• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלות מס לממש מתחילים..

GunnerWSM

משתמש רגיל
דירוג
224
היי לכולם,
השתחררתי לפני מספר חודשים ולאחר ביקורי אתמול בביטוח לאומי הבנתי שיש המון דברים שאני לא יודע.
בקצרה באתי כי רציתי לברר איך לשלם על חודש אחד שבו לא עבדתי, ואז נאמר לי גם שאני צריך להציג תלושים על חודשים שבהם עבדתי כדי להוכיח ששילמתי (חשבתי שהמעסיקים פשוט רושמים להם ממי הכסף המדובר.)
בקיצור יש לי המון שאלות של ממש מתחילים, הרוב בנוגע למס וטיפה בנוגע לביטוח לאומי. שוטטתי כאן ובאינטרנט אבל היה קשה למצוא תשובות לשאלות הבאמת פשוטות.
1. אני רואה כאן אנשים שחיפשו עבודות רק בשביל הביטוח לאומי. שכאילו עדיף להם לעבוד משמרת אחת בחודש מאשר בכלל לא מבחינת ביטוח לאומי. לפי מה שאני מבין, מי שלא עובד משלם כ160 ש"ח בחודש על דמי בריאות וביטוח לאומי ביחד (נכון?), ואם אתה עובד אז זה לפי אחוז מסויים מהשכר. אז בעצם הכוונה של אותם אנשים הייתה נגיד לעבוד משמרת אחת בחודש, להרוויח 200 שקל ואז הביטוח לאומי ודמי בריאות יהיו כמה פרוטות? או שלא הבנתי נכון?
2. כל סוף חצי שנה צריך להראות לביטוח לאומי תלושים מהעבודה?
3. מיסים - לחיילים משוחררים שנתיים ראשונות יש פטור ממס עד גובה מסוים, תלוי באופן השירות ואורכו. אצלי כ8,300 ש"ח.
איך זה עובד כאן? בתלושים שלי עד כה (שלא עברו את ה8,300 ש"ח) לא ראיתי את המילה מיסים בכלל.
אם נגיד אני כל השנה הזאת לא ירוויח משכורת חודשית של יותר מ8,300, אני צריך לשלוח למס הכנסה את התלושים או משהו?
אם אני נגיד ירוויח 9,000 בחודש הבא לדוגמא, יירדו לי מיסים פשוט על ה700 ש"ח האלה בתלוש או שבסוף שנה אני יצטרך להציג את התלושים ורק אז לשלם את המס?
תודה מראש!

אז בעצם הכוונה של אותם אנשים הייתה נגיד לעבוד משמרת אחת בחודש, להרוויח 200 שקל ואז הביטוח לאומי ודמי בריאות יהיו כמה פרוטות?
נכון.

כל סוף חצי שנה צריך להראות לביטוח לאומי תלושים מהעבודה?
לא. רק אם רוצים מהם משהו.

מיסים - לחיילים משוחררים שנתיים ראשונות יש פטור ממס עד גובה מסוים, תלוי באופן השירות ואורכו. אצלי כ8,300 ש"ח.
איך זה עובד כאן? בתלושים שלי עד כה (שלא עברו את ה8,300 ש"ח) לא ראיתי את המילה מיסים בכלל.
חפש בתלוש את המילים "נקודות זיכוי מס". לכולם יש, אבל לחיילים יש יותר.

אם נגיד אני כל השנה הזאת לא ירוויח משכורת חודשית של יותר מ8,300, אני צריך לשלוח למס הכנסה את התלושים או משהו?
רק אם יגבו ממך מס.
אחרי סוף השנה המעסיק צריך לתת לך טופס 106 עם כל המיסים שנוכו מהשכר. אם נוכו מיסים שלא כדין, תוכל לקבל את הכספים מרשות המיסים על ידי מילוי הטופסת המתאימה.

ישנו אתר בשם "כל זכות", שווה לבקר שם כדי לראות אם יש עוד זכויות שמגיעות לך ולא ידעת.

ננסה לענות
  1. מי שלא עובד, משלם כ- 144 ₪ לחודש. אם הרווחת בחודש רק 1,000 ₪ תשלם הרבה פחות. לכן יש לך מוטיבציה לעבוד לפחות מעט. תזכור שזה גם נצבר לטובת דמי אבטלה וכד'.
  2. הביטוח הלאומי מקבל את הדיווחים מהמעסיקים, אבל זה קורה באיחור גדול. מאחר והם יכולים "להתעורר" עוד כמה שנים, שמור את תלושי השכר כדי להוכיח בחודשים שהם לא רואים שהיתה לך משכורת ושניכו לך דמי ביטוח ממנה.
  3. לגבי מס הכנסה והההקלה לעצמאים: כל מעביד עושה את החשבון שלו. אם עברת כמה מקומות עבודה, אף אחד לא יודע על האחרים. אם הורידו לך מס, בסוף השנה תוכל לבקש (ולקבל) החזר
שכחתי משהו?
גלוי נאות: הכותב רואה חשבון

המעסיק משלם את חובותיו.
בסוף השנה - רואה החשבון שולח את הכל למס הכנסה.
אחרי שמס הכנסה מסיים לעבד את כל הנתונים הוא מעביר לביטוח לאומי.
אני התחלתי לעבוד ביום שהשתחררתי. (מרץ 2000).
ב-יוני 2003 קיבלתי מכתב מביטוח לאומי שלא יודעים שאני עובד ודורשים מיסים על כל התקופה.
אחרי כמה טלפונים, שלחו לי למלא טופס - מילאתי, החזרתי, קיבלתי דרישה מחודשת על חצי מהסכום.
הבנתי שבטלפון לא יזוז - הטרחתי את עצמי ללשכת ביטוח לאומי.
מסתבר שהמחשב לא מבין שדה של "עד תאריך" ריק (כי עדיין עובד).
תוקן, היו חייבים לי 4.5 שח.

אחרי כמה טלפונים, שלחו לי למלא טופס - מילאתי, החזרתי, קיבלתי דרישה מחודשת על חצי מהסכום.
הבנתי שבטלפון לא יזוז - הטרחתי את עצמי ללשכת ביטוח לאומי.
מסתבר שהמחשב לא מבין שדה של "עד תאריך" ריק (כי עדיין עובד).
היום ניתן להגיש תלושי שכר במערכת ממוחשבת:https://b2b.btl.gov.il/BTL.ILG.Payments/DocumentsInfo.aspx
כל אחד ורמת הנוחיות שלו מהאבטחה המוצעת באתר.

חבר שלי התעקש לא לשלוח אונליין והתקשר אליהם, ופשוט הספיק להם את מספר תיק הניכויים של המעסיק כדי לשייך כספים לחשבון שלו. כמובן שלקח כמה טלפונים עד שפקידה מסוימת (שושי מסניף חיפה) ידעה שאפשר פשוט לעשות שיוך באמצעות מספר תיק ניכויים.

המעסיק משלם את חובותיו.
בסוף השנה - רואה החשבון שולח את הכל למס הכנסה.
אחרי שמס הכנסה מסיים לעבד את כל הנתונים הוא מעביר לביטוח לאומי.
היום זה כבר פעמיים בשנה ושני הגופים שציינת מקבלים דוחות שונים
בוא נגיד שהם צימצמו מ"אי ידיעה" של שנה וחצי אם נניח עובד עבד ב 2015 בתחילת השנה, ביטוח לאומי היה יודע עליו רק לקראת סוף 2016
היום הוא יודע על תלושיו כבר בסוף 2015 ומי שעבד בחלק השני של שנת 2015 מדווח עד אמצע שנת 2016
וכמו שציינת, העובד יכול לשלוח לביטוח לאומי תלושים באופן ייזום ומקוון, כך גם למס הכנסה (לצרכי תיאום מס)
מכמה עובדים שלי שעשו זאת קיבלתי פידבקים יחסית טובים על נוחות הדווח, מהצד שלהם
יש לציין את הבק-אופיס של ביטוח לאומי לטובה עם כל מערכת העלאת הקבצים (מסמכים) שפועלת בשנה האחרונה, מאוד נוח ופשוט
יותר קל מללכת פיזית ולהמתין בתור
כל מה שקשור לצד הטכני של רשות המיסים אחסוך בהקשות מקלדת ואומר רק: בעעעעעע

הזיכוי מס לחיילים משוחררים הוא נקודה כואבת. לחלוטין אגוזים למי שאין שיניים. אני מכירה מעט מאוד משוחררות ומשוחררים שבשנים בהן הזיכוי תקף בכלל מגרדים את הרף בו יהיה רלוונטי. ואז כאשר מתחילים להכניס סכומים יותר משמעותיים, הזיכוי הולך לו ולא ישוב עוד - ולתקופה מאוד ארוכה אראה 2.75 (או 2.25 לגבר) בלבד.. :(

נערך לאחרונה ב:
לי עקלו יתרת עו"ש (שעברה ללא ידיעתי לפקדון מעוקל) בגלל חוב שטענו שאני חייב להם על תקופה שבה בכלל עבדתי והכל טוב.
התקשרתי (יש לציין שעונים), ואמרתי לפקידה שאני עובד ווואט דה פאק. אמרה לי אה אוקיי סבבה, אל תשלח כלום, אני מסירה את העיקול והמידע יגיע אלינו כנראה בהמשך. וכך היה. לא צריך להתרגש.

כדאי לשמור תלושי משכורת באופן מסודר, כיוון שביטוח לאומי (לא יודעת מאיזה סיבה ולא אכפת לי) ממציאים מידי פעם חובות כדי לשמור אותך עירני ואז אתה צריך להוכיח ששולם (או שאתה פטור).

כשהתחתנתי בירכתי על שהפכתי "עקרת בית" וחשבתי שבזה הסתיים הקשר אתם. לאחר מספר חודשים המציאו לי חוב בדיעבד על חודש בודד, למרות שעבדתי בו, ולמרות שלא היה שום שינוי בתעסוקה שלי ברצף החודשים סביב אותו חודש... ממש נוח שתלוש המשכורת מתוייק להוכחה, ושאין צורך לעבור דרך בירוקרטיה של מקום העבודה.
היחידים שיותר גרועים מהם זה אגב הגבייה של הארנונה...

היי לכולם! שוב - תודה רבה על כל העזרה.
יש לי עוד כמה שאלות מס הכנסה ,ונראה לי לא יאה לפתוח עוד פוסט בנושא אז אשאל כאן בתקווה שיראו:
*מתחיל לעבוד בעבודה עם שכר חודשי של כ12 אלף ברוטו*
1. חיילים משוחררים מקבלים פטור מתשלום מיסים על משכורת של עד 8300 (כן טיפה משתנה אבל נגיד וזה הסכום לכולם). בנוסף רשום שחיילים משוחררים מקבלים 2 נקודות זכות. האם מקבלים את זה גם וגם או ש2 נקודות זכות אומרות גם על הפטור מתשלום מיסים על שכר של עד 8300?
2. בדקתי במחשבונים השונים באינטרנט, ויצא לי שעל השכר שלי (12,000 ברוטו) אשלם 700 ש"ח מס. לפי הבנתי, אני אמור לשלם 10% מס על ההפרש של 12000-8300, שזה 3700 ש10% מהם זה 370. אז למה יצא לי (אפילו במחשבון של מס הכנסה) שאצטרך לשלם 700 ש"ח?
3. הבנתי שמיסים משלמים לפי הרווח השנתי (תקנו אותי אם אני טועה.) לכן, ארצה להבין משהו:
במידה והתחלתי לעבוד בעבודה חדשה חודש שעבר (5), בחודשים 1-3 עבדתי והרווחתי כ5-7 אלף. והפטור ממס הוא עד 99 אלף לשנה, האם:
1. אני משלם מיסים רק אחרי שהשנה נגמרה, שאז אני מחשב את כל הרווחים שלי ורק אם עברו ביחד את ה99 אלף אני משלם מיסים כלשהם.
ואז במקרה שלי, במידה וב7 חודשים הקרובים ארוויח עדיין כ12000 ברוטו, ואז אגיע בעצם (בצירוף מקרים מופלא) לסביבות ה97-99 אלף השנה, לא אצטרך לשלם שום מיסים בסוף השנה?
2. אני במשכורת 12000 הראשונה שלי (שתהיה כזו רק חודש הבא), אשלם כבר מיסים לפי 10%/?(לפי תשובתכם לשאלה 2) מההפרש של ה12000-8300, ובסוף שנה אצטרך לבקש החזר בגלל שלא אעבור את התקרה.
תודה מראש!

היי

חישוב המס עובד ככה:
מחשבים מס לפי המדרגות ללא התחשבות בשום פטורים.
עכשיו אישה מקבלת 2.75 נז אוטומטית וגבר 2.25.
בנוסף חייל משוחרר מקבל עוד 2 נק למשך 3 שנים אז מדובר ב-4.25.
כל נקודת זיכוי מורידה 215 שח מהמס החודשי.
במחשבון של מס הכנסה תבדוק פעם אחת בלי נז (תשים 0.0001 כי הוא לא יתן לך לשים 0)
ופעם אחת עם 4.25 ותראה את ההפרש.

לגבי העניין עם העבודות, והפרשי המשכורת בין החודשים. למס הכנסה יש נוסחא שהם מבקשים מהמעסיקים לעמוד בה והיא לעולם לא מקילה עם העובד. הכי גרוע מבקשים החזר מס בסוף שנה, למרות שלקראת סוף השנה זה אמור להתאזן.

היי

חישוב המס עובד ככה:
מחשבים מס לפי המדרגות ללא התחשבות בשום פטורים.
עכשיו אישה מקבלת 2.75 נז אוטומטית וגבר 2.25.
בנוסף חייל משוחרר מקבל עוד 2 נק למשך 3 שנים אז מדובר ב-4.25.
כל נקודת זיכוי מורידה 215 שח מהמס החודשי.
במחשבון של מס הכנסה תבדוק פעם אחת בלי נז (תשים 0.0001 כי הוא לא יתן לך לשים 0)
ופעם אחת עם 4.25 ותראה את ההפרש.

לגבי העניין עם העבודות, והפרשי המשכורת בין החודשים. למס הכנסה יש נוסחא שהם מבקשים מהמעסיקים לעמוד בה והיא לעולם לא מקילה עם העובד. הכי גרוע מבקשים החזר מס בסוף שנה, למרות שלקראת סוף השנה זה אמור להתאזן.
אני די בטוח שבהרצאה לפני השחרור אמרו לנו שמשלמים מס רק ולפי הסכום של ההפרש. בעצם מה שאתה אומר זה שמשלמים לפי המדרגת מס של כל השכר, פשוט רק על ההפרש?

בנוגע להפרשי משכורת, לא כל כך הבנתי מה הכוונה שלפי סוף השנה זה מתאזן? איך אני אמור לראות את זה בדיוק? בהתחלה יקחו ואז לא?
אגב לפי המחשבון שלהם עם 4.25 נקודות זכות ושנתי של 99 אלף אני לא צריך לשלם שום מס

אני די בטוח שבהרצאה לפני השחרור אמרו לנו שמשלמים מס רק ולפי הסכום של ההפרש
לא יודע מה אמרו לך, כנראה חישבו בשבילך כמה יוצא אפקטיבית שכר ללא תשלום מס.

עכשיו עוד משהו, נק זיכוי לחיילים משוחררים הם חודשיים. כלומר אם אתה לא עובד בחודש מסוים, או לא מגיע לאותו סף (שאני סומך עליך שהוא 8300) אתה מאבד חלק או כל מההטבה.
אני מניח שזה בשביל לעודד לעבוד כמה שיותר.

בעצם מה שאתה אומר זה שמשלמים לפי המדרגת מס של כל השכר, פשוט רק על ההפרש?
אני פשוט הסברתי איך מחשבים מס במדינת ישראל. קודם מחשבים את המס לפי המדרגות על מלוא השכר, ואז מורידים מהמס המתחייב לפי נקודות זיכוי שיש לך.

בהתחלה יקחו ואז לא?
אם משכורת ינואר גבוהה מהרגיל הם יחשבו לך מס כאילו תמשיך לעבוד באותה משכורת כל השנה. לאט לאט ככל שהחודשים עוברים המס שגובים ממך מתאזן לכיוון מה שצריך להיות המס השנתי.

לא יודע מה אמרו לך, כנראה חישבו בשבילך כמה יוצא אפקטיבית שכר ללא תשלום מס.

עכשיו עוד משהו, נק זיכוי לחיילים משוחררים הם חודשיים. כלומר אם אתה לא עובד בחודש מסוים, או לא מגיע לאותו סף (שאני סומך עליך שהוא 8300) אתה מאבד חלק או כל מההטבה.
אני מניח שזה בשביל לעודד לעבוד כמה שיותר.

אני פשוט הסברתי איך מחשבים מס במדינת ישראל. קודם מחשבים את המס לפי המדרגות על מלוא השכר, ואז מורידים מהמס המתחייב לפי נקודות זיכוי שיש לך.

אם משכורת ינואר גבוהה מהרגיל הם יחשבו לך מס כאילו תמשיך לעבוד באותה משכורת כל השנה. לאט לאט ככל שהחודשים עוברים המס שגובים ממך מתאזן לכיוון מה שצריך להיות המס השנתי.
בנוגע ל'מאבד את ההטבה או חלק ממנה' - המידע באתר של היחידה להכוונת חיילים משוחררים אומר ההפך לגמרי:
"לידיעתך, מס הכנסה מחושב על בסיס הכנסה שנתית (שנת המס מתחילה ב- 1 בינואר ומסתיימת ב- 31 בדצמבר). אם לא היו לך הכנסות מתחילת שנת המס והתחלת לעבוד לאחר חודש ינואר והכנסתך השנתית המצטברת לא עלתה על הסכומים המצוינים בטבלה, הנך זכאי לשלם מס מופחת ממשכורתך החודשית.
לדוגמא, אם התחלת לעבוד ב- 1 ליולי ומשכורתך ברוטו הייתה 10,000 ש"ח לחודש, הרי שבכל חודש, עד לסוף השנה ינוכה לך מס הכנסה מאחר ועברת את תקרת ההכנסה החודשית הרשומה בטבלה לעיל.
יחד עם זאת, מאחר ועבדת חצי שנה בלבד מתוך השנה, הרי שסך הכנסותיך באותה שנה היו 60,000 ש"ח, לכן בחישוב שנתי, לא עברת את התקרה הפטורה ממס הכנסה. ולכן, תוכל לגשת למס הכנסה, לבצע תיאום מס ולקבל החזרים על הסכום שנוכה לך לכל אחד משישת החודשים."
https://www.hachvana.mod.gov.il/hacvana/Benefits/migufey/Pages/kitsbat.aspx
בנוגע לדבר האחרון שרשמת - אז האם בעצם בתחילת שנה קיבלתי פחות, אני ישלם מס לפי זה (להלן: לא אשלם מס בכלל) אלא רק בסוף שנה, במידה ואעבור את התקרה?

נערך לאחרונה ב:
יחד עם זאת, מאחר ועבדת חצי שנה בלבד מתוך השנה, הרי שסך הכנסותיך באותה שנה היו 60,000 ש"ח, לכן בחישוב שנתי, לא עברת את התקרה הפטורה ממס הכנסה. ולכן, תוכל לגשת למס הכנסה, לבצע תיאום מס ולקבל החזרים על הסכום שנוכה לך לכל אחד משישת החודשים."
ייתכן וטעיתי. נראה לי איפה שהתבלבלתי זה בשנת השחרור שלא מקבלים את כל הנקודות אלא חלק יחסי לפי כמות החודשים מיום השחרור ועד סוף השנה.
כנ"ל בשנה שהיא 3 שנים אחרי השחרור.

בכל מקרה אם אתה מתחיל לעבוד באמצע שנה מומלץ שתעשה תיאום מס כדי שהמעסיק לא ינכה לך יותר מדי ושלא תצטרך להגיש בקשה להחזר מס. כאמור זה לא מדויק ויתכן תמיד הפרש של כמה מאות שקלים לכאן או לכאן.

אלא רק בסוף שנה, במידה ואעבור את התקרה?
כמו שאמרתי, המעסיק עושה מעין ממוצע במהלך השנה ומניח שתמשיך להרוויח ככה עד סוף השנה. אם מספר החודשים עד סוף השנה כפול המשכורת קטנה מהתקרה השנתית, אז לא יגבה ממך מס הכנסה

ייתכן וטעיתי. נראה לי איפה שהתבלבלתי זה בשנת השחרור שלא מקבלים את כל הנקודות אלא חלק יחסי לפי כמות החודשים מיום השחרור ועד סוף השנה.
כנ"ל בשנה שהיא 3 שנים אחרי השחרור.

בכל מקרה אם אתה מתחיל לעבוד באמצע שנה מומלץ שתעשה תיאום מס כדי שהמעסיק לא ינכה לך יותר מדי ושלא תצטרך להגיש בקשה להחזר מס. כאמור זה לא מדויק ויתכן תמיד הפרש של כמה מאות שקלים לכאן או לכאן.

כמו שאמרתי, המעסיק עושה מעין ממוצע במהלך השנה ומניח שתמשיך להרוויח ככה עד סוף השנה. אם מספר החודשים עד סוף השנה כפול המשכורת קטנה מהתקרה השנתית, אז לא יגבה ממך מס הכנסה
היי, תודה על העזרה רק עוד 2 שאלות ברשותך:
1. התיאום מס הזה זה מול מס הכנסה או מול המעסיק?
2. בנוגע לשורה אחרונה שרשמת - אז בעצם לפי מה שאתה רושם לא אמור לרדת לי מס השנה (12 אלף ברוטו כפול 7 חודשים 84 אלף, כשהתקרה שלי היא 99 אלף.)?

. התיאום מס הזה זה מול מס הכנסה או מול המעסיק?
גם וגם
מול המעסיק בטופס 101
מול הרשויות (ניתן באינטרנט) ועידכון המדינה במעסיקים שהיו לאורך השנה, בדרך כלל נעשה באמצעות טופס 106 שנתי
. בנוגע לשורה אחרונה שרשמת - אז בעצם לפי מה שאתה רושם לא אמור לרדת לי מס השנה (12 אלף ברוטו כפול 7 חודשים 84 אלף, כשהתקרה שלי היא 99 אלף.)?
אצלי בתוכנת שכר כאשר עובד אחד שילם מס הכנסה גבוה בחודש כלשהו וחודש לאחר מכן הוא קיבל פחות במשכורת, תוכנת השכר מבצעת קיזוז במס ההכנסה ובעצם מזכה את העובד בסכום ששולם חודש לפני (יענו זה יוצא במינוס) והעובד מקבל יותר בנטו
החלוקה מתפרסת לאורך כל השנה וניתן להשלים אצל כל מעסיק סכום, הסכום הוא השכר ששולם ממעסיקים אחרים ואז הנתון משמש את התוכנה לחשב כמה תמוסה בפועל בהתחשב בנתונים שקיימים

גם וגם
מול המעסיק בטופס 101
מול הרשויות (ניתן באינטרנט) ועידכון המדינה במעסיקים שהיו לאורך השנה, בדרך כלל נעשה באמצעות טופס 106 שנתי

אצלי בתוכנת שכר כאשר עובד אחד שילם מס הכנסה גבוה בחודש כלשהו וחודש לאחר מכן הוא קיבל פחות במשכורת, תוכנת השכר מבצעת קיזוז במס ההכנסה ובעצם מזכה את העובד בסכום ששולם חודש לפני (יענו זה יוצא במינוס) והעובד מקבל יותר בנטו
החלוקה מתפרסת לאורך כל השנה וניתן להשלים אצל כל מעסיק סכום, הסכום הוא השכר ששולם ממעסיקים אחרים ואז הנתון משמש את התוכנה לחשב כמה תמוסה בפועל בהתחשב בנתונים שקיימים
אוקיי אז בעצם אם אני עושה את התיאום מס הנ"ל, יחשבו לי לפי כמה שאני ירוויח כל השנה? ואז בעצם אני ישלם רק אם בחישוב הכולל אני יעבור את ה99 אלף השנה?
יכול להיות מצב שהמקום עבודה לא ינכה לי מס בכלל לפי החישוב שהוזכר למעלה - מספר החודשים שאני יעבוד שם השנה X השכר לחודש, עם התעלמות מבחינתם מהרווחים שלי לפני, ואז בעצם רק בסוף שנה אני יראה למס הכנסה שלא עברתי את ה99 אלף?

יחשבו לי לפי כמה שאני ירוויח כל השנה?
בעיקרון כן, בהינתן הכלים המתאימים אצל הנהלת החשבונות
יכול להיות מצב שהמקום עבודה לא ינכה לי מס בכלל לפי החישוב שהוזכר למעלה
זה תלוי במסמך שרשות המיסים תנפיק למעסיק שלך
תוכן המכתב הוא כזה: "מעל הכנסה XXXX תוריד מס של YY%" וכך המעסיק יפעל בגלל שהוא לא יודע "בוודאות" את ההכנסות הנוספות שלך ולא מתפקידו להחליט החלטות כאלו

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
the-hexx שאלות על אחזקת אג"חים ואירועי מס בחשבון דולרי במיטב דש שוק ההון 12
N מס' שאלות לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 59
כ שאלות לגבי קיזוז מס בחשבון ממוסה מיסים 2
Y שאלות בנושא קיזוז מגן מס ושאר ירקות מיסים 27
ה שאלות לגבי ישובים הזכאים להטבות מס מיסים 0
Z שאלות על מס עזבון אמריקאי מיסים 2
D מס יסף - מס שאלות מיסים 16
ע שאלות על - קרן השתלמות S&P 500 לעצמאיים + מס רווחי הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
1337justme מס' שאלות לגביי טופס 867 עם דיבידנים בחו"ל ובארץ + משיכת כספים מקופ"ג מיסים 33
I שאלות בנושא דו"ח מס שנתי לשכיר, וסיכום רווחים/הפסדים בetrade מיסים 3
S ניצול נקודות זיכוי מס (ועוד כמה שאלות) מיסים 5
4 חישובי מס ותשואה נטו אג"ח ממשלתי לא צמוד (ישיר ודרך קרנות) וכמה שאלות נוספות שוק ההון 1
R מספר שאלות לגבי תיק ממוסה ותיק פטור מס. שוק ההון 10
G שאלות על דו"ח מס - 1301 צרכנות פיננסית 1
W שאלות בנוגע להפסדי הון ומגן מס שוק ההון 5
unrealx תיאום מס - שאלות אוף טופיק 1
unrealx רוצה למכור נייר וליצור מגן מס - שאלות על טפסים שוק ההון 0
N בן 22 עם הרבה שאלות על מס, תכנון תיק פאסיבי וכו' שוק ההון 17
O מספר שאלות לפני פתיחת חשבון ברוקר TD (ודחיית מס) שוק ההון 10
I מס שאלות בקשר לIB מיסים 31
B החזרי מס עבור תרומות- שאלות כלליות צרכנות פיננסית 3
O מספר שאלות על החזרי מס שוק ההון 1
Oziris מס' שאלות לגבי מסך הרכישה- קניית קרן אג"ח במערכת ספרק שוק ההון 13
K מס' שאלות בסיסיות שוק ההון 17
Henchman34 לאור הכרזה על קופות הגמל להשקעה, מספר שאלות על ניכוי מס במקור שוק ההון 7
פ שאלות על בקשת החזר מס רווחי הון ממספר שנים צרכנות פיננסית 21
עש לילה שאלות מגן מס שוק ההון 10
yanosh34 מספר שאלות לגבי חישוב מס רווחי הון שוק ההון 2
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
M כמה שאלות בנוגע לקופ״ג IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
M שאלות לגבי הצהרת בריאות בביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 1
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
M דירה ראשונה להשקעה- כמה שאלות נדל"ן 20
K כמה שאלות למשקיע פאסיבי מתחיל שוק ההון 3
C עוש -> כספית: כמה שאלות לפני שוק ההון 27
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
פ נספח ד לדוח השנתי למס הכנסה (טופס 1324) - כמה שאלות מיסים 3
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33