• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רישום דירה שרשומה ברמ"י

• פותח הנושא aiib
  • פורסם בתאריך

aiib

משתמש סולידי
דירוג
12
דירה שלא רשומה בטאבו אלא רשומה ברמ"י:

1. האם יש בה סיכון או חסרון לקניה?
2. האם ניתן לרשום אותה בטאבו?
3. כמה מקובל שכ"ט עו"ד בכזה מקרה [אם להעברת בעלות ע"י עדכון ברמ"י או ברישום בטאבו של הבעלים החדש]?

אשמח לתשובות.
תודה רבה!

בחכירה לכמה זמן?
תוכל להרחיב בבקשה? [אין לי את הפרטים כרגע]
כל אחד יכול לבדוק? או רק מי שכרגע הדירה רשומה על שמו? [כי ראיתי שיש צורך בהזדהות]
אני רואה שם גם שבבדיקה נתן לברר "את גובה התמורה עבורה" מה זה אומר? זה לא שוק חופשי שבעל הדירה דורש כמה שהוא רוצה?
סליחה על החפירה אבל זה נושא חדש עבורי...
תודה רבה

תוכל להרחיב בבקשה? [אין לי את הפרטים כרגע]
להרחיב מה?
אם אין לך את הפרטים הייתי מתחיל בלהשיג אותם.
כל אחד יכול לבדוק? או רק מי שכרגע הדירה רשומה על שמו? [כי ראיתי שיש צורך בהזדהות]
אין לי מושג.
אני רואה שם גם שבבדיקה נתן לברר "את גובה התמורה עבורה" מה זה אומר? זה לא שוק חופשי שבעל הדירה דורש כמה שהוא רוצה?
לא, זה סכום שרמ"י גובה. בבעלות של רמ"י בעלי הבית אינם בעלי הקרקע, הבעלים הם רמ"י, הם חוכרים את הקרקע מרמ"י.

תשאל את המוכר, סביר להניח שהוא ידע.

היי @אורי ג.,

בהמשך לתגובתך הקודמת, מה בעצם הפער בפרקטיקה בין זכות בעלות אל מול זכות החכירה, 'חכירה' רגילה או 'חכירה' לדורות? או לחילופין האם אתה יכול להפנות למקור עליו אתה סומך. איך זה למעשה משפיע עלי בכל הנוגע לירושה ועוד? מודה שאני לא בקיא בכל הפרטים.

תודה רבה.

בהמשך לתגובתך הקודמת, מה בעצם הפער בפרקטיקה בין זכות בעלות אל מול זכות החכירה, 'חכירה' רגילה או 'חכירה' לדורות?
יתכנו הפרשים בשווי, במימוש זכויות בנייה ותשלום עליהם.
או לחילופין האם אתה יכול להפנות למקור עליו אתה סומך. איך זה למעשה משפיע עלי בכל הנוגע לירושה ועוד? מודה שאני לא בקיא בכל הפרטים.
לא מכיר, לא בקיא בנושא.

לא, זה סכום שרמ"י גובה. בבעלות של רמ"י בעלי הבית אינם בעלי הקרקע, הבעלים הם רמ"י, הם חוכרים את הקרקע מרמ"י
אז זה שהמוכר גובה ממני 2 מיליון שקל זה לא תקין?
או שזכותו לקחת כמה שהוא רוצה כדי להעביר לי את החכירה?

כל סכום שהוא מבקש ממך ואתה מסכים לשלם לו הוא תקין.
זכותו המלאה. במקרים מסויימים יש לשלם לרמ"י סכומים נוספים.

אני ממליץ לך בחום קודם כל להוציא נסח טאבו כדי להבין מי נגד מי ואם אתה רוצה להתקדם להתייעץ עם איש מקצוע (כלומר עו"ד של נדל"ן ושמאי מקרקעין).

ואם אתה רוצה להתקדם להתייעץ עם איש מקצוע (כלומר עו"ד של נדל"ן ושמאי מקרקעין).
ייתכן שהשאלה הבאה נעלמה בשלל השאלות למעלה...: ידוע לך כמה מקובל לקחת על ליווי עו"ד בכזאת עסקה?

ייתכן שהשאלה הבאה נעלמה בשלל השאלות למעלה...: ידוע לך כמה מקובל לקחת על ליווי עו"ד בכזאת עסקה?
תלוי במורכבות שלה, אם מדובר בדירה רגילה, לא יקרה מדי ולא זולה מדי אז 0.5% כולל מע"מ נשמע לי סביר.

לא נעים לי להתוודות, אבל אני קיבלתי קרקע ענקית בחינם מרמ"י, בניתי בית ממש בזול ושני צימרים ומכרתי הכל במחיר גבוה. לא משהו שאפשר למצוא כיום בתוך הקו הירוק להערכתי.
המילה מכרתי כאן משמעותה העברת זכויות חכירה לקונים. מס המכירה ששילמתי היה כ-10% ממחיר המכירה.
ולשאלתך - המוכר לא יכול למכור לך את הקרקע. הוא מוכר לך דירה/בית שנמצאים על הקרקע, והערכת השווי תתאים למה שנהוג בסביבה באותו הזמן.
נ.ב פעם רמ"י שיווקו קרקעות די בזול, עד שגילו שאפשר ביוקר (הם עצמם לא קנו את הקרקעות, מדובר על ספסרות של המדינה) כי מר ישראלי מתלונן ומשלם.

ולשאלתך - המוכר לא יכול למכור לך את הקרקע. הוא מוכר לך דירה/בית שנמצאים על הקרקע, והערכת השווי תתאים למה שנהוג בסביבה באותו הזמן.
סתם כדי להבין- אם זאת דירה שניה שלי אז המס רכישה לא ימדד לפי מה שאני משלם? [כי מה שהמוכר גובה ממני זה רק עבור ההסכמה להעביר את הדירה על שמי]

סתם כדי להבין- אם זאת דירה שניה שלי אז המס רכישה לא ימדד לפי מה שאני משלם? [כי מה שהמוכר גובה ממני זה רק עבור ההסכמה להעביר את הדירה על שמי]
אני לא בקיאה במיסוי.

מס רכישה אף פעם לא נמדד לפי מה שאתה משלם, הוא נמדד לפי שווי שוק, בדרך כלל מקבלים את ההצהרה העצמית לגבי מחיר העסקה כשווי הנכס.
על רכישה במקרקעין או חכירה/השכרה למשך יותר מ25 שנים משלמים מס רכישה.

מס רכישה אף פעם לא נמדד לפי מה שאתה משלם, הוא נמדד לפי שווי שוק, בדרך כלל מקבלים את ההצהרה העצמית לגבי מחיר העסקה כשווי הנכס.
לפי מה שאתה אומר, מה יהיה במקרה הבא [מקרה אמיתי]:
משקיע קנה דירה מיזם בשלב מתקדם ושילם סכום נמוך [בערך כשליש מהמחיר האמיתי] מכיוון שהתשלום היה בזמן מוקדם ויחסית מסוכן של הפרויקט האם מס הרכישה יחושב לפי השווי שוק של דירה באיזור המדובר או לפי התשלום ששילם בפועל?

משקיע קנה דירה מיזם בשלב מתקדם ושילם סכום נמוך [בערך כשליש מהמחיר האמיתי] מכיוון שהתשלום היה בזמן מוקדם ויחסית מסוכן של הפרויקט האם מס הרכישה יחושב לפי השווי שוק של דירה באיזור המדובר או לפי התשלום ששילם בפועל?
מס רכישה תמיד נגזר משווי שוק. שווי השוק מושפע גם משלב של הפרוייקט ובסיכונים השונים.

אני ממליץ לך בחום קודם כל להוציא נסח טאבו
איזה נוסח אני בדיוק אמור להוריד? רגיל/היסטורי/מרוכז?

כי הורדתי רגיל ואני לא מקבל יותר מדי פרטים. זה רק מדבר על שטח מאד גדול.
מנסה לצרף, איך אפשר לצרף קובץ?

איזה נוסח אני בדיוק אמור להוריד? רגיל/היסטורי/מרוכז?
כנראה רגיל.
כי הורדתי רגיל ואני לא מקבל יותר מדי פרטים. זה רק מדבר על שטח מאד גדול.
אני לא יודע מה אתה מנסה להוריד אבל יתכן והגוש/חלקה עוד לא עברה פרצלציה, אם זו קנייה על הנייר אז די בטוח שזה המקרה.

