספר 1 - ים של שאלות - האם כאן זה המקום? שוק ההון 2
ד שאלות של משקיעה מתחילה שרוצה להתחיל להשקיע אבל אין לה את האומץ ויש לה הרבה שאלות שוק ההון 37
A קופת גמל להשקעה - שאלות של טרום משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ע כמה שאלות של חדש בתחום נדל"ן 0
כ 2 שאלות של משקיע חדש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M שאלות על סיכון של מניות בודדות אל מול מדד עולמי שוק ההון 12
M התיק של MR-Y + שאלות שוק ההון 80
T שאלות של משקיע צעיר בנושא אג"ח שוק ההון 3
ברזילרו שאלות של נוב, ברכה על ראש העונים צרכנות פיננסית 5
י קרנות של בלאקרוק - שאלות על העקיבה שוק ההון 3
Y שאלות של צעיר על קרן השתלמות וביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 52
S שאלות של מתחילה שוק ההון 11
E שאלות של חייל משוחרר צרכנות פיננסית 6
לא חשוב שמות שאלות של בגינרים על קרן השתלמות שוק ההון 64
E שאלות של מתחילים בנושא נדל"ן נדל"ן 24
F כמה שאלות בנוגע לקרן פנסיה במקרה של מוות צרכנות פיננסית 1
ג מספר שאלות של מתחילים- על עמלות שוק ההון 7
א מספר שאלות של משקיע חדש שוק ההון 3
P תיק של חדש + כמה שאלות שוק ההון 17
J מספר שאלות של משקיע חדש שוק ההון 5
S שתי שאלות של מתחילים - קופ"ג להשקעה וקרן השתלמות צרכנות פיננסית 2
M שאלות של משקיע חדש שוק ההון 3
דוג האם יש מישהו שמבין בתכנות ב kernel של לינוקס ויכול לענות לי על כמה שאלות אוף טופיק 2

נושאים דומים

Back
למעלה