• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בן 22 עם הרבה שאלות על מס, תכנון תיק פאסיבי וכו'

• פותח הנושא nibu
  • פורסם בתאריך

nibu

משתמש סולידי
דירוג
19
שלום לכולם,
אני בן 22, ככל הנראה מתחיל השנה לימודי רפואה בחול שימומנו ע"י הון של ההורים (עיקר ההוצאות הן המחיה, השכר לימוד שואף ל0)
יש לי חסכונות של 250K כאשר 30K סכום שנחסך עבורי בילדות, כרגע בקופת גמל מניינית של אלטשולר, פטורה לחלוטין הד"נ 0.8%, 18K סגורים בפקדון של הצבא, והשאר ממענק השחרור/ירושה/עבודה. רובו של הסכום האחרון היה מושקע עד עכשיו בידי אבי ובחודשים האחרונים נחשפתי לבלוג הזה ואני חושב שיש בידי יותר ביטחון וידע לנהל אותו בתיק השקעות.

כמה שאלות:
- מה דעתכם נכון לעשות עם קופת הגמל? על פניו התשואה של הקופה הזו גבוהה ב5 השנים האחרונות על פני קופה פאסיבית מה שיכול לגמד את דמי הניהול.
- התיק עבר שינויים רבים בגלל ניהול אקטיבי, כרגע הוא מתוכנן להראות בצורה הזו, יש דמי שמירה של 15 ש"ח (חלק מהניירות קיימים כבר)
SPY 32%
ROBT 6%
ARKG 6%
MTF STOXX 600 15%
MTF/TTF/PTF T.A 125 10% (כרגע 5% נמצאים בטאואר וארקו כאשר טאואר מופסד, מתכנן בעתיד להעביר את שניהם למדד)
מחקה אג"ח ממשלתי 15%
FEMB 16%.

התיק פטור ממס על החלק של הרווחי הון (לא על דיבידנדים) בגלל אי ניצול נקודות זיכוי (אמור לקבל רטרואקטיבית), בהנחה שאני מעוניין להחזיק בניירות הנ"ל לזמן ארוך או לפחות עד אחרי סיום הלימודים, האם הרכב הניירות האלו (חלק מחלקות וחלק צוברות) הוא אידיאלי מבחינת המס? התוכנית זה להשתמש בדיבידנדים לרכישה בעתיד כשיהיו מחירים זולים או לאיזון

המון תודה (-:

נערך לאחרונה ב:
שלום לכולם,
אני בן 22, ככל הנראה מתחיל השנה לימודי רפואה בחול שימומנו ע"י הון של ההורים (עיקר ההוצאות הן המחיה, השכל לימוד שואף ל0)
יש לי חסכונות של 250K כאשר 30K סכום שנחסך עבורי בילדות, כרגע בקופת גמל מניינית של אלטשולר, פטורה לחלוטין הד"נ 0.8%, 18K סגורים בפקדון של הצבא, והשאר ממענק השחרור/ירושה/עבודה. רובו של הסכום האחרון היה מושקע עד עכשיו בידי אבי ובחודשים האחרונים נחשפתי לבלוג הזה ואני חושב שיש בידי יותר ביטחון וידע לנהל אותו בתיק השקעות.

כמה שאלות:
- מה דעתכם נכון לעשות עם קופת הגמל? על פניו התשואה של הקרן הזו גבוהה ב5 השנים האחרונות על פני קופה פאסיבית מה שיכול להתגמד בדמי הניהול.
- התיק עבר שינויים רבים בגלל ניהול אקטיבי, כרגע הוא מתוכנן להראות בצורה הזו, יש דמי שמירה של 15 ש"ח (חלק מהניירות קיימים כבר)
SPY 32%
ROBT 6%
ARKG 6%
MTF STOXX 600 15%
MTF/TTF/PTF T.A 125 10% (כרגע 5% נמצאים בטאואר וארקו כאשר טאואר מופסד, מתכנן בעתיד להעביר את שניהם למדד)
מחקה אג"ח ממשלתי 15%
FEMB 16%.

התיק פטור ממס על החלק של הרווחי הון (לא על דיבידנטים) בגלל אי ניצול נקודות זיכוי (אמור לקבל רטרואקטיבית), בהנחה שאני מעוניין להחזיק בניירות הנ"ל לזמן ארוך או לפחות עד אחרי סיום הלימודים, האם הרכב הניירות האלו (חלק מחלקות וחלק צוברות) הוא אידיאלי מבחינת המס? התוכנית זה להשתמש בדיבידנטים לרכישה בעתיד כשיהיו מחירים זולים או לאיזון

המון תודה (-:
אם אתה יודע שלא תצטרך את הכסף ב 10 שנים הקרובות ולאורך כל הלימודים אז נראה לי בסדר גמור.
רק הערה לגבי דיבידנדים, אם אתה משקיע, אז את הדיבידנדים אתה אמור להשקיע מחדש כל פעם שאתה מקבל אותם ( בהנחה שזה סכום שמאפשר השקעה מחדש). ככה תוכל לעשות COMPOUNDING.

מה דעתכם נכון לעשות עם קופת הגמל? על פניו התשואה של הקרן הזו גבוהה ב5 השנים האחרונות על פני קופה פאסיבית מה שיכול לגמד את דמי הניהול.
באיזו קרן מדובר?

מה דעתכם נכון לעשות עם קופת הגמל? על פניו התשואה של הקופה הזו גבוהה ב5 השנים האחרונות על פני קופה פאסיבית
אם התשואה ב5 השנים האחרונות הייתה גבוהה מהמדד, הנחה סבירה תהיה שבשנים הבאות התשואה תהיה נמוכה מהמדד. לא יודע אם זו הנחה שתתממש, אבל העברה למדד תהיה הפעולה הראציונאלית המתבקשת (לדעתי).

אם כאן מדובר בנייר שעוד לא קנית, אז VOO יותר זול.
אם הוא כבר בתיק, לא הייתי רץ להחליף, ההפרש לא גדול, ובטח שלא לשלם מס בהחלפה הזו.

הטיה מיותרת (לטעמי) למניות של מדינה קטנטונת שמהווה כ2 פרומיל מהשוק העולמי.

מאידך, אתה לא משקיע במניות במדינות מתפתחות ובמדינות באזור הפסיפיק (ביפן בפרט). ניירות כמו VPL וVWO יכולים לסגור לך את החשיפה הזו. אם תיפטר מאירופה, תוכל להחזיק את כל זה (ועוד קצת) בנייר אחד - VXUS.

יש לך סיבה טובה לחשוב שקרנות הסל האלו יניבו תשואה עודפת על השוק?
קרא למשל את זה.

גם אם אתה מאמין בסקטור מסוים, אתה צריך לקחת בחשבון שסביר מאוד שהשוק כבר מתמחר את הצלחתו של הסקטור....

קח בחשבון שזה שזה אג"ח, לא עושה את זה בטוח.
קרא למשל את זה, ואת הסוף (לפני הסיכום) של זה.

על היחס הרצוי בין מניות לאג"ח באופן כללי, תוכל לקרוא כאן.

אם התשואה ב5 השנים האחרונות הייתה גבוהה מהמדד, הנחה סבירה תהיה שבשנים הבאות התשואה תהיה נמוכה מהמדד. לא יודע אם זו הנחה שתתממש, אבל העברה למדד תהיה הפעולה הראציונאלית המתבקשת (לדעתי).

מה ההנחה המנחה שאומרת שכעת זה כנראה יהיה הפוך?, ממה שחקרתי טיפה יש רק קופה של אי.בי.אי או של חברה אחרת אבל שמחקה רק את הS&P 500 שלא יודע אם זה מרוכז מידי.

אם כאן מדובר בנייר שעוד לא קנית, אז VOO יותר זול.
אם הוא כבר בתיק, לא הייתי רץ להחליף, ההפרש לא גדול, ובטח שלא לשלם מס בהחלפה הזו.

הוא נמצא בתיק כרגע בשליש מהכמות הסופית שרשמתי בחלוקה, אתה חושב שמעדיף להוסיף אליו ולא לפצל ל2 קרנות על אותו מדד?

מאידך, אתה לא משקיע במניות במדינות מתפתחות ובמדינות באזור הפסיפיק (ביפן בפרט). ניירות כמו VPL וVWO יכולים לסגור לך את החשיפה הזו. אם תיפטר מאירופה, תוכל להחזיק את כל זה (ועוד קצת) בנייר אחד - VXUS.

