• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ציפיות שכר - היי טק

רוצה עצה טובה למקסם את השכר שלך בהייטק? אבל לאורך זמן.

כשאתה בוחר משרה, השכר הוא הפרמטר האחרון. תעשה מה שמעניין, ומאתגר אותך. כל הזמן תהיה במוד של למידה, ורדיפה אחרי מה שמאתגר טכנית, אינטלקטואלית, (והחל משלב מסוים) עסקית.

הכסף יבוא לבד.

אבל אם שכר כזה גבוהה בהתחלה אפשר להפסיק לעבוד אפילו אחרי עשור.. ואז מה זה משנה אורך זמן לא אורך זמן..

הריאיון עבר טוב, ביקשתי שכר המתאים למפתח עם שנתיים ניסיון (שהיה קצת מעל מה שראיתי בטבלאות) וקיבלתי.
השכר לניסיון של שנתיים בטבלאות הוא 22-32. הממוצע של זה הוא מעל 27. אז הטבלאות לא ממש עוזרות לי...

תנסה שהמעסיק יציין את השכר לפני שאתה מציין
אנסה, אבל אני עוד לא יודע אם הוא יהיה מה שאני רוצה, מעליו או מתחתיו. במיוחד לאור מה שאמרתי לגבי הטבלאות לעיל.
(אני יכול לשכנע שיש לי כשנתיים ניסיון, יש לי שנה ניסיון בחברה עצמה ועוד כמה שנות לא פורמלי)

תגיד את הסכום הכי גבוה שאתה לא מתבייש להגיד
אני לא מתבייש להגיד גם 30 מתוך ציפייה להתפשר על פחות בוודאות, אבל לפחות לקבוע בסיס גבוה למו"מ

יש לי שני חברים שהתקבלו לסטארטאפים, אחד רווחי מאוד, וקיבל 28 בתור בוגר טרי (אבל מצטיין). עוד חבר התקבל לסטארטאפ לא רווחי אבל ממומן היטב, קיבל 24. הבנתי שבאינטל, שהיא משמעותית קטנה מהחברה שבה אני עובד, מקבלים 25 בתור בוגרים אחרי עבודה אצלם בתור סטודנט.

אולי זה אחרת אם עבדתי כבר בתור סטודנט, כי אם אני עוזב ההשקעה שלהם בי יורדת לטימיון?

אני ממש לא מחפש לעזוב, טוב לי מאוד, רק רוצה לוודא שאני ממקסם את התמורה כי אני לגמרי מרגיש שאני ממקסם את התמורה שהם מקבלים ממני.

תודה

לא מאוד משנה בתור משרה ראשונה. הניסיון הרבה יותר חשוב. הייתי אומר 22 וסוגר עניין.

הרבה פעמים בחברות האמריקאיות הגדולות נותנים לך יותר ממה שביקשת (קרה לי ולעוד כמה חברים בחברות שונות).

אתה יודע את ההבדל בפועל בין כל המספרים האלה?
800 שקל?
ההבדל בין 25 ו30 הוא ממש לא 800 שקל... לא בנטו ולא בהפרשות לחסכון פנסיוני משלים. אבל מסכים שההבדל בין 23 ל25 לא מאוד משמעותי, בטח לא בהשוואה לניסיון ועניין.

השכר לניסיון של שנתיים בטבלאות הוא 22-32. הממוצע של זה הוא מעל 27. אז הטבלאות לא ממש עוזרות לי...

אנסה, אבל אני עוד לא יודע אם הוא יהיה מה שאני רוצה, מעליו או מתחתיו. במיוחד לאור מה שאמרתי לגבי הטבלאות לעיל.
(אני יכול לשכנע שיש לי כשנתיים ניסיון, יש לי שנה ניסיון בחברה עצמה ועוד כמה שנות לא פורמלי)

אני לא מתבייש להגיד גם 30 מתוך ציפייה להתפשר על פחות בוודאות, אבל לפחות לקבוע בסיס גבוה למו"מ

יש לי שני חברים שהתקבלו לסטארטאפים, אחד רווחי מאוד, וקיבל 28 בתור בוגר טרי (אבל מצטיין). עוד חבר התקבל לסטארטאפ לא רווחי אבל ממומן היטב, קיבל 24. הבנתי שבאינטל, שהיא משמעותית קטנה מהחברה שבה אני עובד, מקבלים 25 בתור בוגרים אחרי עבודה אצלם בתור סטודנט.