אני לא יודע מה אתה מנסה להוריד אבל יתכן והגוש/חלקה עוד לא עברה פרצלציה, אם זו קנייה על הנייר אז די בטוח שזה המקרה.
מדובר בדירה קיימת.
תוכל בבקשה להדריך אותי איך מעלים קובץ לפורום כדי שאוכל להראות מה אני מקבל?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y רישום דירה על שם ילד (בגיר) - משמעויות מבחינת מיסים והטבות מיסים 4
ט רכישת דירה בתל אביב ללא רישום בטאבו נדל"ן 17
ח שמאות על דירה חדשה+רישום בטאבו נדל"ן 16
ל רישום הרחבת דירה בטאבו נדל"ן 15
י נטל בבעלות על דירה ללא רישום/ חוקיות בדירה ללא רישום. נדל"ן 23
K רישום בטאבו של כל הבניין נדל"ן 3
A מידע רישום בטאבו נדל"ן 9
L דוח שנתי רישום משיכת כספי פיצויים ופנסיה מיסים 3
L שינוי רישום מניה שוק ההון 2
Michel מחפש עזרה בענייני רישום בטאבו ובטבלת איחוד וחלוקה. נדל"ן 0
A שחרור רישום בטאבו נדל"ן 1
נ רישום נכס על שם חבר - היתרונות והחסרנות נדל"ן 18
י רישום משכנתה על חברה משכנת נדל"ן 0
A כדאיות רישום למחיר מטרה כעת - סיכויי זכייה נדל"ן 5
רישום חברה לפני הנפקה שוק ההון 3
Y רישום בעלי מניות בדוחות צרכנות פיננסית 0
לארוצה רישום בניין משותף נדל"ן 8
oz1987 רישום לביטוח לאומי מיסים 5
שניצלוינאי רישום נכסים על שם המשקיע שוק ההון 10
H עזרה בתהליך רישום IB צרכנות פיננסית 21
מ השקעה משותפת בלי רישום של אחד הצדדים בטאבו, איך מחזירים את הכסף? נדל"ן 10
ע רישום לIB צריך עזרה שוק ההון 7
נ טעויות רישום שגוי באורדרנט / ספרק / FMR צרכנות פיננסית 5
דניאלה רישום מניות על שמך שוק ההון 9
M פחת על דירה כהוצאה מוכרת לעצמאי שעובד מהבית - רעיון טוב או לא? מיסים 6
Y קניית דירה להשקעה ב״מחיר למשתכן״ בפרוייקט לאוכלוסיה החרדית נדל"ן 14
S מתלבט האם כדאי לקנות דירה שניה - עזרה נדל"ן 4
שם משתמש בעייתי השכרת דירה זה יותר משתלם מלקנות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
G דירה למגורים - עסקה משתלמת בתנאי 80/20? נדל"ן 5
ה שליש דירה במתנה לבעל דירה נדל"ן 3
ש התלבטות לגבי דירה יד שנייה בחיפה נדל"ן 2
אחד_שיודע הצהרת הון - האם לדווח על דירה שנרכשה ונמכרה בין הצהרות הון מיסים 2
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
M רשימת עלויות ברכישת דירה יד 2 נדל"ן 4
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
O תשואה דירה להשקעה נדל"ן 9
ח משכנתא - חצי דירה ראשונה וחצי דירה שניה נדל"ן 4
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
M מכירת דירה שנרכשה בעסקת 80/20 נדל"ן 12
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
ע זכיתי בפרויקט דירה בהנחה, זה שווה? נדל"ן 13
L רכישת דירה ראשונה מקבלן נדל"ן 4
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
M סדר פעולות בקניית דירה נדל"ן 20
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
O דירה על הנייר - "גינדי גרנדס", רמת אפעל החדשה נדל"ן 12
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
S קבלת דירה ללא תמורה- האם ניתן למכור כמשפר דיור? נדל"ן 2
ל משנכתא בשותפים שרוכשים דירה נדל"ן 8
ס בין דירה לפרישה- העו"ש מעלה אבק יומני מסע אישיים 12

נושאים דומים

Back
למעלה