שאלות בסיסיות בנוגע למעבר לקופת השתלמות בניהול עצמי

Gigo07

משתמש סולידי
דירוג
7
שלום לכולם,
שוקל בחיוב להעביר קה"ש במסלול בו דמי הניהול ממש גבוהים 0.8% (לא מסכימים להוריד), למסלול IRA בו דמי הניהול רק 0.25% זה הבדל משמעותי.
שאלה1 : איך אני בעצם מנהל קניה/מכירה של נייירות ? האם בדומה לחשבון שלי בבנק ? יש מערכת מסחר ? כך שאני תלוי בעצמי וקונה מוכר מתי שאני רוצה ?
בגדול אני רק אקנה מדד או 2 (אולי 3) וזהו.
שאלה 2 : כיום בחשבון שלי בבנק, אני משלם א.דמי קנייה ב.דמי מכירה ג.מס רווח הון, מה אשלם בIRA מתוך ה3 ? וכיצד אדע מה גובה דמי הקנייה נניח ?
שאלה 3 : הכסף בקרן הוא בשקלים כמובן, האם כל פעם (כל חודש או רבעון) אקנה SPY מה תהיה ההמרה ל$ ? כמה תעלה ? אולי עדיף קרן מחקה SPY בשקלים במקום ישירות ב$ בארה"ב ?
שאלה 4 (אחרונה) , יש מדריך אינטרנטי פשוט לניהול IRA - בגוגל נתקלתי רק בהסברים ממש חלקיים ..

תודה לעונים !!

totoguy

משתמש ותיק
דירוג
468
1. הקניה והמכירה מתבצעת דרך ברוקר, שהוא לרוב אחד הבנקים, ככה שהתהליך אמור להיות דומה (אני אומר אמור נטו כי יש לי IRA אבל אין לי חשבון מסחר בבנק כדי להשוות). כן יש כלמיני הגבלות פה ושם (כמה אחוז מניה של חברה ספציפית יכולה לקחת בתיק וכו') אבל סה"כ הרעיון הוא שזה מתנהל כמו בתיק השקעות.
2. יש עדיין דמי קניה ומכירה, אין מס (כל עוד מדובר בסכומים שלא עברו את התקרה הפטורה בקה"ש). את גובה דמי הקניה מפרטים במסמך שמפרט את עמלות הברוקר, אפשר לבקש אותו מראש. יש כלמיני עמלות נוספות שמפורטות בצורה פחות מדוייקת (קורספונדנט וכו') אבל אני חושב שאלה עמלות שגם בתיק השקעות רגיל לא מפרטים לגמרי כמו שצריך. בסופו של דבר אתה אמור לראות את העמלות במערכת עצמה לפני ביצוע הרכישה בפועל.
3. העמלה מגולמת בשער של הבנק אז קשה לומר בדיוק כמה היא תהיה. אני חושב שהיא בד"כ באזור האחוז בדיפולט ושחלק מהברוקרים נותנים הטבה מסויימת בחשבונות IRA. מבחינת עדיפות קרן מחקה ישראלית לעומת קרן אמריקאית, לא חסרים פה דיונים בנושא.
4. אם הכוונה למדריך מבחינת הביצוע הטכני, לא מכיר אחד כזה בעצמי (לא שזה מסובך במיוחד כשסה"כ רוצים לקנות 1-2 קרנות מחקות). מבחינת מדריך של מה לקנות ומתי, יש בפורום כלמיני דיונים קיימים לגבי שיטות השקעה אפשריות בIRA והיתרונות/חסרונות שאפשר לעבור עליהם כדי להחליט מה מתאים לך.

Body Solid

משתמש בכיר
דירוג
1,472
האם בדומה לחשבון שלי בבנק ? יש מערכת מסחר ? כך שאני תלוי בעצמי וקונה מוכר מתי שאני רוצה ?
כן.

א.דמי קנייה ב.דמי מכירה ג.מס רווח הון, מה אשלם בIRA מתוך ה3 ? וכיצד אדע מה גובה דמי הקנייה נניח ?
מעבר לתשלום חודשי לגוף המתפעל את קרן ההשתלמות (ה-0.25% שנתי שכתבת), תשלם עמלות קנייה ומכירה, ודמי ניהול לקרנות שפשוט ייגבו אוטומטית מהתשואה. אם תרכוש קרנות זרות כמובן גם המרת מט"ח ועמלות ברוקר זר. את פירוט העמלות תקבל מהגוף שאתה רוצה להעביר אליו את קרן ההשתלמות שלך.
קה"ש פטור (נכון לרגע זה) ממס רווחי הון, אך אם הפקדת מעל התקרה תשלם על הרווחים שמהחלק שמעל התקרה במועד הוצאת הכספים מקרן ההשתלמות.

