• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרובת משפחה בחובות

אנשים שלא מוכנים לשינוי והורדת להם את ההחזר החודשי/הקלת עליהם בהתנהלות בלי ששינו דבר בהתנהגותם הכלכלית - רק ירגישו הקלה ועכשיו אפשר להמשיך להוציא ויותר כי הנה התפנה לי כסף
גם אפשרות, אבל בואו ננסה, ונראה.
אם אחרי המהלך הזה המצב יחמיר, אפשר למשוך את הידיים בנחת.
לא נראה לי שכרגע המצב אבוד באופן חד משמעי.

טבלטים, מחשבים נייד וסמרטפונים הכי חדשים
זה טיפה בים, אבל אפשר למכור אותם ומוצרים יקרים אחרים? כמובן שזה הרבה עבודה, ואין מה לעשות היא תצטרך לעשות את העבודה בעצמה.

גם אפשרות, אבל בואו ננסה, ונראה.
אם אחרי המהלך הזה המצב יחמיר, אפשר למשוך את הידיים בנחת.
אני מדבר מנסיון.
הם תמיד לוקחים עוד הלוואה לסגור את המינוס/לשפר תנאים/להוריד בהחזר החודשי... עד שלא משנים את ההתנהלות - רק חופרים בור עמוק יותר.
וזה לא למשוך ידיים בנחת, הוא טוען שמדובר בקרובת משפחה שרואה בו "בן".
אז בעוד 3 חודשים כשהיא תהיה עם חוב של 300K בריבית טובה יותר ועדיין במאזן חודשי שלילי... אני לא רואה אותו מושך את ידיו ממנה.

נ.ב.
בתהליך פעמונים, כמה שלוחץ והמלווה רואה לנגד את עינייו את פתרון הבעיה כ-מחזור ההלוואות של המשפחה והקלה על התשלום החודשי -
לא ניגשים למחזור ולא מציינים בסניף הבנק את העובדה שבאנו מפעמונים, לפני שרואים שבני המשפחה מצליחים לצמצם את ההוצאה שלהם במשך חודשיים~שלושה בצורה כזו שאכן, עכשיו כל שנותר הוא למחזר את ההלוואה והמשפחה מסיימת את החודש ב-פלוס.
הנה שרשור שהתחלתי בזמנו עם @מיקי - http://www.hasolidit.com/kehila/threads/שרשור-פעמונים-לדוגמה.469/
התחיל ב-3/15.
התנתק ב-6/15.
חזר ב-9/15 עם הבטחה לחזור לתלם ב-10/15.

אבל זו לא הבטחה לנו, זו הבטחה לעצמו.

השנקל שלי בנושא, מה שלא הולך בחינם הולך בכסף. כחו קואצ'ר פיננסי בכסף. כזה שיגיע אליה הביתה ויעזור לה לחפש את כל המידע הדרוש ויכין איתה תוכנית הצלה. אם צריך, תעשו צ'יפ אין במשפחה כדי לממן אותו. יש אנשים שלא מספיק להגיד הם לעבור את הכביש אלא צריך להחזיק להם את היד לאורך כל המעבר חציה.

הבעיה היא יותר נפשית רגשית מאשר פיננסית. התמיכה צריכה להיות הרבה יותר כוללת מאשר רק בתחום הפיננסי כדי שהיא תצליח לצאת מזה. השיקום והשינוי צריכים להיות מערכתיים ולא רק מההיבט הפיננסי צרכני גרידא.

כזה שיגיע אליה הביתה ויעזור לה לחפש את כל המידע הדרוש ויכין איתה תוכנית הצלה.
אני מסכימה עם זה. די דומה לדיאטה מבחינת התהליך שהאדם עובר עם עצמו. לפעמים הוא זקוק למישהו שיחזיק לו את היד.
ראשית, האדם צריך להודות שיש לו בעיה (והקרובה שלך הגיעה לשלב הזה). בלי זה, בכלל אי אפשר להתחיל.
אחר-כך יש קושי רגשי עצום בשלב איסוף הניירת והמעקב. אני חושבת שאולי ב"פעמונים" לא מבינים את הקושי הענק הזה ולכן 80% לא ממשיכים מעבר לפניה הראשונית. זה בדיוק השלב שצריך מישהו שממש יבוא לבית ויקח את הניירת ויכין טבלת אקסל שמציגה 3 חודשים אחרונים (כמו ב"משפחה חורגת").
ואחרי 2 השלבים האלה, מתחילים בעדינות לצמצם, לשנות, לבטל. גם בשלב הזה צריך לפעמים ליווי, אפילו טלפוני, כדי לעודד בזמן אמת ולטפח את שינוי ההרגלים.
אם עוברים את השלב הזה וכבר רואים את השיפור אז נעשה קל ומשמח יותר ואפשר לעבור לעוד צימצומים ומשם לחיסכון שזה כבר ממש מתנה מלהיבה.

@GentleGiant אמרו פה לפני - תפרקו את הבעיה לחלקים הכי קטנים ותכין לה צ'ק ליסט גדול שתלוי במקום בולט - עם לא יותר מ-10-5 אייטמים בכל פעם. מעקב בחר ההתקדמות עם המון חיזוק חיובי בדרך, גם על "כשלונות".
גם כדאי מעבר לרישום ההוצאות לדעתי לעשות מעקב איך הכסף יוצא - האם יש הרבה קניות באשראי? האם יש כמה כרטיסי אשראי? כדאי לרכז את ההוצאות לכמה שפחות צורות. כרטיס אחד (או 0 אם היא מסוגלת), עדיף ללא עמלות (יש כאלה). תעשו טקס גזירה של הכרטיס אחרי הביטול, זה מאוד מוחשי.

אחר-כך יש קושי רגשי עצום בשלב איסוף הניירת והמעקב. אני חושבת שאולי ב"פעמונים" לא מבינים את הקושי הענק הזה ולכן 80% לא ממשיכים מעבר לפניה הראשונית.
מכירים ומודעים לבעיה.
אבל אם התחלת עם השוואה לדיאטה - את מוזמנת לבדוק אצל הדיאטיקניות בקופות החולים כמה עוברים שבוע ראשון וכמה מתמידים ולבסוף - כמה שומרים את המשקל 5 שנים אחרי שסיימו את התהליך - המספרים די דומים.

גם אלו שכן חוזרים ומודיעים שהם מוכנים - אצל חלק הניירת תהיה עדיין בתוך המעטפות.
אצל חלק - למרות שמבקשים להתחיל לרשום הוצאות "מעכשיו" - עדיין לא רשמו שורה אחת.
יש חלק שמסתבר שלא דיברו עם בן/ת הזוג לפני שפנו - כלומר ברגע שהם מעלים את זה בפני בן הזוג (שפנו לפעמונים) השיחה מתפוצצת.
ועוד המון.
את מסתכלת על מקרה בודד.
אני מסתכל על יותר מ-300 מקרים בשנה באזור הקטן שלי (אזור ראשל"צ רבתי), רחובות זה כבר אזור אחר.
עם מחזוריות של אחרי החגים/החופש הגדול/כתבה מחמיאה.

בגלל שאנשים חושבים בכיוון של @היום מתה אמא ש-חינם לא שווה ורק בתשלום.
יש כבר ראשי צוותים שהציעו שמשפחה צריכה לשלם דמי רצינות של X שקלים.
ומכיוון ש-פעמונים מעוניינים שכולם יגיעו ויפנו, מכיוון שמדובר במלכ"ר והמלווים פועלים בהתנדבות
(בעיקר כדי שבעוד חודש לא ארגיש שאני חייב משהו למשפחה [שילמו לי] ואני עוזב)
משפחה שתציג רצינות (חודשיים~שלושה) תקבל חזרה את הכסף.
אבל זה נפל, כי מדובר במשפחות שסוחבות חובות של עשרות ומאות אלפי שקלים, שמשלמים לחדר כושר 400 שח בחודש, אז מה זה 100~500 שח דמי רצינות?

נערך לאחרונה ב:
אני חושבת שבמצב הנוכחי אתה צריך הרבה סבלנות והרבה להחזיק לה את היד נפשית ולעודד אותה בכל צעד, גם קטנטן, שהיא עושה. אני לא יודעת אם זה יעזור, אבל בטוח שבלי זה היא תתייאש. אני מסכימה עם @אנא-אל שיש פה תהליך של אבל.

את מוזמנת לבדוק אצל הדיאטיקניות בקופות החולים כמה עוברים שבוע ראשון וכמה מתמידים ולבסוף - כמה שומרים את המשקל 5 שנים אחרי שסיימו את התהליך - המספרים די דומים.
נכון, בגלל זה כתבתי שצריך ללוות יד ביד. יש היום קואצ'ריות/דיאטיקניות שעושות ליווי כזה, שאפשר לפנות אליהן בכל שעת מצוקה ולא רק פעם בשבוע בביקור בקליניקה. יש כאלה שתוך כדי ליווי גם בודקות את הצד הריגשי (שלדעתי הוא המפתח כאן) ומלמדות לפרק מכשולים שתוקעים את התהליך.
גם אלו שכן חוזרים ומודיעים שהם מוכנים - אצל חלק הניירת תהיה עדיין בתוך המעטפות.
אצל חלק - למרות שמבקשים להתחיל לרשום הוצאות "מעכשיו" - עדיין לא רשמו שורה אחת.
יש חלק שמסתבר שלא דיברו עם בן/ת הזוג לפני שפנו - כלומר ברגע שהם מעלים את זה בפני בן הזוג (שפנו לפעמונים) השיחה מתפוצצת.
אני מכירה בדיוק את זה, מניסיון חד פעמי שעשיתי עם זוג חברים. הבעל לא היה שותף בהתחלה, אחר-כך לא גילו את כל חשבונות הבנק שלהם ובסוף התברר שחצי מההוצאות עוברות במזומן בתוך המשפחה הנרחבת. במקרה שלי, אני לקחתי על עצמי לקחת את הניירת ולהכין טבלת הכנסות והוצאות של 3 חודשים. מה שלא לקחתי בחשבון זה שהם לא באמת הפנימו את הבעיה שלהם (במיוחד הבעל) ולכן לא היה לזה סיכוי.

נכון, בגלל זה כתבתי שצריך ללוות יד ביד. יש היום קואצ'ריות/דיאטיקניות שעושות ליווי כזה, שאפשר לפנות אליהן בכל שעת מצוקה ולא רק פעם בשבוע בביקור בקליניקה. יש כאלה שתוך כדי ליווי גם בודקות את הצד הריגשי (שלדעתי הוא המפתח כאן) ומלמדות לפרק מכשולים שתוקעים את התהליך.
המלווה מגיע אחת לשבוע (בהתחלה) או חודש (בהמשך)...
אבל מספר הטלפון ידוע ונאמר תמיד - אם יש ספק - תתקשרו.
לצערי, רוב השימוש בטלפון הוא להתקשר ביום הפגישה ולדחות כי הילדה חולה/אשתי עברה תאונה...
אנחנו עובדים על רגשי, לפעמים פגישה הופכת לטיפול זוגי.
ושוב, אם לא 2 בני הזוג מוכנים - זה צפוי לכשלון.

ושוב, אם לא 2 בני הזוג מוכנים - זה צפוי לכשלון.
אתה מספר כאן בפורום הרבה על הכשלונות, יש גם סיפורי הצלחה? יכול להיות מעניין לשמוע על אחד כזה. מה איפשר את ההצלחה בניגוד למקרים אחרים?

@מרק עוגיות לכל מורה בכיתה ממוצעת יש כ-30~35 תלמידים.
איך זה שהיא תמיד זוכרת את המפריעים?
היא זוכרת גם את הטובים, אבל להם היא לא צריכה להעיר.

יש סיפורי הצלחה ולפעמים חלק מהם מוכנים להחשף... רק שאז הטוקבקיסטים מסתכלים רק על השורה בסוף - מיזגו X הלוואות להלוואה אחת וההחזר החודשי ירד... ידה ידה ידה.
כמו שציינתי - מלווה פעמונים לא ייקח משפחה למחזור לפני שהמשפחה אכן תעשה פעילות אמיתית ותתאפס על עצמה.
כי אם "כושר החזר הלוואות" עומד על 1,000 שח בחודש וההלוואה שמוצעת היא 1,500 שח - אנחנו עדיין נצבור מינוס וחבל על השם של הארגון באותו סניף.

אז כן...
יש משפחות שמצליחות.
יש משפחות שפנו אלינו כשהם מרגישים איבוד שליטה - זוג צעיר שעם הילד שנולד/ המשפחה לוחצת לקנות דירה ולא לזרוק כסף על שכירות/...
מאוד קל לתת למישהו יד לפני שהוא נופל לבור.
יש משפחות ש-2 בני הזוג (או לפחות הדומיננטי) הגיעו למסקנה שהם צריכים עזרה ואם הם מצליחים לבלוע את האגו (מכשול גדול מאוד, אם הבעל הוא "ראיס" ואף אחד לא יגיד לו מה ואיך לעשות).
יש בודדים שאז קל יותר.
באתר של פעמונים יש מספר סיפורי הצלחה.

באתר יש גם הרבה כלים שניתנים בחינם - מרשומון (שנראה מפחיד מאוד בעבודה לבד) לתכנון החזר הלוואות (אאל"ט)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
מ Cost Basis עבור מתנת מניות בתוך משפחה מיסים 7
G הכנה לפני פגישה עם סוכן פנסיה עבור קרוב משפחה צרכנות פיננסית 1
מ בן משפחה שמשחק משחק מסוכן אוף טופיק 15
M העברת כסף מישראל לארה"ב לקרוב משפחה מדרגה ראשונה צרכנות פיננסית 5
Finfree עושים סדר...משפחה באמצע החיים יומני מסע אישיים 25
A איך צעירים יכולים להקים משפחה עם משכורת ממוצעת? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 216
S בניית תיק פשוט מאפס לבן משפחה מבוגר שוק ההון 3
ס פתיחת חשבון השקעות "סודי" לבן משפחה מקרבה ראשונה שוק ההון 4
M העסקת קרוב משפחה מיסים 6
barad5 קבלת כסף במזומן מקרוב משפחה צרכנות פיננסית 42
P העברת זכויות לאחר זכיה של בן משפחה נדל"ן 0
S משיכת תגמולים מקרן פנסיה + קרוב משפחה מדרגה ראשונה עם נכות קבועה של 100% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
Know one משפחה הייטקיסטית בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 24
mudale222 מה דעתכם על קנייה ורישום דירה על שמי על מנת לחמוק ממיסים על דירה שנייה (לטובת קרוב משפחה) נדל"ן 30
H התעשרתי ומנסה להבין איך להתנהל מול בני משפחה וחברים אוף טופיק 104
T פתיחת חשבון בנק אמריקאי ע״י קרוב משפחה צרכנות פיננסית 7
R משפחה באמצע החיים וטעות אחת... יומני מסע אישיים 13
ס המרת דולרים לקרוב משפחה צרכנות פיננסית 8
c881 מידי פעם עולה שאלה לגבי לרכוש דירה עם בני משפחה פוסטים מאיכות נמוכה 22
A טיפים לחיסכון בהוצאות משפחה 2021, 2022, 2023 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 155
S האם ניתן להעביר תיק מניות לבן משפחה. שוק ההון 1
D חסכון עבור בן משפחה (שאינו ילד) צרכנות פיננסית 6
ה סכום כסף לבן משפחה שוק ההון 10
R משפחה בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 19
A יומן של משפחה צעירה יומני מסע אישיים 8
A הייטקיסט עם משפחה, באמצע החיים יומני מסע אישיים 30
ג המלצה לקרוב משפחה - גמל ותיק השקעות שוק ההון 5
P תלוש משכורת לקרוב משפחה - באיזה מקרים? צרכנות פיננסית 7
Y מס על קבלת דירה ללא תמורה שנמכרת לאחר מכן + קניית אחוז חלקי מנכס מבן משפחה נדל"ן 14
ה רוצה לפתוח עוסק פטור- ולהיעזר באיש משפחה.מותר? צרכנות פיננסית 2
א תיק השקעות של משפחה ברוכת ילדים - פתוח להערות והצעות שוק ההון 3
4 איך אנשים עם משפחה משקיעים? שוק ההון 13
D האם יש מגבלה על העברת כסף בין בני משפחה צרכנות פיננסית 29
I הלוואה עבור סיוע לקרוב משפחה - האופציה הכי זולה צרכנות פיננסית 11
D משפחה צעירה - שאלת רכישת שתי דירות נדל"ן 25
דוג להפקיד לקופת גמל להשקעה של קרוב משפחה שעומד לפרוש שוק ההון 8
sogi האם משפחה שמחזיקה 3 מכוניות חדשות יכולה להיחשב מעמד ביניים? אוף טופיק 24
C האם שם משפחה שני שלא מופיע בחשבון אחר הוא מתכון לבעיות בהעברות כספים? שוק ההון 0
S משפחה אמידה אוף טופיק 28
G הלוואות בין קרובי משפחה צרכנות פיננסית 13
M מישהו משקיע בשביל קרובי משפחה? שוק ההון 3
A השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 21
waskindalost ה-משפחה הסולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
H העברת תיק השקעות בין בני משפחה צרכנות פיננסית 10
Summers הלוואה לקרוב משפחה אוף טופיק 28
H העברת קופות גמל לבן משפחה מקרבה ראשונה צרכנות פיננסית 2
amidar משפחה חדשה \ תעודת זוגיות אוף טופיק 9
c881 משפחה מטיילת חזרה לארץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 32
S כלכלת משפחה כשחצי מהמשפחה לא רוצה להיות פרוגלית צרכנות פיננסית 15

נושאים דומים