• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רכישת רכב חדש או יד שנייה

דווקא קורולה זה אחד הרכבים היחידים שאפשר לקבל עליו קרוב למחירון בשוק יד שניה
(בהסתייגות אם יש לך את הדור הראשון של הגיר הרובוטי)

לא מסכים לשתי נקודות אלו.
לגבי הנקודה הראשונה, מכיר הרבה אנשים שקנו רכבים מליסינג (כולל אותי) ומרוצים מאד, אם מדובר ברכב שהיה אצל נהג יחיד בגיל מעל 30, אין בדרך כלל בעיה.
אני מכיר באופן אישי הרבה רכבים מליסינג שהייתי בשמחה קונה אותם (כולל כל הרכבים שהיו אצלי, ואצל רוב חבריי).
לגבי הנקודה השניה, רכב הוא לא השקעה, נקודה. נכון שאם קנית בזול אז תמכור בזול, אבל מה רע בזה? מה שחשוב זה שההפרש גם הוא יהיה זול (=קטן).

אגב, המקרה האישי שלי יוצא דופן כי החזקתי 2 רכבים (בבעלותי ) עד שלב הגריטה, כך שממש לא היה חשוב לי באיזה מחיר אמכור אותו בסוף לסוחר הגרוטאות. אבל זה לחריגים בלבד :)

זה סבבה. שילוב של נהגים צעירים שלא שומרים על הרכב וחברות שמנסות להוזיל ככל האפשר בטיפולים ע"י חלפים לא מקוריים ושאר קומבינות. בד"כ הרכב חדש עם ק"מ סביר ורוב האנשים לא ירגישו בהבדל אבל הרכב "זקן" יותר בכמה שנים. כמובן שלפני המכירה ילקקו אותו.
רכב הוא אכן לא השקעה אבל לרכב יש מחירון. רכב ליסינג סופג ירידה קשה. רכב חדש מליסינג אמור בתיאוריה להיות מחירון רגיל ללא ירידת ערך. הם אפילו מספקים מכתב רשמי שהרכב נקנה חדש 0 ק"מ לטובת העניין. אמהמה, זה לא מחזיק מים ובד"כ גם רכב כזה סופג ירידה משמעותית.
מציע לך לבדוק את נושא האבזור יש לא מעט רכבים שנמכרים לליסינג באבזור נמוך ואף מיבוא מקבילי כמו פורסטר Z ועוד.
אוסיף גם שלבעלי מגרשים וחברות יש גישה ישירה למכוני בדיקה. די במראה עובד עם חולצת לוגו חברה\מגרש והבוחן בד"כ יודע מה לעשות. הכל יהיה כתוב אבל המריחה היה בהסבר בעל פה.

מתכנן בעזרת השם לקבל החלטה בקרוב כיון שאם רוכש רכב אחר אין טעם להשקיע כסף ברכב הקיים.

עצה מכיוון קצת אחר: לנסות להמנע ממצב שאתה בלחץ של זמן. לחפש לאט ועל מי מנוחות עד שתמצא מה שמתאים לך. סבלנות יולה להשתלם כאן.

בס"ד_______________________________________________________באמס"ע_______________________________________________________בס"ד השני
אני מעוניין להחליף את הרכב הקיים שלי (קורולה 2008) ברכב חדש על מנת לא להיכנס לסיפורים של תקלות.
מתנצל מראש שאני לא מתכוון כל כך לעזור, אבל לשאלות כאלו אולי יהיה לך יותר הגיוני לשאול בקארספורום. סתם המלצה שלי, אתה לא חייב להתייחס.
לפחות מהבחינה הסולידית, והרי אנחנו בפורום של הסולידית, אין שום הגיון כלכלי בלקנות רכב חדש מהיצרן (כלומר מהיבואן שייבא אותו אחרי שגבה את עמלו וגבה את תעריפו והעלה את מחירו ב- 20-30%, וזה אחרי שהמדינה גבתה את מס השוד שלה בגובה של 100% בממוצע כתלות בסוג הסיווג הירוק של הרכב). תהנה עם המחשבה הזו כשאתה הולך לאולם המפואר להזמין רכב עם הניילונים (אני סבור שרק הניילונים של רכב משפחתי חדש עולים יותר מהרכב שלי! :>).
ברגע שרכב עולה על הכביש (וזה עוד בלי אגרת הרישוי!), המחיר שלו נופל ב- 15-20% לפחות, במיוחד במצב של שוק המשומשות כיום, וככל שהוא חדש יותר כך ירידת הערך שלו באחוזים היא גבוהה יותר.
מעבר לכך, רכב משומש שטיפלו בו כמו שצריך - הוא לא פחות אמין מרכב חדש.

*כל מי שנוהג בליסינג יודע לא להתקרב לרכבים הללו
2 רכבים היו לי בחיי - אחד רנו 5 מודל 1991 (בת 11 כשרכשתי, ידנית כמובן) שעברה שירות משטרתי (!) במשך עשור, הגיעה אליי בתחילת 2003 עד סוף 2005, נרכשה מאדם שרכש אותה מהמשטרה, טיפלתי במוסך אמין ולא מורשה, לא עשתה שום בעיה לחלוטין במשך כמעט 3 שנות אחזקתה הנהדרות.
אחת רנו קליאו B מודל 2001 שנרכשה בסוף 2010 (בת 10 כשרכשתי, ועדיין סוחבת מצויין) שעברה ליסינג של חברה אבל רק מהנדס אחד מרעננה ואשתו נסעו עליה, כבר מעל 7 שנים שמשרתת אותי מעולה ולא עשתה עד היום שום תקלה כמעט (בפעם הקודמת שרשמתי את זה, לפני שבוע פה בפורום התקלקל החלון החשמלי בצד של הנהג יום למחרת, תיקון שעלה 150 ש"ח במזומן, מזלי שאני לא מאמין בעין הרע! חמסה חמסה חמסה 555 FiveFiveFive).
אגב החלפת אלטרנטור צמישהו פה הזכיר - פעם בכמה שנים לדעתי בלאי שכזה ברכב לא נחשב כתקלה (אלטרנטור זה סוג של מנוע חשמלי עם ליפוף ופחמים), ככה שהכל כתלות בכמה זמן לפני כן הוא לא הוחלף... גם מנוע שעשה 300K ומתקלקל (נניח ראש מנוע או יחס דחיסה לא תקין) זו לא ממש תקלה-תקלה, וואלה הוא עשה את שלו... גם ציריות/מיסבים/משולשים שנסעו עליהם 70-100K זו לא ממש תקלה...
בלאי הוא בלאי הוא בלאי.

וסתם משהו ככה בקטנה - הייתי חייב להכניס משהו על הילדים :lol: אחרי שהזכרת אופציה להתרחבות פעמיים ואחרי הבעזרת השם הזה שבאופן כמעט סמי-אוטומאטי מדליק לי את הבלוטה של ה (אל תאשים אותי באופן אישי, אני פגוע ראש ותאמין לי שאני אשכרה מתנצל אבל לא יכול להתאפק).
הכל בחיוך.

נערך לאחרונה ב:
אני אוהב שהשאלה פה ולא בפורום רכבים כי הדיון הוא לא על הספק הרכב או אחיזה בכביש אלא ברובו שיקולים כלכליים.

שווה לקחת עוד משהו בחשבון והוא הבטיחות. סולידיות בצד, רכב בטיחותי יכול להיות ההבדל בין כאבי גב ופציעות גפיים לנכות ואף מוות של יושבי הרכב.
עם כל הכבוד לסולידיות ומאחל לך רק בריאות, תאונה ברנו קליאו שקולה למלכודת מוות.

לגבי הליסינג, אני רואה שזה מדליק פה את הגן הסולידי. למי שיודע איך להסתדר עם מוסכים או טיפול עצמי אז יש מציאות.
פות"ש הבהיר שהוא לא כזה ואף נמנע מהמגע האישי הישיר במכירה\קנייה של יד 2.

רכב הוא אכן לא השקעה אבל לרכב יש מחירון. רכב ליסינג סופג ירידה קשה. רכב חדש מליסינג אמור בתיאוריה להיות מחירון רגיל ללא ירידת ערך. הם אפילו מספקים מכתב רשמי שהרכב נקנה חדש 0 ק"מ לטובת העניין. אמהמה, זה לא מחזיק מים ובד"כ גם רכב כזה סופג ירידה משמעותית.

