• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלות של משקיע מתחיל

Shekel Hadash

משתמש רשום
דירוג
0
אהלן, בן 21 מעוניין להתחיל להשקיע לטווח ארוך בברקשייר דרך IB, הפקדה ראשונית של 18 אש״ח -+ והפקדה חודשית בגובה של כמה מאות שקלית.
כמה שאלות שאשמח לתשובות פשוטות עליהן כדי שיעשו לי סדר בעניינים:
1. האם חשבון מסוג זה רצוי לפתוח באינטראקטיב ישראל או באינטראקטיב האמריקני?
2. לאחר קריאה של כמה דיונים נתקלתי במושגים העברת IBAN והעברת WIRE, מה הם? והאם ההעברה לחשבון המסחר מתבצעת באופן שונה מהעברה בנקאית רגילה?
3. לפי המידה שקיבלתי מאינטראקטיב עמלת ההמרה דרכם היא קבועה בגובה של 75₪. האם יש איזשהן המלצות לדרכי המרה והפקדה יותר חכמות וחסכוניות כשמדובר בהפקדה חודשית קבועה של סכום יחסית נמוך (150$ - 200$)?
4. אני יודע שהפורום מתדיין ומתעסק בהשקעות אך בכל זאת שואל, האם מומלץ / לא מומלץ לאחד בין חשבון המסחר לחשבון ההשקעות בהנחה כי מתבצעת הפרדה ברורה ומסודרת בין הכספים המיועדים לכל מטרה?
תודה רבה ;)

1. האם חשבון מסוג זה רצוי לפתוח באינטראקטיב ישראל
Never

. לאחר קריאה של כמה דיונים נתקלתי במושגים העברת IBAN והעברת WIRE, מה הם? והאם ההעברה לחשבון המסחר מתבצעת באופן שונה מהעברה בנקאית רגילה?
לא

3. לפי המידה שקיבלתי מאינטראקטיב עמלת ההמרה דרכם היא קבועה בגובה של 75₪. האם יש איזשהן המלצות לדרכי המרה והפקדה יותר חכמות וחסכוניות כשמדובר בהפקדה חודשית קבועה של סכום יחסית נמוך (150$ - 200$)?
אינטראקטיב אמריקאי 2 דולר המרה.

. אני יודע שהפורום מתדיין ומתעסק בהשקעות אך בכל זאת שואל, האם מומלץ / לא מומלץ לאחד בין חשבון המסחר לחשבון ההשקעות בהנחה כי מתבצעת הפרדה ברורה ומסודרת בין הכספים המיועדים לכל מטרה?
מה זה מסחר ומה זה השקעות?

לא ממליץ, לא מייעץ, לא לוקח אחריות

ברוך הבא ושיהיה בהצלחה.
למה דווקא באינטראקטיב? אתה יודע שחלה עליך חובת דיווח? אתה מתכנן להשקיע פאסיבית או אקטיבית? (מדדים או לבחור מניות)

מציע שתקרא קודם את מייק (גוגל: הסולידית מייק) לפני שאתה רץ להשקיע.

בכל מקרה כמענה לתשובות שלך:
1. אינטרקאטיב יש אחד, ויש ״סוכנויות״ שמשווקות לך את המוצר. אולי זה נראה יותר פשוט בהתחלה אבל בעקרון עדיף ללכת עם אינטרקאטיב העולמי ולחסוך קצת בטווח הארוך.
2. ההעברה לאינראקטיב *בשקלים בלבד מתבצעת כהעברה בנקאית רגילה לגמרי לחשבון שלהם בארץ. העברות מט״ח מתבצעות באמצעות Swift שהיא מערכת העברות בנקאיות בינלאומיות והזיהוי בה (כמו שלנו יש בנק, סניף וחשבון) מתבצע בעזרת מזהה בשם IBAN.
3. תשובה ראשונה.
4. אני לא בטוח למה אתה מתכוון. דרוש ביהור. הכוונה למזומן שיושב בחשבון המסחר? במידה וכן, לא צריך לשבת שם לדעתי האישית יותר מדי מזומן בכל מקרה..
למען הסדר הטוב:
חשבון בנק - איפה שיושב הכסף שלך בעו״ש, איפה שהפקדונות ובמידה וסחרת דרך הבנק אז גם תיק ההשקעות (חשבון ההשקעות).
חשבון ההשקעות/ברוקר/חשבון מסחר - לרוב מתיחס לבתי השקעות מוסדיים בארץ, לבנקים או לאינטראקטיבים למיניהים.

