• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלות בניהול תקציב

ladytea

משתמש רשום
דירוג
3
אני צריכה עזרה לוגית הגיונית, שיעשו לי סדר:
אישה, רווקה, 37, גרה לבד בדירה צנועה מאוד בעיר פריפריילית. אחרי כל ההוצאות הקבועות הבלתי משתנות (במקביל לחסכונות: קרן השתלמות כשכירה, וחיסכון זעיר בפק"מ של 400 שח בחודש שמיועדים לסגירת הלוואה) ,
אני נותרת עם 2500 שח חודשיות להוצאות מחיה.
השאלה היא:
1. האם עליי לחסוך יותר?
2. אני לא יודעת איך אישה כמוני שמעוניינת לצרוך נכון צריכה לחלק את הסכום בין הקטגרויות הבאות:

א. מזון חודשי:אני יכולה לאכול בלי סוף ואוהבת לגוון ואפילו לא מבינה מה המנימום הנדרש. לא צמחונית.
ב. מספרה בהנחה שתספורת נשים עולה 300 שח.. ואני לא יכולה להסתפר בעצמי.
ג. קוסמטיקאית והגיינה: הרי אין לדבר סוף: ציפורניים, טיפולי פנים, קרמים, איפרו, מוצרי היגיינה בסיסיים.
ד. יציאות וחוגים: יש לי חוג פעם בשבוע שמחירו 50 ש"ח (בא לי עוד אבל נמנעת).
ה. בגדים, נעליים: צריך להחליף מדי פעם, זה מוזר שאישה רווקה לובשת את הבגדים משנת 2008, אלא אם כן היא יפיפה טיבעית.
ו. חלום: אני רוצה לעצב את הדירה מחדש.. נשבר לי השולחן בסלון והדירה כ"כ ריקה וחסרת חן. אני רוצה לארח, אני רוצה קצת הדר ויוקרה..
בקיצור חברים, אני רוצה לטרוף את העולם ולהינות מהחיים, אבל ה-2500 חייבים להיות מחושבים.
בבקשה תתייחסו לשאלה כמו לחידה מתמטית. איך אפשר לחלק את ה-2500 באופן הנכון ביותר. בתודה מראש.

ברוכה הבאה לפורום!
מה המקצוע שלך והאם חשבת על אפשרויות להגדלת הכנסה?

שאלות קצת מוזרות בימי הקורונה... חוץ מאוכל, כל הסעיפים האחרים יורדים ל-0 בגלל שכולם בבית.
על איזה חוגים את מדברת בדיוק? כל העסקים סגורים חוץ מחיוניים וחוגים זה לא חיוני.
וגם העובדה שנרשמת היום וזאת ההודעה הראשונה שלך רק עושה את הכל יותר חשוד...

וואו. לא יפה בכלל. במיוחד כשזו הודעה ראשונה שלי. אני כותבת אחרי בחינה של טבלת האקסל שלי שבה סעיפים ההוצאה שכתבתי אינם ניתנים לשליטה, אלו הנתונים הרגילים, הקורונה הרי תעבור. מקווה שאקבל תגובה, לפחות אחת, שתעזור לי. וואו.
ל- yossic - מעבר לעבודה כשכירה, יש לי עסק פרטי לשירותי גרפיקה, שמייצר כ-6000 שח בשנה בלבד נטו. עד שאבין איך לגדול בתחום הפרטי אני מנסה לחשוב איך לחלק את הסכום הרגיל להוצאות. יש לי הרבה מה ללמוד ולבדוק, אני יודעת.

נחמד שהגבת. לא היתה כוונה לפגוע בך, פשוט תנסי לחשוב איך זה נראה מהצד השני (מי שעונה לך כאן)-את שואלת שאלות שבימים כאלה לא ממש רלוונטיות כי ההוצאות יורדות למינימום (אוכל, חשבונות וכו', לא חוגים ותספורת). אם את רוצה שמישהוא ידע שהגבת לו, תתייגי אותו עם @והשם שלו\ה.

ולשאלות שלך:
1. כן, תמיד טוב לחסוך כסף. זה מתחדד במיוחד בימים כאלה.

2. א. אם את מרגישה שאת הולכת לאיבוד בחלק של האוכל, נסי לבנות-וגם לדבוק ב- תפריט של דברים שאת אוהבת לאכול ומשביעים אותך, לדוגמה.
ב. למה תספורת לאישה צריכה לעלות 300 שח?! יש סרטונים ביוטיוב שמראים איך להסתפר לבד. לשלם על תספורת סכום כזה, זה שימוש גרוע בכסף שלך, כשאת יכולה להסתפר בעלות נמוכה בבית (ולשמור את הכסף להוצאה אחרת חשובה יותר) או למצוא פתרון אחר -למשל שחברה תספר אותך, נכון שלא כולם יודעים לעשות את זה, מצד שני אין כאן צורך בתואר, זה בסך הכל לגזור קצת שיער ולעשות את זה ישר.
ג.על הרוב אפשר לוותר. במיוחד עכשיו בימי הקורונה. לדעתי כל הקרמים האלה הם שטויות. בעיקר דברים כמו "קרם יום" ו"קרם לילה".
איזה שטויות מוכרים לאנשים, זה לא יאמן.
ד. אם את באמת רוצה לחסוך, בטלי את התשלום לחוגים.
ה. אני לא יפהפיה טבעית וכן אני לובשת בגדים מלפני שנים כי הם עולים עלי והם במצב טוב. לובשת גם בגדים מיד שניה. בעבר לא הייתי מוכנה לשמוע על יד שניה אבל היום אין לי בעיה.
ו. אם את רוצה לחסוך אפשר למצוא רהיטי יד שניה שאנשים משאירים ברחובות, חבל להוציא עכשיו כסף שלא חייבים להוציא. יש אתר ''אגורה'', אתר יד2 וקבוצות פייסבוק של מסירות חפצים בחינם.

זה אולי לא עונה על השאלות שלך כמו שציפית (חידה מתמטית), אבל אני לא אוהבת חישובים מתמטיים, סורי.
מה שאת כן יכולה לעשות זה לנסות להגדיל הכנסות, למשל דרך אתרי פרלינסרים כמו fiverr.
מאמינה גם שקריאה של הפוסט "תקציב העצמות יבשות" בבלוג יעזור לך (גם פוסטים אחרים באופן כללי)

נערך לאחרונה ב:
בבקשה תתייחסו לשאלה כמו לחידה מתמטית. איך אפשר לחלק את ה-2500 באופן הנכון ביותר
בבקשה:
תפרקי לגורמים את האיברים במשוואה. משני הצדדים.
וזה יעזור לך למצוא את הנעלמים:
ואני לא יכולה להסתפר בעצמי.
תסבירי למה ומשם נתקדם.
טיפולי פנים, קרמים, איפרו
תסבירי מה המטרה של האיפור ומשם נתקדם.
לא מבינה מה המנימום הנדרש.
תגדירי: מינימום נדרש, ומשם נתקדם.

2500 נותר ממה? מה הקונטקסט?
העסק הפרטי רשמי? מקסמי הפרשות לקרן השתלמות כעצמאית.

אישה, רווקה, 37, גרה לבד בדירה צנועה מאוד בעיר פריפריילית
תוכלי להוסיף כמה פרטים כספיים? כמה את משתכרת נטו בחודש (כשכירה), מה הן ההוצאות הקבועות שלך וכמה הן עולות לך (בפירוט), מה סכום ההלוואה שלך (והריבית) ומתי היא אמורה להיפרע.
אני לא רואה שום בעיה להסתדר עם סכום כזה למזון, בגדים, נעליים ובילויים. נניח מזון עד 1000 ש"ח, בילוי 500 ש"ח, נעליים קונים פעם-פעמיים בשנה (ומחלקים את הסכום ל-12 כדי להבין מה ההוצאה החודשית) וכנ"ל בגדים - אז נניח 500 ש"ח לחודש. אחרי זה נשאר לך עוד 500 לבלתי צפוי ותחזוקת הדירה..
לגבי הקוסמטיקה, מספרה ולטרוף את העולם - מציעה לך להגדיל הכנסות ולא להיכנס לחובות ואשראי ובעיקר להבדיל בין צרכים לחשקים :)

DDWnqlq.jpg

תודה רבה למגיבים. זו הטבלה שהכנתי אחרי שקראתי את הקישורים. בוודאי שעד עכשיו היתה בעיה בהתנהלות שלי, אבל גם כיום כשאני מנסה להרים ראש מעל המים זה נראה בלתי אפשרי. מה דעתכם על החלוקה החדשה?:(:roll:

נסי להוזיל את ביטוח הרכב-תעשי סקר שוק בחברות ביטוח שונות.
בטלי את נטפליקס, יש מקורות אחרים.
אינטרנט-מהנסיון שלי עם בזק, לא קל להוריד אותם במחיר (אני לא ממש יודעת להתמקח). הוט זולים יותר בדרך כלל, עדיף לעבור אליהם. אם מתחברים דרך האתר של הוט יש סכומים זולים יותר מאשר במכירות שלהם.
יש באנדל של חברות ספק+תשתית, יכול להיות שזה ישתלם לך יותר מאשר לשלם בנפרד. יש אתרים כמו ''כמהזה'' ואחרים להשוואת מחירים. שימי לב-אם את עושה באנדל דרך בזק (תשלום לבזק ובזק מעבירים לספק התשתית את החלק שלו)-כדאי שהתשלום יהיה דרך בזק ולא דרך הספק, כי בזק עושים בעיות אם את מתחברת לבאנדל דרך הספק ולא דרכם (מנסיון שלי וגם קראתי ברשת כל מיני סיפורים על זה). בזק בעייתיים (במקרה הזה לפחות) ויקרים יותר בדרך כלל. לדעתי עדיף את הוט.
תרומות-לבטל

מתנות-נסי למצוא מתנות זולות יותר או אם אפשר לא לתת בכלל (אנטיפטי, אני יודעת, אבל את חייבת לחסוך כסף).
יש שתי שירות שבהן מופיע "חשבונות" (''שכ''ד וחשבונות'' ושורת ''חשבונות'') - שימי לב שלא כללת בטעות את החשבונות פעמיים. ממליצה לכתוב את זה ברור (הפרדה או איחוד של שתי השורות) כדי שלא יהיו טעויות בחישוב.
להוריד יציאות, בגדים וכו' ל-0, גם חוגים.

לגבי עדשות מגע-(אני מניחה ש) יש לך משקפיים? אם כן-תשתמשי בהם. שימי את העדשות בצד ואל תקני חדשות וגם לא נוזל ניקוי לעדשות (או איך שלא קוראים לזה).
מספרה וקוסמטיקאית-להוריד ל-0, כמובן. או לתת למתמחה במספרה לספר אותך. זה אמור להיות יותר זול וזה בפיקוח של הספר, בעיקרון.
אני אף פעם לא הלכתי לקוסמטיקאית ומבחינתי זה שירות מיותר. אפשר להתאפר לבד וכו'.

נסי לקצץ באוכל, למשל אם את קונה ממתקים\חטיפים-אפשר לוותר עליהם.
נסי למחזר את ההלוואה אם אפשרי כדי לקבל ריבית נמוכה יותר.
אם אפשרי-תחזרי להורים. אני יודעת שזה לא קל (מנסיון אישי) ותלוי ביחסים שלך איתם. רק תזכרי שזה לא לתמיד.

@ladytea כמה נקודות למחשבה:

1. ההוצאה העיקרית שלך היא שכר דירה. האם יש לך אופציה לגור עם שותפים? אני יודע שזה לא קל בטח בגיל מבוגר אבל זה שינוי בודד שיעזור לך לחתוך את ההוצאות באופן משמעותי.
  2. את מפקידה כסף לפק"מים (400 ש"ח בחודש) למה בעצם? האם זה יותר משתלם לך מאשר לסגור את ההלוואה?
  3. אני מצטרף ל @yossik בהרבה מצבים יותר קל להגדיל הכנסות מלהקטין הוצאות.

עוד שני דברים קטנים, אבל יחסית קלים לביצוע

ראיתי שאת משלמת דמי כרטיס אשראי. היום די קל להשיג כרטיסים בלי דמי כרטיס.

לגבי האינטרנט, אם יש לך כבר תשתית בזק, יש להרבה חברות קטנות מבצעים למצטרפים חדשים (תשתית וספק). משהו כמו 30 ש"ח לחודש בשלושת החודשים הראשונים, ואח"כ בסביבות ה-70 ש"ח. אם יש לך סבלנות, את יכולה לעבור חברה כל כמה חודשים, וככה לשמור על המחיר הנמוך.
אפשר גם לבדוק אם את יכולה להסתפק באינטרנט הסלולרי.

בסך הכל הכיוון נראה די בסדר. המקומות שאת קופצת מעל הפופיק (ביחס להכנסות שלך) זה רכב, שכ"ד, מזון ומספרה+קוסמטיקה. אם את לא באמת צריכה רכב לצורך פרנסה אז תבדקי אפשרות להתנהל בלי או לצמצם ביטוחים או אפילו למכור ולקנות רכב ישן יותר עם ביטוח חובה+צד ג' בלבד. לגבי דירה - נשמע קצת יקר בהתייחס להכנסה ולכך שאת גרה לבד.
לגבי הפק"מ - האם הבנק דרש ממך לעשות זאת כנגד הלוואה? כי אסור לו! אם זה מיוזמתך אז מאיזו סיבה?
המינוס שלך מאד עמוק ואת משלמת ריבית גבוהה. אולי תהדקי את החגורה בשנה הקרובה ותנסי לאפס כמה שיותר מהר את החשבון ואז תתחילי לבנות תקציב שמשאיר לך גם כסף לחיסכון והשקעות. ככה תוכלי לתכנן עתיד עם יכולת לתעדף את החשקים שלך ולחסוך בשבילם.

סעיף תרומות - 101 ש״ח לחודש? מה זה, את רוטשילד?
האם זו הוראת קבע לקברי צדיקים ?
מפתיע מעט למי שלחוץ בתקציב.
מספיק 10 ח״י בשנה ובחגים לתרום מזון יבש.

איזה עצות מעולות, תודה רבה!
לגבי התרומה והפק"מ- זה ריגשי לגמרי (תרומה הרגשה נפלאה, ופק"מ תחושת ביטחון) אבל אולי כדאי לצמצם בזה. לצערי לחזור להורים לא אופציה.
שוב תודה.

נטפליקס אפשר להוריד למנוי אחד לא HD עולה 30 נראה לי, או יותר טוב להתחלק עם מישהו.

אני צריכה עזרה לוגית הגיונית, שיעשו לי סדר:
אישה, רווקה, 37, גרה לבד בדירה צנועה מאוד בעיר פריפריילית. אחרי כל ההוצאות הקבועות הבלתי משתנות (במקביל לחסכונות: קרן השתלמות כשכירה, וחיסכון זעיר בפק"מ של 400 שח בחודש שמיועדים לסגירת הלוואה) ,
השאלה היא:
1. האם עליי לחסוך יותר?
2. אני לא יודעת איך אישה כמוני שמעוניינת לצרוך נכון צריכה לחלק את הסכום בין הקטגרויות הבאות:

א. מזון חודשי:אני יכולה לאכול בלי סוף ואוהבת לגוון ואפילו לא מבינה מה המנימום הנדרש. לא צמחונית.
ב. מספרה בהנחה שתספורת נשים עולה 300 שח.. ואני לא יכולה להסתפר בעצמי.
ג. קוסמטיקאית והגיינה: הרי אין לדבר סוף: ציפורניים, טיפולי פנים, קרמים, איפרו, מוצרי היגיינה בסיסיים.
ד. יציאות וחוגים: יש לי חוג פעם בשבוע שמחירו 50 ש"ח (בא לי עוד אבל נמנעת).
ה. בגדים, נעליים: צריך להחליף מדי פעם, זה מוזר שאישה רווקה לובשת את הבגדים משנת 2008, אלא אם כן היא יפיפה טיבעית.
ו. חלום: אני רוצה לעצב את הדירה מחדש.. נשבר לי השולחן בסלון והדירה כ"כ ריקה וחסרת חן. אני רוצה לארח, אני רוצה קצת הדר ויוקרה..
בקיצור חברים, אני רוצה לטרוף את העולם ולהינות מהחיים, אבל ה-2500 חייבים להיות מחושבים.
בבקשה תתייחסו לשאלה כמו לחידה מתמטית. איך אפשר לחלק את ה-2500 באופן הנכון ביותר. בתודה מראש.

1. את לא חייבת לעשות כלום. האם את מעוניינת לחסוך יותר? אם כן, לאיזו מטרה? במידה ואת צריכה לוותר על דברים בשביל זה, או להחליף עבודה זה שווה לך?
2. אין דבר כזה לצרוך נכון. יש דבר כזה לצרוך נכון בשבילך. את יכולה להוציא את ה 2500 ש"ח שנשארים לך על אוכל, או על נעליים ובגדים, או על קרנות סל וכמובן גם לחסוך אותם עבור טיול בתאילנד. מה מבין האפשרויות האלו, או אחרות, עדיף מבחינתך? מדוע?
3. לחידה מתמטית אמורה להיות תשובה יחידה. בלי להגדיר מה זה "האופן הנכון ביותר" לשאלה שלך יש הרבה תשובות. א ב ל , יש רק דרך אחת שהיא הנכונה ביותר בשבילך. תגידרי מה חשוב לך בחיים ולמה. זה יעזור לך למצוא תשובות לגבי מה חשוב ועל מה עדיף להוציא את הכסף.

בהצלחה

לא יודע כמה הנסועה השנתית שלך באוטו, אבל כנראה שניתן להוזיל הרבה בביטוח הרכב.

אני באופן אישי עברתי לא מזמן להראל סוויץ', בו מעבר לביטוח החובה המקיף עולה 50 ש"ח לחודש (600 לשנה) + 7 אג' לכל ק"מ שאת נוסעת.
בהנחה שאת נוסעת עד 10,000 ק"מ בשנה מדובר על חיסכון של 2,200 ש"ח בשנה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G שאלות בסיסיות בנוגע למעבר לקופת השתלמות בניהול עצמי צרכנות פיננסית 2
K מקבץ שאלות על קרן השתלמות בניהול אישי ira שוק ההון 18
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
M כמה שאלות בנוגע לקופ״ג IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
M שאלות לגבי הצהרת בריאות בביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 1
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
M דירה ראשונה להשקעה- כמה שאלות נדל"ן 20
K כמה שאלות למשקיע פאסיבי מתחיל שוק ההון 3
C עוש -> כספית: כמה שאלות לפני שוק ההון 27
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
פ נספח ד לדוח השנתי למס הכנסה (טופס 1324) - כמה שאלות מיסים 3
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33