מה תעדיף, לקנות רכב חדש בזול ולמכור אותו בזול, או לקנות בדיוק את אותו הרכב ביוקר ולמכור אותו ביוקר?
(בשני המקרים נניח ירידה של 50% במחיר בין הקניה למכירה)

בשני המקרים נניח ירידה של 50% במחיר בין הקניה למכירה
ברור שהזול. השאלה היא אם ההנחה של 50% לשניהם מחזיקה מים (אני לא מספיק מנוסה כדי לדעת מה קצב ירידת ערך של רכב ליסינג 0 ק"מ)

אם אתה מסתפק בינתיים ב - 5 מושבים, קורולה 2008 מטופל אחלה רכב שבעולם ואמין מאוד.

מה תעדיף, לקנות רכב חדש בזול ולמכור אותו בזול, או לקנות בדיוק את אותו הרכב ביוקר ולמכור אותו ביוקר?
(בשני המקרים נניח ירידה של 50% במחיר בין הקניה למכירה)

אחדד. רק מנסה למנוע מצב של אי הבנה כשרוכשים רכב חדש מליסינג. דוגמה להמחשה עם סתם מספרים.
נניח רכב X עולה 100 ש"ח. לאחר 4 שנים הוא עולה 60 ש"ח.
אותו רכב שהיה בליסינג רגיל עולה 80 ש"ח. לאחר 4 שנים עולה 40 ש"ח.
אותו רכב חדש מהניילון מליסינג 0 ק"מ עולה 95 ש"ח. יש הנחה של 5% מהליסינג. מבטיחים לך שלפי המחירון המחיר שלו לאחר 4 שנים יהיה 60 ש"ח.מבטיחים שלא יהיה הבדל בינו לבין רכב "פרטי" כי תקבלו מסמך שהרכב חדש מהניילונים.
מי שיקנה את הרכב יופתע לגלות שבמכירה המחיר שיקבל יהיה קרוב יותר לזה של רכב שהיה בליסינג.

אותו רכב חדש מהניילון מליסינג 0 ק"מ עולה 95 ש"ח. יש הנחה של 5% מהליסינג. מבטיחים לך שלפי המחירון המחיר שלו לאחר 4 שנים יהיה 60 ש"ח.

היה בליסינג, משמע נעשה בו שימוש, אז ברור שהמחיר יותר נמוך.
אתה לא משווה את אותו תרחיש.
השאלה היא מה יהיה מחיר מכירה של רכב ליסינג שנקנה עם 0 ק"מ לאחר 4 שנים. אם פחות מ-55 ש"ח אז הטענה שלך מחזיקה מים.

אחדד. רק מנסה למנוע מצב של אי הבנה כשרוכשים רכב חדש מליסינג. דוגמה להמחשה עם סתם מספרים.
אותו רכב חדש מהניילון מליסינג 0 ק"מ עולה 95 ש"ח. יש הנחה של 5% מהליסינג. מבטיחים לך שלפי המחירון המחיר שלו לאחר 4 שנים יהיה 60 ש"ח.מבטיחים שלא יהיה הבדל בינו לבין רכב "פרטי" כי תקבלו מסמך שהרכב חדש מהניילונים.
מי שיקנה את הרכב יופתע לגלות שבמכירה המחיר שיקבל יהיה קרוב יותר לזה של רכב שהיה בליסינג.

המספרים שלך פשוט לא נכונים:

יונדאי i25 מהיבואן מנוע 1400 - 115,000 שקל
http://www.hyundaimotors.co.il/models/i25_accent/

יונדאי i25 ב 0 ק"מ מנוע 1400 - 90,000 שקל
http://www.motodeal.co.il/deals/i25_יונדאי

ראית את הקישור שהדבקת?
עלית עליי :roll::$
עכשיו אני לפחות יודע שמישהו כן בודק את הקישורים שלי...
פעם הבאה מקשר לאתר של אנונימוס או של העמותה למלחמה בעמותות.
תודה (למרות שאין לי איך לשנות את הקישור לקישור).

