• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלה לגבי הגשת דוחות ובקשה להמלצה

• פותח הנושא ace11
  • פורסם בתאריך

ace11

משתמש רשום
דירוג
0
היי,
החל מיולי 2022 התחלתי לסחור דרך ברוקר זר (TD AMERITRADE), עכשיו חלה עלי החובה להגשת דוחות, ובין היתר אני מבקש לקזז ני"ע שמכרתי בהפסד כשעוד סחרתי דרך ברוקר הישראלי באמצע השנה (ובלי קשר לקזז גם מול ההפסד של מכירת אותו ני"ע את המס שניכה לי אותו הברוקר כשמכרתי בתחילת השנה ני"ע ברווח).
דרך הברוקר הישראלי סחרתי בשנתיים האחרונות, ודרך הברוקר הזר רק מיולי 2022.

1. אני מבקש להבין אחת ולתמיד- האם אני נדרש להגיש דו"ח חצי שנתי (ואז להבנתי אני אמור להגיש אותו עד לסוף ינואר 2023) או שאני אמור להגיש דו"ח שנתי (ואז יש לי זמן עד אמצע השנה)?
2. ראיתי שהכינו פה מדריכים לגבי הגשת הדוחות, אבל הפעם נראה לי שאעשה זאת דרך איש מקצוע- האם אני צריך רו"ח או שיועץ מס שאינו רו"ח יכול לעשות זאת ?
3. מה שלא תהיה התשובה לסעיף 2 - אבקש המלצה לאיש מקצוע מאזור השרון (חדרה/ נתניה/ רעננה/ כפ"ס).

תודה

1. אני מבקש להבין אחת ולתמיד- האם אני נדרש להגיש דו"ח חצי שנתי (ואז להבנתי אני אמור להגיש אותו עד לסוף ינואר 2023) או שאני אמור להגיש דו"ח שנתי (ואז יש לי זמן עד אמצע השנה)?
לפי החוק היבש, אתה אמור להגיש דיווח עד סוף ינואר ולשלם מס על הרווחים בלי קיזוז הפסדים.
כלומר אם מכרת בשתי עסקאות, אחת ברווח 100₪ והשניה בהפסד 50₪, אז המס שצריך לשלם בשלב הזה הוא על 100₪.
ועל מנת לקזז את ההפסדים יש להגיש דוח שנתי מלא.

בפועל לא הרבה מגישים את הדוח בינואר, ומגישים דוח שנתי, וחלק מגישים בינואר וכבר כוללים את הקיזוז, אבל תתייעץ אם איש מקצוע בנושא.
מה שכן, אם הגשת את הדוח של האמור בינואר, אז את הדוח השנתי אפשר להגיש עד 6 שנות מס קדימה, ולצבור עד אז ריבית והצמדה.

2. ראיתי שהכינו פה מדריכים לגבי הגשת הדוחות, אבל הפעם נראה לי שאעשה זאת דרך איש מקצוע- האם אני צריך רו"ח או שיועץ מס שאינו רו"ח יכול לעשות זאת ?
יועץ מס יכול לעזור לך למלא, אבל אתה תהיה זה שממלא ומגיש והאחריות תהיה עליך בלבד.
רואה חשבון יכול גם להגיש בשימך, ותהיה לו אחריות מסויימת על הדוח שהוגש.

לא איש מקצוע, השימוש בתוכן הרשומה על אחריות הקורא בלבד.

תודה רבה על ההסבר.
האם יש רו"ח או יועץ מס שחברי פורום יכולים להמליץ עליו מנסיון אישי ?

תודה רבה על ההסבר.
האם יש רו"ח או יועץ מס שחברי פורום יכולים להמליץ עליו מנסיון אישי ?
Alfie.co.il
זה בסגנון טורבו טקס, אתה ממלא את המידע, אבל יש באתר מדריכים של מה למלא ואיך, וזה עולה 275 שח או 375 אם אתה רוצה גם שעת הדרכה שמסבירה מה עשית ולמה.
בסוף התהליך הם מפיקים לך את הדוח המלא ומסבירים לך איך להגיש באתר של מס הכנסה.
הם תומכים רק בדוח שנתי ולא בדיווח חצי שנתי.

אני יזמתי שיחה אישית עם הרו"ח שניהלה את פיתוח הפלטפורמה הנ"ל ומאשר שהיא מבינה בזה מעל ומעבר (אני לא רו"ח למען הגילוי הנאות).