ברוך הבא ושיהיה בהצלחה.
למה דווקא באינטראקטיב? אתה יודע שחלה עליך חובת דיווח? אתה מתכנן להשקיע פאסיבית או אקטיבית? (מדדים או לבחור מניות)

מציע שתקרא קודם את מייק (גוגל: הסולידית מייק) לפני שאתה רץ להשקיע.

בכל מקרה כמענה לתשובות שלך:
1. אינטרקאטיב יש אחד, ויש ״סוכנויות״ שמשווקות לך את המוצר. אולי זה נראה יותר פשוט בהתחלה אבל בעקרון עדיף ללכת עם אינטרקאטיב העולמי ולחסוך קצת בטווח הארוך.
2. ההעברה לאינראקטיב *בשקלים בלבד מתבצעת כהעברה בנקאית רגילה לגמרי לחשבון שלהם בארץ. העברות מט״ח מתבצעות באמצעות Swift שהיא מערכת העברות בנקאיות בינלאומיות והזיהוי בה (כמו שלנו יש בנק, סניף וחשבון) מתבצע בעזרת מזהה בשם IBAN.
3. תשובה ראשונה.
4. אני לא בטוח למה אתה מתכוון. דרוש ביהור. הכוונה למזומן שיושב בחשבון המסחר? במידה וכן, לא צריך לשבת שם לדעתי האישית יותר מדי מזומן בכל מקרה..
למען הסדר הטוב:
חשבון בנק - איפה שיושב הכסף שלך בעו״ש, איפה שהפקדונות ובמידה וסחרת דרך הבנק אז גם תיק ההשקעות (חשבון ההשקעות).
חשבון ההשקעות/ברוקר/חשבון מסחר - לרוב מתיחס לבתי השקעות מוסדיים בארץ, לבנקים או לאינטראקטיבים למיניהים.
קודם כל תודה רבה על התשובה המפורטת.
דווקא אינטראקטיב כיוון שהעמלות יותר זולות ובחשבון הזה שאני צופה לו עוד עשרות שנים הייתי רוצה את המסלול הכי זול מבחינת עמלות ודמי ניהול. אני מתכוון להשקיע במדד אמריקאי (brk.b) לפחות לחמש השנים הראשונות.

4. כן, מזומן שיושב שם בלי קשר להשקעה לשימוש בעיסקאות טרייד (למזומן כן יהיה שימוש).

נערך לאחרונה ב:
קודם כל תודה רבה על התשובה המפורטת.
דווקא אינטראקטיב כיוון שהעמלות יותר זולות ובחשבון הזה שאני צופה לו עוד עשרות שנים הייתי רוצה את המסלול הכי זול מבחינת עמלות ודמי ניהול. אני מתכוון להשקיע במדד אמריקאי (brk.b) לפחות לחמש השנים הראשונות.

4. כן, מזומן שיושב שם בלי קשר להשקעה לשימוש בעיסקאות טרייד (למזומן כן יהיה שימוש).

העמלות לא באמת יותר זולות, מה זה חסכון של שקל שניים בחודש? להשקיע בבית השקעות עולה לך בין 3 ש״ח ל-5 ש״ח לעסקה.
אחזקה בניירות ערך אמריקאים חושפת אותך למס עזבון (ירושה).

אני מפציר בך לקרוא את מייק שהפניתי אותך אליו בתגובה הקודמת, יש שם הסבר של היתרונות והחסרונות של הכל.
אתה אתה משקיע באופן עקבי, נגיד 2,000 ש״ח בחודש, אין סיבה להחזיק יותר מכמה חודשים קדימה במזומן בחשבון.

בנוסף, מה שכתבו תחתיי, דו״ח שנתי יעלה לך בכיף 1,500 שקל ביום שתצטרך להגיש אותו. כדי שזה יתקזז תצטרך להשקיע לאורך כמה שנים טובות.
אם אתה לא מתכנן להשתגע, תתחיל מפשוט, אחר כך תחשוב מה הלאה. העיקר שאתה מנסה להתחיל אבל אל תקפוץ מעל הפופיק נסה קודם ללמוד להתנסות ובעיקר להפסיד. אני למדתי כך הכל.

