• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קבלת שקלים מחו"ל - עמלה?

klayhamn

משתמש בכיר
דירוג
2,333
דיסקליימר: ניסיתי לחפש תשובה לשאלה בפורום ולא הצלחתי למצוא. חיפשתי גם חזור ושנה גם בתעריפון הבנק ולא הצלחתי למצוא תשובה (הם בעיקר אוהבים לספר כמה יעלה לי לשלוח כסף, ולא כמה יעלה לי לקבל אותו). מהבנק שלי (שהסניף שלו הוא בעיר אחרת [של הוריי]) לא מצליח לחלץ תשובה בלי להגיע פיזית לסניף.

אז אני פותח שרשור:
האם מישהו ניסה אי פעם להעביר *שקלים* מחו"ל לבנק בארץ (ועדיף ספציפית "הפועלים") ויודע לומר מה היו העמלות שהוא קיבל?
אני יודע שיש עמלות מטורפות על מט"ח, ואני מבין שאם מושכים מ-IB זה כנראה יוצא מהחשבון שלהם בארץ, ולכן לא נחשב להעברה מחו"ל

אני שואל ספציפית על קבלה (לא השליחה) של שקלים מבנק בחו"ל לבנק בארץ

תודה מראש לעונים!

נערך לאחרונה ב:
לא גבו לי עמלה בפועלים

דיסקליימר: ניסיתי לחפש תשובה לשאלה בפורום ולא הצלחתי למצוא. חיפשתי גם חזור ושנה גם בתעריפון הבנק ולא הצלחתי למצוא תשובה (הם בעיקר אוהבים לספר כמה יעלה לי לשלוח כסף, ולא כמה יעלה לי לקבל אותו). מהבנק שלי (שהסניף שלו הוא בעיר אחרת [של הוריי]) לא מצליח לחלץ תשובה בלי להגיע פיזית לסניף.

אז אני פותח שרשור:
האם מישהו ניסה אי פעם להעביר *שקלים* מחו"ל לבנק בארץ (ועדיף ספציפית "הפועלים") ויודע לומר מה היו העמלות שהוא קיבל?
אני יודע שיש עמלות מטורפות על מט"ח, ואני מבין שאם מושכים מ-IB זה כנראה יוצא מהחשבון שלהם בארץ, ולכן לא נחשב להעברה מחו"ל

תודה מראש לעונים!
נראה לי שהעברה של שקלים מועברת במערכת מסב או זהב ולכן הבנק ששולח חייב להיות מקושר לאחת המערכות הללו
אני גם בספק שבנק בחול מחזיק שקלים באותה הצורה שהוא מחזיק דולרים

רק לצרכי הבהרה, מאיזה בנק בחול אתה מתכוון להעביר שקלים?

אינטואנטיבית, קבלה של שקלים הינה ללא עמלה, לכן גם לא במחירון
בפועל, זאת כנראה עמלת שורה למי שעדיין משלם את העמלות הללו

רק לצרכי הבהרה, מאיזה בנק בחול אתה מתכוון להעביר שקלים?

לא בנק פר סה, Transferwise
(שטוענים שהעמלה על שליחה היא כ-15 ש"ח , לא כולל עמלת ההמרה לשקלים)

ומה זאת אומרת מס"ב או זה"ב, אלה מערכות מקומיות, לא?
שקלים לא יכולים לצאת או להכנס לארץ מבנקים בחו"ל?
כל בנק עולמי שרוצה להתעסק בשקלים חייב לפתוח סניף בארץ?
וגם אז לא ברור לי איך בדיוק זה יעבוד (האם כל ה-BALANCE שלי בשקלים ב-IB בהכרח נמצא רק בארץ?)

נערך לאחרונה ב:
נמצא רק בארץ?
דיגיטלית, כנראה שכן
כל בנק עולמי שרוצה להתעסק בשקלים חייב לפתוח סניף בארץ?
לא מכיר את המגרש, אבל לא בהכרח, יתכן שיש לו בנק "חבר" בארץ שיבצע עבורו את הפעולה

בכל מקרה, מעניין אותי אם תגלה את התשובה, אז תשתף
תתחיל בלשאול אותם איך זה מתבצע בפועל, אולי אפילו תצטרך ליידע את הבנק, אולי לא

אז אני פותח שרשור:

תודה מראש לעונים!

הי, אשמח לדעת מנסיונך (או נסיונכם) - אדם או פירמה מהודו צריך/ה לשלוח אליי כסף בדולרים ואני רוצה לקבל את הכסף בשקלים.

1. אם הוא מעביר את הכסף דרך Transfer Wise האם אוכל לקבל את הכסף בשקלים ללא שער המרה נוסף מהבנק שלי (פרט להפחתה בסכום בשל העמלה של TW)?

2. יותר חשוב לי לדעת, האם כדי לבצע את ההעברה השולח חייב לדעת את פרטי חשבון הבנק שלי?

3. האם התשובה לשאלה 2 משתנה בסוגים שונים של העברות דרך TW? יש דרך TW העברה של WIRE TRANSFER יש דרך ACH ויש גם דרך CREDIT CARD אבל לאחרונה עמלה מאוד גבוהה.

4. את העמלה דרך TW למעשה אני משלמת כי אמנם זה יורד מהסכום שהשולח שולח אבל הוא שולח סכום X שממנו יורדת העמלה ואז אני מקבלת את מה שנשאר. כדי שזה לא יקרה הוא צריך לשלוח אליי סכום גדול יותר מ-X ואז זה אומר שכל פעם יצטרך לשלוח אליי סכום שונה בהתאם לגובה העמלה וזה מסובך מידיי. האם יש אפשרות ב- TW לחשב באופן אוטומטי שהמקבל צריך לקבל סכום של X ולכן השולח צריך לשלוח X+Y?

את העמלה דרך TW למעשה אני משלמת כי אמנם זה יורד מהסכום שהשולח שולח אבל הוא שולח סכום X שממנו יורדת העמלה ואז אני מקבלת את מה שנשאר. כדי שזה לא יקרה הוא צריך לשלוח אליי סכום גדול יותר מ-X ואז זה אומר שכל פעם יצטרך לשלוח אליי סכום שונה בהתאם לגובה העמלה וזה מסובך מידיי. האם יש אפשרות ב- TW לחשב באופן אוטומטי שהמקבל צריך לקבל סכום של X ולכן השולח צריך לשלוח X+Y?
אאלט, יש לו אפשרות לבחור את הסכום במטבע היעד שיתקבל אצל המקבל, ואז המערכת מחשבת לו כמה זה יוצא במטבע המקור (פלוס העמלה).

אאלט, יש לו אפשרות לבחור את הסכום במטבע היעד שיתקבל אצל המקבל, ואז המערכת מחשבת לו כמה זה יוצא במטבע המקור (פלוס העמלה).

ואם ההעברה מתבצעת מרופי הודי לדולרים, יש לי אפשרות אחר כך להמיר את הדולרים לש"ח בתוך TW לפני שהכסף נכנס לחשבון הבנק שלי? אני שואלת כי שער ההמרה ב-TW הוא שער יציג ולעומת זאת להמיר את הכסף בתוך הבנק יהיה לי מאוד יקר.

כן, אפשר להמיר לשקלים שם. שימ/י לב אבל שיש בנוסף לשער גם עמלה של כמה וכמה שקלים - וגם עמלה של 15 ש"ח בערך על ההעברה לבנק.

לגבי (2) - הוא לא צריך לדעת את פרטי חשבון הבנק, הוא יכול לדעת את האימייל בלבד - ואת תקבלי אימייל מ-TW שמבקש ממך לבחור חשבון בנק להעביר אליו. זה יכול להיות חשבון ב-TW עצמו, או - חשבון בנק בארץ (אבל אלה יכולים לקבל *רק* שקלים).

לגבי (3) - העברה בכרטיס אשראי זה למיטב ידיעתי כדי להזין את החשבון שלך עצמו באשראי, אני לא חושב שאת יכולה לחייב כך אחרים. ACH הוא הזול יותר ו-WIRE TRANSFER הוא יקר יותר.
אין כל סיבה להעדיף WIRE אלא אם כן את צריכה את הכסף בדחיפות גדולה.
אבל - ACH הוא רק להעברות פנים-אמריקאיות (מקביל למס"ב בארץ).
העברות בינ"ל דורשות WIRE.

לגבי (4) - סכום העמלה להעברה לחשבון TW מ-TW (או מהעברה מ-TW לחשבון בנק אחר) הוא קבוע.
העמלה של ההעברה מחשבון בנק שרירותי כלשהו בעולם ל-TW תלוי כבר בהסדר של אותו ברנש עם הבנק שלו....