אני יודע שהחשיפה הבינ"ל שלי לא מלאה לפי החלוקה הזו, למרות שהתשואה שהיתה לא מעידה בהכרח על העתיד ניתן לראות שהנייר הזה די צעד במקום ב5 שנים האחרונות, אני מודע לזה שגם אין ערובה לכך שארה"ב תמשיך לשגשג ולהוביל את הפעילות הכלכלית העולמית בעשורים הקרובים לכן חשבתי לפזר על אירופה וישראל, גם ROBT חצי נמצא מחוץ לארה"ב

יש לך סיבה טובה לחשוב שקרנות הסל האלו יניבו תשואה עודפת על השוק?
קרא למשל את זה.
שתי הקרנות נקנו לפני שחשבתי על התיק בצורה הזו, כרגע הן ברווח מאוד יפה ולכן לא רואה סיבה לא להמשיך להחזיק אותן, ספציפית לגבי ARKG כן, אני חושב שכלים בהנדסה גנטית/תרפיה גנטית/ ריצוף וקריאת גנום נהיו זולים יחסית ואפשריים מבחינה טכנולוגית רק לאחרונה ולכן סבור שהתחום יגדל.

גם אם אתה מאמין בסקטור מסוים, אתה צריך לקחת בחשבון שסביר מאוד שהשוק כבר מתמחר את הצלחתו של הסקטור....
אני מבין את העקרון הזה, מצד שני הוא סותר לי את ההיגיון כי אז אתה יכול להגיד שמדד מסויים מתמחר את הכלכלה קדימה ולכן הוא לא יצמח? או לחילופין אנשים שהשקיעו בסקטור המוליכים למחצה לא מזמן בשנת 2011/רשתות חברתיות/חברות המייצרות סמארטפונים ניתן לראות שעלו בצורה לא פורפוציונלית לשאר השוק

קח בחשבון שזה שזה אג"ח, לא עושה את זה בטוח.
קרא למשל את זה, ואת הסוף (לפני הסיכום) של זה.
ידוע לי,זה אג"ח ממשלתי של שווקים מתעוררים, אבי קנה את זה בתחילת השנה, בגלל הריבית הגבוהה (7-8 אחוז) שמשולמת מידי חודש, מאז ירד בחדות, ככל הנראה אמכור את זה שיהיה מאוזן או אם הפסד יחסית נמוך.

על היחס הרצוי בין מניות לאג"ח באופן כללי, תוכל לקרוא כאן.
תודה

נערך לאחרונה ב:
תודה על הקישור.
לטובת מי שיקרא את זה: רפרפתי על המאמר שעליו הכתבה מדברת, ויש נקודה אחת שחשוב להדגיש-
בגדול, המחקר מצא שהשקעה בקרנות בעלות ביצועי חסר ב3 שנים האחרונות מנצחת את הקרנות בעלות הביצועים היתר או הביצועים החיצוניים. שימו לב שבניגוד למשתמע מהכתבה, הם לא בחרו בקרנות המרוויחות והמפסידות ביותר אבסולוטית, אלא ביחס לבנצ'מארק, וזו הדגשה חשובה כי אחרת יש פה הטיה של סקטורי השקעה.

ואחרי הדגשה זו, אציין שלפי המחקר עדיף להשקיע בקרן אקטיבית בעלת ביצועי חסר, ולא להשקיע במדד!
אלו כמובן נתונים המתבססים על העבר (אבל אלו נתוני עבר, לא תשואות עבר, וזה לא אותו דבר...).
באיזו קרן מדובר?
וגם- מול איזה מדד ההשוואה שלך? וגם מהו הבנצ'מארק?
לדוגמה, אני חושב שאין לאלטשולר שחם מסלול שהיכה ב5 שנים האחרונות את הS&P500.

ההודעות מוצגות באיחור כי צריך אישור אדמין אבל בכל מקרה- מדובר על קופת גמל ולא קרן (התבלבלתי בכתיבה) של אלטשולר במסלול מנייתי, נזילה לחלוטין

מדובר על קופת גמל ולא קרן (התבלבלתי בכתיבה) של אלטשולר במסלול מנייתי, נזילה לחלוטין
אז מדובר בקופה אלטשולר שחם גמל מניות (מספר קופה: 1375 | קוד קופה 513173393-00000000001092-1375-000)?
כי אם כן, אז בניגוד לטיעון שלך, התשואה שלה פחותה משל המדד הפסיבי S&P 500 בחמש השנים האחרונות.
התשואה הממוצעת השנתית לחמש שנים אחרונות בקופה הזאת מאוגוסט 2013 ועד יולי 2018 היא 10.36% - וזה לפני ניכוי דמי ניהול.
התשואה של מדד ה-S&P באותה תקופה הייתה 13.225% שנתי עם השקעה מחדש של הדיוידנדים, ו-11.031% ללא השקעה מחדש של דיוידנדים.
מה שמחזיר אותי לשאלה, על בסיס מה קבעת ש:
על פניו התשואה של הקופה הזו גבוהה ב5 השנים האחרונות על פני קופה פאסיבית מה שיכול לגמד את דמי הניהול.

נערך לאחרונה ב:
אז מדובר בקופה אלטשולר שחם גמל מניות (מספר קופה: 1375 | קוד קופה 513173393-00000000001092-1375-000)?
כי אם כן, אז בניגוד לטיעון שלך, התשואה שלה פחותה משל המדד הפסיבי S&P 500 בחמש השנים האחרונות.
התשואה הממוצעת השנתית לחמש שנים אחרונות בקופה הזאת מאוגוסט 2013 ועד יולי 2018 היא 10.36% - וזה לפני ניכוי דמי ניהול.
התשואה של מדד ה-S&P באותה תקופה הייתה 13.225% שנתי עם השקעה מחדש של הדיוידנדים, ו-11.031% ללא השקעה מחדש של דיוידנדים.
מה שמחזיר אותי לשאלה, על בסיס מה קבעת ש:
תודה! השוותי את מחקה מדדים של אי.בי.אי שעשתה ב5 שנים במצטבר 53 לעומת 63 של אלטשולר, בהמשך הטבלה בhttps://www.supermarker.themarker.com/ אני רואה שלאינטרגמל יש מסלול מחקה S&P בדמי ניהול 0.35, יש סיכון מסוים מבחינת גודל החברה/היקף הנכסים בקופה? ראיתי הודעה בפורום על למה דמי הניהול גבוהים יותר בפועל בגלל שיטת המעקב אחרי המדד, מכירים קופות אחרות?

נערך לאחרונה ב:
אציין שלפי המחקר עדיף להשקיע בקרן אקטיבית בעלת ביצועי חסר, ולא להשקיע במדד!
אם כבר, לפי המחקר עדיף להשקיע בממוצע של כמה קרנות שעשו בשנים האחרונות ביצועי חסר. קרן בודדה יכולה ליפול בדיוק לצד השני של הממוצע.

בכל אופן, אני לוקח מהמחקר הזה בעיקר 'מה לא'. וה'מה לא' בעיני הוא לעשות שיקול של 'הקרן הזו עשתה ביצועים טובים בשנים האחרונות, בטח היא תעשה גם בשנים הבאות, אז כדאי לשים בה כסף'.
אח"כ אפשר למצוא למה כן כדאי לשים במדד.

בכל אופן, הנה עוד 'מחקר' שמסתכם בגרף אחד שעשה מישהו פה בפורום, על קרנות בישראל (אחרי הטית השרידות).
פה נראה הרבה פחות שכדאי ללכת דווקא על המפסידות. הן ממש לא נתנו תשואה עודפת....

נכנסתי לאתר גמלנט ( http://gemelnet.mof.gov.il/views/dafmakdim.aspx ), הורדתי נתונים של כל הקופות בעשר השנים האחרונות, חישבתי עבורן את התשואה השנתית הממוצעת ב-5 השנים הראשונות מתוך הנתון על תשואה כללית בתקופה והתשואה הממוצעת ב-5 השנים האחרונות, וציירתי גרף של שני נתוני התשואה אחד מול השני לכל הקופות (178 סה"כ, מדגם לא קטן):
7uAW4Zv.jpg

(הערה: כל הנתונים הם לפני ניכוי דמי ניהול)

עכשיו תדמיין שהשנה היא 2010 ואתה צריך לבחור באיזו קופה להשקיע את הכספים שלך ל-5 השנים הבאות... בהצלחה.

מכיר את האותיות הקטנות שכל קופת גמל מחוייבת לשים בפרסומות שלה, "אין בתשואות העבר כדי להעיד על תשואות העתיד"? אז זה הגרף שהם מנסים להסתיר ממך.

אם לא רואים את התמונה, אפשר לנסות כאן.

אם כבר, לפי המחקר עדיף להשקיע בממוצע של כמה קרנות שעשו בשנים האחרונות ביצועי חסר. קרן בודדה יכולה ליפול בדיוק לצד השני של הממוצע.
אכן. תודה על הדיוק.
בכל אופן, אני לוקח מהמחקר הזה בעיקר 'מה לא'.
מדע לא ממש עובד ככה... כמובן שמחקר יחיד לא מספיק כדי לקבוע מסמרות, אבל זה נכון לשני הכיוונים. כלומר, ככל שניקח משם שלא כדאי להשקיע בקרנות שהיכו את השוק, כך יש לקבל גם שכדאי להשקיע באלו שהפסידו לו... (ג.נ. עדיין משקיע במדדים ולא עומד להחליף להשקעה מוכוונת ביצועי חסר).
בכל אופן, הנה עוד 'מחקר' שמסתכם בגרף אחד שעשה מישהו פה בפורום, על קרנות בישראל (אחרי הטית השרידות).
פה נראה הרבה פחות שכדאי ללכת דווקא על המפסידות. הן ממש לא נתנו תשואה עודפת....
והנה הסיבה שצריך להזהר עם מחקרים ועם פרשנות של נתונים (יצא קצת ארוך, ניסיתי לשמור פשוט):
הגרף (הנהדר!) בודק משהו אחר. הוא בודק קורלציה בין רווחים בפועל, ולא בהשוואה למדד (ומיד ארחיב). בנוסף, הענף מאוד שמרני, כך שכמות גדולה של קרנות בעלת תנודתיות נמוכה יחסית תמסך לחלוטין את הקורלציה בין הקרנות המניותיות ומסוכנות יותר.
הטענה העיקרית היא הראשונה- המחקר לא טוען שקרנות שהרוויחו בממוצע 10% יפסידו לקרנות שהרוויחו בממוצע 5%, כי הפער נובע מהרבה דברים, ואחד העיקריים הוא מדיניות השקעה ומדד יחוס.
המחקר מתייחס להשוואה ביחס למדד הייחוס.
בענף הקרנות הישראלי, ניקח 2 קרנות אקטיביות
. הראל פיא מניות נאסד"ק מגודר מטח (5110671) מול אניגמה מניות אירופה (5122809).
הראשונה עלתה מתחילת השנה למעלה מ-10%, ואילו השניה פחות מ-6% (ונניח לצורך הפשטות שזה עקבי לאורך 5 שנים, ושאנחנו מסתכלים על כמה קרנות בממוצע). אבל מסקנות המחקר לא אומרות שהיינו מצפים שהקרן השניה תוביל בשנים הבאות, בגלל שהשנה היא הפסידה לראשונה, מכיוון שאין טעם להסתכל על שיעור התשואה כשהקרנות מנסות לעשות דברים שונים:
הקרן שמנסה להכות את הנאסד"ק עלתה אמנם השנה 10-11%, אבל היא מפגינה ביצועי חסר משמעותיים מול המדד (NASDAQ Composite)
הקרן האירופית לעומתה, למרות שהתשואה שלה נמוכה בהרבה מהראשונה, דווקא היכתה בהצלחה את המדד (בערך פי 2 רווח, אם לא טעיתי בחישוב השפעת המט"ח).
אז לפי מסקנות המחקר דווקא הקרן שהרוויחה השנה 10% צפויה להכות את המדד בשנים הבאות, ואילו הקרן השניה צפויה להפסיד לו.
כמובן, זה לא אומר שכדאי להשקיע בשניה כי אלו מדדים שונים, ויתכן שהקרן השניה תפסיד למדד ועדיין תרוויח יותר.

מדע לא ממש עובד ככה...
בשביל לשבור פרדיגמות לא צריך מדע.
זה לגמרי עניין של פסיכולוגיה.
סיפור טוב על מישהו שעבר לידו חתול שחור, והוא נורא פחד, אבל בסוף לא קרה לו כלום, יכול להיות הרבה יותר יעיל.

אחרי ששוברים פרדיגמות, כדאי להשתמש במדע, ולבדוק את השפעתם של חתולים שחורים (או ביצועי עבר) על העתיד.
אבל אם אתה שבוי בפרדיגמה שזה עובד, מדע לא מצטיין בהגמשת מחשבה של אנשים (יותר עוזר לפיהוקים).