מבחינת עלות תועלת, לדעתי זה ללא תחרות.

נערך לאחרונה ב:
תודה, אבדוק את האתר

Alfie.co.il
זה בסגנון טורבו טקס, אתה ממלא את המידע, אבל יש באתר מדריכים של מה למלא ואיך, וזה עולה 275 שח או 375 אם אתה רוצה גם שעת הדרכה שמסבירה מה עשית ולמה.

אני יזמתי שיחה אישית עם הרו"ח שניהלה את פיתוח הפלטפורמה הנ"ל ומאשר שהיא מבינה בזה מעל ומעבר (אני לא רו"ח למען הגילוי הנאות).

מבחינת עלות תועלת, לדעתי זה ללא תחרות ומלבד זאת שקשה למצוא רו"ח שמבין בדיווחי ברוקר זר, הגבייה שלהם היא לרוב פי 6-10 יותר.
אוקי, נרשמתי לאתר, וברשות המיסים, וכמו שאמרת אפשר להוציא רק דו"ח שנתי, הענין הוא שהוא לא נותן עדיין להוציא דוח לגבי שנת 2022, רק לגבי 2021.
השאלה שלי הינה- מאחר לפני שנת 2021 לא סחרתי בבורסה, ובשנת 2021 סחרתי רק דרך ברוקר ישראלי (אחד), ולא היתה לי עסקה שבו הפסדתי , וכמובן שכל המס נוכה במקור- האם ניתן להגיש דו"ח ולבקש לקזז את העמלות ששילמתי לברוקר ב 2021 (הכוונה לעמלות קניה ורכישה ורכישת מט"ח) ?
אחרת אין לי סיבה להבנתי להגיש דוח לשנה זו.

תבדוק ב867 של 2021, אולי הברוקר כבר קיזז לך כבר את העמלות (קנייה/מכירה ועמלה חודשית. עמלת המרת מט"ח אינה ניתנת לקיזוז כי היא לא נרשמת כעמלה אלא רק מורידה את סך הדולרים שאתה מקבל בתמורה).

תבדוק ב867 של 2021, אולי הברוקר כבר קיזז לך כבר את העמלות (קנייה/מכירה ועמלה חודשית. עמלת המרת מט"ח אינה ניתנת לקיזוז כי היא לא נרשמת כעמלה אלא רק מורידה את סך הדולרים שאתה מקבל בתמורה).
באסה על העמלת המרת מטח.....
בטופס 867 שמתייחס לניכוי מס במקור על רווח הון מניירות ערך סחירים בבורסה, רשום ככה:
נתוני הכנסות- רווח הון - שעור המס 25% - רווח חייב במס- X (סכום הרווח)
מס' העסקאות - 24
מחזור מכירות כולל - XXX
מס שנוכה במקור 0.25*X

עכשיו נכנסתי בח-ן הבנק (הברוקר הישראלי שלי) לפירוט אירועי מס בני"ע ב-2021 - וזה מראה בסיכום כל רווחי המס כמעט את הסכום המדוייק שהיה רשום בטופס 867 של הרווח החייב במס -
אני כן יכול לומר ששילמתי בסביבות 630$ + 150 עמלות, כלומר גם לפי שער הדולר הנמוך של 2021, שילמתי לפחות 2000 ש"ח.

בהנחה והם אכן לא קיזזו לי את העמלות קניה / מכירה- האם אני אוכל להגיש דוח על 2021 ולבקש זיכוי של העמלות מהמס ששילמתי במקור ?

בהנחה והם אכן לא קיזזו לי את העמלות קניה / מכירה- האם אני אוכל להגיש דוח על 2021 ולבקש זיכוי של העמלות מהמס ששילמתי במקור ?
הבנק קיזז את עמלות, תעשה חישוב ריאלי על בסיס דולר של כל עסקה בנפרד, ותראה שלא שילמת מס על העמלות.

אבדוק רנדומלית 5 עסקאות כדי לראות.

Alfie.co.il
באתרים מסוג זה עדיין אדם שלא יודע איך למלא דוח ולא מבין מושגים מקצועיים יכול לפספס המון נקודות חשובות.לשכוח ולא להבין שצריך.
מבחינת עלות תועלת, לדעתי זה ללא תחרות ומלבד זאת שקשה למצוא רו"ח שמבין בדיווחי ברוקר זר
זו הכללה גסה ולא נאותה.