אולי זה אחרת אם עבדתי כבר בתור סטודנט, כי אם אני עוזב ההשקעה שלהם בי יורדת לטימיון?

אני ממש לא מחפש לעזוב, טוב לי מאוד, רק רוצה לוודא שאני ממקסם את התמורה כי אני לגמרי מרגיש שאני ממקסם את התמורה שהם מקבלים ממני.

תודה
אינטל זאת חברה חריגה ביחס החיובי שלה לסטודנטים. לא הייתי משליך ממנה לשאר החברות.
30 זה חריג בצורה לא הגיונית. סביר שיגידו לך לא. זה לא אומר שהם יזרקו אותך מהמדרגות, התשובה לזה כנראה תהיה הצעה נגדית. אם אתה מרגיש נח עם לקבל ״לא״, אז לך על זה, זה price discovery טוב.

אתה יודע את ההבדל בפועל בין כל המספרים האלה?
800 שקל?
לפי מחשבון ברוטו נטו פשוט שמצאתי:
(משכורת + קרן השתלמות + פנסיה = )
28 => 1700+700+16500 = 18900
25 => 1500+650+15100 = 17250
23 => 1400+580+14300 = 16300
21 => 1300+500+13500 = 15300

אז ההבדל בין 23 ל28 הוא 2600 לחודש, שזה 30K לשנה. אבל בין רמות יותר קרובות באמת שפחות ממה שחשבתי בהתחלה.

אז ההבדל בין 23 ל28 הוא 2600 לחודש, שזה 30K לשנה. אבל בין רמות יותר קרובות באמת שפחות ממה שחשבתי בהתחלה.
מנפלאות 50% מס (פירותי 35% פלוס כ-12% בריאות וביטוח לאומי)

אבל אם שכר כזה גבוהה בהתחלה אפשר להפסיק לעבוד אפילו אחרי עשור.. ואז מה זה משנה אורך זמן לא אורך זמן..
עם 15 נטו אתה פורש אחרי עשור? אפילו אם חוסכים 50% אתה צובר רק כ-1 מיליון שח בחסכונות בעשור הזה, וזה לא יכסה את ההוצאות שלך.
בפועל רוב האנשים הם לא הסולידית והם מקימים משפחה עם 2.5 ילדים וזה מעלה משמעותית את ההוצאות.
זה אחלה שכר אבל מביא לא לפרישה מוקדמת אחרי עשור. עם שני בני זוג שמרוויחים שכר הייטק ומשקיעים את הכסף היטב וחוסכים הרבה אולי כן אבל יותר בכיוון של 15-20 שנים.

פוסט ראשון בסולידית :ם

אני אתחיל מלהגיד שאני מתכנת בחברה מה5 הגדולות (אם כי הגעתי לחברה לאחר שירות במסלול העתודה ביחידה טכנולוגית)