הוא בודק קורלציה בין רווחים בפועל, ולא בהשוואה למדד
ממש כמו שאנשים נוטים לעשות כשהם באים לבחור קרן אם הם מסתכלים על ביצועי עבר....

בשביל לשבור פרדיגמות לא צריך מדע.
זה לגמרי עניין של פסיכולוגיה.
סיפור טוב על מישהו שעבר לידו חתול שחור, והוא נורא פחד, אבל בסוף לא קרה לו כלום, יכול להיות הרבה יותר יעיל.

אחרי ששוברים פרדיגמות, כדאי להשתמש במדע, ולבדוק את השפעתם של חתולים שחורים (או ביצועי עבר) על העתיד.
אבל אם אתה שבוי בפרדיגמה שזה עובד, מדע לא מצטיין בהגמשת מחשבה של אנשים (יותר עוזר לפיהוקים).

ממש כמו שאנשים נוטים לעשות כשהם באים לבחור קרן אם הם מסתכלים על ביצועי עבר....
אני לא מתווכח על כך שאנשים עושים שטויות. אני רק מנסה לדון באופציות שאינן שטויות שעלו מהמחקר שם. עדיף להכיר את הממצאים ואת משמעותם מאשר לא להכיר (גם אם, כאמור, אני לא חושב שאפנה להשקעה מוכוונת ביצועי חסר). אם אמצא מחקר שמעבר ליד חתול שחור דווקא מביא מזל, אשקול בחיוב מעבר לידם, ולא אסתפק בזה שהפחד מהם מטופש.

אם אמצא מחקר שמעבר ליד חתול שחור דווקא מביא מזל, אשקול בחיוב מעבר לידם, ולא אסתפק בזה שהפחד מהם מטופש.
אהה, בהחלט, אני לא אומר שלא לשקול השקעה בקרנות עם ביצועי חסר.
אני רק מציע (כמו כותבי המחקר) שלא לעשות זאת בפועל.
החלפת קרנות כוללת עמלות ותשלומי מס נוספים.
קרנות אקטיביות לוקחות הרבה יותר דמי ניהול (יותר מ0.89% - שזה היתרון הממוצע של הקרנות הגרועות מהמחקר על המדד).
יש מספיק סיבות במהלך השקילה להישאר פאסיבי (כמו שאתה מעיד שאתה עושה) ולא לרוץ לחפש קרנות מפסידות.

אבל לשקול את זה - בהחלט...

החלפת קרנות כוללת עמלות ותשלומי מס נוספים.
עמלות (לרוב) לא כשמדובר על קרנות אקטיביות. מסים כן (אבל לפעמים זה משהו שאפשר לקזז מול מגני מס).
קרנות אקטיביות לוקחות הרבה יותר דמי ניהול (יותר מ0.89% - שזה היתרון הממוצע של הקרנות הגרועות מהמחקר על המדד).
לא רלוונטי אם תשואת קרנות מחושבת אחרי הורדת דמי הניהול.

חזרתי לעדכן אחרי שנתיים, כעת אחרי כמה שינויים אני יותר שלם עם הרכב התיק ועם כך שנפטרתי מנכסים שלא רציתי להחזיק בהם.
המטרות לעתיד הלא מוגדר:
1. אולי להגדיל את החשיפה למניות- כרגע 71% מכלל הנכסים (בן 24)
2. להוסיף חשיפה לשווקים מתעוררים (כרגע יש לי מעט, 13% דרך הקופת גמל)
3. לאזן את הETF הלא פאסיבים שגדלו יותר מידי.
מה נעשה בשנתיים האלו?
1. ROBT הוחלף לSOXX
2. מכרתי את FEMB והעברתי את הסכום לBNDW
3. מכרתי טאואר
4. היו לי מעט הכנסות תוך כדי הלימודים, קניתי קרנות מחקות על אירופה וארה"ב.
הרכב הנכסים:
מניות- 187K ש"ח
S&P 500 48%
STOXX 600 19.2%
תל אביב 125 5%
ARKG 18.7%
SOXX 8%
אבוג'ן 1.3%
אג"ח
BNDW ב36K
-קופת גמל מחקה מדדי חו"ל אלדובי 32K
- מזומן- 52K .