זו הכללה גסה ולא נאותה.
אנשים רבים שמגישים דוחות עם רו"ח פנו אליי על מנת שאכין להם 1325 ו-1322 ולהסביר להם איפה לצרף את המספרים לדוח. צריך להחמיא לאותם רואי החשבון על הענווה.

אני מכיר דוגמאות ספציפיות נוספות על כך שרואי חשבון עשו (שלא כדין) את הרווח הדולרי המדווח בסטייטמנט כפול שער דולרי ממוצע לשנה, ובכך פגעו בלקוחות שלהם וגרמו להם לשלם מס עודף בגלל חוסר הידע.

אנשים רבים שמגישים דוחות עם רו"ח פנו אליי על מנת שאכין להם 1325 ו-1322 ולהסביר להם איפה לצרף את המספרים לדוח. צריך להחמיא לאותם רואי החשבון על הענווה.

אני מכיר דוגמאות ספציפיות נוספות על כך שרואי חשבון עשו (שלא כדין) את הרווח הדולרי המדווח בסטייטמנט כפול שער דולרי ממוצע לשנה, ובכך פגעו בלקוחות שלהם וגרמו להם לשלם מס עודף בגלל חוסר הידע.
נכון יש בעלי מקצוע שלא מבינים בתחום ויש המון שכן. עדין הבעייתיות היא בהכללה. כאישיות מוכרת בפורום אנשים מסתמכים על דבריך ומהכללה שביצעת אנשים יכולים להבין שכולם לא טובים.

נכון יש בעלי מקצוע שלא מבינים בתחום ויש המון שכן. עדין הבעייתיות היא בהכללה. כאישיות מוכרת בפורום אנשים מסתמכים על דבריך ומהכללה שביצעת אנשים יכולים להבין שכולם לא טובים.
א. זו לא הייתה הכללה. תקרא שוב.

ב. בעלות תועלת של המקרה הספציפי של פות"ש (ברוקר זר), התוכנה בהחלט עדיפה.

ניסית את התוכנה? נדיר למצוא שם זיכויים שהם מפספסים, אבל שרו"ח היה תופס.

קשה למצוא רו"ח שמבין בדיווחי ברוקר זר
זו הכללה גסה ולא נאותה.
במידה ואתה רוצה שנבדוק אם זה הכללה או לא, בוא נשלח את ההודעה שלך ללשכת רואי חשבון ונראה מה הם אומרים.
נדיר למצוא שם זיכויים שהם מפספסים, אבל שרו"ח היה תופס.
שוב פעם אתה קובע עובדה. אתה חייב לשים לב למה שאתה רושם. אני מבין שיש לך הרבה בטחון. אבל ככל הנראה אתה לא מבין את ההשלכות של המילים שאתה כותב.

חברים, בבקשה לחזור לנושא הדיון.
תגובות לא רלוונטיות ימחקו.
תודה.

זו הכללה גסה ולא נאותה.
במידה ואתה רוצה שנבדוק אם זה הכללה או לא, בוא נשלח את ההודעה שלך ללשכת רואי חשבון ונראה מה הם אומרים.

שוב פעם אתה קובע עובדה. אתה חייב לשים לב למה שאתה רושם. אני מבין שיש לך הרבה בטחון. אבל ככל הנראה אתה לא מבין את ההשלכות של המילים שאתה כותב.
היות וזה לא הפלטפורמה שלי ואני מאוד מכבד את בעלת הבית, האיום שלך הובן ואני מחקתי את המשפט שפגע בך.

אגב... "קשה למצוא" זה לא הכללה. זה חוויה.

תאר שעם כל הידע שלי לא מצאתי מישהו ברמה מספקת, מה בן אדם מן השורה אמור לעשות.

