• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן השתלמות האם להעביר

גם אני מתייחס לאנשים שמעוניינים להשקיע במניות לטווח ארוך, יש להם קרן השתלמות כי ההפקדות פטורות ממס, הם בדעה שלך שדמי הניהול המתמשכים אינם מצדיקים את החיסכון במס ולכן מתכוונים 'לנייד' איכשהו מחשבון פטור עם דמי ניהול לחשבון ממוסה ללא דמי ניהול.
הבנתי אותך.
מכאן חיפשת בנרות תרחיש סיכון קלוש שניתן לספוג וניסית להוכיח שהמהלך הזה מסוכן ולכן עדיף לא להחזיק מניות בקרה"ש
אני לא מנסה להוכיח שמהלך כזה מסוכן או שעדיף לא להחזיק מניות בקרן השתלמות.
אני מנסה להבהיר שיש כאן סיכון כלשהו וכל אחד צריך להחליט אם הוא מוכן לקחת את הסיכון הזה על עצמו או לא.

זה בדיוק כמו להחליט אם לחצות את הכביש במעבר חציה באור ירוק או לא.
חוקית מותר לך לחצות את הכביש באור ירוק אבל תמיד קיים סיכון שתידרס אפילו שחצית באור ירוק...
כל אחד מחליט לעצמו בכל פעם אם הוא לוקח את הסיכון הזה או לא (אולי עדיף לחכות כמה שניות אחרי שהאור מתחלף ולוודא שהרכבים באמת נעצרו במקום לרדת לכביש מיד אחרי שהרמזור התחלף?)

דרך אגב, לשם הנזלת הקרה"ש ורכישת הניירות בחשבון ממוסה, האם מותר לבצע פקודת מכירה בקרה"ש + פקודת קניה בחשבון הממוסה?
זה לא נחשב פעולה עצמית?

זה לא נחשב פעולה עצמית?
אתה אישית יודע שאסור לך לבצע פעולות הפוכות על אותו הנייר אבל בפועל המניות בקרן ההשתלמות לא רשומות על שמך אז הבורסה לא אמורה לחסום אותך וככל הנראה הרשויות לא יעלו עליך אם לא תלך ותגלה להן.

אתה אישית יודע שאסור לך לבצע פעולות הפוכות על אותו הנייר אבל בפועל המניות בקרן ההשתלמות לא רשומות על שמך אז הבורסה לא אמורה לחסום אותך וככל הנראה הרשויות לא יעלו עליך אם לא תלך ותגלה להן.
אסור זה אסור.
גם אם לא יעלו על זה.
אי אפשר לנייד את הניירות עצמם מקרה"ש בניהול אישי לחשבן ממוסה לאחר 6 שנים? למה צריך פעולות ק/מ בשביל זה?

אי אפשר לנייד את הניירות עצמם מקרה"ש בניהול אישי לחשבן ממוסה לאחר 6 שנים?
למיטב לדעתי זה לא אפשרי.
הניירות המוחזקים אינם שלך אלא רק השווי השקלי של קרן ההשתלמות (יש לך הרשאות לביצוע פעולות אבל לא בעלות).

למה צריך פעולות ק/מ בשביל זה?
טכנית אתה צריך להנזיל את קרן ההשתלמות ולדרוש את השווי השקלי של קרן ההשתלמות.
ברגע שהכספים אצלך אתה יכול לעשות בהם כרצונך שזה כולל בין היתר לרכוש את המניות.

האם מותר לבצע פקודת מכירה בקרה"ש + פקודת קניה בחשבון הממוסה?
פקודה עם limit סביר מתבצעת תוך שניות. לרוב, תוכל למכור ומיד לקנות מבלי שהשער ישתנה אפילו בסנט למניה, והכל חוקי לחלוטין.
בנוסף לעמלות תצטרך לשלם על המרווח.

הכל חוקי לחלוטין.
על סמך מה אתה טוען שזה חוקי?
מי אמר שהנייר נזיל ברמה כזו?
למה להמר שהכול יהיה בסדר אם אפשר לוודא שלא עושים שטויות?

על סמך מה אתה טוען שזה חוקי?
אם הפקודות הן בלתי תלויות (אחת מתחילה רק אחרי שהשניה מסתיימת) אין עילה לטענת הרצת מניות.
מי אמר שהנייר נזיל ברמה כזו?
אני מזכיר זהדיון הוא על קרן השתלמות של IBI מחכה סנופי. אין בעיה למצוא נייר אחר עוקב סנופי שנזיל ברמה הזו.
למה להמר שהכול יהיה בסדר אם אפשר לוודא שלא עושים שטויות?
  1. אין כאן הימור, כפי שאין הימור בהחזקת מניות לטווח ארוך.
  2. ניצול פטור ממס.
  3. עוד לא הצגת אלטרנטיבה רצינית.

אם הפקודות הן בלתי תלויות (אחת מתחילה רק אחרי שהשניה מסתיימת) אין עילה לטענת הרצת מניות.
בפקודות לימיט אין לך שליטה על זה אלא אם כן אתה מוודא שהפעולה הראשונה הסתיימה במלואה לפני שאתה מזין את הפעולה השניה.
בפקודות מרקט זה פחות רלוונטי כי הפקודות יבוצעו כמעט מיידית (פקודות לימיט לא בהכרח יבוצעו מיידית - אם בכלל).
אין בעיה למצוא נייר אחר עוקב סנופי שנזיל ברמה הזו.
נכון אבל אין בעיה למצוא נייר פחות נזיל כמו נייר אירי שיש לו יתרונות אחרים ולהעדיף אותו כך שעניין הנזילות צריך להילקח בחשבון (או יותר נכון צריך לוודא שהפקודות לא פעילות במקביל בלי קשר לנזילות).

אין כאן הימור
כל פעולה שעושים היא הימור...

ניצול פטור ממס.
אני מעדיף לא לנצל פטור ממס אם אני צריך לשלם יותר בדמי ניהול מהתועלת של הפטור.

עוד לא הצגת אלטרנטיבה רצינית
הצגתי שתי אלטרנטיבות (ולכל אחת מהן יש חסרונות משלה):
1. לוודא שהפעולות התבצעו לפני שמבצעים פעולה הפוכה
2. לבצע פעולות על ניירות דומים אבל אחרים

בשני המקרים צריך להבין את הסיכונים הכרוכים ולהחליט אם מוכנים לקחת אותם.

הצגתי שתי אלטרנטיבות (ולכל אחת מהן יש חסרונות משלה):
אלטרנטיבה שלישית:
לבצע פעולות נגדיות אבל בהפרש של 1 סנט בינהם, לדוגמא:
בחשבון א' מוכר ב10.01
בחשבון ב' קונה ב10.00
הסיכון הוא שבאחד החשבונות הפעולה לא תתבצע.

בפקודות לימיט אין לך שליטה על זה אלא אם כן אתה מוודא שהפעולה הראשונה הסתיימה במלואה לפני שאתה מזין את הפעולה השניה.
לכך התכוונתי ב:
תוכל למכור ומיד לקנות

אני מעדיף לא לנצל פטור ממס אם אני צריך לשלם יותר בדמי ניהול מהתועלת של הפטור.
נושא הדיון הוא מה מחזיקים בקרן השתלמות. דברנו על האם כדאי להחזיק את IBI מחקה סנופי, כחלק מתיק הוליסטי עד להנזלה, ואז לעבור להחזיק את הסנופי בתיק ממוסה.
הצגתי שתי אלטרנטיבות
מה שהצגת עכשיו בתור האלטרנטיבה הראשונה, זהה למה שאני הצעתי.
אתה לא הצעת אלטרנטיבה רצינית לבחירה של הסולידית לקרן ההשתלמות, עבור משקיע מדדי סטנדרטי.

אלטרנטיבה רביעית
רלוונטית עבור סכומים גדולים: אתה מבצע את ההעברה ב-3-4 מנות, וכך אם השוק "בורח" לך בין המכירה והקניה, ההפסד הוא רק על שליש או רבע מהסכום.

האם יהיה נכון להגיד שקופות קטנות צריכות לעבוד קשה בשביל להוכיח את עצמן ורק מהסיבה הזו שווה לבדוק אותן?

האם יהיה נכון להגיד שקופות קטנות צריכות לעבוד קשה בשביל להוכיח את עצמן ורק מהסיבה הזו שווה לבדוק אותן?
האם את מאמינה שאניליסטים שעובדים קשה, יכו את השוק?
(נשאל ברצינות)

• אהבתי
Reactions: ogi
הדיון כאן קצת סטה ואני עדיין לא סגור.

* מה מטרות ההשקעה שלך (אופק, סיבולת סיכון, רמת סיכון רצויה וחלוקה לאפיקי השקעה)
אני מעוניין למשוך את הכסף לאחר 6 שנים ורוצה לא להסתכן יותר מדי
* עלות ההשקעה (מה דמי הניהול ועלויות אחרות שמגולמות במוצר ההשקעה שאתה בוחר)
הקרנות עם דמי הניהול הנמוכים ביותר שמוצאות לי, לפי סדר מהזול ליקר:
1. IBI, פסגות
2. הלמן אלדובי
3. מגדל
4. אנליסט וד"ש
5. אלטשולר שחם, ילין לפידות

* התאמה של מוצר ההשקעה למטרות ההשקעה שלך (למשל מבחינת מדיניות ההשקעה וחלוקה לאפיקי השקעה)
שוב זה לא משנה לי, העיקר למקסם רווחים

איזה קרן ואיזה תוכנית היתם לוקחים?

@מנסה_להבין
לדעתי (וכן לדעת הסולידית), קרן השתלמות אינה עומדת בפני עצמה, אלא מהווה חלק מתיק השקעות. תוכל לראות את ההסבר המלא על השימוש בקרן השתלמות ככלי, בפוסט על קרן גמל להשקעה.

אם אתה רוצה להתעלם מיתר הנכסים שלך, ולהגביל את הסיכון, יתכן שתספק בקרן כדוגמת 2271 של IBI. בכל מקרה, הייתי מנסה להמנע מקרנות מנוהלות, אם אתה לא מכיר את המנהלים.

אם אתה רוצה למקסם את תוחלת הרווח, ומוכן לקחת סיכון של הפסד 50% או יותר מהקרן, תוכל לבחור בקרן 100% מנייתית, כמו 2264 של IBI.

לא ממליץ.

נתת שמות של חברות, לא של קרנות. לכל חברה יש הרבה קרנות השתלמות. אילו קרנות בדיוק הציעו לך בכל חברה?
@TunaGolem תיק השקעות עוד אין לי, בשביל זה אני פה (לדאוג שיהיה לי בעתיד)..
לסכן 50% זה לא משהו שאני יכול להרשות לעצמי עכשיו אבל אקח בחשבון את 2271 של IBI , תודה

@מרק עוגיות אומנם לא דיברתי עם כל החברות אבל הבודדות שניסיתי אמרו לי שאני יכול לבחור כל קרן שאני רוצה מהקופה אז הנחתי שזה תמיד ככה ואני יכול לבחור מכל הקרנות של החברות הללו.

נ.ב
אני מסתכל על הקרנות של IBI כאן ואני רואה שכל הקרנות ללא יוצא מהכלל הפסידו כספים ב-12 חודשים האחרונים, קרה משהו כל כך נורא, מה פיספתי?

נערך לאחרונה ב:
אני מסתכל על הקרנות של IBI כאן ואני רואה שכל הקרנות ללא יוצא מהכלל הפסידו כספים ב-12 חודשים האחרונים, קרה משהו כל כך נורא, מה פיספתי?
שוק המניות ירד. קרנות השתלמות זה לא קסם, הן משקיעות את הכספים באחד ממוצרי ההשקעה האפשריים, שהם כמעט בדיוק אותם מוצרים שכל אחד יכול להשקיע בהם בעצמו דרך חשבון הבנק שלו.

צריך להבין שבתנאים האלה:
אני מעוניין למשוך את הכסף לאחר 6 שנים ורוצה לא להסתכן יותר מדי
אין היום שום מסלול השקעה שיתן לך תשואה של ממש. כל השקעה שיש בה סיכוי לתשואה לא אפסית, יש בה גם סיכון. במיוחד לטווחים קצרים, ו6 שנים בשוק ההון זה טווח מאד קצר. פעם היה אפשר לשים את הכסף בפקדון בבנק או באג"ח מדינה ולקבל ריבית שנתית של כמה אחוזים, היום זה בלתי אפשרי כי הרבית אפסית. לכן הבחירה שלך היא בין לנסות להשיג תשואה, אבל להסתכן בכך שהתשואה תגיע לא עוד 6 שנים אלא עוד 10 או 15, או לוותר על תשואה על ההון, ולדעת שתקבל בערך את אותו סכום שהופקד לך בעוד 6 שנים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
איש יקר קרן השתלמות – הפקדות מעל התקרה. להשאיר או להעביר לשכר החודשי? שוק ההון 33
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
N האם להוציא קרן השתלמות אחרי 6 שנים? שוק ההון 90
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R איך מאזנים קרן השתלמות IRA כשאין הפקדות? שוק ההון 6
ב דו"ח מס שנתי - קרן השתלמות ובטוח לאומי מיסים 0
ל האם למשוך קרן השתלמות לטובת סילוק הלוואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ש קרן השתלמות לעצמאי/ת כדאית אל מול הפרשה לחשבון פרטי ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
L באיזה קרן השתלמות לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
צ קרן השתלמות לעצמאי - מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קרן השתלמות - שכיר ועצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A קרן השתלמות IRA מגבלת קניה חודשית סנופי אירי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
I כמה נכונה ההמלצה לא לשבור קרן השתלמות לעומת מכשירים אחרים? מיסים 49
S העברת קרן השתלמות לעובדי הוראה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ד קרן השתלמות לעצמאי שכבר לא פעיל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
I מעבר קרן השתלמות ואיפוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
someone235 קרן השתלמות עם עמלות פחות מ-0.8% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I קרן השתלמות שכיר ועצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן השתלמות שמשתחררת לי (נושא- הלוואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
X דמי הניהול בקופת גמל, קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B דיווח קרן השתלמות ללא הפרשות לirs מיסים 1
R דמי ניהול קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 154
N דיווח מס IB, קרן השתלמות מיסים 9
S פתיחת קרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A משיכת קרן השתלמות לטובת העברה לתיק ממוסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ה קרן השתלמות לעצמאי שהינו שכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
I קרן השתלמות לעצמאים - מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
O קרן השתלמות IRA במגדל - לא ניתן להפקיד הפקדות חדשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
U קרן השתלמות IRA בנק לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A מסוי על קרן השתלמות.... שוק ההון 29
I האם כדאי לפתוח קרן השתלמות לעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
ה עיכוב שיוך הפקדות קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ס קרן פנסיה וקרן השתלמות פעם ראשונה בחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ה פתיחת קרן השתלמות ללא סוכן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
O משיכת קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Lamur קרן השתלמות של פנסיונר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S קרן השתלמות נזילה על סך 20 אלף ש״ח ללא הפקדות בזמן הקרוב - האם לפדות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
E קרן השתלמות IRA ועמלות שוק ההון 12
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Z ריצה אל בנק על קרן השתלמות. ריאלי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
U פרעון חלקי של משכנתא ע"ח קרן השתלמות נדל"ן 0

נושאים דומים

Back
למעלה