יש הרבה חששות, ובצדק, בעניין עלויות התיקונים לרכב כזה. אני ממליצה על שני דברים להקטנת הסיכונים האלה. הראשון- קניה מאדם פרטי בלבד תוך כדי מיגלינג כדי לזהות את הטיפוס שאתם קונים ממנו.
כל זה מה שכמעט בלתי אפשרי לכמת בכסף\זמן. זו הסיבה שאנשים וקונים רכב חדש. (בנוסף לריח של חדש של הפלסטיקים).

מחליף רכבים כל שנתיים [קיה פיקנטו],
קונה יד1, חודשיים על הכביש,פרטי-בלבד, קילומטראז' נמוך עד 1000,
תמיד יש מתחכמים שקונים לאישה בהפתעה רכב חדש מהניילונים,
לא טורחים לשאול לצרכיה,
הוא לא נוח לה ואז אני נכנס לתמונה.

בעניין הליסינג,
אכן זול יותר משמעותית אך יהיה קשה להיפטר,הריבית הזולה גרמה לכל מגרש שני לתת תנאי מימון מדהימים,
ככה שלכל משק בית שני יש רכב ליסינג 0ק"מ, לא פשוט להיפטר מהם לאחר שנה שנתיים.
גם בגלל היד וגם בגלל ש"ליסינג" זה מילה גסה.
מכיר מקרוב מס' אנשים שקנו רכבים כאלו ונכוו, מציע לעשות בדיקה חיצונית [!] לא משוחדת.

בעניין "טיפול ביבואן בלבד"
בקיה לדוגמא יש אחריות של 7 שנים אם מטפל בזמן.
גיליתי שיש הבדלים של 30-50 אחוז בין המוסכים של הרשת [חדרה מול נתניה ות"א],
כששאלתי את המנהל [חדרה] על מה ולמה, הרי השמן הוא אותו שמן והפילטר אותו פילטר,
אמרו לי ש"בחדרה המכונאים לא חוסכים ומקצועיים הרבה יותר".
לאחר מחקר "מעמיק" להפתעתי גיליתי שאם אתה מטפל במוסך מורשה-כלשהו עדיין האחריות תקפה [חוק שיצא בשנים האחרונות ?].

בעניין ירידת ערך, לפחות 15%-20% בשנה הראשונה.
וגם יש את כל עניין האגרה+הנפצות כלשהן שהביטוח מפיל עליך [עלוקה/כספת וכו]
לעניות דעתי, בזבוז כסף.

מחליף רכבים כל שנתיים,
לראשונה בעשור האחרון, אני מתקשה למכור.
למען הסר ספק, כולם היו אותם רכבים, באותן התניות.
להערכתי בהחלט יש הצפה של השוק מליסינג וכל אחד מתמנף לו בקניית משפחתית בפריים מינוס שקר-כלשהו.

שווה לתת ישיבה על יד2 כמו שצריך כמה ימים, להתקין את handz ככה שתוכל לראות מי "לחוץ" ומוריד בהפרשים קבועים,
המציאה בוא תבוא.

בלי שום קשר, בהצלחה !

@אביב ר

כל זה מה שכמעט בלתי אפשרי לכמת בכסף\זמן. זו הסיבה שאנשים וקונים רכב חדש
לדעתי זה הגזמה. אי אפשר לדעת בדיוק אבל אפשר להעריך בקרוב וההפרשים מאוד גדולים ככה שאפשר להגיע למסקנות.

רק הערה קטנה לגבי החשש מ"להיתקע באמצע שום מקום עם ילדים", בתדירות שרכבים מודרניים (נניח בני עד 15) נתקעים,
המרדף אחר "אמינות" קצת מאבד מערכו, במקרה הכי גרוע עוצרים בצד ומזמינים מונית וגרר..... העלות של הזמנת מונית+גרר או הזמנת שירותי דרך (מכונאי שינסה לתקן במקום) זניחה לעומת ירידת ערך של רכבים חדשים (עשרות אלפי שקלים בשנה, כל שנה, לעומת כמה אלפים בודדים במקרה נדיר יחסית של תקיעה באמצע הדרך).
כמובן לא מדבר על רכבים ששלוש פעמים בשבוע לא מניעים בבוקר, זה באמת לא שווה את החיסכון, אבל זה כבר לא ממש קיים ברכבים מודרניים שמטופלים באופן סביר.

ולא הכנסתי שיקולי בטיחות כי אני לא חושב שההבדל כל כך משמעותי בין שני רכבים מאותו דגם בהבדל של 5-10 שנים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T רכישת רכב או ליסינג? צרכנות פיננסית 26
M רכישת רכב. מה הדבר הנכון כלכלית? צרכנות פיננסית 18
deussex רכישת רכב חדש - איזה כדאי ? מבולבל מאוד, ועליית מחירים צרכנות פיננסית 62
Z התלבטות בנוגע לכספי פיצויים/קרן השתלמות/הלוואה לצורך רכישת רכב צרכנות פיננסית 9
א רכישת רכב - הלוואה על קרן ההשתלמות צרכנות פיננסית 6
V רכישת רכב חדש ע''י מינוף קופה צרכנות פיננסית 12
C רכישת רכב מהיבואן צרכנות פיננסית 13
unrealx התלבטות לגבי רכישת/השכרת רכב בארץ צרכנות פיננסית 6
G התייעצות לגבי רכישת רכב ולקיחת הלוואה. צרכנות פיננסית 18
chen15 רכישת רכב סולידית - עזרה לחדשים בתחום מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 52
א רכישת רכב משומש מול חדש+מימון צרכנות פיננסית 6
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
X רכישת אופציות מחברה בחו״ל מיסים 2
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
L רכישת דירה ראשונה מקבלן נדל"ן 4
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
R רכישת בית עם היתר בניה מאושר להוספת 2 קומות נוספות נדל"ן 14
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
S רכישת שטח למגורים נדל"ן 17
M מינוף נכס קיים לטובת רכישת נכס נוסף נדל"ן 11
M רכישת דירה ראשונה נדל"ן 12
ר שאלה על רכישת קרן לעתיד שוק ההון 5
ש רכישת שליש דירה לאחר זכייה במחיר למשתכן. נדל"ן 3
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
לאץ' רכישת מניות של חברות קטנות עבור תזרים דיבידנדים שוק ההון 11
R רכישת שבר מניה בבנק שוק ההון 5
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
littleSeal רכישת דירת פינוי בינוי בצל המלחמה נדל"ן 15
C רכישת בית למגורים עם חריגות בניה נדל"ן 21
T רכישת דירה ראשונה באיזור חיפה ללא משכנתא נדל"ן 14
C רכישת בית קרקע לעומת שכירות ושימור תיק השקעות נדל"ן 12
T האם חייב לקחת שמאי מקרקעין לפני רכישת דירה? נדל"ן 7
R פיקוח ממשלתי על מחירי הדיור בעת רכישת דירה נדל"ן 43
השועל רכישת דירה שנייה או שדרוג דירה נדל"ן 1
B רכישת מניות ללא עמלת קנייה שוק ההון 17
ל רכישת גג לצורך בניית דירה נוספת נדל"ן 4
O רכישת קרן ריט שוק ההון 5
וינסנט רכישת US Treasury לעומת CD שוק ההון 16
341Omer רכישת אג״ח דרך מערכת המסחר Viewtrade שוק ההון 6
O רכישת אג"ח ארה"ב במינוף דרך Interactive Brokers שוק ההון 7
O רכישת מולטי פמילי בארה"ב להשקעה - איפה ולמה? נדל"ן 1
י שכירות של 12,000 ש"ח או רכישת דירה נדל"ן 30
T איך עובד תהליך רכישת דירה? נדל"ן 1
A מתלבטים בין רכישת דירה למגורים לבין רכישת דירה להשקעה נדל"ן 32
A רכישת אגח'ים שוק ההון 0
B רכישה קרן אירית רחבה ב-IB לעומת רכישת אותה קרן בארץ: יש הבדל במדד היחוס? מיסים 7
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
T רכישת דירה מהון עצמי בלבד בזמן של ריבית גבוהה נדל"ן 20
א רכישת דירה חדשה בחיפה בעת הנוכחית נדל"ן 6

נושאים דומים

Back
למעלה