היות וזה לא הפלטפורמה שלי ואני מאוד מכבד את בעלת הבית, האיום שלך הובן ואני מחקתי את המשפט שפגע בך.
אני הצעתי ובמידה והיית מסכים היינו שולחים את זה. אין לי צורך לאיים עליך לא עשית לי כלום. אבל כן במילותיך אתה משפיע על הרבה מאוד אנשים שקוראים ומתייחסים אליך כמישהו בעל הבנה עמוקה במיסוי ולכן בגלל שאתה נמצא במקום הזה אתה צריך לשקול את דבריך ולשים לב למה שאתה כותב.
אבל אם מחקת את המשפט כנראה אתה מבין את הטעות שלך.
אגב... "קשה למצוא" זה לא הכללה. זה חוויה.
איך שכתבת את זה, ההסבר שלך לעיל לא תקף.
תאר שעם כל הידע שלי לא מצאתי מישהו ברמה מספקת, מה בן אדם מן השורה אמור לעשות.
אם השפעה שיש לך כאן על אנשים, אתה חייב לכתוב ולהסביר את הדברים יותר ברגישות, לא להכליל ולא לקבוע
עובדות מוחלטות.
בגלל המקום שאתה נמצא בו כאן, אתה חייב את זה לקהילה ולבעלת הבית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O שאלה לגבי הגשת דוח למס הכנסה עבור מסחר בארהב. שוק ההון 37
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
H שאלה לגבי פרפרייה לעומת מרכז. נדל"ן 1
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
א שאלה לגבי blackrock שוק ההון 24
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
edangz שאלה לגבי ההעברה הבנקאית בIB שוק ההון 7
D שאלה לגבי הכנסה מדיבידנדים שוק ההון 79
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M שאלה תיאורטית לגבי סחר חליפין מיסים 3
K שאלה לגבי ניהול תיק עי בתי השקעות שוק ההון 3
T שאלה לגבי מיסוי על רבע מדירה מיסים 3
חצי פנסיון שאלה לגבי הזנת רווחים מהבורסה בטופס 135 מיסים 5
N שאלה לגבי קרנות סל - השקעה ראשונה שוק ההון 2
D שאלה לגבי טופס 101 אוף טופיק 3
Shekel Hadash שאלה לגבי מיסוי מיסים 8
R שאלה לגבי משיכת כספים מקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
עצמאית שאלה לגבי החלק הסולידי בתיק קרן כספית או אגח ממשלתי כללי? שוק ההון 10
פ שאלה טכנית לגבי לאומי טרייד שוק ההון 1
Shekel Hadash שאלה לגבי הבדלי מיסוי מיסים 39
I שאלה לגבי דוח שנתי 1301 מיסים 2
O שאלה לגבי הרכב נכסי קרן כספית שוק ההון 6
R שאלה לגבי קיזוזי רווח דיבידנדים והפסד ממסחר במניות מיסים 8
C העברת ני"ע מבנק בארץ ל IB שאלה לגבי השכבות שוק ההון 7
Z שאלה לגבי מיסוי עסקים בחו"ל שמקורם בארץ מיסים 16
A שאלה תיאורטית לגבי קרנות נאמנות שוק ההון 8
A שאלה לגבי אג"ח צמוד מדד שוק ההון 64
A שאלה לגבי מיסוי בעקבות מכירת RSU מיסים 2
M שאלה לגבי מס בתיק מניות מיסים 7
H שאלה לגבי איפה לשים פיקדון לשנה שנתיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E שאלה לגבי סכום דולרי גדול ומה לעשות איתו שוק ההון 52
Aslan שאלה לגבי שערי מט״ח ומיסוי מכירת ניירות ערך זרים שוק ההון 6
O שאלה לגבי חישוב הרווח מאג"ח treasury bill שוק ההון 1
N שאלה לגבי דוח פעילות שנתי בInteractive - לטובת דוח שנתי למס הכנסה מיסים 5
K שאלה לגבי מסלול השקעות עוקב מדדים ← קרנות חוץ לעומת קרנות שקליות שוק ההון 18
A שאלה לגבי קרן נאמנות (או קרן סל) סנטטית שוק ההון 12
O שאלה לגבי מס מחושב בנייר ערך בארה"ב שוק ההון 2
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
A שאלה לגבי תמהיל משכנתא -- אוקטובר 2022 נדל"ן 11
Shnizelia יש בעלי Google Pixel בקהל? יש לי שאלה לגבי ה-Voice Recorder פוסטים מאיכות נמוכה 5
ל שאלה לגבי קרן מחכה S&P שוק ההון 2
D שאלה לגבי קניית דירה ללא חנייה נדל"ן 14
W שאלה לגבי wecheck נדל"ן 10
A שאלה לגבי דוחות כספיים שוק ההון 2
S שאלה לגבי גוגל פיננס אוף טופיק 6
H שאלה לגבי תנאי קבלה למחיר למשתכן עקב מצב מסורבל. נדל"ן 17
ד שאלה של מתחיל לגבי איזון בין אג"ח למניות שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה