קבלת שקלים מחו"ל - עמלה?

klayhamn

משתמש ותיק
דירוג
431
דיסקליימר: ניסיתי לחפש תשובה לשאלה בפורום ולא הצלחתי למצוא. חיפשתי גם חזור ושנה גם בתעריפון הבנק ולא הצלחתי למצוא תשובה (הם בעיקר אוהבים לספר כמה יעלה לי לשלוח כסף, ולא כמה יעלה לי לקבל אותו). מהבנק שלי (שהסניף שלו הוא בעיר אחרת [של הוריי]) לא מצליח לחלץ תשובה בלי להגיע פיזית לסניף.

אז אני פותח שרשור:
האם מישהו ניסה אי פעם להעביר *שקלים* מחו"ל לבנק בארץ (ועדיף ספציפית "הפועלים") ויודע לומר מה היו העמלות שהוא קיבל?
אני יודע שיש עמלות מטורפות על מט"ח, ואני מבין שאם מושכים מ-IB זה כנראה יוצא מהחשבון שלהם בארץ, ולכן לא נחשב להעברה מחו"ל

אני שואל ספציפית על קבלה (לא השליחה) של שקלים מבנק בחו"ל לבנק בארץ

תודה מראש לעונים!

נערך לאחרונה ב:

פשוט

משתמש בכיר
דירוג
1,492
לא גבו לי עמלה בפועלים

קפה שחור

משתמש בכיר
דירוג
9,999
דיסקליימר: ניסיתי לחפש תשובה לשאלה בפורום ולא הצלחתי למצוא. חיפשתי גם חזור ושנה גם בתעריפון הבנק ולא הצלחתי למצוא תשובה (הם בעיקר אוהבים לספר כמה יעלה לי לשלוח כסף, ולא כמה יעלה לי לקבל אותו). מהבנק שלי (שהסניף שלו הוא בעיר אחרת [של הוריי]) לא מצליח לחלץ תשובה בלי להגיע פיזית לסניף.

אז אני פותח שרשור:
האם מישהו ניסה אי פעם להעביר *שקלים* מחו"ל לבנק בארץ (ועדיף ספציפית "הפועלים") ויודע לומר מה היו העמלות שהוא קיבל?
אני יודע שיש עמלות מטורפות על מט"ח, ואני מבין שאם מושכים מ-IB זה כנראה יוצא מהחשבון שלהם בארץ, ולכן לא נחשב להעברה מחו"ל

תודה מראש לעונים!
נראה לי שהעברה של שקלים מועברת במערכת מסב או זהב ולכן הבנק ששולח חייב להיות מקושר לאחת המערכות הללו
אני גם בספק שבנק בחול מחזיק שקלים באותה הצורה שהוא מחזיק דולרים

רק לצרכי הבהרה, מאיזה בנק בחול אתה מתכוון להעביר שקלים?

אינטואנטיבית, קבלה של שקלים הינה ללא עמלה, לכן גם לא במחירון
בפועל, זאת כנראה עמלת שורה למי שעדיין משלם את העמלות הללו

klayhamn

משתמש ותיק
דירוג
431
רק לצרכי הבהרה, מאיזה בנק בחול אתה מתכוון להעביר שקלים?

לא בנק פר סה, Transferwise
(שטוענים שהעמלה על שליחה היא כ-15 ש"ח , לא כולל עמלת ההמרה לשקלים)

ומה זאת אומרת מס"ב או זה"ב, אלה מערכות מקומיות, לא?
שקלים לא יכולים לצאת או להכנס לארץ מבנקים בחו"ל?
כל בנק עולמי שרוצה להתעסק בשקלים חייב לפתוח סניף בארץ?
וגם אז לא ברור לי איך בדיוק זה יעבוד (האם כל ה-BALANCE שלי בשקלים ב-IB בהכרח נמצא רק בארץ?)

נערך לאחרונה ב:

קפה שחור

משתמש בכיר
דירוג
9,999
נמצא רק בארץ?
דיגיטלית, כנראה שכן
כל בנק עולמי שרוצה להתעסק בשקלים חייב לפתוח סניף בארץ?
לא מכיר את המגרש, אבל לא בהכרח, יתכן שיש לו בנק "חבר" בארץ שיבצע עבורו את הפעולה

בכל מקרה, מעניין אותי אם תגלה את התשובה, אז תשתף
תתחיל בלשאול אותם איך זה מתבצע בפועל, אולי אפילו תצטרך ליידע את הבנק, אולי לא

!_May_!

משתמש רשום
דירוג
2

אז אני פותח שרשור:

תודה מראש לעונים!

הי, אשמח לדעת מנסיונך (או נסיונכם) - אדם או פירמה מהודו צריך/ה לשלוח אליי כסף בדולרים ואני רוצה לקבל את הכסף בשקלים.

1. אם הוא מעביר את הכסף דרך Transfer Wise האם אוכל לקבל את הכסף בשקלים ללא שער המרה נוסף מהבנק שלי (פרט להפחתה בסכום בשל העמלה של TW)?

2. יותר חשוב לי לדעת, האם כדי לבצע את ההעברה השולח חייב לדעת את פרטי חשבון הבנק שלי?

3. האם התשובה לשאלה 2 משתנה בסוגים שונים של העברות דרך TW? יש דרך TW העברה של WIRE TRANSFER יש דרך ACH ויש גם דרך CREDIT CARD אבל לאחרונה עמלה מאוד גבוהה.

4. את העמלה דרך TW למעשה אני משלמת כי אמנם זה יורד מהסכום שהשולח שולח אבל הוא שולח סכום X שממנו יורדת העמלה ואז אני מקבלת את מה שנשאר. כדי שזה לא יקרה הוא צריך לשלוח אליי סכום גדול יותר מ-X ואז זה אומר שכל פעם יצטרך לשלוח אליי סכום שונה בהתאם לגובה העמלה וזה מסובך מידיי. האם יש אפשרות ב- TW לחשב באופן אוטומטי שהמקבל צריך לקבל סכום של X ולכן השולח צריך לשלוח X+Y?

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,123
את העמלה דרך TW למעשה אני משלמת כי אמנם זה יורד מהסכום שהשולח שולח אבל הוא שולח סכום X שממנו יורדת העמלה ואז אני מקבלת את מה שנשאר. כדי שזה לא יקרה הוא צריך לשלוח אליי סכום גדול יותר מ-X ואז זה אומר שכל פעם יצטרך לשלוח אליי סכום שונה בהתאם לגובה העמלה וזה מסובך מידיי. האם יש אפשרות ב- TW לחשב באופן אוטומטי שהמקבל צריך לקבל סכום של X ולכן השולח צריך לשלוח X+Y?
אאלט, יש לו אפשרות לבחור את הסכום במטבע היעד שיתקבל אצל המקבל, ואז המערכת מחשבת לו כמה זה יוצא במטבע המקור (פלוס העמלה).

!_May_!

משתמש רשום
דירוג
2
אאלט, יש לו אפשרות לבחור את הסכום במטבע היעד שיתקבל אצל המקבל, ואז המערכת מחשבת לו כמה זה יוצא במטבע המקור (פלוס העמלה).

ואם ההעברה מתבצעת מרופי הודי לדולרים, יש לי אפשרות אחר כך להמיר את הדולרים לש"ח בתוך TW לפני שהכסף נכנס לחשבון הבנק שלי? אני שואלת כי שער ההמרה ב-TW הוא שער יציג ולעומת זאת להמיר את הכסף בתוך הבנק יהיה לי מאוד יקר.

klayhamn

משתמש ותיק
דירוג
431
כן, אפשר להמיר לשקלים שם. שימ/י לב אבל שיש בנוסף לשער גם עמלה של כמה וכמה שקלים - וגם עמלה של 15 ש"ח בערך על ההעברה לבנק.

לגבי (2) - הוא לא צריך לדעת את פרטי חשבון הבנק, הוא יכול לדעת את האימייל בלבד - ואת תקבלי אימייל מ-TW שמבקש ממך לבחור חשבון בנק להעביר אליו. זה יכול להיות חשבון ב-TW עצמו, או - חשבון בנק בארץ (אבל אלה יכולים לקבל *רק* שקלים).

לגבי (3) - העברה בכרטיס אשראי זה למיטב ידיעתי כדי להזין את החשבון שלך עצמו באשראי, אני לא חושב שאת יכולה לחייב כך אחרים. ACH הוא הזול יותר ו-WIRE TRANSFER הוא יקר יותר.
אין כל סיבה להעדיף WIRE אלא אם כן את צריכה את הכסף בדחיפות גדולה.
אבל - ACH הוא רק להעברות פנים-אמריקאיות (מקביל למס"ב בארץ).
העברות בינ"ל דורשות WIRE.

לגבי (4) - סכום העמלה להעברה לחשבון TW מ-TW (או מהעברה מ-TW לחשבון בנק אחר) הוא קבוע.
העמלה של ההעברה מחשבון בנק שרירותי כלשהו בעולם ל-TW תלוי כבר בהסדר של אותו ברנש עם הבנק שלו....

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ע המרת דולר לשקל: האם להודיע מראש לבנק על קבלת שקלים מ IB? צרכנות פיננסית 9
K עמלה של 5% על קבלת מט"ח בהעברה בנקאית מחו"ל לחשבון בנק הפועלים פוסטים מאיכות נמוכה 3
R כפל ביטוח בריאות - בדיקת פוליסות לפני קבלת החלטה על ביטול צרכנות פיננסית 5
כ קבלת מט"ח מהלוואה שוק ההון 1
O משכון נכס של ההורים לצורך קבלת משכנתא נדל"ן 34
S קבלת שם משתמש במייל לא מוצפן ברוקרים ופלטפורמות מסחר 12
always.smile קבלת הצעות מהבנקים עבור הלוואה מול קרן השתלמות צרכנות פיננסית 15
ב קבלת משכנתא דרך walty פוסטים מאיכות נמוכה 8
S קבלת תשלום עבור אפליקציה צרכנות פיננסית 3
ע קבלת סכום גבוהה - מה עדיף בדולר או שקל? צרכנות פיננסית 3
א קבלת תשלום מסין צרכנות פיננסית 9
Y מס על קבלת דירה ללא תמורה שנמכרת לאחר מכן + קניית אחוז חלקי מנכס מבן משפחה נדל"ן 14
י קבלת כרטיס אשראי ללא תלוש שכר צרכנות פיננסית 12
P הליך קבלת הצעות מחיר מכמה קונים? נדל"ן 70
M השפעת קבלת מענקי CARES act על דילול בעלי המניות? שוק ההון 1
G ריט 1 וסלע נדלן קבלת מידע אמין שוק ההון 8
א דיווח הפסד הון באינטרקטיב ברוקרס - לצורך קבלת מגן מס שוק ההון 3
the_newbie קבלת סטייטמנט חודשי בדואר אוף טופיק 3
F סיכונים אפשריים בהעברת פרטי ת.ז. לחברות הביטוח למטרת קבלת הצעת מחיר צרכנות פיננסית 17
ג האם ניתן להקדים מועד קבלת המשכנתא? נדל"ן 3
ר אג"ח ממשלתי: איך מתייחסים לאירועי מס בשל קבלת ריבית שנתית ("קופון") מצד אחד, ומכירה מצד שני? שוק ההון 8
S עסקה בכרטיס אשראי לצורך קבלת הטבת פרימיום צרכנות פיננסית 32
O התייעצות עם אנשי מקצוע לפני קבלת החלטות פיננסיות משמעותיות? שוק ההון 11
V קבלת אופציות בחברת סטארט אפ אוף טופיק 43
D קבלת תשלום בדולרים והמרה (חלקית) לשקלים צרכנות פיננסית 5
M קבלת החלטות בתחילת הדרך התפתחות אישית 8
adamshalev קבלת מכתבים בארה״ב אוף טופיק 12
א קבלת ריבית אגח שוק ההון 15
מ עבודה בזמן קבלת דמי אבטלה צרכנות פיננסית 6
D פפר - קבלת 400 שח וביטול החשבון צרכנות פיננסית 115
א קבלת הלוואה למסורבי בנק צרכנות פיננסית 16
Y דרישות בנקים לתיעוד מקור הכסף בעת העברת/קבלת כספים צרכנות פיננסית 153
ו האם קבלת דיווידנט נחשבת כפעולת מכירה? שוק ההון 4