כמה נקודות שרציתי להתייחס אליהן:
1. אין ספק שהשכר הוא השיקול האחרון בבחירת מקום עבודה
2. עם זאת, בשוק שבו כל שאר התנאים הם לרוב מדהימים (ובכל מקרה מאוד דומים בין החברות השונות), זה לא שיקול שצריך להמעיט בערכו
3. כמו שהמליצו כבר, תדחה עד כמה שאתה מצליח את הנושא של ציפיות שכר. להגיד שאתה מצפה שחברה גדולה שמעסיקה מאות ואלפי אנשים בשנה תדע להעריך יותר טוב כמה אתה שווה עבורה ממך זה לא חצוף (במיוחד לא בישראל, אבל גם בחו״ל).
4. לבסוף כנראה שתצטרך להגיד מספר (בין אם זה כי המגייס ממש עקשן ובין אם זה כי אתה צריך לאשר או לא לאשר חוזה שמוצע לך). בשלב הזה חשוב להתמקח. אם הציעו לך מספר, תציע מספר גבוה יותר. אם לא הציעו לך מספר, תציע את המספר שלדעתך תואם את מידת התפקוד שלך בראיון העבודה, מידת שביעות הרצון של המגייס, ואת טבלאות השכר (ותוסיף קצת, שיהיה מרווח לתמרון)
5. אין ספק שהניסיון הוא אלמנט חשוב אבל אם אתה מגיע לחברה שאתה תהיה בה הרבה שנים, נקודת התחלה טובה יותר תקדם אותך הרבה יותר מהר
6. בין אם תפרוש מוקדם (או שתחליט להמשיך לעבוד ולהעלות את ״רמת המחייה״) משכורת גבוהה יותר מההתחלה תעזור לך להגיע ליעדים שלך יותר מהר
7. לגבי התגובה האחרונה של אדם, בהחלט אפשר לחסוך יותר מ50% גם עם ילדים וגם עם נטו 15 (במיוחד אם גם בת הזוג סולידית). בין כה וכה מדובר במשכורת התחלתית ואפשר בכיף לקבל העלאה משמעותית לאחר 1-4 שנים.

מקווה שעזרתי קצת.
בכל מקרה, אל חשש, עדיין יש ביקוש עצום למתכנתים בארץ.

בכל מקרה, אל חשש, עדיין יש ביקוש עצום למתכנתים בארץ.
זה נכון, זמן טוב להיות מפתח בישראל. אבל זה לא שכונה, הסינון הוא אגרסיבי, אני אישית פסלתי כ-200 קו״ח/מועמדים שהגיעו אחרי סינון ראשוני, ואחרי כל זה גייסנו כ7-8 אנשים.

אז ההבדל בין 23 ל28 הוא 2600 לחודש, שזה 30K לשנה.

לא לגמרי הבנתי את המספרים שלך...
אבל בלי קשר, לדעתי, ההסתכלות רק על ההפרש בנטו (שבאמת הרבה פחות משמעותי בגלל המיסים) הוא ממש לא נכון... ההבדל, בסופו של דבר, בין 23000₪ ל-28000₪ הוא גדול הרבה יותר ממה שהוצג כאן.
תמיד מדברים פה על ריבית דריבית ומשום מה שוכחים את זה כאן... ההבדל בפנסיה + קרן ההשתלמות + פיצויים (שאותם שכחת להכניס לחישוב) הוא מעל 20% מההפרש (במקרה הזה נניח 5000₪) שנצברים ונחסכים אוטומטית וצוברים גם ריבית דריבית ולאורך זמן זה יוצא הפרש גדול מאוד...

מה גם שגם הבונוסים והעלאות השכר הם לרוב אחוז מסוים מהמשכורת, ומשכורת גבוהה יותר מהווה נקודת ייחוס גבוהה יותר לכל ההעלאות האחרות...

בקיצור... לא הייתי מזלזלת בהפרש כזה כל כך מהר רק בגלל שההפרש בנטו נראה ״יחסית״ קטן.

עם 15 נטו אתה פורש אחרי עשור? אפילו אם חוסכים 50% אתה צובר רק כ-1 מיליון שח בחסכונות בעשור הזה, וזה לא יכסה את ההוצאות שלך.
בפועל רוב האנשים הם לא הסולידית והם מקימים משפחה עם 2.5 ילדים וזה מעלה משמעותית את ההוצאות.
זה אחלה שכר אבל מביא לא לפרישה מוקדמת אחרי עשור. עם שני בני זוג שמרוויחים שכר הייטק ומשקיעים את הכסף היטב וחוסכים הרבה אולי כן אבל יותר בכיוון של 15-20 שנים.

לי עבר בראש המצב שלי :>
אבל גם 15-20 זה לא טווח ממש גדול
מגיל 25-30 אחרי התואר בהנחה שאתה מוותר מתחילה על שכר גבוהה יותר רק בשביל אתגר ועניין
מצד שני עניין מאפשר התמדה אז לא יודע..
אבל אם אתה מחליף שכר באתגר אולי זה לא כדאי לטווח של 20 שנים מגיל 30-25

זה נכון, זמן טוב להיות מפתח בישראל. אבל זה לא שכונה, הסינון הוא אגרסיבי, אני אישית פסלתי כ-200 קו״ח/מועמדים שהגיעו אחרי סינון ראשוני, ואחרי כל זה גייסנו כ7-8 אנשים.

לא יודע אם זמן טוב...
כמו שכתבת.. זמן טוב להיות מפתח טוב עם קבלות טובות ובעל ניסיון של שנתיים ועדיף מאוד במקום רציני ומוכר או לפחות בוגר אוניברסיטה רצינית
כי אחרת לא קל בכלל וגם השכר לא תמיד כמו שמפרסמים בטבלאות השכר ורחוקות משם גם בחצי מהגבול התחתון

נערך לאחרונה ב:
הבנתי שבאינטל, שהיא משמעותית קטנה מהחברה שבה אני עובד, מקבלים 25 בתור בוגרים אחרי עבודה אצלם בתור סטודנט.
זה לא בגלל שההשקעה יורדת לטמיון. שווה להם להציע יותר למי שהם מכירים ומעוניינים בו.
כל עובד חדש מלווה בחשש מצד המעסיק.
במקרה של מי שעבד קודם במשרה חלקית, הם יודעים טוב מאוד שהוא משתלב בחברה, ומה התפוקה שלו (אני מניח שלא כל הסטודנטים מתקבלים בסיום הלימודים למשרה מלאה, אלא רק אלו שמרוצים מהם...)

לי עבר בראש המצב שלי :>
אבל גם 15-20 זה לא טווח ממש גדול
מגיל 25-30 אחרי התואר בהנחה שאתה מוותר מתחילה על שכר גבוהה יותר רק בשביל אתגר ועניין
מצד שני עניין מאפשר התמדה אז לא יודע..
אבל אם אתה מחליף שכר באתגר אולי זה לא כדאי לטווח של 20 שנים מגיל 30-25
קח בחשבון שאם במניות אומרים שאין בתוצאות העבר כדי ללמד על העתיד, בהייטק המצב חמור עוד יותר, כי יש לך מעט שנים של הייטק מהסוג הקיים היום. דרך אחרת להציג זאת היא שעדיין לא היו בהיסטוריה 20 שנות הייטק בלי משבר אחד רציני שהשאיר אנשים מחוץ למשחק.

הרבה פעמים בחברות האמריקאיות הגדולות נותנים לך יותר ממה שביקשת
בהחלט יש מינימום שהם לא יירדו ממנו, זה לא האינטרס שלהם ששנה אחרי תגלה שהדשא של השכן יותר ירוק ותברח.
אם כי זה ודאי לא ממקסם את הפוטנציאל.
30 זה חריג בצורה לא הגיונית. סביר שיגידו לך לא.
לא בטוח. אם היו לי שנח מרואיינים שווים טכנית, ואחד עם ציפיות שכר לא מציאותיות, הייתי מגיש הצעה קודם לשני.
כדאי ללכת על גבוה אבל סביר.

קח בחשבון שאם במניות אומרים שאין בתוצאות העבר כדי ללמד על העתיד, בהייטק המצב חמור עוד יותר, כי יש לך מעט שנים של הייטק מהסוג הקיים היום. דרך אחרת להציג זאת היא שעדיין לא היו בהיסטוריה 20 שנות הייטק בלי משבר אחד רציני שהשאיר אנשים מחוץ למשחק.
נו אז עוד יותר... קח את השכר הגבוהה כמה שיותר מהר וזה הכל
אם חשוב לך הנושא הכלכלי מהעבודה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ל ציפיות שכר משרת סטודנט בגמפ"א + איך להתמקח התפתחות אישית 9
T ציפיות שכר ב אפל gampa גמפ"א התפתחות אישית 28
L ציפיות שכר אינטל התפתחות אישית 11
J ציפיות שכר ב גוגל gampa גמפ"א התפתחות אישית 106
מ ציפיות שכר בהייטק ואיזון בית עבודה אוף טופיק 173
V שאלה לגבי שינוי ציפיות שכר אוף טופיק 29
ג'וני לנד קל לתת ציפיות כלכליות קשה לעמוד בהם שוק ההון 4
Cfy חישוב ציפיות ריבית עתידיות מתוך ה-US treasury yield curve שוק ההון 0
Y ציפיות האינפלציה של הציבור לפי אג"חים ממשלתיים שוק ההון 16
deussex התמודדות עם אי תיאום ציפיות בעבודה ויציבות נפשית התפתחות אישית 17
R ציפיות לבורסת ישראל שוק ההון 6
סטרבו ציפיות האינפלציה של השוק שוק ההון 8
DavidA מה ציפיות שלכם לאינפלציה פה? אוף טופיק 7
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
S חוזה עם מעסיק על שכר ברוטו נמוך שלא כולל הפרשות ??? אוף טופיק 6
בובין חוט-השני איך מבטיחים שכר קבוע בעסק? (ספוילר: לא דרך שותפות) יזמות והגדלת הכנסות 6
ה רכיבי שכר למשכנתא נדל"ן 3
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
M שכר על מילואים בשישי-שבת אוף טופיק 1
H הפחתת הפרשות פנסיוניות לטובת שכר נטו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ב רילוקיישן, שכר ועוד אוף טופיק 5
מ שינוי בתלוש שכר - אחוז משרה מיסים 3
D שכר דירה כהוצאה מוכרת נדל"ן 6
A מכירת מניות בשנה קלנדרית ללא שכר - משתלם? מיסים 3
פ שכר גלובלי, מילואים ועבודה **חלקית** באותו יום אוף טופיק 1
ל איך וכמה לבקש בהעלאת שכר? התפתחות אישית 13
G איך לגשת לעניין העלאת שכר בהעברת תפקיד? התפתחות אישית 30
3 תשלום שכר דירה לשנה מראש - רעיון טוב? נדל"ן 15
ע איך מתמחרים שכר דירה? נדל"ן 15
י השכרת דירה כאשר שכר הדירה כולל חשבונות - כיצד להגן מפני ניצול יתר נדל"ן 10
ריש-לקיש שכר מקובל לייעוץ אסטרטגי - משרה התחלתית פוסטים מאיכות נמוכה 15
E תמחור שכר סופרים/אמנים לאזרח אמריקאי-ישראלי ושיקולים מיסויים מיסים 5
ה ניכוי הוצאת שכר דירה מסלול 10% נדל"ן 6
M שכר מקובל למשרות פיתוח תוכנה עם 2-3 שנות ניסיון התפתחות אישית 83
י חברת Diffe-rent להבטחת שכר דירה נדל"ן 39
Royi אופטימיזציה של תשלום מס בתא משפחתי עם פער גדול ברמות שכר מיסים 6
D קבלת תלושי שכר ממעסיק קודם מיסים 3
L ביטוח נגד אי תשלום שכר דירה פוסטים מאיכות נמוכה 5
R קרן פנסיה משלימה או קופת גמל ופיצול תגמולים פיצויים - שכר 45k פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
בובין חוט-השני לאחר 5 שנים - הגיע הזמן להעלות שכר דירה? נדל"ן 21
P יציאה מעבודות זמניות / עבודות שכר מינימום בגיל מתקדם יחסית לעבודות "רציניות" יותר פוסטים מאיכות נמוכה 35
S מתחיל ללמוד באונ׳- זמן להעלאת שכר? התפתחות אישית 7
ח גובה שכר להפרשה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A מדוע הכנסה ממניות לא נחשבת כמו שכר בתחשיב של החזר משכנתא נדל"ן 72
B בקשת שכר בסיס נמוך יותר לצורך הפרשות פנסיוניות - האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
T כדאיות פתיחת עוסק פטור לשכיר עם שכר גבוה מיסים 21
H מקסימום תגמולי מילואים - פגיעה בבעלי שכר גבוה? צרכנות פיננסית 18
yossidiv סביבת עבודה, שכר ותנאים בנובה מערכות מדידה אוף טופיק 3
P תהליכי הפקת תלוש שכר (לבד)? מיסים 17
R ניהול מו"מ על שכר במקומי אוף טופיק 8

נושאים דומים

Back
למעלה