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ע המרת דולר לשקל: האם להודיע מראש לבנק על קבלת שקלים מ IB? צרכנות פיננסית 9
ד קבלת ריבית מאגח שוק ההון 2
S קבלת דירה ללא תמורה- האם ניתן למכור כמשפר דיור? נדל"ן 2
A קבלת תזרים חודשי שוק ההון 48
S האם ניתן להוסיף נתונים לדו"ח לאחר קבלת שומה ? מיסים 16
א דחיית קבלת קצבה מביטול מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ח הכנות לפני קבלת אזרחות אמריקאית - מבחינת מיסים שוק ההון 15
א הצמדה למדד תשומות הבניה לאחר קבלת הדירה נדל"ן 4
L קבלת החזרים במט"ח צרכנות פיננסית 7
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
J קבלת החזר מס על כנס מקצועי בחו"ל לשכיר פוסטים מאיכות נמוכה 13
S האם יש הבדל מיסויי בין קופת גמל (לתגמולים) לקרן פנסיה בעת קבלת קצבת פנסיה? (לשכירים) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A קבלת קצבה מביטוח מנהלים ישן מגיל 60 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
N מעבר בנק - איך מתבצעת בפועל קבלת ההטבות/התמקחות? צרכנות פיננסית 2
D קבלת תלושי שכר ממעסיק קודם מיסים 3
U קבלת שיק במט"ח פוסטים מאיכות נמוכה 3
U קבלת החזרי מס בארה"ב לחשבון ב-Interactive Brokers מיסים 1
M קבלת חלק קטן בדירה במתנה - שיקולים נגד? נדל"ן 7
Myrath קבלת טיפול או שירות מיוחד מבי"ח שאינו בהסדר עם קופת החולים אוף טופיק 4
ה קניית דירה חדשה לפני קבלת מפתח נדל"ן 4
R הלוואת גישור על דירה על הנייר לפני קבלת טופס 4 נדל"ן 6
A אזרח אמריקאי - קבלת נכסי PFIC בירושה ומיסוי מיסים 2
א קבלת שיחות בחול למספר ישראל פוסטים מאיכות נמוכה 2
F קבלת דמי ניהול נמוכים בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
Tsachi01 קבלת אזרחות גרמנית לנכד של ילידי גרמניה אוף טופיק 4
נ מכירת דירה מיד אחרי קבלת היתר נדל"ן 4
barad5 קבלת כסף במזומן מקרוב משפחה צרכנות פיננסית 42
B קבלת כרטיס דביט מ-Bank of America לישראל. אוף טופיק 6
stamEhad קבלת כספים בחשבון Wise - מה אני עושה איתם ? צרכנות פיננסית 12
מ קניית דירה מעמידר ללא קבלת הנחה ולחסוך את הערת הזהרה נדל"ן 7
Wonko קבלת מענק פיצויים נמוך מהצפוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T יוקר המחיה בכלל ומשבר הדיור בפרט והשפעתו על קבלת החלטות של הדור הצעיר ביחס למדינה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 31
D מס על קבלת כספים (ירושה/לא ירושה) מחו״ל מיסים 4
ה קבלת החזר מס מיסים 2
Maureen קבלת תשלומים ביורו ותשלום לספק ביורו - איך עושים את זה היום? צרכנות פיננסית 7
J פטור ממס שבח - שנה וחצי מרגע חוזה, או מרגע קבלת הדירה? (דירה יד 2) נדל"ן 1
נ קבלת היתר לאגף מגורים עם כניסה נפרדת עבור הורה מבוגר נדל"ן 1
הדבורה מיה קבלת תרומה חייבת במס? מיסים 2
The Doctor קבלת הלוואה כנגד מניות בסטארטאפ פרטי השקעות אלטרנטיביות 3
P קבלת הלוואה קצרה תוך כמה שעות? פוסטים מאיכות נמוכה 25
K עמלה של 5% על קבלת מט"ח בהעברה בנקאית מחו"ל לחשבון בנק הפועלים פוסטים מאיכות נמוכה 3
R כפל ביטוח בריאות - בדיקת פוליסות לפני קבלת החלטה על ביטול צרכנות פיננסית 5
כ קבלת מט"ח מהלוואה שוק ההון 1
O משכון נכס של ההורים לצורך קבלת משכנתא נדל"ן 34
always.smile קבלת הצעות מהבנקים עבור הלוואה מול קרן השתלמות צרכנות פיננסית 15
ב קבלת משכנתא דרך walty פוסטים מאיכות נמוכה 8
S קבלת תשלום עבור אפליקציה צרכנות פיננסית 3
ע קבלת סכום גבוהה - מה עדיף בדולר או שקל? צרכנות פיננסית 3
א קבלת תשלום מסין צרכנות פיננסית 9
Y מס על קבלת דירה ללא תמורה שנמכרת לאחר מכן + קניית אחוז חלקי מנכס מבן משפחה נדל"ן 14

נושאים דומים

Back
למעלה