מה תהיה ההמרה ל$ ? כמה תעלה ? אולי עדיף קרן מחקה SPY בשקלים במקום ישירות ב$ בארה"ב ?
שוב, את פירוט העמלות תקבל מהגוף שינהל את קרן ההשתלמות. קרן ישראלית או זרה זה החלטה שלך. קרנות ישראליות הרבה יותר פשוט להתעסק, אבל בד"כ דמי הניהול שלהן גבוהים יותר מהזרות. מצד שני בזרות יש עניינים שצריך לקחת בחשבון (מיסוי דיבידנדים, עמלות מינימום גבוהות וכדו' - יש על זה הרבה נושאים בפורום).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Almoni שאלות בסיסיות בנוגע להשקעה בקרנות מחקות בארץ שוק ההון 5
ר כמה שאלות בסיסיות בנוגע למיסוי צרכנות פיננסית 3
O שאלות בסיסיות בקשר ל: Shares Outstanding ועוד מושגים מהסוג הזה. שוק ההון 1
A שאלות בסיסיות ביותר שוק ההון 2
ד שאלות בסיסיות לגבי פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
tomchoook כמה שאלות בסיסיות לגבי IRA שוק ההון 12
ע אגרות חוב - כמה שאלות בסיסיות, תודה לעוזרים שוק ההון 18
G מעבר לקרן השתלמות IRA שאלות בסיסיות שוק ההון 1
א נעים להכיר וכמה שאלות בסיסיות על אג"ח שוק ההון 5
romrom שאלות בסיסיות על תיק השקעות ראשון שוק ההון 15
K מס' שאלות בסיסיות שוק ההון 17
C שאלות בסיסיות בשוק ההון אוף טופיק 5
Y בעקבות קריאה: מספר שאלות בסיסיות על קרנות נאמנות שוק ההון 7
מוריארטי כמה שאלות בסיסיות על קרנות נאמנות מחקות שוק ההון 10
O שאלות אג"ח בסיסיות שוק ההון 2
B שאלות על גיוון תיק ההשקעות שוק ההון 0
ע שאלות על - קרן השתלמות S&P 500 לעצמאיים + מס רווחי הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S שאלות בנושא קרן השתלמות IRA ואלטרנטיבות ראויות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
נ "גם לי יש תיק אחד" - שאלות על הרכב תיק שוק ההון 2
א קופת גמל להשקעה- שאלות מתחיל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
T כמה שאלות של מתחיל שוק ההון 2
C שאלות כלליות בקשר לכביסה אוף טופיק 30
A קופת גמל להשקעה - שאלות של טרום משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
T אוסף שאלות קריפטו למתחילים השקעות אלטרנטיביות 154
לא חשוב שמות מספר שאלות על הפלח האג"חי בתיק שוק ההון 2
G שאלות קריטיות לפתיחת תיק ראשוני שוק ההון 6
F שאלות בנושא מסלול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שאלות לגבי קרן השתלמות ופנסיה ומעבר לחשבון IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N כמה שאלות שלא בהכרח קשורות, אבל דורשות סיוע מבעלי נסיון שוק ההון 6
T שאלות השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
E מספר שאלות על קרנות מחקות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S כמה שאלות על קרן השתלמות IRA בסלייס (קל גמל לשעבר) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
פ S&P 500 שאלות: חסרונות המדד, משמעות המדד, פיזור המדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ה חסכון זמין - כיצד מנהלים לצד תיק השקעות? (ועוד כמה שאלות) שוק ההון 8
S שאלות למגישי שובר 351 - דיווח מקוצר על הכנסות חוץ פוסטים מאיכות נמוכה 1
S שאלות למגישי שובר 351 - דיווח מקוצר על הכנסות חוץ פוסטים מאיכות נמוכה 5
C שאלות בנוגע למציאת עבודה בשנה ב במדעי המחשב התפתחות אישית 17
D מספר שאלות על פייפאל אוף טופיק 1
א כמה שאלות בענייני מיסוי דיבידנדים שוק ההון 8
O יציאה לפנסיה לפני גיל 67 - מספר שאלות מטופשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Y שאלות לפני שאני שם את הכסף בבית השקעות שוק ההון 4
1337justme שוקל פרישה מוקדמת בגיל 33 - מספר שאלות ותהיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 183
Y שאלות בקשר לקופת גמל להשקעה vs מסחר עצמאי פסיבי שוק ההון 9
1337justme מס' שאלות לגביי טופס 867 עם דיבידנים בחו"ל ובארץ + משיכת כספים מקופ"ג מיסים 33
Y שאלות תם לגבי קרן גמל להשקעה + השקעה ב-S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
T שאלות לגבי מניות SPAC שוק ההון 1
F שאלות למשקיע מתחיל שוק ההון 5
L תיק השקעות ראשון - כמה שאלות שוק ההון 3
א מספר שאלות תם על מסחר דרך הבנק לעומת ברוקר חוץ בנקאי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 6
ד תיק השקעות ראשון -כמה שאלות שוק ההון 11

נושאים דומים

למעלה