לא מיעץ לא ממליץ לא כלום

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
כ 2 שאלות של משקיע חדש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T שאלות של משקיע צעיר בנושא אג"ח שוק ההון 3
ו שאלות של משקיע מתחיל שוק ההון 11
F תיק השקעות של משקיע מתחיל+מספר שאלות שוק ההון 10
א מספר שאלות של משקיע חדש שוק ההון 3
J מספר שאלות של משקיע חדש שוק ההון 5
M שאלות של משקיע חדש שוק ההון 3
F מספר שאלות של משקיע מתחיל שוק ההון 23
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
3 כמה שאלות של שוכר מתחיל נדל"ן 8
M כמה שאלות על תוכנית העלת מסים של האוצר למימון מלחמה מיסים 4
S שאלות שנובעות ממחזור המסחר של Invesco MCSI השקלי שוק ההון 7
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ו שאלות לגבי הטרנד של סוחרים יומיים צעירים בשוק ההון שוק ההון 36
K שאלות של מתחיל שוק ההון 25
ת שאלות לגבי החישוב של מדד STOXX EUROPE 600 שוק ההון 4
אייקiן שאלות של משקיעים מתחילים שוק ההון 3
A מעקב הוצאות חודשיות - שאלות של מתחיל צרכנות פיננסית 4
A חוק מספר 1 - ים של שאלות - האם כאן זה המקום? שוק ההון 2
T דירה על הנייר - שאלות של מתחיל נדל"ן 25
ד שאלות של משקיעה מתחילה שרוצה להתחיל להשקיע אבל אין לה את האומץ ויש לה הרבה שאלות שוק ההון 37
T כמה שאלות של מתחיל שוק ההון 2
A קופת גמל להשקעה - שאלות של טרום משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ע כמה שאלות של חדש בתחום נדל"ן 0
M שאלות על סיכון של מניות בודדות אל מול מדד עולמי שוק ההון 12
M התיק של MR-Y + שאלות שוק ההון 80
R תיק השקעות פסיבי - שאלות של מתחיל שוק ההון 79
ברזילרו שאלות של נוב, ברכה על ראש העונים צרכנות פיננסית 5
י קרנות של בלאקרוק - שאלות על העקיבה שוק ההון 3
Y שאלות של צעיר על קרן השתלמות וביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 52
A שתי שאלות של מתחיל שוק ההון 0
S שאלות של מתחילה שוק ההון 11
E שאלות של חייל משוחרר צרכנות פיננסית 6
Y שאלות של מתחיל נדל"ן 3
לא חשוב שמות שאלות של בגינרים על קרן השתלמות שוק ההון 64
ג שאלות של מתחיל - אג"חים וקרנות מחקות אג"ח שוק ההון 32
א ניהול תיק השקעות עצמאי- שאלות של מתחיל שוק ההון 3
E שאלות של מתחילים בנושא נדל"ן נדל"ן 24
F כמה שאלות בנוגע לקרן פנסיה במקרה של מוות צרכנות פיננסית 1
ג מספר שאלות של מתחילים- על עמלות שוק ההון 7
דוג שוב שאלות של מתחיל פנסיה צרכנות פיננסית 12
P תיק של חדש + כמה שאלות שוק ההון 17
י שאלות של מתחיל: דמי ניהול של ני"ע שוק ההון 1
S שתי שאלות של מתחילים - קופ"ג להשקעה וקרן השתלמות צרכנות פיננסית 2
אמירב מספר שאלות של מתחיל בIRA שוק ההון 0
Oziris שאלות מקדימות של מתחיל להרכבת ובחינת תיק שוק ההון 40
דוג האם יש מישהו שמבין בתכנות ב kernel של לינוקס ויכול לענות לי על כמה שאלות אוף טופיק 2
T מספר שאלות של מתחיל. שוק ההון 6
L פתיחת קרן השתלמות - שאלות של מתחילים שוק ההון 27

נושאים דומים

Back
למעלה