אבוג'ן וARKG שניהם עלו בלמעלה מ100% לכן החלק שלהם גדול יחסית בתיק, זו לא הקצאה שהייתי שם מראש אך מצד שני אין לי סיבה למכור. לגבי השאר אני שוקל בסוף שנה ניירות ברווח למכור ולקנות ניירות דומים או אותו נייר ע"מ לנצל נקודות זיכוי שיש לי בשנים האלו. האם יש לי סיבה לא לעשות את זה?
מוזמנים לשתף מחשבות/הצעות/רעיונות.

אם יש לך אפשרות להזדכות במס , למכור ולקנות ניירות דומים נראה רעיון טוב.
לגבי המניות "של הימור" ,כלומר לא קרנות סל של מדד רחב, שהן לטווח קצר יותר.
תגדיר לעצמך באיזה שער\תאריך את מתכוון למכור אותם בהנחה שהם יהיו ברווח.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י תכנון מס כאשר בן זוג אחד מרוויח הרבה והבן זוג השני מעט שוק ההון 2
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
T בן 25 מתחיל מסע יומני מסע אישיים 3
I בן 26 - יוצא לדרך, טייק 2# יומני מסע אישיים 8
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
E בן 19 חדש בתחום דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 2
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
T בן 18 שלא יודע מאיפה להתחיל שוק ההון 11
O מס רכישה בדירה של בן זוג אחד עם הסכם ממון מיסים 18
N כיוון החיים של בן 24 התפתחות אישית 5
ג לבטים של בן 22 יומני מסע אישיים 8
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
Mufasa קניית דירה ראשונה להייטקיסט בן 26 נדל"ן 77
מ בן משפחה שמשחק משחק מסוכן אוף טופיק 15
R בן 18 לפני שירות צבאי מתחיל בהרהורים יומני מסע אישיים 12
Y בן 40, לא מצליח לצאת מבית ההורים. אוף טופיק 37
M בן 24 שוקל לקנות דירה נדל"ן 9
Y האם בן 14 צריך לשלם מס \ לדווח למס הכנסה על רווחים מפרסומות ב youtube? מיסים 9
A דירוג אשראי לצעיר בן 24 אוף טופיק 4
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
Omer Daniel השקעה ראשונה - בן 23 שוק ההון 4
E תמהיל השקעה לחוסך צעיר בן 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
D חייל בן 19, קצת הלכתי לאיבוד מהאופציות ואני אשמח לקבל קצת הכוונה יומני מסע אישיים 4
C פתרון ליצירת קשר עם ילד בן שבע בבית צרכנות פיננסית 22
B אריחים בקירות חיצוניים של בניין חדיש (בן כ15) שהחלו ליפול נדל"ן 9
ס בן 27 שמתחיל לחסוך לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G לדברים יש נטיה להסתדר - יומנו של בן 26 יומני מסע אישיים 14
E איך נער בן 15 יכול להשקיע כסף? שוק ההון 8
מ בן 20 יוצא לדרך יומני מסע אישיים 14
Flex אז למה לא בעצם? בן 27 יומני מסע אישיים 38
N מתלבט היכן להתחיל ללמוד השנה (בן 24) התפתחות אישית 12
V מה הכלי הכי מומלץ למבוגר בן 60 ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מתכנת הצהרת נהנה על בן/בת זוג בחשבון יחיד (חוק איסור הלבנת הון) צרכנות פיננסית 3
TheMailMan קורס מחשבים/סייבר/תכנות לילד בן 9 התפתחות אישית 14
Bonfire משוחרר "טרי" בן 25, חייב לרוקן את העו"ש בהקדם יומני מסע אישיים 40
B אזרחים יכולים להיכנס לאוניברסיטת בן גוריון? אוף טופיק 4
A למה בן אדם עובד בישראל (עם פנסיה) לא צריך ביטוח חיים צרכנות פיננסית 62
ד שכונת בן גוריון רמת גן נדל"ן 11
R השלמת הכנסה. בן 36 יומני מסע אישיים 16
א בן 28 - מתוסכל מהענף יומני מסע אישיים 50
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 32
P העברת זכויות לאחר זכיה של בן משפחה נדל"ן 0
ה התיק המורכב שלי (בן 20) שוק ההון 8
1337justme שימוש באשראי של בן הזוג (זוג נשוי) צרכנות פיננסית 38
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
TheOneTech שאלות בנוגע להליכים אחרי פטירת בן אדם אוף טופיק 12

נושאים דומים

Back
למעלה